Mokausi prekiauti JAV (išmokau)
sunnyday
| 2010-03-09 16:06 | perskaitė: 2011
Mokausi prekiauti JAV (išmokau)
Taip, galų gale išmokau. Radau strategiją, kuri yra paprasta, aiški ir man tinka pagal riziką, pelną ir investuojamą laiką. Tai nereiškia, kad aš nust
Taip, galų gale išmokau. Radau strategiją, kuri yra paprasta, aiški ir man tinka pagal riziką, pelną ir investuojamą laiką. Tai nereiškia, kad aš nustosiu mokytis, tiesiog dabar tobulėsiu per praktika ir savo patirtį. Ką galėjau pasiimti iš kitų, tą jau pasiėmiau.
Kas atsitiko, kad mano portfelis nustojo mažėti ir pradėjo po truputį didėti?
1. Stop Loss visur ir visada! Ir ne manualinis, psichologinis ar pan., o tikras automatinis ir visada prie visko klijuojamas. Kartu su tuo reikia ir keisti požiūrį į SL suveikimą, kad nebūtų graudu, kai jis išmuša ant paties dugno. Daugiau mano minčių apie tai čia: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1303
2. Apribojau Short pozicijų atidarinėjimą. Laikausi požiūrio, kad dauguma yra suinteresuota akcijų kainų kilimu (įmonės, investuotojai, valdžia ir t.t.) todėl joms krentant jie darys viską, kad jos nebekristu ir pradėtų kilti. Taigi, viskas susiveda į tai, kad iš Short'ų uždirbti yra žymiai sunkiau negu iš Long'ų. Kam rinktis sunkesni darbą, jei gali rinktis lengvesnį? Iš tokių minčių išsirutuliojo kelios taisyklės:
a) shortinti tik tada kai rinkos kryptis aiškiai žemyn;
b) kai turiu krūvą Long'ų, negaliu jų uždaryti, bet noriu šiek tiek apsidrausti (max. 1 pozicija short);
c) short pozicijos visada tik trumpalaikės.
3. Prekybos strategijos paprastumas - pažiūri ir matai. Jokių ypatingų indikatorių ar sistemų, jokių naujienų sekimo ir pan. Tiesa, per rezultatų skelbimo metą dar pažiūriu, kad neužtaikyčiau ant skelbimo. Kasdieną atkreipiu dėmesį į rinkos kryptį ir pagrindinių akcijų judėjimo stiprumą, kad susidaryčiau nuomonę apie "rinkos foną".
Visa esmė trendline'ų breakout'ai (principas aprasytas cia: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1333). Ieškau grafikų, kur matomi aiškūs trendline'ai, didelės apyvartos judant breakout'ų kryptimi ir mažesnės į kitą pusę. Dar kartais atkreipiu dėmesį į įvairaus laiko EMAs. Tada perku tas, kurios atrodo stipriausiai, dedu SL ant šiandien ar vakar dienos žemiausio taško (paprastai tai buna 3-5%) ir laukiu. Jei važiuoja tinkama kryptimi, tai po truputį stumiu ir SL'ą. Uždarau jei:
a) judėjimas išsikvepia;
b) rinka iš esmės pakeičia kryptį;
c) neįvyksta tai ko tikėjausi;
d) išmuša stop loss'ą.
Ir viskas. Paprasta kaip 2x2.
PS. Čia paskutinė dalis iš serijos "Mokausi prekiauti JAV". Tačiau toliau pildysiu savaitinius aprašymus 3-oje dalyje.
1 dalis: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1247
2 dalis: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1257
3 dalis: http://www.spekuliantai.lt/sunnyday/dienorastis/irasas/1288
Sekmės visiems! Tikiuosi, kad mano patirtis bus kam nors naudinga ir jūsų kelias i pelningą veiklą bus trumpesnis.