Komentarai 9 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

10 treiderio pakopų

spekuliantai.lt | 2008-12-09 | Investavimo ABC | perskaitė: 5107
10 treiderio pakopų Tūlas Loris Spenseris sugalvojo 10 treiderio pakopų, kurias reikia praeiti, norit sėkmingai prekiauti VP rinkose. Kiekvienas iš mūsų yra kaip tas Markas,

Tūlas Loris Spenseris sugalvojo 10 treiderio pakopų, kurias reikia praeiti, norit sėkmingai prekiauti VP rinkose. Kiekvienas iš mūsų yra kaip tas Markas, kažkurioje pakopoje ir kažką bando pasiekti.

1 Pakopa. Markas visiškai nesidomi nei fjučeriais, nei akcijomis, tačiau atkreipė dėmesį į judesius pork bellies (Kas gi tai?)pozicijoje.

2 Pakopa. Markas studijuoja rinką pagal leidinį „Kaip pagauti sėkmę fjučerių rinkoje“, pirktą už 49.95 USD. Išstudijavęs sėkmės „paslaptis“ ir jas panaudojęs rinkoje, Markas prarenda pirmuosius pinigus. Tada jis pradeda skaityti daugiau laikraščių, naujienų, lanko seminarus. Taip patenka į 3-čią pakopą.

3 Pakopa. Dabar Markas mano, kad žmonės, prekiaujantys sėkmės rinkoje „paslaptimis“ yra apgavikai. Jis nusprendžia vadovautis tik savo intuicija. Perka ir parduoda naudodamas spėjimų, patarimų, gandų, stebėjimų ir t.t. ir pan. kombinaciją. Jam sekasi, jis gauna pelną. Jaučiasi puikiai. Didina sevo depozitą rinkoje, tačiau keli rinkos smūgiai iš jo atima viską.

4 Pakopa. Po kelių metų žaizdų laižymo, Markas susidomi techniniais indikatoriais. Jam atrodo, kad ekspertai ir profai turi mokėti nuspėti rinkas. Jis stengiasi juos pamėgdžioti. Jis studijuoja Fibonačių skaičius, Elioto bangas, stebi ciklus, kad nuspėtų, kaip aukštai ar žemai judės rinka. Bet jis toliau praranda pinigus. Kiekvienas naujas sandoris jį gąsdina. Nejaugi vėl viską praras? Baimė jį paralizuoja. Trečiosios pakopos pamoka liko neišmokta.

5 Pakopa. Jis vis dar sukaustytas techninių indikatorių burtais. Juk turi egzistuoti indikatorių rinkinėlis, padedantis nuspėti rinkos kryptį, nešantis didžiulius pelnus. Visi jo sprendimai dabar remiasi tik techniniais indikatoriais. Jis neperka, jei ADX žemiau 16, stochastikas žemiau 10, nors trendo linija lipa į viršų. Jis keičia grafiko periodą, kad patikrintų savo spėliojimus. Jam vis dar nesiseka užsidirbti. Ir supranta, kad reikia kažko daugiau, nei paprasti indikatoriais.

6 Pakopa. Markas prekyboje pradeda naudoti Stop Loss‘us. Jis vis dar praranda pinigus, bet jau mažiau. Retkarčiaus uždirba. Sąskaita neauga, svyruoja tarp pliuso ir minuso.

7 Pakopa. Staiga Markas supranta, kad jei neprekiaus choppy market‘e (Kas gi čia?), tai pradės užsidirbinėti. Jis sugrįžta prie rinkos krypties spėjimų. T.y jis sugrįžta prie TA indikatorių. Ir kai šie rodo „Chopp“, - jis išeina iš rinkos ir nedaro jokių judesių, laukdamas tik didelių rinkos judesių. Už tai rinka jį nubaudžia, atimdama ketvirtį kapitalo. Markes keikia save už tai, ką daro, tačiau jau per vėlu. Kada jis, laikydamasis savo sistemos, nusprendžia uždaryti poziją, rinka toliau kyla, ir Markui vėl belieka keiktis, kodėl paliko rinką. Jis neturi paruoštų sprendimų visiems atvejams. Kartais jis pasielgia intuityviai ir rinka jį apdovanoja. Taip vyksta tol, kol jis mano, kad supranta, kas vyksta. Paskui rinka pasiima visus jo uždirbtus pinigus ir dar šiek tiek. Markas bijo prekiauti. Jis protingas, bet nesupranta, kodėl tai, ką jis daro, neneša pelno. Kodėl jam nesiseka, taip kaip profams? Kame paslaptis?
Dauguma žmonių ir lieka šioje pakopoje. Dalis grįžta į antrąją pakopą ir pradeda ciklą iš naujo.

8 Pakopa. Dabar Markas sužinojo, kad egzistuoja ypatinga rinkos paslaptis. Jis priima loss‘us, kaip būtinybę prekyboje. Dabar jis daug mažiau laiko skiria TA analizei, daug daugiau laiko skiria money management. Jo sistemos metinis efektyvumas 50/50. Ir Markas tuo labai patenkintas. Jis žino, kad pelno paslaptis ne 80 pelningų sandorių, o mažuose stop loss‘uose, kai suklysta ir dideliuose pelnuose, kai teisus. Jei sandoris nesėkmingas, jis tuoj pat išeina iš rinkos, pelno nuėmimui jis naudoja objektyvų trailing stop. Visa kita – sviestas sviestuotas. Markas turi taisyklių rinkinį, kurių pagalba nustato trendą, įėjimo, išėjimo taškus. Tai nėra raktas nuo turtų, bet dalis rinkos neapibrėžtumų jau pašalinta. Jos sistema ištestuota su istoriniais duomenimis, kokybiškai dirba ir turi atsakymus į papildomus klausmus. Jis gali manyti, kad rinka kyla, bet jei sistema sako „parduoti“, jis parduoda. Nėra situacijų, kurių nesuprastų jo sistema, todėl Markas dirba vos ne kaip kompiuteris – daro tai, ką sako sistema. Sistema nepalieka pasirinkimo laisvės.

9 Pakopa. Markas laikosi savo sistemos. Kiekvienas nuostolis padengiamas pelnu. Dabar Markas prekiauja be emocijų. Niekas negali priversti jo atsitraukti nuo savų taisyklių. Dabar jis tobulina savo money management techniques. Jis daro sistemos back testingus ir žino, kiek maksimum gali padaryti nuostolių iš eilės. Jis prekiauja keliose rinkose, bet kapitalo labai neišskaido. Geriau visus kiaušinius sudėti į vieną krepšį ir atidžiai stebėti. Jis žino, kad sistema gali bet kada parodyti gerą poziciją ir jis nori, kad tada turėtų laisvo kapitalo. Spekuliavimas tapo lengvu užsiėmimu. Jam nesvarbu kur rinka eina. Jis nežino kiek uždirs rytoj, bet gali pasakyti kiek uždirbo per mėnesį, per metus.

10 Pakopa. Markas galimybių aukštumoje, bet išliko akylas, kad neprarastų uždirbto. Jis prekiauja su didesniu kotraktų skaičiumi, bet su maža rizika visam kapitalui. Pozicijai skiria tiek lėšų, kad išėjus su nuostoliu, dar liktų kuo prekiauti. Didesnę pinigų dalį laiko suinvestavęs į VVP. Taip jam ramiau, nes žino, kad esant neefektingai jo prekybai, lėšų niekada nepritrūks. Galimybių pasaulis prieš Marką atviras. Markas išlieka kuklus: pasiima iš rinkos tiek, kiek pats sau leidžia.

Tad atsakykite sau:
Kokioje pakopoje esate?
Kokioje pakopoje norite būti?
Kas jums trukdo pajudėti iš vietos?


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2008 12 09 07:43     #4337
11 pakopa. Markas šiek tiek pasimoko gramatikos ir pradeda rašyti rinkos apžvalgas. Pradžia nebloga, bet kodėl jį nuolat apkolioja redaktorė ir kreivai žiūri stilistė? 12 pakopa. Markas pasimoko skyrybos. Redaktorė jau beveik nekolioja, o stilistė, pasirodo, visai nieko motera... 13 pakopa. Honiorarai už rinkos apžvalgas pradeda viršyti pajamas iš investicinės veiklos. Stilistė tvirtina, kad jis tobulas apžvalgininkas ir tobulas vyras. 14. Markas supranta, kad kartais pelningesnis yra ne pats verslas, o kita su konkrečiu verslu susijusi veikla, kaip kad maišelių pardavimas Gariūnų turgaus pirkėjams, ar tai skysto muilo ir tualetinio popieriaus tiekimas brokerių kontoros ūkvedžiui 15 pakopa. Markas išrenkamas "Metų apžvalgininku". Greit vestuvės su stiliste. Investicijų reikalai vidutiniai. Nu ir bala jų nematė... atisfied:yes
2008 12 09 12:30     #4338
11 pakopa. Rinka dirba jam, nes Markas tapo tarpininku
2008 12 09 14:09     #4339
labai buvo paskaityti, aciu!!!
2008 12 09 14:10     #4340
idomu
2008 12 09 22:39     #4351
Na, būdamas Marku, vis tik turi daugiau šansų nueiti tuos 10 žingsnių, negu būdamas kokiu Tomu ar, dar blogiau, Petru.
2008 12 10 07:18     #4352
11 pakopa. Markas - robotas. Galimybių pasaulis prieš Marką atviras. Jis turi gera automobili, buta centre, sodyba prie ezero ir dar daug daug prabangiu daikciuku.., kuriais nelabai sustoja pasimegauti. Isvaziaves pailset i sodyba pasiima kartu ir kompa su mobiliuoju internetu, kad 23val per para galetu sekti rinkos naujienas, o nakti pagal savo disciplinuota sistema trade'inti. Visas jo pasaulis patampa TA, futures'ais, margin'ais ir t.t. Myledamasis naudoja pelno fiksavimo ir stop loss disciplina, degalineje nesupranta, kodel negali parduot degalu, kad veliau atpirkti, pirkdamas kruopas susigincija su kasininke, kodel negali pirkti su svertu, pamates parduotuveje akciju nuolaidas, domisi kas ir kodel pashort'ino... 12 pakopa. Markas nusprendzia iseiti i pensija. Pinigu turi 200ams metu, taciau tik dabar supranta, kad nespejo pasimegauti gyvenimo teikiamais nemokamais malonumais. 20 metu sveikos jaunystes praleista prie ekrano. Kiti draugai gali dienu dienas pasakoti, apie grazius prisiminimus, o Markas dienu dienas apie TA. Viena akimirka su artimiausiais draugais be jokiu "ekonomiku, pinigu ir kitu rep'u.." gali pasirodyti vertingesne uz visu metu trade'inima... tik Markas ta supranta paveluotai. Gyventi - grazu.., atsimerkim ir pailsekim p.s. pakopos "siek tiek" sutirstintos ir, gink dieve, niekam neadresuoju )
2008 12 10 15:25     #4353
Jo sistemos metinis efektyvumas 50/50. Kas tai yra? ar 50% pelno?
2009 11 23 22:13     #32727
Citatos pradžia Petras Kurmelis

11 pakopa. Markas šiek tiek pasimoko gramatikos ir pradeda rašyti rinkos apžvalgas. Pradžia nebloga, bet kodėl jį nuolat apkolioja redaktorė ir kreivai žiūri stilistė? 12 pakopa. Markas pasimoko skyrybos. Redaktorė jau beveik nekolioja, o stilistė, pasirodo, visai nieko motera... 13 pakopa. Honiorarai už rinkos apžvalgas pradeda viršyti pajamas iš investicinės veiklos. Stilistė tvirtina, kad jis tobulas apžvalgininkas ir tobulas vyras. 14. Markas supranta, kad kartais pelningesnis yra ne pats verslas, o kita su konkrečiu verslu susijusi veikla, kaip kad maišelių pardavimas Gariūnų turgaus pirkėjams, ar tai skysto muilo ir tualetinio popieriaus tiekimas brokerių kontoros ūkvedžiui 15 pakopa. Markas išrenkamas "Metų apžvalgininku". Greit vestuvės su stiliste. Investicijų reikalai vidutiniai. Nu ir bala jų nematė... atisfied:yes Citatos pabaiga

2009 12 24 00:01     #32869

„Dabar jis tobulina savo money management techniques.“

Kartais pagalvoju, kam išvis tada vargintis versti? Įkeliat originalą ir bent jau nereikės nervintis beskaitant. Ir šaltinį būtų galima konkretų nurodyti. (Galioja visiems straipsniams.) Nes ta užsienio spauda be konkretaus apibrėžimo – tas pats, kas niekas.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis