Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Profas vs. Looseris I

spekuliantai.lt | 2008-12-19 | Investavimo ABC | perskaitė: 4046
Profas vs. Looseris I Kai reikalai sekasi, jūs jaučiatės puikiai. Bet kai užeina „juodoji juosta“, jūsų gyvenimas pavirsta košmaru. Galima pinigus uždirbinėti savaitėmi

Kai reikalai sekasi, jūs jaučiatės puikiai. Bet kai užeina „juodoji juosta“, jūsų gyvenimas pavirsta košmaru. Galima pinigus uždirbinėti savaitėmis ir prarasti juos visus per kelias minutes. Tokia situacija kartojasi vėl ir vėl. Ji pažįstama visiems spekuliantams. Racionalūs stebėjimai ir loginės išvados padės jums atsakyti į svarbius klausimus.
Iš principo klausmas vienas: „Kuo sėkmingas treideris skiriasi nuo nevykėlio?“

1 situacija
Didžioji nesėkmingų spekuliantų dalis prekiauja trumpalaikėse pozicijose ir/arba intraday. Priežastis ne periodo rėmuose, o tame, kad daugume treiderių neturi tam parengto prekybos plano, nėra pakankamai pasiruošę. Dieninėje prekyboje baudžiama ir už minutinius uždelsimus; čia labiausiai galima nukentėti nuo manipuliacijų. Tam reikia turėti pakankamą kapitalą. Sėkmingi treideriai prekiauja vidutinio ilgumo arba ilgo laikotarpio diapazone.

Išvada:
Vidutinio ilgumo arba ilgo laikotarpio diapazone sėkmės tikimybė statistiškai yra didžiausia.

2 situacija
Looseriai dažniausiai naudoja sudėtingas prekiavimo sistemas, remiasi visokio plauko guru ir „juodųjų dėžių“ rekomendacijomis. Sėkmingų treiderių technika, paprastai būna paprasta. Kartais tai būna modifikuota žinoma arba pačių sukurta technika.

Išvada:
Egzistuoja nuomonė, kad „sudėtingas“, vadinasi „geriausias“. Nebūtinai tai teisinga. Paprastos sistemos būna praktiškesnės ir turi mažiau klaidingų interpretacijų. Bet ir tai nėra svarbiausia. Svarbu ar galima su duota sistema daryti pinigus ar negalima. Iš to seka, kad svarbiausia prekyboje yra jūsų mintys ir analizė. Tuo galima paaiškinti tokį paradoksą, kad rinkoje daugiausiai uždirba atkaklūs ir kantrūs investuotojai, o ne superintelektualai ar genijai.


3 situacija
Nesėkmės lydimi spekuliantai remiasi kompiuterinėmis sistemomis ir indikatoriais. Jie nesigilina į matematinį šių sistemų pagrindą ir naudojasi „popsiniu“ sistemos variantu. Profai tai naudoja kaip greitos duomenų ir rinkų analizės galimybę. Tai gali pasirodyti juokinga, tačiau vyresni profai vis dar įpratę grafikus braižyti pieštuku ant milimetrinio popieriaus. Jie išanalizuoja iš ko sudaryti indikatoriais, žino jų matematiką ir, reiklui esant, gali indikatorius nubraižyti pieštuku. Profai rinkos mechanizmą stengiasi suvokti iki smulkmenų.

Išvada:
Norint pasiekti gerų rezultatų bet kokioje veikloje, būtina suprasti visų mechanizmų, veikiančių toje sferoje, funkcionavimo principus. Veržlę galima užkalti plaktuku, bet tai nėra praktiškiausias būdas.

4 situacija
Looseriai daug laiko sugašta analizuodami ir bandydami nuspėti, kur rinka bus rytoj. Profai daug laiko skiria apmąstyti savo reakciją į galimus rinkos judesius, planuoti prekybinę strategiją.

Išvada:
Spekuliantą lydės sėkmė, jei jis sugebės nuspėti, kokia bus bandos reakciją į situaciją rinkoje. Jei jis į neracionalius bandos veiksmus atsakys racionaliu veiksmų planu, pelną jis tik padidins. Jei profo paklausite, kur ryt eis rinka, jis tik gūžtels pečiais ir atsakys, kad seks rinką nesvarbu kur ji nueitų. Norimo atsakymo negausite, bet tai tik parodo, kad profai akylai seka rinkos judesius.

5 situacija
Looserių dėmesys sutelktas ties pelningais sandoriais, kai, tuo tarpu, profai įdėmiai analizuoja nesėkmingus sandorius, grąžą, rizikos ir pelno santykį.

Išvada:
Svarbiausias spekulianto dėmesys turi būti nukreiptas į riziką, o ne į pelną ar nuostolį. Profas įvertina, kiek gali uždirbti, kiek prarasti ir nekreipia dėmesio į hipotetinius maksimumus ir minimumus.


Parengta pagal užsienio žiniasklaidą.

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital