Komentarai 3 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Nuostolių valdymas

spekuliantai.lt | 2009-01-19 | Investavimo ABC | perskaitė: 3736
Nuostolių valdymas Nė vienam spekuliantui, mėgėjas jis ar profesionalas, nuostolių išvengti dar nepavyko. Disciplinuotas treideris suvokia nuotolių neišvengiamumą ir priim

Nė vienam spekuliantui, mėgėjas jis ar profesionalas, nuostolių išvengti dar nepavyko. Disciplinuotas treideris suvokia nuotolių neišvengiamumą ir priima juos be emocijų. Egzistuoja sistema, leidžianti nuostolius sumažinti iki minimumo.

Kiekvienas prekiautojas privalo naudoti nuostolių mažinimo sistemą, kurios pagalba nustatoma nuostolių procentinė dalis nuo sąskaitos ar nuo viso kapitalo. Tokia sistema veikia panašiai kaip jungiklis. Tai ir yra savotiškas sandorio išjungėjas. Vos tik sandorio nuostolis viršijo nustatytą ribą, geriausia arba uždaryti sandorį, arba nustoti prekiauti. Kitas svarbus dalykas: nuostolingos pozicijos uždarymas turi būti maksimaliai „automatiškas“. Emocijoms čia ne vieta.

Dažniausiai naudojama riba yra 2% vieno sandorio nuostolių nuo visų aktyvų. Aktyvai yra tas rizikos kapitalas, kuriuo jūs ir rizikuojate, norėdami uždirbti. Todėl jau prieš sudarant sandorį, reikia pasiskaičiuoti, kiek galite leisti akcijai kristi, kad nebūtų pažeista 2% taisyklė.
Pavyzdžiui:
Jūs ruošiatės pirkti 5 000 vnt. Ūkio banko akcijų po 0.91 lt. Manykim, kad jūsų visų aktyvų vertė yra 35 000 lt. 2% nuo aktyvų – 700 lt. Taigi, sudarote sandorį, kurio vertė yra 4 550 lt, kai akcijos kaina yra 0.91 lt. Kad prarastumėt 700 lt, reikia, kad akcijos kaina nukristų iki 0.77 lt. Įvertinus komisinius, skaičius gausis kiek didesnis. Va šitoje vietoje galima drąsiai statyti Stop loss‘ą.

Kokią ribą pasirinkti, jums geriau nusispręti individualiai. Yra treiderių, kurie mano, jog 2% apribojimas yra per mažas, nes riboja nuo galimybių dalyvauti rizikinguose sandoriuose. Kiti gi mano, kad 2% yra labai ir labai aukšta riba ir patys naudoja 0.5-0.25% limitą. Tai aktualu turintiems jau solidų portfelį.

Šalia limito sandoriui visada pravartu turėti ir limitą per laiko vienetą. Toks limitas yra tarsi kaupiamasis balas (deja neigiamas). Juk akivaizdu, kad po 5 nuostolingų stop loss‘ų su 2%, jūsų portfelio vertė sumažės apie 10%. O to mes nenorim sau leisti. Todėl geriausia nusistatyti, sakysim, mėnesio laikotarpį. O maksimalų mėnesio limitą irgi geriausia nusistatyti individualiai. Dažniausiai naudojamas yra 6% limitas. Tai būtina pasidaryti ir kiekvieną kartą skaičiuoti, nes pastebėti „kaupiamąjį limitą“ yra sunku. Ir todėl labai lengvai galite būti išmesti iš žaidimo.

Pasiekus 6% ribą, stabdykite prekybą ir tą mėnesį daugiau nedarykite jokio sandorio. Likusią mėnesio dalį praleiskite analizuodami problemas, rinką, ruoškitės sugrįžimui. Sugrįžkite tik tada, kai jausite, jog laisvai galite sugrįžti.

Procentinių limitų naudojimas reiškia, kad jūs turite nuolat perskaičiuoti savo pozicijas ir kapitalą. Jei praėjusį mėnesį turėjote pelną, tai 2% ir 6% skaičiuojami nuo naujos sumos. Ir stop loss‘ams jau gausite naujus skaičius. Jei atvira pozicija yra pelno zonoje ir kyla, jūs galite pildyti poziciją sudarydami naujus sandorius. Naujiems sandoriams taikoma ta pati 2% taisyklė. Tai jūs galite statyti mažai rizkingą piramidę ir siekti maksimalaus pelno.

2% ir 6% taisyklėmis pravartu naudotis kiekvienam spekuliantui. Ypač tiems, kurie labai emociškai reaguoja į nuostolius. Jei rizikos vengiate, tai limitą galite mažinti. Limitą galite ir didinti. Tačiau prieš tai devynis kartus pagalvokite ir pamatuokite ir tik tada priimkite sprendimą.

Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2009 01 19 11:10     #4488
Ar automatinis stop-loss reiskia, kad sakysim pateiktame pavyzdyje nusipirkus 5000 UKB iskart yra uzstatomas pavedimas jas parduoti po 0.77 su pavedimo galiojimu 1 menesiui? Kai kurios platformos, pvz LHV turi "stop-loss" pasirinkima perkant/parduodant, bet tai negalioja OMX birzoms, tad kyla klausimas kaip automatizuojat si pardavima?
2009 01 19 16:37     #4489
OMX biržose tokie lėti judesiai, kad "automatika" laisvai rankomis pasidaro. Dar nepamiršk, kad suveikęs automatinis stop orderis tau parduos rinkos kaina, kas nelikvidui gali būti skausminga. Baltijos biržose visiškai užtektų gauti pranešimą apie pasiektą kainą.
2017 07 04 06:42     #36872
One Gucci handbag drew attention from gucci replica handbags Gupta's peers in Hong Kong, some of whom thought it was a limited-edition release replica gucci bags from the world-renowned fashion house. Seeing an opportunity, she released a test line of cheap gucci sale 40 hand-painted bags, which sold out miu miu outlet in weeks. For the initial line, Gupta commissioned artists to paint existing leather bags so she could test cheap miu miu bags which styles and types of leather looked best with replica miu miu handbags the artwork and which designs customers preferred.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis