Mokausi prekiauti JAV (išmokau)

sunnyday | 2010-03-09 16:06 | perskaitė: 2011
Mokausi prekiauti JAV (išmokau) Taip, galų gale išmokau. Radau strategiją, kuri yra paprasta, aiški ir man tinka pagal riziką, pelną ir investuojamą laiką. Tai nereiškia, kad aš nust

Taip, galų gale išmokau. Radau strategiją, kuri yra paprasta, aiški ir man tinka pagal riziką, pelną ir investuojamą laiką. Tai nereiškia, kad aš nustosiu mokytis, tiesiog dabar tobulėsiu per praktika ir savo patirtį. Ką galėjau pasiimti iš kitų, tą jau pasiėmiau.

Kas atsitiko, kad mano portfelis nustojo mažėti ir pradėjo po truputį didėti?

1. Stop Loss visur ir visada! Ir ne manualinis, psichologinis ar pan., o tikras automatinis ir visada prie visko klijuojamas. Kartu su tuo reikia ir keisti požiūrį į SL suveikimą, kad nebūtų graudu, kai jis išmuša ant paties dugno. Daugiau mano minčių apie tai čia: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1303

2. Apribojau Short pozicijų atidarinėjimą. Laikausi požiūrio, kad dauguma yra suinteresuota akcijų kainų kilimu (įmonės, investuotojai, valdžia ir t.t.) todėl joms krentant jie darys viską, kad jos nebekristu ir pradėtų kilti. Taigi, viskas susiveda į tai, kad iš Short'ų uždirbti yra žymiai sunkiau negu iš Long'ų. Kam rinktis sunkesni darbą, jei gali rinktis lengvesnį? Iš tokių minčių išsirutuliojo kelios taisyklės:
a) shortinti tik tada kai rinkos kryptis aiškiai žemyn;
b) kai turiu krūvą Long'ų, negaliu jų uždaryti, bet noriu šiek tiek apsidrausti (max. 1 pozicija short);
c) short pozicijos visada tik trumpalaikės.

3. Prekybos strategijos paprastumas - pažiūri ir matai. Jokių ypatingų indikatorių ar sistemų, jokių naujienų sekimo ir pan. Tiesa, per rezultatų skelbimo metą dar pažiūriu, kad neužtaikyčiau ant skelbimo. Kasdieną atkreipiu dėmesį į rinkos kryptį ir pagrindinių akcijų judėjimo stiprumą, kad susidaryčiau nuomonę apie "rinkos foną".
Visa esmė trendline'ų breakout'ai (principas aprasytas cia: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1333). Ieškau grafikų, kur matomi aiškūs trendline'ai, didelės apyvartos judant breakout'ų kryptimi ir mažesnės į kitą pusę. Dar kartais atkreipiu dėmesį į įvairaus laiko EMAs. Tada perku tas, kurios atrodo stipriausiai, dedu SL ant šiandien ar vakar dienos žemiausio taško (paprastai tai buna 3-5%) ir laukiu. Jei važiuoja tinkama kryptimi, tai po truputį stumiu ir SL'ą. Uždarau jei:
a) judėjimas išsikvepia;
b) rinka iš esmės pakeičia kryptį;
c) neįvyksta tai ko tikėjausi;
d) išmuša stop loss'ą.

Ir viskas. Paprasta kaip 2x2.         
PS. Čia paskutinė dalis iš serijos "Mokausi prekiauti JAV". Tačiau toliau pildysiu savaitinius aprašymus 3-oje dalyje.

1 dalis: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1247
2 dalis: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1257
3 dalis: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1288Sekmės visiems! Tikiuosi, kad mano patirtis bus kam nors naudinga ir jūsų kelias i pelningą veiklą bus trumpesnis.

Komentarai2010 03 09 19:00     #33282
Kuo paprasčiau, tuo geriau. Iš pat pradžių kilo klausimas, o kas bus kai situacija rinkoje iš esmės pasikeis?
Perskaičius atsirado ir atsakymas: sistema gera visose gyvenimo atvejuose.
Belieka jos tik nuolat nuosekliai laikytis...
2010 03 10 09:13     #33286
2010 03 10 14:37     #33288
Nojau, svarbiausia, kad tos sistemos laikytis visai nesunku, kazkaip labai naturaliai viskas iseina.
2010 03 10 14:38     #33289
GalvokSavoGalva, paziurejau ir visiskai pritariu tam vyrukui, tik galejo viska ir per 3 min. pasakyti
2010 03 14 16:25     #33301
Sveikinu! Gal dar kiek per daug subjektyvizmo, bet svarbu, kad veikia. Pas mane apskritai viskas ant "automato". Pirkimas irgi. Jokio vargo. O vietoj naujienu sekimo, ziuri sau futbola, ar kas labiau patinka. Sekmes!
2010 03 15 14:24     #33310
Medveduk, ka gal gali placiau paaiskinti ka turi omeny sakydamas"per daug  subjektyvizmo"? Matau tris variantus ka geletum turet omeny ir nezinau kuris teisingas, nors neatmetu galimybes, kad dar koks ir ketvirtas ar penktas yra .
PS. butu idomu jei parasytum koki straipsniuka abie savo "automata"
2010 03 15 16:28     #33312
"Subjektyvizmas" boldu:

Ieškau grafikų, kur matomi aiškūs trendline'ai, didelės apyvartos judant breakout'ų kryptimi ir mažesnės į kitą pusę. Dar kartais atkreipiu dėmesį į įvairaus laiko EMAs. Tada perku tas, kurios atrodo stipriausiai, dedu SL ant šiandien ar vakar dienos žemiausio taško (paprastai tai buna 3-5%) ir laukiu. Jei važiuoja tinkama kryptimi, tai po truputį stumiu ir SL'ą. Uždarau jei:
a) judėjimas išsikvepia;
b) rinka iš esmės pakeičia kryptį;
c) neįvyksta tai ko tikėjausi;
d) išmuša stop loss'ą.
2010 03 15 20:26     #33314
Tokiu subjektyvizmu yra, bet ne tiek daug . Trendline'ai ir ivairus EMA yra gana objektyvus dalykai, tik nenorejau cia leistis i detales, nes viska galima rasti, bet kuriame prekybos VP pradziamokslyje.  O "atrodo stipriausiai", "judejimas issikvepia", "pakeicia krypti" tikrai yra labai subjektyvus dalykai. Bet jie reikalingai tam kad:
a) "sistema" galetu prisitaikyti prie rinkos, nes rinka nera vienoda ir taisykles bei desniai kinta. 
b) man svarbu, kad prekyba butu komfortabili t.y. nekankintu nemiga, nebutu nervu tasymo ar  zilu plauku skaiciaus didejimo, o subjektyviose vietose as galiu ta ivertinti.
2010 03 15 23:05     #33315
Viskas teisingai. Del trendlainu, ema ir tt. ir apskritai TA. Taip tai objektyvus dalykai, subjektyvumas atsiranda juos interpretuojant. Bet zinoma galima interpretuoti objektyviai. Taigi, nesiginciju  
2010 03 21 21:51     #33344
Esminis komponentas, kuris privalomas, kad uždibtum biržoje, ir kurio sunnyday neakcentavo, tai disciplina. 
Iš esmės prekyba biržoje tai žaidimas prieš save. Biržos negali kontroliuoti. Viskas ką gali kontroliuti - savo emocijas ir sprendimus. Yra skirtumas, kai reikia priimti sprendimą po 5 pralaimėjimų arba, kitu atveju - pliusų. Skausmas dėl praradimų ar euforija dėl pergalių apakina. Dėl to ir prarandami pinagai, nors atrodo yra ir "super" strategija ir žinių ir patirties. Viena silpnumo akimirka atima tiek kiek savaitė sąžiningo darbo. Ir vėl, atima ne kas kitas, o pats iš savęs.

Reikia nueit ilga kelia, kad tai suprastum, ir dar toliau, kad prekyba nekeltų emociju.

Sekminga prekyba tai busena. Likiu to nepamirsti. Kiekvieno kelias i ja labai individualus. Todėl bet koks  komentaras ar pamokynas gali būti tiek pat nereikšmingas kiek ir taiklus. Vienintelis patarimas kurį galima duoti žmogui stovinčiam šitame kelyje - Nesustok!

savass
2010 03 23 10:14     #33350
Savass, tikrai taip, svarbiausia disciplina. Jei nebus disciplinos tai ir pati geriausia pasaulio sistema neduos geru rezultatu. Taciau vienose sistemose jos laikytis lengviau kitose sunkiau. Svarbu pasirinkti tokia sistema, kurioje nuostoliai, pelnai bei investavimo laikas jums yra priimtini ir nepablogina gyvenimo kokybes tiek ekonomine tiek ir  psichologine prasme. Jei jausites gerai tai ir disciplinos laikytis bus lengva.

PS. disciplinos laikytis visada lengva kol portfelis zalias, taciau kai jis pradeda raudonuot va tada atsiranda tikrieji isbandymai. Isvada is patirties: jei ranka nekyla fiksuoti nuostoliu, tai reiskia kad stop'ai sudeti per toli.
2010 05 16 13:11     #33585
sunnyday, kaip toliau sekasi prekiauti pagal šią strategiją? Kokie nauji pastebėjimai?
2010 06 28 12:55     #33750
tomintomis, vis dar prekiauju pagal ja ir manau, kad ji gera ir man tinkama. Kadangi pastaruosius pora menesiu breakout'ai neveikia taip kaip anksciau, todel ieskau breakdown'u.
Bet dabar turiu kitu darbu ir del to prekybai galiu skirti zymiai maziau laiko, na bet po kokio menesio tikiuosi grizti i senas geras vezias.
Svarbiausias pusiau naujas pastebejimas tai, kad jei negali prekybai skirti viso demesio, tai geriau ta diena neprekiauti is viso. Bent jau mano rezultatuose, tas tikrai atsispindi.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital