Komentarai 5 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

JAV akcijų rinka (2)

TALO | 2005-09-08 | Investavimo ABC | perskaitė: 7607
JAV akcijų rinka (2) Straipsnyje detaliai aptariama JAV akcijų brokerių klientams siūloma darbo technika bei jos įpatumai, rementis AMERITRADE kompanijos pavyzdžiu.

Šiame straipsnyje detaliai aptarsime JAV akcijų brokerių klientams siūlomą darbo techniką bei jos įpatumus, remdamiesi AMERITRADE kompanijos pavyzdžiu. Visu brokerių internetinės prekybos platformos yra panašios, skiriasi tik dizaino elementais bei analitinės medžiagos, reikalingos sprendimų dėl akcijų prekybos priėmimui gausa.

Taigi pagrindinis kompanijos ‘HOME” langas - kuris užsikrauna po ID ir slaptažodžio įvedimo atrodo taip:
Jame pateikiama informacija apie sąskaitos balanso likučius, apie panaudota perkamąją galia, indeksų reikšmės “šiuo metu”, trumpas kompanijos ar kitų šaltinių straipsnis apie rinkos situaciją ir faktorius ją įtakojančius bei kitas rinkai svarbias naujienas. Čia dar reikėtų paminėti, kad HOME langą praktiškai galima susikonfiguruoti tokį, kokį norima matyti – tai yra “dedant varneles” ant įrankių įtraukti juos į ‘HOME” langą.
Visa internetinė prekybos sistema susideda iš keletos pagrindinių modulių –

    1) TRADE – orderių ir prekybos valdymo sistema;
    2) PORTFOLIO – portfelio valdymo sistema;
    3) STREAMER SUITE – greitos prekybos sistema;
    4) RESEARCH – rinkos ir jos elementų analizės modulis;
    5) ACCOUNT – sąskaitos nustatymų valdymo modulis.
Taigi, kiekvieną iš šių modulių ir apžvelgsime. TRADE modulyje vedami internetiniai orderiai pirkti arba parduoti akcijas , opcionus arba ETF – fondus . Orderių įvedimo langas atrodo taip:

Čia turbūt daug aiškinti nereikėtų, nes technologija labai paprasta ir aiški. Įvedus ką norima daryti, kiekį bei simbolį instrumento tenka nuspausti “Place order” ir orderis patenka į rinką.

PORTFOLIO modulyje pateikiama visa detali informacija apie turimą portfelį, jo sudėtį bei istorinė informacija apie portfelio ir jo realizuotų /nerealizuotų pozicijų performance už nustatytą laikotarpį :
STREAMER SUITE modulis skirtas dirbti su greitu orderių įvedimu ir vykdymu. Per TRADE modulį, kurį aptarėme anksčiau, orderiai įvedami, poto reikėtų tikrinti, ar orderis įvykdytas. STREAMER TRADE trade modulis veikia JAVA pagrindu, todėl visa rinkos informacija su jos pokyčiais matoma nedelsiant. Taip pat čia matoma pilna informacija apie rinka įvairiais pjūviais : LEVEL2 QUOTES (pavedimų lenta), LAST SALE lentą. Na ir pagrindiniai greitų operacjų instrumentai, kurie praktiškai dažniausiai ir naudojami – AMERITRADE STREAMER bei COMMAND CENTER :


Tiek COMMAND CENTER, tiek STREAMER matoma absoliučiai pilna rinkos informacija, portfelio informacija bei vykdymo pavedimai realiu laiku, tik skirtumas tarp COMMAND CENTER ir STREAMER yra tame, kad COMMAND CENTER viskas matoma per vieną langą. Taip pat iškviečiami interaktyvūs intraday grafikai bei LAST SALE lentos vienu pelės klavišo paspaudimu. Orderiai gali būti vedami tiesiog nuo LEVEL2 QOUTES lentos – paspaudus bid arba ask kaina – esančią LEVEL2 QOUTES lentoje beliks tik nuspausti ENTER ir orderis jau bus perduotas vykdymui, o informaciniame ekrane iš karto bus matoma pilna informacija apie pateiktą orderį ir jo įvykdymą. STREAMER ir COMMAND CENTER yra labai galingi prekybos įrankiai aktyviems prekiautojams.

Research modulyje pateikiama informacija apie rinką bei akcijas. Čia be problemų galima gauti jus dominančią informaciją apie konkrečią akciją visais įmanomais pjūviais :
Kiekviena save gerbianti brokerių kompanija yra sukūrusi ir naudojasi kitų provaiderių analizės ir grafinėmis programomis. AMERITRADE turi tam keletą sprendimų – ADVANCED ANALYZER ir marketedge opinion bei S&P stocks report :
ACCOUNT modulio nagrinėti neverta, nes šiame modulyje tik tvarkoma sąskaitos informacija, naudojamos papildomos paslaugos bei sąskaitos ar kelių sąskaitų likučiai.

Įpatingai turbūt idomu būtų sužinoti apie papildomas galimybes, kurias teikia JAV akcijų brokeriai. Čia žinoma svarbiausia MARGIN TRADING ir SHORT SALES. Tai vyksta ir aktyvuojama taip paprastai, kad tūlam Lietuvos Respublikos piliečiui sunkiai suprantama. Dauguma JAV brokerių leidžia naudoti margin bei atlikti short sale esant kliento sąskaitoje ne mažiau nei 2000 JAV dolerių. Vykdyti margin ir short sales operacijas leidžiama tik gavus sutikimą. Sistema leidimui gauti labai paprasta – pildoma online paraiška prekybos platformos ACCOUNT modulyje – viskas. Apytikriai 24 valandos, ir jei sąskaitoje yra daugiau nei 2000 JAV dolerių – leidimas bus suteiktas. Skolintų pinigų santykis su nuosavais gali būti įvairus, jį apsprendžia brokerio politika bei taisyklės, kurios galioja rinkoje. Pateiksiu keletą ištraukų iš reikalavimų :

“National Associate of Securities Dealers (NASD) rules, and exchange rules supplement the requirements of Regulation T by placing "maintenance" margin requirements on accounts. However, all broker/dealers, including Ameritrade Inc., reserve the right at any time to adjust minimum maintenance requirements. This adjustment can be done on an individual account basis as well as on a stock-by-stock basis, depending on a stock's trading volatility and other factors. Your account may be subject to higher margin equity requirements based on how market fluctuations affect your portfolio.

1. For a long stock position valued at $2.50 per share or more, the margin requirement is 30% of the current market value of the stock or $2.50 per share, whichever is greater. However, some stocks have special maintenance requirements, which means a different figure will be used instead of 30%. View a list of stocks For a long stock position valued at less than $2.50 per share, the margin requirement is 100% of the current market value of the stock.

2. For a short position valued at $5.00 per share or more, the margin requirement is 30% of the current market value of the stock or $5.00 per share, whichever is greater. However, some stocks have special maintenance requirements, which means a different figure will be used instead of 30%. View a list of stocks For a short position valued at less than $5.00 per share, the margin requirement is 100% of the current market value of the stock or $2.50 per share, whichever is greater. Shares trading below $5 are not eligible to sell short.

3. Concentrated positions and certain stocks have special requirements between 40% and 100%. View a list of stocks.

4. Option trading has additional requirements. Non-marginable stocks cannot be used as collateral for a margin loan. You may not use margin to purchase non-marginable stocks.”Taigi, kaip matote skirtingoms akcijoms galioja skirtingos taisyklės. Tačiau, kaip pastebėjote, visada galima patikrinti pas brokerį platformoje esantį sąrašą ir pažūrėti kokie maržos reikalavimai taikomi konkrečiai akcijai. Kol kas nekalbekime ką daryti kai gaunate margin call – reikalavimą papildyti lėšas sąskaitoje – tai jau sekančio straipsnio tema. Palūkanos už paskolą - liūdna žinia ta, kad jos kyla – FED kelia palūkanų norma – brokerių palūkanų norma taip pat neatsilieka. Statistika tokia – pagal liepos mėnesio ataskaita smulkios sąskaitos skolinosi pinigus iš brokerio už 8,75 proc. metinių palūkanų, rugpjūčio mėnesį paskolos jau kainavo 9 proc. metinių palūkanų. Taigi, apie brokerių platformas kol kas tiek. Pati įdomiausia tema, ką pirkti, kaip pirkti ir kada parduoti bei kur gauti informaciją – kitame straipsnyje.


TALO

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2006 02 05 18:29     #49
Hi, TALO, Užtrukai su kitu savo straipsniu. Kalėdos nau senai praėjo. Parašyk trečią dalį. Ačiū visų spekuliuojančių vardu
2006 05 04 14:14     #93
Talo- jėga! Laukiam, nesulaukiam kito straipsnio.:yes
2006 05 04 14:50     #94
Kiek zinau, kito straipsnio nebus. Na nebent visi choru graziai paprasysit dedes TALO, kad parasytu pratesima ;]
2006 05 07 19:45     #99
we want pretesima :wink
2006 10 26 18:42     #308
Ir gal gali papasakoti apie mokescius ir su jais iskylancias problemas Aciu.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital