[L.T.] Pinigai „kojinėje“ – blogiausias pasirinkimas
spekuliantai.lt
|
2006-06-29
|
Investavimo ABC | perskaitė: 6846
[L.T.] Pinigai „kojinėje“ – blogiausias pasirinkimas
L.T., 2006.06.29
L.T pataria, ką daryti su pinigais ir kaip sutaupyti reikiamą sumą pasirinktam tikslui – atostogoms, automobiliui, vaikų studijoms.
L.T., 2006.06.29
L.T pataria, ką daryti su pinigais ir kaip sutaupyti reikiamą sumą pasirinktam tikslui – atostogoms, automobiliui, vaikų studijoms.
Daugelis verkšlena, kad viskas brangu ir trūksta pinigų, tačiau turėdami atliekamų santaupų nežino, ką su jomis daryti. Neįtikinėjame, kad kasdien sutaupytas kavos puodelis gali per kelerius metus virsti keliais tūkstančiais litų, – patys turite susidėlioti gyvenimo prioritetus.
Tačiau yra ir racionalių būdų sukaupti daugiau pinigų. Galimybės investuoti plačios – indėliai banke, gyvybės draudimas, pensijų, investiciniai fondai, akcijos.
Vagia infliacija
Vis dar yra žmonių, ypač vyresnių, kurie linkę sutaupytus pinigus laikyti namuose. Vadinamąja „kojine“ tampa vokelis spintos stalčiuje tarp staltiesių, metalinė dėžutė po lova, sode užkastas stiklainis ar net seifas sienoje už paveikslo.
Prekiautojus akcijomis vienijančios asociacijos „Spekuliantai“ atstovai teigia, kad tai yra pats blogiausias taupymo būdas (išskyrus atvejus, kai sutaupytą sumą ruošiatės dar šį mėnesį sumokėti už planuojamą įsigyti garso aparatūrą ar automobilį).
Kodėl blogiausias? Prisiminkime, kokį skaičių minėjo Europos Sąjungos viršūnių protingi dėdės, sakydami, kad mūsų infliacija yra per didelė. Tas skaičius buvo 2,7 proc. Tai, anot asociacijos direktoriaus Valdo Petručio, reiškia, kad „kojinėje“ laikomi pinigai kasmet nuvertėja bent šia procentine verte.
„Taip laikyti pinigus nesaugu, nes apie juos gali netyčia sužinoti koks „paslaugus“ kaimynas. O ir pati infliacija veikia kaip vagis: visi pinigai lyg ir vietoje, bet nusipirkti už juos galima kaskart vis mažiau“, – teigia V.Petrutis.
Indėliai banke
Galimybė padėti pinigus į banką seniai visiems gerai žinoma. Šiuo metu bankai už terminuotus indėlius siūlo nuo 1,8 procento laikant juos vieną mėnesį iki 3–4 procentų įšaldant pinigus bent porai metų.
Neabejotina – tai yra saugesnis ir naudingesnis pinigų laikymo būdas nei „kojinė“, tačiau ir jis turi trūkumų. Už trumpai bankuose laikomus indėlius mokamos palūkanos nesiekia net prognozuojamos infliacijos dydžio, o norint gauti daugiau pinigų tenka ilgam atsisakyti turimų santaupų. Daugelis bankų jau siūlo galimybę padėti indėlį internetu. Tai patogu ir greita, nereikia eiti į banką ir stovėti eilėse.
Minimali indėlio suma svyruoja nuo 100 litų iki 500 litų. Labai dažnai ir palūkanos priklauso nuo indėlio sumos dydžio – kuo daugiau padedate, tuo didesnes palūkanas gali jums pasiūlyti.
Ilgalaikiam taupymui
Pastaruoju metu bankai aktyviai siūlo pasirašyti gyvybės draudimo bei pensijų fondų sutartis. Šie investiciniai projektai skirti ilgalaikiam taupymui, kad kuo daugiau lėšų liktų senatvei. Jie patrauklūs tuo, kad yra remiami mūsų šalies įstatymų, leidžiančių iškart susigrąžinti gana didelę sumą nuo valstybei sumokėtų mokesčių.
Tačiau lazda turi du galus – į gyvybės draudimą bei pensijų fondus reikėtų investuoti tik tas lėšas, kurių neprireiks bent artimiausią dešimtmetį.
Prispyrus bėdai, atsiimti pinigus įmanoma ir anksčiau, tačiau iš jų bus išskaičiuoti tie patys mokesčiai, kuriuos sutaupėte investuodami.
Pasirinkus šią investicijų kryptį, sudaroma sutartis, pagal kurią periodiškai įmokate sutartą sumą. Minimali įmoka per mėnesį sudaro 100 litų. Daugelis investuotojų, metų gale susiskaičiavę, kiek sumokėjo mokesčių valstybei, investuoja papildomą sumą, leidžiančią papildomai susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių.
http://www.lt24.lt/lt/content/viewitem/4664/