Komentarai 13 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dugnai ir viršūnės

Nojus | 2005-11-06 | Techninė analizė | perskaitė: 7393
Dugnai ir viršūnės Senas straipsnis iš Yahoo groups
[newpage]
[title]
“Dugnai” ir “Viršūnės”
[/title]


Visi žinome strategiją “pirk žemai, parduok aukštai”. Ankščiau aš ją vertinau skeptiškai. Nelogiškas man pasirodė dugnų ir viršūnių ieškojimas, kol galiausiai nesuvokiau, kad ir pats spekuliuoju pagal šią strategiją.
Rinka yra gyva ir, dėka mūsų aktyvumo, juda, banguoja arba, kaip pasakytų Bill Williams, “kvėpuoja”. Taip ir susidaro dugnai ir viršūnės. Ir čia, tikriausiai, svarbu yra atskirti, kur yra užsidirbti leidžiantis bangavimas, o kur yra akcijos kritimas.
Tai noriu papasakoti, kaip aš suprantu “dugnus” ir “viršūnes” ir pereisim prie pavyzdžių.

1 pav. Klaipėdos baldų grafikas

Dugnuose ir viršūnėse paprastai susiformuoja fraktalas. (Apie fraktalus galima rasti Bill Williamso knygose. Jos yra šio groupso literatūroje). Bet dar nebūtinai tai bus tai, ko mes ieškome. Dugnas ar viršūnė turėtų save patvirtinti. Mes juk nenorime apsipirkti ant pseudodugno ir patirti nuostolių.
1 pav. matosi, kaip susiformavo dugnas, po to - viršūnė. Tačiau visai neaišku, kaip grafikas ves save toliau... Gali kaina kristi ir pramušti, jau surastą dugną ir nusiristi dar žemiau ir suformuoti naują dugną. Pirkėjų pozicija šioje grafiko vietoje neaktyvi, todėl aš čia neatidaryčiau pozicijos.

Invaldos grafike (2 pav.) labai aiškiai matosi Viršūnės susiformavimas. Po jos sekė antra viršūnė, bet ji žemiau už pirmąją. Todėl poziciją aš uždaryčiau iš karto po antros viršūnės susiformavimo.

2 pav. Invaldos grafikas

3 pav. Grigiškių grafikas.

Grigiškių grafike (3 pav.) matosi, kad kaina, atsispyrusi nuo dugno, pademonstravo savo stiprumą, todėl tai gera vieta atidaryti savo poziciją. O po tokio staigaus kilimo, tikėtina, kad kaina pasieks viršūnę. Kai tik viršuje susiformuoja fraktalas, o meškos užspaudžia bulius, pats metas užsidarinėti. Toliau grafikas aktyviai svyruoja, bet aš pozicijų neatsidarinėčiau, nes jis apsivijęs balansines linijas (apie jas irgi rasite mūsų Literatūroje).

4 pav. Lietuvos energijos grafikas

4 pav. net nereikia komentaro. Situacija panaši į Grigiškių grafiką.

5 pav. Ekrano grafikas.

Ilgai kritęs Ekranas (5 pav.), panašu, kad pasiekė dugną. Pirkėjai yra labai aktyvūs ir kaina bando užsitvirtinti vis aukštesniame lygyje, ir net raudoną balansinę liniją kirto. Jei kas bandė dugnus “sugauti” aukščiau, o tokius pseudo dugnus mes matome, tai turėjo skaudžiai nusivilti: nė nuo vieno iš jų kaina taip stipriai neatsispyrė. O čia jau galima surizikuoti atidaryti poziciją. Panaši situacija susidarė ir VING grafike (6 pav.).

6 pav. Vilniaus Vingio grafikas.

Ne vienas “dugnas” atnešė tik nuostolius, jei nebuvo laiku išeita iš pozicijos. Tačiau kaina šiuo metu nerodo aiškios krypties, todėl sunku pasakyti ar mes čia turime tokį “flat pavidalo dugną”, ar geriau pralaukti, kol situacija pasidarys aiškesnė.

7 pav. Dvarčionių keramikos grafikas.

7 pav. matosi keli aiškiai susiformavę dugnai ir kelios viršūnės. Tačiau ar paskutinė viršūnė jau pasiekta? Prieš uždarant grafiką pirmiausia reikia atsakyti į šį klausimą. Aš čia dar neskubėčiau ir žiūrėčiau kaip rinka elgsis toliau. Jei kilimas palaikomas, tai laukiam kol viršūnė susiformuos galutinai.

Toliu pateiksiu pavyzdžius, kuriuose aiškiai susiformavę dugnai ir viršūnės, todėl be komentarų aišku, kur turėtų būti atidaromos/uždaromos pozicijos.

8 pav. Mažeikių elektrinės grafikas

9 pav. Lifosos grafikas

10 pav. Lietuvos elektrinės grafikas.

11 pav. Rokiškio sūrio grafikas.

12 pav. Klaipėdos naftos grafikas.

Štai LIN grafike (13 pav.) dėl dugno aš dar abejočiau. Kaina dar silpnai nuo jo atsispyrusi, ir aš nerizikuočiau atidaryti pozicijos. Prašom, ieškokit dugno, tik ne su mano pinigais...

13 pav. Lino grafikas.

Reziumė

Nu net pačiam pasidarė aišku kas prie ko... Duokit man dugną ir aš padarysiu Jus turtingais J (juokauju). Bet kažką panašaus Archimedas kalbėjo, tikrai kalbėjo...
Ne kiekvienas dugnas yra DUGNAS, ne kiekviena viršūnė yra VIRŠŪNĖ. Kiekvienas persilaužimo taškas turi save patvirtinti. Sugebėjimas atskirti, gali duoti gerų rezultatų.
Tikiuosi, kad šie mano pasvarstymai padės pradedantiesiems skaityti grafikus, bei susivokti kas vyksta pačioje biržoje, o kartais – ir kodėl.



Sėkmingų investicijų!
Nojus
Taip pat skaitykite

Visą reikalingą informaciją mato akcijų kreivėje

Santykinio stiprumo linijos - ką jos parodo?

FRAMA – fraktalinis, adaptuotas slenkantis vidurkis

Ką galima įžvelgti grafikuose?

2014-03-26 | Techninė analizė 2010-07-01 | Techninė analizė 2009-06-05 | Techninė analizė 2008-02-18 | Techninė analizė

Komentarai



2005 11 07 11:01     #4
Issamus straipsnis, taciau, deja bevertis - aprasoma, kaip atpazinti dugna ir virsune, taciau visiskai nutylima, kaip traktuoti dabartine situacija ir atpazinti potencialu dugna/virsune. Zigzagus ant istorinio grafiko gali uzsideti kiekvienas, o ir dugnus/virsunes paaiskinti taip gali kiekvienas plika akimi. Taciau kaip atpazinti dugna neziurint i prieki? Straipsnyje pora sakiniu tik uzsimenama apie tai - minimi fraktalai/balansine linija. Taciau si tema ignoruojama toliau - o tai manau turejo buti straipsnio esme. Kaip itiketi, kad butent tie indikatoriai, o ne zigzagas, indikavo dugnus?
2005 11 07 11:17     #5
mintį supratau, pabandysiu išplėsti atsižvelgiant į komentarą.
2005 11 07 11:55     #6
Geras straipsnis, gaila tik kad grafikai zemos kokybes, gana sunku pamatyt ten tuos Wismanus
2005 11 07 12:10     #7
o ant candlesticks kaip atpazinti fraktala? Gal reikejo tada pirma straipsni apie fraktalus rasyt?
2005 11 07 13:00     #8
tai jei skaitet aprašymą, tai straipsnis yra perkeltas, dėl to kokybė kritusi. Galiu pažadėti naują straipsnį, išsamesnį, bet deadline nusibrėžiu pats
2005 11 07 16:37     #9
butu labai smagu, pamatyt "siu dienu" grafiko analize. Ta prasme, kad grafiko "galas" butu ne menesio senumo, o siandien dienos... butu paprasciau paciam pasianalizuot beje, virsunes ir dugnus jungiancia melyna linija braizai pats ar programa braizo? Labai smagu skaityt tokius straipsnius... Aciu8)
2005 11 07 17:26     #10
pats braižau
2005 11 07 17:39     #11
kokiu budu pasirenki nuo kur iki kur?:blush
2005 11 07 19:27     #12
tarp fraktalų
2005 11 10 17:52     #13
O kur butu galima apie fraktalus paskaityti. Kas tai per biesas? Man labai idomu kaip tas linijas nubrezti?
2005 11 10 18:58     #14
Bill Williams Trade Chaos
2005 11 12 17:38     #16
gal zinot ar nera rengiami kokie spekuliantu kursai ar pan, kursai investiciju tema Kaune? Kad vilniuje buna tai aisku, o vat Kaune kazkaip mesu girdejes
2005 11 13 10:49     #17
O kur Vilniuje būna?

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital