Komentarai 51 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Vieni neturi kur dėti, kiti neturi kur imti

Ledine | 2007-01-17 | Investavimo ABC | perskaitė: 12120
Vieni neturi kur dėti, kiti neturi kur imti Yra pasaulyje du kintamieji, kurie apsunkina mūsų kasdienį gyvenimą ir sprendimus. Tai – nafta ir doleris. Ir tegul nors šimtai analitikų toliau ban

Yra pasaulyje du kintamieji, kurie apsunkina mūsų kasdienį gyvenimą ir sprendimus. Tai – nafta
ir doleris.

Ir tegul nors šimtai analitikų toliau bando mus įtikinėti, kad mes saugūs ir nepriklausomi. Tokie nesame.
Nesvarbu, kad žvėriškais tempais auga Azija –kol kas didžiausią porciją juodosios gėrybės desertui valgo...



Ir kol už tą dalį kasoje reikalauja dolerių, kiekviena investicinio sprendimo lygtis įtraukia dar vieną nežinomąjį – JAV, kurios [blogas] apetitas šiandien atsirūgsta ir mums.


JAV nežinomasis savo ekonomikoje turi svarbų komponentą – vartotoją, iki šiol gamindavusį iki 70% 13.3 trilijonų dolerių dydžio BVP. Jau niekam ne paslaptis, kad JAV ekonomikos variklis, kaip žinia, jau kuris laikas taupo į minusą
(nuo 1996 namų ūkių pajamos < išlaidas, šiuo metu = - $600 bn; namų ūkio skola sudaro 130% disponuojamų pajamų lygio),
- o tą privatų deficitą reikia kažkaip kompensuoti.

Kaip gi įmanoma vartoti į minusą? Ogi įmanoma, pasirodo.

Pirma. Situaciją galima palaikyti pajamoms kurį laiką augant sparčiau nei palūkanoms už visas savo skolas (..nuo namų paskolų.. iki kreditinių kortelių). Šitas, deja, dabar negelbsti, nes jau nuo 1992 m. palūkanų už vartojimą augimas 1-2% viršija disponuojamų pajamų augimą. O kadangi ir vienas, ir kitas jau 15 metų trend‘ina žemyn (šiuo metu 5-6% versus 4-5%), turim geriausią terpę plėstis likvidumo parazitams, kurie savo ruožtu pučia dot.com ir būsto tipo burbulus.

Antras resursas, iš kurio galima finansuoti minusinį taupymą – turtas, arba kapitalas ir jo prieaugis. Kitaip tariant, “chaliava” ateiti gali iš kapitalo rinkų.

Istoriškai JAV gyventojams pagrindinis “wealth” šaltinis yra būstas ir iš jo ištrauktos pajamos, naudojantis skolinimosi užstatant būstą schema. Mažėjant būsto vertėms ir didėjant refinansavimo palūkanoms, daug cash’o iš to neišpeši. Kaip tai atslilieps ekonomikai? Paprastai. Turbūt akys yra užkliuvę už panašių antraščių:

MarketWatch: M/I Homes quarterly contracts plunge 61%
MSN Money: Home-loan house of cards ready to fall


Necituosiu, skaitykit patys. Geriau pasistengsiu trumpai paaiškinti problemos esmę.

Šiemet skaičiuojama, kad MEW‘ai (mortgage-equity withdrawals) sudarys tik gal kiek daugiau nei 300 bilijonų – lyginant su 550 bn pernai, ir gerokai per 700 bn užpernai. Jeigu dėdė Greenspan‘as nemelavo, pusė šių lėšų namų savininkai suvartodavo – t.y. prisidėdavo prie BVP. Skaičiuojant šių metų „pridėtinę vertę“, grubiai tariant turim (550-300)*0.5/13500 = 0.009 - t.y. 0.9% nuo BVP augimo lengva ranka - kaip nebūta.
Turint šiandieninius vos daugiau nei 2%, kas gi belieka? JAV ekonomika, visų ekonomikų ekonomika ir kapitalizmo motina, su apskaičiuotu potencialu augti 3.2% per metus... gali „užbuksuoti“ iki procento?

Ir čia, beja, tik vienintelis kanalas, per kurį tas subliūškęs JAV burbulas nekilnojamo turto rinkoje paveiks BVP. Kur dar visa namų rinkos industrija – statybos, finansavimas, pardavimai, apstatymas...

Tiesa, žmonės dar bando verstis kažkaip per galvas, stengdamiesi savo būstus įsiūlyt. Šios savaitės BW straipsnis geras buvo apie tai, kaip galima statistiką apgaut: ogi registruoji norimą parduoti namą duomenų bazėje, niekas neima, o tu ir nelauki – sumoki porą dešimčių $, ir skelbimą išėmi. Lyg ir statistiškai „būstas parduodas“ išeina. O praktika tokia: būsto pardavėjas ir vėl deda savo skelbimą. Ir taip kartojasi. Koks tikslas ? Paprasta: su „naujausiu“ sąrašo pradžioje skelbimu visad daugiau šansų parduoti būstą – ir nesvarbu, kad šis jau iš esmės į nelikvidų gretas patenka.

Daug kas kalba, kad būsto rinkos burbulas jau sprogo, ir situacija iš esmės taisosi. Betgi dar toli gražu ne. Poveikis dar bus juntamas dar šių metų antrą pusmetį – visų pirma per sumažėjusį vartojimą.
Žinau, kad yra daug „istorija kartojasi“ teorijos skeptikų, bet verta prisiminti, kad...

-nuo po Antrojo pasaulinio pabaigos buvo 7 būsto rinkos ciklai, ir vidutiniškai kiekvienas „užsibaigdavo“ naujų namų statyboms sumažėjus 50%. Šiuo metu nuo „viršūnės“ (imant 2006 pr. Kaip starting point) ši statistika tik 30% pasikoregavo.
-6/7 buvusių ciklų, kai naujų namų statyba sumažėdavo iki 25%, ekonomika baigdavo savo dienas...recesijoje.
-kiekvienas ciklo pabaigos „korekcija“ trukdavo apie 27 mėn. Taigi, ir šiandien žaidimas dar toli gražu nesibaigė - turim visus metus priešaky.

Nesiginčysim dėl "šį kartą bus kitaip" argumento.

Nepradėsim ir kalbos apie struktūrinius būsto rinkos produktus, kurių jau tiek prištampuota, kad jokiose knygose tikslių skaičių ir nerasi.



Tad gerai. Jei ne pajamų augimas, ir ne būstai, kas gi finansuoja perteklinį vartojimą?

Belieka vienintelis kol kas pajamas papildantis ir privatų deficitą dengiantis veiksnys – investicijos į finansų rinką. Kapitalo prieaugio augimas turi padengti vartojimo deficitą. Esant dabartiniam 3.5% privataus vartojimo augimui ir apie 2.5% realių disponuojamų pajamų augimui, bent apie procentą papildomų “pajamų” turi ateiti iš finansinio turto (akcijų, obligacijų, etc.) prieaugio.

Kol kas atrodo viskas žalia, miela ir gražu ten, už Atlanto. Daaaug kalbų apie tai, kaip JAV įmonės sėdi ant cash’o, vidutinis P/E vos per 15, ateities planai ir pelnai tuose planuose rožiniai. Kaip žinia, įmonių pelningumas jau ir pernai džiugino akį (~10% marža – stabiliai). Tokiems kaip Exxon – naftos kainų rekordai, tokioms žvaigždėms kaip Apple – nauji žaislai.
Tiesa, palaikymas yra.
Bet visus gražius žodžius atmetus, pagrindinis palaikymo šaltinis yra...

Nenugalimasis pasiūlos/paklausos dėsnis.

Ir stebėtis, kad kos S&P 500 ar Dow’as nesustoja ar kad NASDAQ’as iššoko aukščiau bambos nėr čia ko. Užtenka pažvelgti į vaizdelį, ir viskas kaip ant delno:



Savo prakaitu uždirbtus grynus pinigus pernai įmonės drąsiai metė rinkai: už dalį ($600 bn) savo akcijų prisipirko, kitą dalį ($400 bn) – kitų įmonių įsigijimui panaudojo. Net ir blue chips’ai – ir tie sau leido daugiau išmesti nei investuoti. Bet čia (daug kas sako) tik pradžia.
O tikėdami šitos gražios pradžios pradžia, investuotojai kartais imasi abejotinos kokybės veiksmų: beveik kiekvieną M&A palydi akcijų kainų boost’u. Ir nežinia –ar tik nepamiršo jie fundamentalių tiesų? Juk aiškiai istorija liudija – iki 90% susimetimų taip ir nepavyksta sėkmingai realizuoti. Bet ką tu padarysi, žmogau – pinigai viską gali. Likvidumo akivaizdoje stebuklai tampa kasdienybe.


Bet dabar prie to paties P/E grįžtant...OK, galim ignoruoti kol kas P - pernelyg racionalių analitikų ir abejotinų gebėjimų rinkos įvertinimo bendrą vidaus produktą. Bet apie E galima pašnekėti ir daugiau.

Ir įdomiausia tai, kad daugelio įmonių iš S&P sąrašo pelnai nemaži buvo jau kelis metus iš eilės.
O dar tiksliau, DAR NIEKADA JAV ĮMONIŲ PELNO DALIS BVP NEBUVO TOKIA DIDELĖ. NEVER. Nuo pat Antrojo pasaulinio karo laikų.



Gal būtų pats laikas koreguotis, ką manot?
Sakot, ne? Momentum‘o užteks? O gal pats laikas pripažinti, kad pasiekėme Himalajų viršūnę, ir tolesnis kelias vienareikšmiškai - tik žemyn?

Taigi viskas kol kas gražu. Kol pinigų yra – atrodo, jūra iki kelių. Bet net ir pasakos turi pabaigą. O likvidumo pasaka su politikos motyvais gali baigtis labai greitai ir nemažiau skausmingai.

Visi puikiai žinome, kaip žiauriai pašoko visų žaliavų kainos per pastaruosius kelerius metus. Bet nepaisant išlaidų žaliavoms - įmonių pelningumas augo, o visą prieaugį galima paaiškinti tik išlaidų kitam resursui, darbo jėgai, mažinimu. Nors pastarosios produktyvumas ir didėjo, daugelis korporacijų ne tik bonus’ų neskyrė, bet ir net ir atimt sugebėjo.





Divergencija?

Yep. JAV kompanijos jau kurį laiką turi didesnę jėgą prieš vietos liaudį-darbininkus, nes jos efektyviai naudojasi globalizacija (outsourcinim’as), - kai mūsų jau aptarti klasikinės pramonės darbininkų klasės atstovai kenčia gaudami mažesnius atlygius. Efektyviai JAV įmonės kraunasi pelnus iš gyventojų skolos. Statistika: nuo 2001 JAV įmonių pelno dalis BVP padidėjo 5%, o darbo pajamų ir BVP santykis 3.5% nukrito.

Prisimenant dar ir tą faktą, kad...
šiuo metu kaip niekad padidėjęs skirtumas tarp turtuolių ir vargšų...
ir dar tą “neesminį”, kad į valdžią pamažu (bet ryžtingai) stumiasi demokratai...hm, ar ilgai tai besitęs?

O moralas yra tas, kad JAV vartojimo didėjimas neturi tvirto pagrindo artimoje ateityje – jo perteklių kol kas palaiko kapitalo prieaugis, kurio nebeliks prie pirmos didesnės korekcijos. Jei būstas tokiu atveju dažnai padėdavo, tai dabar ir ši gelbėjimosi valtis jau prakiuro.
Rekordiniai įmonių pelnai pasiekė verslo ciklo viršūnę, ir jau didėja lėčiau. Vartojimas pernai metus pradėjo su 5% augimu, o baigė su puse tiek.



Tad pabaigai tradiciškai, kaip priklauso:

Pesimistinis scenarijus: būsto rinka toliau mažina produktą, kyla naftos kainos, įmonės praranda savo galią ir (jei FED’as sprendžia, kad infliacija baisesnis baubas) praranda galimybę pigiai skolintis ir hedge fund ir visokio plauko pavieniai optimistai (statę ant mažesnio volatilumo, mažesnių palūkanų ar prisipirkę namų pirkėjų skolų) sprogsta kaip kad šviesaus atminimo Long Term Capital’as ar šių metų fenomenas - The Amaranth.

Optimistinis scenarijus: mažėjant palūkanoms gyventojai išlenda iš savo būsto skolų, naftos kainos nedidėja ir laikosi sveikai-stabiliai, įmonės draugiškai pasidalija savo pelnu (meta po truputį į rinką + didina darbo pajamas), tuomet gyventojų perkamoji galia atsistato – vartojimas didėja – laisvos lėšos plaukia į ten, kur norim mes [ir pinigai, aišku, daro mums pinigus :yes )


Na, o realistinį scenarijų susikurkit patys [tik nepamirškit į jį įtraukti to patrauklaus žodelio... likvidumas ]



O kol kas – gero oro
juk kartais tokie dideli dalykai priklauso nuo tokių mažų smulkmenyčių ozingoff

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai



2007 01 17 20:41     #780
Idomus straipsnis. Gaila kad mazai ka supratau. Labiausiai patiko ten kur divergencija. :wink
2007 01 17 21:04     #783
sakyciau gan aiskus ir naudingas straipsnis. dekui
2007 01 17 21:18     #784
Galbut dar reikejo pastraipele apie dot.com'o vaidmeni sitoj operoj, kuris kuo toliau tuo labiau stato pinigus is oro. bet jamu sita tema i "prie alaus" sarasa :] mala.dec
kriuksis
kriuksis

61 komentarai

2007 01 17 21:23     #785
Dekui Darbo ideta tikrai daug i straipsni. Tik vienas klausimas- gal kas zino kaip yra su USD ir AU santykiu kai naftos kainos krinta/kyla? Aciu
2007 01 17 21:24     #786
sudomino šis momentėlis: "Istoriškai JAV gyventojams pagrindinis “wealth” šaltinis yra būstas ir iš jo ištrauktos pajamos, naudojantis skolinimosi užstatant būstą schema." gal būtų galima smulkiau ? Pigi paskola užstatant būstą + investavimas į fondus , ar kažkas gudresnio ?
2007 01 17 21:49     #787
Ačiū. Daugiau tokių straipsnių
2007 01 17 21:51     #788
PVZ. Su bustu: Nori pirkti nama uz 300,000, bet…piniginej tik kokie 50,000. Skolinies is banko likusius 250,000 – uz juos kasmet jiems moki, tarkim, 7% palukanas. Tai vat ta paskola 250,000 ir yra busto paskola - MORTGAGE. Taigi, tu lieki 50,000 idejes i nama – tai tavo pinigai, tavo kapitalas. Isivaizduojam, kad staiga – hopla – kainos namu pakilo 50%, ir dabar kainuoja 450,000. Taigi TAVO kapitalas dabar jau ne 50,000 – bet 450,000 – 250,000 = 200,000. TAIGI, kapitalas isaugo nuo 50,000 iki 200,000 – visu 150,000. Tu nusprendi, kad galima butu kažkiek grynuju išsiimt – apsistatyt busta padoriai ar auto nusipirkt ir pan. Varai i banka ir užstatai savo „kapitala“ verta 200,000, ir pasiskolini dar 50 gabalu. Vat tau ir MEW‘as išeina – nieko nedarydamas melzi pinigus is savo busto. Na, o del palukanu ir refinansavimo, manau, viskas aisku – jei perki kintančiom palukanom busta, o veliau staiga ziuri, kad jos sumazejo (kaip kad Greenspan‘o laikais), persirasai sutarti ir moki maziau. Ir atvirksciai – palūkanoms didėjant, kas pusmeti (ar kita laiko tarpsni) perskaičiuojamos vis didesnes , didesnes...o tu vis daugiau ir daugiau moki. Tai vat jums ir bubble bust‘as : namai atpigo + palūkanos didėjo. Tad papildomu lesu is dangaus laikai pernai baigesi. Cia labai bendras paaiskinimas. Bet expert‘e busto rinkoj nesu, tad kiek galiu, tiek
2007 01 17 22:00     #789
puiki analize apie stambiausios ekonomikos situacija! vertinant kokia greita itaka per kapitalo rinkas gali daryti si ekonomika, gal kur "po ranka" skaiciukai apie investiciju kilme globaliose kapitalo rinkose. ar viska kontroliuoja amerikonai, o gal nemaza dali turi pvz. taupieji japonai, "surplusine" azija, naftingieji arabai ir pan. Aciu
2007 01 17 22:18     #790
Thanks lady! Pesimistinis scenarijus atrodo patraukliau . Su bustų tikrai dar nebaigta, o nafta dabar yra 4-oje korekcinėje po augimo nuo 1998 duobės (9 USD) - todėl naują piką manau iki 2008 dar pamatysime.
chamas
chamas

93 komentarai

2007 01 17 23:00     #791
Ledine, kada busi finansu ministere, sumazink spekuliantam mokescius
2007 01 17 23:34     #792
Bravo, Ledine !atisfied
2007 01 18 00:50     #794
Puikiai parasyta. Perskaicius liko tik vienas komentaras is vieno zodzio: Kinija.
2007 01 18 02:47     #795
Cia jau net ne straipsnis. Cia studija! Uztat visai nepykstu, kad daug ko nesupratau, bet vaizdas daugmaz aiskus. Man tai ir tas kompensavimas is kapitalo prieaugio gan mistinis. Kapitalas, kaip toks, nieko neduoda, isskyrus kad gal palaiko tam tikra optimizmo lygi, bet imtu ir sumanytu realizuot visi iskart ta kapitala! Man dar vis kartais ateina i galva mintis, kad gali buti, jog ta auksta JAV pragyvenimo lygi palaiko besiverzianti i ten pigi darbo jega. Nors gal as cia ir diletantiskai mastau.
2007 01 18 03:32     #796
Super straipsnis! kad toku daugiau..
2007 01 18 03:48     #797
Ledine, o kaip su tuo naftos pyragu po keliolikos metu? Koks prognozuojamas JAV apetitas? Ar JAV vis dar valgys ketvirtadali? (Skaiciau, kad labiausiai tikėtino scenarijaus atveju 2020 m. naftos pasaulyje bus suvartojama 3,8 mlrd. tonų, o spartaus pasaulio ekonomikos augimo atveju – 4,7 mlrd. tonų.)
2007 01 18 05:52     #798
Talentas...
2007 01 18 06:20     #799
Autores, kalbancios tokiomis temomis, mielai pasiklausyciau kasdien Puikus darbas Idomu tik, po kiek laiko ir kokiu viso to pasekmiu galima tiketis Lietuveleje... ATgarsis tikrai butu
2007 01 18 08:01     #800
Aciu, geras straipsnis. Piktieji kapitalistai skriaudzia darbo klase statuose - perka geltonaja darbo jega is kinu. Ar ne bus taip, gal artimoje ateityje ta globalizacija kirs kitu galu? Realiai nesuprantu kur redneck'ai amerikoje pasideda - is ju alga atimta, darbo jie kaip ir turetu nesusirasti, nors bedarbystes dideles nera. Tai gal jie susiranda kitu darbu?
2007 01 18 08:18     #801
Geras analitinis straipsnis. Bet butent deka sekmingos globalizacijos, pigios azijos, pigaus $ US imones taip sustiprejo, kad net brangi nafta ar sumazejes vidaus vartojimas nebera US tiesioginis baubas...Buvau tikras, kad real estate burbulas sprogs dar '06. Prisiminus '74 naftos krize, atrodo, kad sikart istorija kartojasi kiek geresne spirale. Nors optimizmo pateikti faktai neprideda.. Lieka tik laiko ir krizes "astrumo" bei pasekmiu Europai ir ypac Azijai klausimas
2007 01 18 08:37     #802
laukiu straipsnio ka daryti, kai JAV driokstels korekcija. Kur pasaulyje galetu buti potencialus uzutekiai, kur galima butu pasislepti su savo pinigeliais nuo shitos negandos ir dar kazkiek uzdirbti. Dekui uz straipsni. Respect.
2007 01 18 09:12     #803
Reiktu ivest tokia taisykle-kas raso straipsnius, turi parasyt ir apie save. Pvz. Ka studijuoja, ka dirba ir pan. Nes jei Ledine studente, tai tada kas bus, kai baigs?
2007 01 18 10:38     #805
Superinis straipsnis! Pavarei Tik galima pora klausimu/komentaru: 1. Darai prielaida kad JAV vartotoju pajamos is investiciju nustos augti; bet - kokia dali pajamu jie gauna is JAV rinkos? Kaip tas faktas kad 2006 metais pasaulyje nerealus likvidumo anslagas rizikingesniuose aktyvuose (economist sausio 4d. rase kad mazas obligaciju pelningumas del naftos doleriu priverte kapitala kelti akciju kainas - ar tai sustos?) 2. M&A labai isaugo private capital fund aktyvumas (gruodzio mckinsey newsletter); jie nemaza dalimi gali? buti finansuojami privaciu asmenu per fondus, ar jie negali irgi didinti vartojimo?) 3. Fondai uzdirbo dafeni bapkiu is zaliavu rinku pastaruosius metus - prielaida pajamoms 4. Manoma kad Emerging marketu pelningumas mazes, bet isliks super patrauklus - prielaida pajamoms 5. "Slankiojanti" nuomone apie mazejanty pasaulio ekonomikos priklausomumo nuo JAV del azijos ir EU ekonomikos sustiprejimo recently 6. Del milziniskos china darbo rinkos isaugusi pasaulio rinkose santykine kapitalo kaina (pries darbo kaina) turetu buti pozityviai "biased towards USA" - ten eiliniai vartotojai turi didziausia dali kapitalo pajamu? 7. USA yra nepalyginamai didziausias capital absorberis, bet ner sutarimo ar tai turetu greitu baigtis ar ne (mckinsey jan) 8. Nebesugalvoju kur cia dar pinganti USD ikist,bet anas irgi turi afigena itaka manau 9. JAV biudzeto deficitas - ....? 10. Isauges apsisaugojimas nuo rizikos ir rinkos gilumas del visu tu egzotiskus "derivatives" ...? Viskas, baigesi fantazija Laaabaj laukciau komentaru Aciu!
2007 01 18 12:18     #806
lagnel, naftos suvartojimo struktura nezada labai kisti: paskutines prognozes JAV palieka su ~22-23% dalimi 2030-aisiais. Kinams zadamas dalies padidejimas iki 12-13%. Pati naftos paklausa turetu apie 40% padidet - nuo dabartiniu 85 m/b iki 120 m/b per diena. Bet cia per tolima prognoze, ir ja koreguos naftos kaina. Tiesa, pati JAV rekia, kad issilaisvins nuo naftos priklausomybes. Bet kazkaip nuo 1970-uju jau tiek prisiklausem, kad ausys nereaguoja i tokius Bush'o &co balsu isreikstus norus.
2007 01 18 12:34     #807
chiupt, turbut reiketu kiekvienam klausimui po dar straipsneli parasyt sutinku del visu tu kalbu apie prieaugio is kapitalo rinkas. Bet patys pagalvokit, kas geriau - pajamos is darbo, ar is investiciju i EM, turint omeny tai, kad rinkos augo 5 metus be didesnio stopo? o ir pati jav rinka jau 2 metus didesnes nei 10% korekcijos nemate. Ne veltui minejau zodi LIKVIDUMAS. Bet likvidumas tuo ir patrauklus: siandien jis yra, rytoj jo nera. Tereikia vieno "pykšt" prie dabartines JAV ekonomikos bukles. "Derivatyvai" apsaugo nuo rizikos? taip. Kai kuriuos, kurie nuo jos saugosi bet gi yra ir kita puse - pardaveju jei vienas perkasi kredito apsauga - kitas stato, kad bankroto nebus. O jei jus buna, tai atsiranda 2 aukos : bankrutaves, ir tas, kuris pardave apsauga nuo rizikos. 2 zuikiai geriau nei vienas Ir hedge fund'ai su private equity. Ju "mada" tesis iki pirmu problemu su padidejusia rizika. Ne veltui velgi minejau Long Term Capital fonda, kuris sprogo pries Azijos krizes metais. State chebra uz palukanu mazejima - o jos ne tik padidejo, bet ir is viso default'ino (prisiminkim Rusija). Del dolerio i klausima galima atsakyti klausimu. O su kuo jis siais laikais is viso nesusijes ? viskas ant jo kaba - nuo japonu ekonomikos iki seb fondu grazos. Sarasa galima testi, bet jau sia tema daug diskutuota
2007 01 18 12:42     #808
chamas -> sutarta - mokesciu spekuliantams mazinimas jau irasytas i pirmos dienos darbotvarke student, Ledine kai baigs, eis i ministerija darbo prasyt, nes chamas reikalauja mazinti spekuliantams mokescius :yes
2007 01 18 13:44     #809
klausiu, nes gal mes pvz grupiokai ar siaip pazistami, tai ateiciau paklausyt. gal kokia tavo knyga paredaguociau ir isleistumem
2007 01 18 14:03     #810
Ledine,lenkiu zila galva,geras straipsnis.
2007 01 18 14:34     #811
mano dvi kapeikos: optimistini scenariju reiketu pavadinti futuristiniu :-) Palukanoms sumazejus, vartotojai puls skolintis, NT kainos dar augs, NT vel taps ATM. Cia kaip narkotikai... Kompanijos jokiais pelnais nesidalins. Stambios kompanijos nebezino, kaip dar istraukti pinigus. Pvz, stambiausi softo gamintojai Microsoft ir Oracle stagnuoja. Populiariai - ar jus pirksite Microsoft Windows Vista uz $$$, jei ir Windows XP puikiai dirba? Invention business nepastovus, ipodai kiekviena diena neatsiranda, Todel prasidejo, kaip Ledine minejo, susijungimai-prisijungimai, o tai cash-cash-cash.
2007 01 18 15:59     #812
SUPER!!!, didziule pagarba uz triusa :yes Bet nesupratau vis tik teiginiu apie tai, kaip nusibaigusius MEW'us gali pakeisti kapitalo (akciju) rinkos augimas? imho tai labai skirtinga, nes kuomet issicashini su MEW'u, tai niekas nera parduodama, neatsiranda NT pasiulos (iki tam tikro isiskolinimo lygio ), o tik dideja likvidumas ir vartojimas. Tuo tarpu, kad issicashinti akcijose, tai deja jas dazniausiai reikia parduoti. Nejau cia imones (stambieji) kisa $bln'us, o smulkieji parsidavineja ant bangos ? Visi puikiai zinome, kad (deja) buna TIK atvirksciai Nebent perka eilinis jankis akcijas, ju kursas kyla, tada jas ikeicia. Pasiskolinto cash dali skiria vartojimui, o dali cash vel nauju @ isigyjimui. Bet kaip ir su MEW'ais, cia irgi prieinamas galas (ir zenkliai greiciau). Net nemanau, kad tokio cashinimo metodai yra populiariai taikomi, ir kad to mastai galetu prilygti net 1/10 MEW'u ATM'u apyvartos Ar as klystu, Ledine? O optim./pesim. scenariju centrine (what if) asis suprantu lieka FED'u palukanu norma? Nesvarbu kaip pasisuks ekonomika - svarbu kaip "pasisuks" FED O tada jau atitinkamai ir ekonomika Kol kas imho FED'ai bando blefuoti artikuliuodami apie atsistatanti augima ir infliacija, kai viso labo tai tera tradicinis kaledinis/metu pabaigos vartojimas ir likvidumas. Beliko palaukti rezultatu uz sausi, vasari, kova ...
2007 01 18 16:58     #813
ragainagai, dekui uz komentara! hmmmm......suintrigavo mintis del akciju rep paplitimo. Idomu, kiek gi placiai amerikonai ji taiko . Speju stats siuo klausimu nelabai berasim, - bet turbut lyginti su NT withdr. volume net nera ko na nebent euforija ten pakils iki dot.com'o laiku lygio. Del gryno cash'o is akciju, tai turbut prisiskaitys tie ketvirtiniai div'ai blue chips'u. Betgi ne paslaptis , kad JAV daug pagyvenusiu long-term "investuotoju" del dividendu ir laiko. Gal ne kapitalas ir ne kazi kas pajamoms, bet bent stabiliai. +dar pernai prasidejusi gerumo akcija - nesakykit, ragainagai, kad stambieji TIK parsidavineja. Kai kisenese per daug, reikia ir atiduot kazkiek liaudziai - juolab, kad reikia palaikyti pasiulos/paklausos balansa ir verkiant keisti kapitalo struktura. Bet anyways, akciju rinka - kaip istorija JAV atvejui liudija - yra gana tikslus ekonomikos bukles pranasas. Net sian jis itrauktas i "pirmaujanciu ekonomikos rodikliu" indexa. Speju, tai ne tik su $, bet ir vartotoju sentimentais susije. Tad prie vartojimo ar nevartojimo vis tiek anksciau ar veliau priveda tik turbut tas vartojimas bus is kreditiniu, ne is cash'o Del FED - geras pastebejimas Kaledu proga nusprende sukurti atitinkama atmosfera, ir tiek. As tai visai gruodzio stats ignoruoju, tiesa sakant. Bet stai vasari galim laukti kazko tikroviskesnio. Bet jei prie dabartinio likvidumo lygio ir istoriskai zemu (realiai) palukanu FED imsis karpyt - tai jau zinokit, kad batai atejo.
2007 01 19 07:17     #816
Norėčiau padaryti pastabą, kad tame pyrage Europos sąjunga turėtų būti pavaizduota viena spalva. Juk logiška, kokia valiuta tokia ir spalva. Pagal [url=http://www.bp.com/productlanding.do?categoryId=6842&contentId=7021390]šiuos[/url] duomenis Europos sąjunga suvalgo 18,2%. Daug tai ar mažai spręskite patys.
2007 01 19 08:33     #817
Ledine, eik į kokią teisingą partiją - po rinkimų pati ministre tapsi, nereikės darbo minsterijoj prašyt O šiaip respect.
2007 01 19 08:51     #818
Allgist, labai teisingai pastebeta pjuvius daryti galima ivairiai. Jei pagal valiuta - tada butu logiska ir visas dolerizuotas salis prie jav priskirti. Dar galim skaidyt pagal regiona - Europa, S.Amerika, etc. Dar galima pagal issivystymo lygi: Emerging, Developed, etc.
2007 01 19 08:53     #819
Regen.. teisinga partija? hm reik paieskot :wink
2007 01 19 09:40     #820
Puikus straipsnis, respect
2007 01 19 11:08     #821
BW raso, kad treasury bond rates mazesni nei short-term notes, o taip budavo pries kiekviena recesija pastaruosius 37 metus :wink
2007 01 19 17:25     #824
per pastaruosius 37 ? tai kad jau nuo 50-uju. Kaip tik 80-aisiais prasidejo kartais "nepataikymai". O sios dienos situacija yra exception'as -> speju, kad dabar spread'a gerokai pakoreguoja bondu paklausa is arabu ir tolimuju rytu.
2007 01 19 20:33     #825
Congrats!!! Linkiu "neuzsiliuliuoti" nuo isreikstu liaupsinimu ir toliau mus stebinti izvalgiais, informatyviais straipsniais.
2007 01 19 23:26     #827
ragainagai, kas yra MEW ? Mew From Wikipedia, the free encyclopedia Jump to: navigation, search The word mew can refer to: * Mew (band), an indie rock band from Denmark * Mew (Pokémon), a Legendary Pokémon * Mews, a stable for horses * Mortgage equity withdrawal (economics) * Meow or Miaow, the noise that cats make * An old word for seagull, or the noise that they make * In falconry, an aviary for hunting birds such as falcons, see mews
2007 01 20 07:22     #828
man atrodo mus suvalgis kinaigal ir geraiazija valdoozingoff
2007 01 20 19:02     #830
Kinai valgo šunis. Kodėl pradėtų valgyt lietuvius?
2007 01 20 19:44     #831
Is sio straipsnio: "MEW‘ai (mortgage-equity withdrawals)"
2007 01 24 14:13     #868
MHM, grazus straipsnis. Bet Jurgis Krumas siandien kazka sneka apie trumpalaikes (?) idarbinimo programas nelegalams. Siuo metu is siu nelegalu (pigios darbo jegos) pinigus daro smulkios imones, o cia butu dar sansas padidinti korporaciju pelnus dar biski, nors gal ir trumpam. Beje ponas Bushas taip pat isreiske kad per 10 metu nori 1/5 sumazinti benzino vartojima idomu kokias svertais tai bus daroma. IMHO dar bus kol kas gerai ir tvanas jei ir ateis tai is leto...
2007 01 24 17:42     #870
siaip ne i tema cia, bet but gerai Ledine i Davosa nukomandiruot. Ryskiai vel ka nors idomaus ir globalaus parasytu
2007 01 24 18:11     #871
bukanieriau, del imigrantu - tiesa. Tik jie ir isstume daugeli imoniu JAV, nors pati ji to nepripazista del Bush'o - cmon ! ar tik ne per daug kartų tą patį vis kitais žodžiais tas žmogelis kartoja ? googlej ilgai ieskot nereikia - siulau pamegint
2007 01 24 18:14     #872
Arta, gera mintis :yes jei palaikymo komanda bus, galetume ten ir globaliom temom pasneket, ir paslidinet uz viena
2007 01 24 22:26     #873
jo, man globalios temos be galo patinka, tik kazi ar sniego ten dabar bus. Tektu klausytis apie klimato atsilima. Irgi idomu
2007 01 25 07:22     #875
Arta, sniego ten yra, bent taip mano korespondentai pranešė tad tepkit slides ir varom, kol neištirpo
2014 05 12 12:22     #35741
[ pdf converter for mac provides the software to convert pdf to MS Office and pdf splitter and merger & pdf creator,  pdf to flash converter
2014 09 23 10:00     #35785

Le risque d'un excellent exemple de bonnes anneaux de Cartier et ainsi de suite. Un autre potentiel si certains des résultats Cartier regardez le meilleur processus de développement de modernisation de l'ensemble. Signification, certains inventeur, aussi une fille qui veut vivre, pour ne pas mentionner l'admiration d'une personne pour leur capacité à aller à la grande majorité de pendentif Cartier par exemple. replique montres Bracelet Cartier en tant que telle, mais l'engagement est non seulement de mettre en résultat de l'addition dans la combinaison des coûts respectés. Grande possibilité de pouvoir obtenir une personne.

2017 10 20 19:57     #37233
  KJHGFC

halloween costumes to make halloween invitations best halloween jokes adultshalloween pictures halloween make up coloring pages halloween freehalloween songs easy halloween recipes halloween games ideas halloween stories best 2018 calendar for free

 

 

 

the best halloween costumes halloween cards best funny halloween jokeshalloween images halloween makeup free pumpkin coloring pages Best halloween songs halloween recipes ideas halloween games history of halloween 2018 yearly calendar

 

 

 

unusual halloween costumes halloween party invitations free halloween jokeshalloween clipart halloween makeup ideas free halloween coloring sheetshalloween music easy halloween treats halloween games for kids halloween origin 2018 calendar HD

 

 

 

 

popular halloween costumes halloween birthday invitations free funny halloween jokes halloween wallpaper makeup halloween free halloween coloring pictures Best halloween music halloween snacks halloween party games story of halloween free calendar 2018

 

 

 

creative halloween costumes halloween invitations free halloween jokes adultsfree halloween wallpaper horror make up free halloween coloring bookhalloween music for kids halloween treat ideas kids halloween games origin of halloween free 2018 calendar

 

 

 

top halloween costumes free halloween cards free kids halloween jokeshalloween screensavers halloween face paint kids halloween music halloween party music halloween dinner ideas halloween party games for kids halloween spirit 2018 printable calendar templates

 

 

 

ideas for halloween costumes free halloween invitations free halloween humorhalloween desktop wallpaper how to do halloween makeup free halloween coloring pages halloween music playlist halloween desserts halloween activities for kids halloween history 2018 printable calendar

 

 

 

 

cheap halloween costume ideas free halloween cards free ghost jokeswallpaper halloween printable calendar 2017 coloring pages halloween scary halloween music halloween party food ideas halloween games for adults the history of halloween printable calendar 2018

 

 

 

halloween costume ideas top free halloween cards halloween jokes best pictures of halloween easy horror make up halloween coloring pages scary halloween sounds halloween food Free halloween activities for kids halloween city Halloween calendar

 

 

 

funny halloween costumes best halloween invitations funny halloween jokesfree happy halloween pictures halloween make up ideas halloween coloring book spooky halloween music halloween food ideas Free halloween gameshalloween horror nights free Halloween calendar

 

 

 

best halloween costumes best halloween party invitations halloween jokes adults happy halloween images free makeup halloween free halloween printables kids halloween songs halloween recipes halloween activitiesHalloweentown best halloween calendar

 

 

 

cool halloween costumes free halloween cards kids halloween jokes happy halloween pictures easy scary make up best halloween invitations halloween playlist halloween party food halloween party games for adults halloween ghosttop Halloween calendar

 

 

 

awesome halloween costumes free halloween invitations halloween humorpictures of halloween scary make up ideas halloween coloring pictureshalloween music list halloween treats kids halloween party games the story of halloween Halloween calendar printable

 

 

unique halloween costumes free halloween birthday invitations ghost jokeshalloween pics easy horror make up halloween coloring sheets 

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis