Komentarai 4 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Kaip įveikti baimę?

spekuliantai.lt | 2009-01-05 | Investavimo ABC | perskaitė: 4487
Kaip įveikti baimę? Kodėl vieni bijo, o kiti neria drąsiai į skaičių, staigių pokyčių, beprotiško ritmo pasaulį ir tampa nugalėtojais? Iš pirmo žvilgsnio, prekyba VP

Kodėl vieni bijo, o kiti neria drąsiai į skaičių, staigių pokyčių, beprotiško ritmo pasaulį ir tampa nugalėtojais?
Iš pirmo žvilgsnio, prekyba VP atrodo paprastas ir lengvas užsiėmimas. Tokia prekyba leidžia gauti greitą ir solidų pelną. Tačiau realiai gaunasi visai kitaip, ypač treideriai tai pastebi, kai pasipila pirmieji nuostoliai.
Baimė, matyt, yra viena pagrindinių emocijų, su kuria susiduria tiek profesionalai, tiek naujokai. Ją sunku įveikti, nes žmogus visada ieško lengviausių problemų sprendimų kelių ir dažnai į baimės faktorių, tokiu atveju, nekreipia dėmesio. Bet būtent baimė priverčia mus veikti, sustoti, apmąstyti elgesį...
Štai kelios priežastys, dėl kurių kyla baimė:

1. Baimė prarasti viską, ką turi, t.y. santaupas.
2. Artimųjų ir draugų kritikos baimė.
3. Skurdo baimė.
4. Reputacijos ir autoriteto tarp draugų praradimo baimė.
5. Skolų baimė.

Kiekviena iš šių baimių iššaukia treiderio reakciją. Jei baimė sukelta vieno konkretaus objektyvaus faktoriaus, tai viena, bet kai jaučiama baimė visomis kryptimis, tuo stipresnė baimės jėga. Tai priveda prie pasitikėjimo savimi praradimo, prie nesėkmių gyvenime, tuo pačiu ir prie nesėkmių prekyboje. Jei žmogus žino, kaip įveikti baimes savarankiškai, tai toks žmogus labai stiprus. Jis žino, ko jam reikia, kaip tą pasiekti. Ir pasiekti jam tai lengva ir paprasta.
Dauguma spekuliantų į rinką ateina uždirbti pinigų. Ir, kaip taisyklė, pagrindinė baimė yra tuos pinigus prarasti. Visi, kas dirba biržose, siekia gauti pelną. Kiekvienas treideris sudaro sandorį tikėdamas užsidirbti. Ir kiekvienas bijo nesėkmės. Rezultate taip ir būna: kažkas paranda, kažkas pasiima viską. Baimė visada padidėja esant nuostoliams ir sumažėja, kai sandoris būna sėkmingas. Todėl sumažinti baimes rinkoje galima tik sumažinus nuostolingus sandorius. Nevykėliai dažniausiai šaukte šaukia, kad rinkose uždirbti neįmanoma, kai, tuo tarpu, sėkmingi investuotojai uždirbinėja ir tyliai sudarinėja pelningą sandorį po pelningo. Kas įdomiausia, kad šie bijo lygiai taip pat kaip ir visi kiti, tačiau labiau pasitiki savimi bet kokioje gyvenimiškoje situacijoje.
Su baimėmis reikia kovoti. Baimes galima įveikti. Tereikia šiek tiek padirbėti su savimi ir su rinka. Kelių įgūdžių įgijimas tikri maksimaliai minimalizuos baimes:

1. Stebėti rinką ir prekiauti „ant popieriaus“. Nuolatinė sandorių analizė, sisteminė nesėkmingų sandorių analizė leis psichologiškai pasiruošti tiek nesėkmėms, tiek ir sėkmėms. O tai gerokai sumažina baimes.

2. Pradžioje būtina pradėti spekuliuoti su maža suma, kurią prarasti nebūtų labai skaudu, bet ir esant sėkmingam rezultatui, būtų galima juo garsiai pasigirti. Tokios sumos praradimas vertinamas kaip mokestis už pamoką, jei ta pamoka gerai išmokta. Ir tik tokiu atveju jūs baimę sumažinsite gana ženkliai.

3. Išsilavinimas gali padėti sumažinti baimes. Būtent žinios mums leidžia sudaryti sėkmingus sandorius, giliau pažinti rinkas ir laisviau jose jaustis. Kuo mažiau baimių, tuo laisvesnis ir sėkmingesnis žmogus.

4. Nuolatinis bendravimas su sėkmingais prekiautojais.

Svarbiausia pradėti kovoti su baimėmis. O toliau/Eitų savaime/... (/...Bet Tamošių ima baimė/...pamenat K.Binkį?). Bet tik tada jūs galite tikėtis tapti sėkmingu treideriu.
Nekreipkite dėmesio į kalbas, kad jūs tapsite skurdžiumi. Taip, rinkose jūs galite subankrutuoti, bet skurdžiumi tapti – ne. Tačiau čia jau kita, ne baimių, tema. Tai tema apie malonumą dirbti, uždirbti ir dalintis. W.Buffettas, G. Sorosas, B. Gatesas ir eilė kitų... Yra iš ko pasimokinti.

Nustokite bijoti, pasitikėkite savimi. Anksčiau ar vėliau jūs vis tiek laimėsite, nes to norite ir to siekiate.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2009 01 05 13:20     #4435
Paskutinis sakinys Teisingas:yes
2009 01 06 04:42     #4437
amen .
2009 01 06 21:45     #4441
Edward'o Munch'o šedevrą "The Scream" turbūt patys piešėt, kad toks nepanašus?:wink
2017 07 04 06:48     #36875

The Rolex Watch Company carried out fake watches test purchases on three Rolex dials from Ludgate Watches, before West Sussex Trading Standards bought a branded warranty book from the replica watches uk company. All were fakes.Trading Standards searched four addresses in fake rolex watches West Sussex, Surrey and East Sussex. Fake watches, watch dials, watch straps, guarantee booklets and plastic tags were rolex replica sale seized, masquerading as Rolex, Omega and Swatch brands.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital