Zveris | Žinutės

Atlyginimai dirbantiems investavimo srityje 22 Bendri klausimai 2008-02-19 11:33:32

Investas,
suapvalinus visus pasisakymus - niekas tiesiog nežino:). Sekantys postai turėtu papasakot ką nors apie demografinę padėtį Lietuvoj ir jos menamas tendencijas galimam tokio pobūdžio darbuotojų trūkumui arba pertekliui ir iš to bandys išgauti auksinę mintį, kiek reikėtų tada mokėt. Po to bus prieita prie rūkymo žalos ir su tuo susijusio finansininkų mirtingumo ir jo sukeliamo kvalifikuotų darbuotojų trūkumo. Desertui dar gausi dozę įvairių korifėjų citatų apie nieką ir transcendentinę gyvenimo išmintį. Šituose forumuose yra geros tradicijos tokiais klausimais. Kai dar buvau naivus, uždavinėjau konkrečius klausimus su slapta viltim, kad į juos bus atsakyta. Realus patarimas būtų peržvelgt topicus, kurie galėtų būt su tuo susiję, ir paklaust konkrečių žmonių - čia galinčius argumentuotai atsakinėt į konkrečius klausimus skaičiuojame ant pirštų. Ne vienos rankos, bet visgi pirštai, kaip skaičiavimo priemonė, yra gana populiari;)...

Pelno marza ir sanaudos 16 Gyvenamieji pastatai 2008-02-17 12:31:51

Honda:) - kas kaip moka, tas taip šoka. Man 207m2 iš 40cm blokelių be baldų su medžio masyvo laiptais ir durim, židimiu, akmens detalėm, pilna apdaila, vokiška santechnika prieš 2 metus atsiėjo maždaug 270-280Klt. Pats susidėjau grindis, daugiau nieko nedariau. Gipso kartono iš principo nemėgstu. Ir tikrai matau, kur dar galima pasipigint, jei židiniai nebūtini. Mokesčiai neįskaičiuoti, samdžiau bambukus pagal rekomendaciją, ir pasirinkimas yra, ir derėts galima, jei žinai apie ką kalbi. O dabar manau su derybom dar paprasčiau būtų. Skonio ir įsivaizdavimo reikalas.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-02-15 14:15:29

Tai ir sakau, kad tai yra pagrindinė rinkos smukimo priežastis - pirminėj irgi yra savų problemų, čia visų neaptariau. Visas brangimas ir remiasi mortgage, tie kas pirko pardavę savo, jų first time buyers ėmė mortgage - F1=F2, stebuklų nebūna. O paklausos mechanizmas yra pakankamai aiškus, čia jau kuris laikas nebuvo logikos - jei bankas duoda, tai ir jamam, vertė nesvarbu. Gerai iš to užkalėm, dabar žiūrim kaip viskas dergsis, o po to vėl užkalsim. Yra kategorija žmonių, kurie visada už viską moka, tai kodėl gi nepaėmus:).

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-02-15 13:33:24

Normalu, kad kiekvienas paklodę traukia į savo pusę. Viskas visada priklauso nuo paklausos - o čia tėvynėje yra bankų rankyčių reikalas. Jei ne lietuviškos mortgage sąlygos, tai vargu ar mokėtume daugiau kaip 120-150K.lt uz 50kv.m. butą. O esamam kainų lygy bankai rankytes laiko kišenėse ir pila žibalą į ugnį - pirkiejų nier:). Suapvalinus, subprime crisis=real estate crisis, be pirmo nebūtų antro, o kadangi pirmasis atsitiko, tai dabar jau yra ne fakto, o kiekio klausimas.

Jei atkreipet dėmesį (o matau, kad neatkreipėt, delfis nerašė:)), tai finansavime dabar jau esmė ne kainoj - dabar bankai laukia apyvartos be jų pagalbos(o jos be mortgage nebus), kadangi natūraliai bijo nelikvido ir užstato nuvertėjimo. Kas užeisit į banką nuo vasario vidurio, išgirsit įdomių norimo įsigyti užstatant turto vertinimų ir pasiūlymų max 70% su draudimu labai negražiom maržom - daugelis bankų sąmoningai save išstumia iš rinkos ir nori tempt iki vasaros galo, kadangi tikisi rinkos sprendimo iki to laiko. Ir tik tie bankai kurie kreditavo statytojus ir turi su jais sutartis taikys tik jiems normalias sąlygas, bandydami išsklaidyt kredito riziką per didesnį respondentų kiekį.

O dėl pirkėjų, tai NT turi tokį savitą shortinimo būdą nebijantiems adrenalino:)...

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-02-15 09:05:25

Makzigulys, o tau neatrodo, kad spamini nuolat? Ar kas nors be delfi dar yra tavo gyvenime? Gal bent pakomentuok, jei kazkoki saltini dedi? Ar visi dabar delfi linkais svaistysimes taip "turtindami" diskusija?

Tinklapio vartotojų "juodasis sąrašas" 371 Mūsų tinklapis 2008-02-07 09:38:19

Šio įdomaus įvykio eigą praleidau, bet motyvacija argumentuota ir sprendimas pagrįstas.

Tinklapio vartotojų "juodasis sąrašas" 371 Mūsų tinklapis 2008-02-06 22:23:16

As visada megstu karą, naikinimą ir kraują, gaila, kad nieko negaliu suzalot zvelgdamas į kairę akį (nemėgstu socialdemokratų) - virtualus dergimasis nė iš tolo neatstoja to mielo kraujo kvapo...

Bene būsiu provokatorius ir netiesioginė bano Agatai priežąstis:). Aš esu už laisvas skerdynes bet kokioj erdvej ir pageidauju Agatos atgal, kad galėčiau įsikibt jai į blauzdą:D.

Kita vertus, turiu išreikšt supratimą ir moderatoriams, kadangi užsiėmimas užknisantis - taisyklių gyvenime neskaičiau ir Agatos postai buvo specifiniai. Taisyklių neskaičiau iš įsitikinimų - tingisi.

Kadangi kaip visada esu kapitaliai girtas, rekomenduoju visiems gerai įmest Guinness, aperityvui ką nors paturėt įvairiais būdais - padeda unimaginable. LT gi visi strip barai yra eskorto tarnybos, 300eur ir jami ką nori. O desertui dar galima įvaryt pvz apsaugai į veidelius ir turėt taksi su moderniu raudonai mėlynu apšvietimu;). Uauauyua, nice, I take;).

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-02-06 14:54:14

Samdant įmones atskiriems darbams man vidutiniškai vidutinio lygio eko įrengimas nuo dalines atsiėjo 370lt/m2 be baldu, langai ir durys nesiskaito:). Samdant bambukus beveik 250lt/kv.m. be baldų. Nurodytos sumos buvo apytiksliai prieš 10mėn., dabar jau susikroviau žaislus ir žiūriu iš toli į procedūras. Dabartiniu momentu didelėms įmonėms tas atseina apie 500lt/m2, ima apie 800-1200lt/m2, bet nepamirškit garantijos, pas mane neįskaičiuota (o namas sėda, ir tas kainuoja). Tuo tarpu dėžė su daline yra apie 2500-2800lt/m2 su PVM neskaitant žemės. Apie tai jau buvo kalbėta atskiroj temoj. Savikaina tiesiogiai įtakoja norą gaminti, o ne realizacijos kainas - čia poveikis jau išvestinis. Ribine realizacijos kaina išlaikanti pakankamą konkurenciją esamiems nurodytiems kaštams yra apie 4000lt/m2 įrengto ploto galutiniam vartojimui. Ir dar kartą, tai tiesiogiai neįtakoja kainų lygio - niekada ir niekur.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-01-30 18:57:23

Darbo jega bus pirma pjaunama islaida, straipsnis yra visiska nesamone. Statybininkai ir zeme yra labiausiai pervertinti komponentai. O darbo jegos jau dabar "netruksta" - cia dar silpnai issireiksta...

O del Kaustos, tai teisingiau butu sakyt ne "nuleido kaina", bet atstate i pradine padeti - kainos Mato minetuose projektuose buvo planuotos kaip ir Virsuliskiu poreles, uz ka dabar ir parduoda. Ir tas yra vis dar auksciau rinkos priimtinos kainos bent 500lt/m2. O isskirtiniai jie cia nebent tuo, kad skelbia ka daro, o ne tyliai, kaip kiti.

"Antrasis būstas" Lietuvos kurortuose 44 Gyvenamieji pastatai 2008-01-24 07:40:57

Tuščia. Kažkiek Vilniuj yra, bet čia tik sąlyginai po property manager palenda, daugiau traukia link bobučių "valandai, parai, savaitei". Nėra kam priduot, geriausiu atveju pacientų atves, bet apie valdymą ar priežiūrą nėra kalbos.