Investuok
Vid0
| 2007-11-11 21:04 | perskaitė: 1218
Investuok
2007.11.08
Investuotojų švietimui skirto žurnalo „Investuok“ reklaminis seminaras, Studentų g. 48, Kaunas.
Seminaro metu pasisakė du lektoriai: M
2007.11.08
Investuotojų švietimui skirto žurnalo „Investuok“ reklaminis seminaras, Studentų g. 48, Kaunas.
Seminaro metu pasisakė du lektoriai: Marius Dubnikovas („JT investicijų valdymas“ fondų valdytojas) ir Oleg Poluden („Snoro fondų valdymas“ gen. direktorius).
Lyginant su pirmuoju seminaru, vykusiu rugsėjo mėnesį, šis paliko kiek geresnį įspūdį. Gal dėl to, kad po pirmojo ir šį kartą nebesitikėjau nieko įdomaus išgirsti. Į seminarą užsukau tik tam, kad užsiprenumeruot patį žurnalą: buvo paskutinė diena, kai jį dar galima buvo paimti po 5,50 Lt už numerį. Nuo kitos dienos - jau 6Lt - vis šiokia tokia investicija į kylantį subjektą visuotinio akcijų kritimo metu.
M.Dubnikovo pasisakymas prikaustė auditorijos dėmesį, nes buvo aptarinėjamos aktualios temos: JAV nekilnojamo turto krizė ir jos pasekmės, pastarųjų mėnesių rinkos nervingumo priežastys ir kt. Ir toliau patrauklios investuoti, Mariaus nuomone, lieka BRIC, Balkanai (nors jau esminis augimas praeityj) ir Baltijos šalys. Nebuvo pamiršta pareklamuoti ir savo valdomą JT BAFII fondą, pristatyta jo valdymo strategija 3x3, t.y. 3 rinkos ir 3 sektoriai (energetika, vartojimas, finansai). M.Dubnikovo nuomone, pildant portfelį energetikos sektoriaus įmonių akcijomis reiktų ypatingą dėmesį skirti ypač gerus rezultatus pastaruoju metu rodančiom alternatyvios energetikos įmonėms (vėjo jėgainių, saulės baterijų gamintojai, uranas). Gaila, bet „namų darbai“ skaidrių pavidalu buvo atlikti labai prastai.
Antroje seminaro dalyje pasisakiusio O.Poluden „namų darbai“ priešingai - buvo atlikti nepriekaištingai. Skaidrės pasirodė daug informatyvesnės už patį pasisakymą. Tema daugiau teorinė, skirta pradedantiesiems. Kalbėta buvo apie investicinių fondų pasirinkimą. O rinktis, pasirodo, tikrai yra iš ko: Lietuvoje viešam platinimui įregistruoti jau 159 investiciniai fondai, o Europoj yra per 46000 investicinių fondų, kurių daugumą, taip pat, galima įsigyti ir pas mus. Aptarta buvo ir tai, kaip išsirinkti tinkamą fondą, apie alfa, beta skaičius ir kt.
Bendras vertinimas: 6/10.
2007.10.04
Spekuliantų susitikimas.
Taip, Valdai, ačiū, sugadinai nuotaiką, nes esi teisus ir įrodei, jog su antra pensijų pakopa (PF2) mus visus vyriausybė eilinį kartą išdūrė.
Išties, kai megztom beretėm pasirodo, jog jų pensija jau per maža, jos eina su plakatais piketuoti prie seimo. Ką daro seimas? Seimas pensijas didina. O ką daryti PF2 dalyviams? Piketas prie fondo valdytojo būstinės vargu ar padidins fondo pelningumą. Taigi, „Megztų Berečių Fondas“ („Sodra“) išties rodo daug didesnį pajamingumą (kasmet didindama savo mokamas pensijas), nei bet kuris komercinis PF2 fondas spėja uždirbti procentus. Ir, jei vyriausybė ir toliau sėkmingai vykdys užsibrėžtą tikslą pasiekti artimiausių 10-15 metų bėgyje bent ES šalyse mokamų atlyginimų/pensijų vidurkį, tai MBF ir toliau demonstruos pelningumą gerokai viršijantį komercinių fondų prieaugį. Natūralus klausimas: kam tada pinigus permetinėti iš pelningesnio ir stabilesnio fondo į mažiau pelningą ir rizikingesnį? Liūdna... Ir ypač, kai jau nebėra kelio atgal...
Dėl PF3, išlaikau savo nuomonę, kad tai yra nebloga alternatyva paprastiems investiciniams fondams, dėl galimybės pasinaudoti mokesčių lengvata. Jokių kitų privalumų, be abejo, PF3 neturi, vien trūkumai: būtinybė išlaikyti pinigus bent 10 metų, menkas lankstumas pasirenkant investavimo kryptis, dideli valdymo mokesčiai ir t.t. ir pan. Vėlgi, bet juk niekas nesiūlo visų pinigų kaupti tik PF3 ir, būtų kvaila, jei kas nors taip darytų.
2007.09.29
Fatih Akin filmas „Iš kitos pusės“. Filmo veiksmas vyksta šių dienų Turkijoje ir Vokietijoje. Tikrai neblogas filmas, esant galimybei rekomenduoju pasižiūrėti, ir nors filmas apie žmonių santykius ir nieko bendro neturi su investavimu ar pinigais, bet „vaizdas už kadro“ privertė gerokai susimąstyti savo investicijų saugumu Turkijoje.
Vertinimas: 9/10
2007.09.27
Investuotojų švietimui skirto žurnalo „Investuok“ reklaminis seminaras, Studentų g. 48, Kaunas.
Seminaro metu pasisakė du lektoriai: Saulius Racevičius („Sindicatum Capital International“ gen. direktorius) ir Modestas Plakys („Nordea Bank Lietuva“ investavimo ir taupymo produktų specialistas).
S.Racevičius pakartojo savo mintis, išspausdintas „Investuok“ Nr.2 numeryje, naudodamas gal kiek emocionalesnę ir vaizdesnę kalbą nei straipsnyje. Pagrindinė mintis, kurią lektorius sąžiningai plėtojo visą pasisakymui skirtą laiką buvo tai, jog po kiekvieno rinkų kilimo būtinai ateina kritimas. O šiuo metu mes kaip tik esame rinkų ciklo viršutinėje fazėje, todėl ypač atsargiai turėtume žiūrėti į tolimesnį investavimą, turėtume tapti truputį protingesniais ir permąstyti savo tolimesnio investavimo strategijas, išmoktume vertinti investicijų riziką, pasidomėtume saugesniais investavimo instrumentais.
Teisingai pasirinkti investicijų strateginiai sprendimai sudaro 91,5% sėkmės. Visa kita, t.y. bandymai „gaudyti dugnus“ ir kt. veiksmai sudaro neesminę sėkmės dalį. Todėl svarbu išmanyti strateginį investicijų alokavimą.
Be to, pastaraisiais metais vykęs besivystančių rinkų kilimas po 40-50% per metus iš esmės buvo vienkartinis reiškinys, pasitaikantis gal kartą per šimtmetį, o ne pastovi taisyklė. Viso to priežastis – buvęs gan didelis neatitikimas tarp įmonių vertinimo besivystančiose ir išsivysčiusiose rinkose.
Ką norėjo pasakyti antrasis pašnekovas – nelabai supratau. Greičiausiai tai pirmas jo išstojimas prieš publiką. Pagrindinės minties išplėtoti nepavyko, demonstruoti paruoštas skaidres nesisekė, kalba buvo nevaizdi, pasisakymo tikslas liko neaiškus. Kažką lyg kalbėjo apie fondus, diversifikavimą, greičiausiai kažką bandė parduot iš savo atstovaujamo banko produktų, na tiesiog neužsifiksavo ką jis ten norėjo pasakyt.
Tikėkimės, ateityj seminarams bus ruošiamasi nuodugniau, ypač turint omeny, kad ketinama juos padaryti mokamus.
Bendras vertinimas: 3/10.