Komentarai 3 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

Spekuliantai.lt | 2013-12-16 | Investavimo ABC | perskaitė: 6616
Raktiniai žodžiai: Su akcijomis susieti CFD, CFD
Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo Šiuolaikiniai reguliuojamų rinkų prekybos mechanizmai nuolat vystosi ir pateikia vis daugiau uždirbti leidžiančių priemonių, nepriklausomai nuo to, kuri

Šiuolaikiniai reguliuojamų rinkų prekybos mechanizmai nuolat vystosi ir pateikia vis daugiau uždirbti leidžiančių priemonių, nepriklausomai nuo to, kuria kryptimi juda rinka. Pavyzdžiui, prekiaujant su akcijomis susietais CFD (toliau – akcijų CFD) bei taikant finansinį svertą, galima gauti pelno tiek rinkai kylant, tiek krentant, o potencialus pelnas dėl taikomo sverto būtų gerokai didesnis nei bazinio instrumento kainos pokytis. Saxo bank specialistai pažymi, kad prekyba akcijų CFD dėl didelio uždarbio potencialo ir plataus pasirinkimo vis labiau populiarėja tarp spekuliuoti mėgstančių investuotojų.

Prekyba akcijų CFD ne daug kuo skiriasi nuo operacijų klasikinėmis kapitalo rinkos finansinėmis priemonėmis. Akcijų CFD pirkimo ar pardavimo sandoriams taikomi tie patys principai, kaip ir prekiaujant akcijomis, bet dėka taikomo finansinio sverto investuotojams pakanka palyginti nedidelio pradinio kapitalo ir vis vien jie turi galimybę prekiauti sąlyginai brangiomis finansinėmis priemonėmis.

Akcijų CFD išsaugo abu investavimo į akcijas privalumus – CFD turėtojas gali gauti pelno tiek iš akcijos kainos skirtumo, tiek iš akcijoms priskirtų dividendų. Žinoma, dividendai tiesiogiai neišmokami, bet CFD kaina (kaip ir akcijų) koreguojama, atsižvelgiant į priskaičiuotus dividendus. Jeigu investuotojas turi tam tikros akcijos pirkimo CFD kaip tik tuo metu, kai yra fiksuojami dividendus turintys teisę gauti akcininkai, jo prekybinė sąskaita bus papildyta atitinkama suma, proporcinga su dividendų išmokėjimu susijusios kainos pokyčiui ir atvirkščiai, – jei turimas pardavimo CFD, nuo sąskaitos atitinkama suma bus nurašyta.

Dar vienas investuotojams svarbus panašumas tarp akcijų ir jų pagrindu išleistų CFD – kaina, kurios svyravimas abiejų priemonių atveju sutampa. T.y., tarp CFD ir atitinkamos akcijos kainos svyravimo yra tiesioginė proporcija. Dėl šios priežasties, prieš investuodami į akcijų CFD, investuotojai turėtų išsinagrinėti tam tikro emitento akcijų kainos svyravimo principus bei veiksnius, kurie turi įtakos šiems svyravimams. Taip pat kaip ir prekybos klasikiniais vertybiniais popieriais atveju, perkančiųjų CFD lūkesčiai yra susiję su akcijos rinkos kaina ateityje, o galimas pelnas ar nuostolis priklauso nuo ateities kainos prognozės tikslumo.

CFD yra išvestinė finansinė priemonė ir jų apskaitą vykdo juos išleidęs tarpininkas, todėl investuotojai nepatiria išlaidų, susijusių su finansinių priemonių saugojimu depozitoriume.

Jeigu CFD ir atitinkamos akcijos kaina tiesiogiai susijusios, kodėl gi tiesiogiai neinvestuoti į akcijas? Pagrindinė priežastis – CFD atveju naudojamas finansinis svertas. Jo pagalba galima stipriai padidinti potencialų uždarbį, neinvestuojant reikšmingų sumų, o tai dar vienas argumentas CFD naudai.

Tiesiogiai perkant akcijas, už jas tektų mokėti visą kainą, tuo tarpu perkant akcijų CFD, investuotojui reiktų įnešti tik nedidelę dalį bendros atitinkamų akcijų vertės (tam tikrais atvejais ne daugiau 5-10 proc.). Tačiau finansinis svertas gali ne tik padidinti potencialų pelną, bet ir tokiu pat mastu padidinti galimus nuostolius. Jeigu investuotojas, naudodamas svertą 1 prie 10, įsigijo CFD, kurio akcijos kainuoja 50 dolerių, už tokį sandorį jam tereiks sumokėti tik 5 dolerius. Akcijų kainai paaugus 10 procentų – nuo 50 iki 55 dolerių, investuotojas gauna 5 dolerių prieaugį, tačiau, palyginę su investuota suma, gauname 100 % pelną. Tačiau finansinis svertas gali tiek pat padidinti ir investuotojų nuostolį, jeigu akcijos kaina tokiu pat mastu ne didėtų, o mažėtų. Dėl šios priežasties prekyba, naudojant finansinį svertą, tinka tik pakankamai patirties turintiems investuotojams.

Ko gero svarbiausias skirtumas tarp akcijų CFD ir akcijų yra tas, kad CFD atveju nuosavybės teisė į akcijas neįgyjama. CFD kontraktas reiškia susitarimą tarp investuotojo ir brokerio apsikeisti iš anksto pasirinktų finansinių priemonių kainų skirtumu, kai toks skirtumas susidaro tarp atitinkamos priemonės pozicijos atidarymo ir uždarymo kainų. Šis susitarimas sudaromas ne dėl atitinkamo akcijų kiekio įsigijimo, o dėl tų akcijų pirkimo ir pardavimo kainų skirtumo. Dėl to investuotojams naudotis akcijų CFD yra gerokai patogiau, trūkstant lėšų tam tikram akcijų kiekio įsigijimui, tiesiog galima įsigyti kontraktą dėl tų akcijų kainų skirtumo.

Dar vienas CFD privalumas klasikinės prekybos akcijomis atžvilgiu – mažesnės sandorių bei užstatų apimtys. Augantis akcijų CFD populiarumas susijęs ne tik su galimybe „lengvai“ spekuliuoti akcijų kainomis, bet ir priešpriešiniais sandoriais apsidrausti nuo nepalankių kainos svyravimų, ypatingai nedidinant investicinio portfelio sąnaudų. Be to, techninė sandorių sudarymo procedūra visai paprastai – tereikia atsidaryti finansinių priemonių sąskaitą, pasirinkti norimas akcijas ir paspausti kelis mygtukus.

Su kokiomis akcijomis susietas CFD galima įsigyti rinkoje? Viskas priklauso nuo finansų tarpininko, kurį investuotojas pasirinks bendradarbiauti, nes CFD – tiesioginis sandoris tarp tarpininko ir kliento. Taigi, priklausomai nuo finansų tarpininko specializacijos ir dydžio, siūlomų priemonių asortimentas gali svyruoti nuo kelių dešimčių iki keliolikos tūkstančių skirtingų akcijų CFD. Pavyzdžiui Saxo bankas savo klientams siūlo galimybę prekiauti apie 15 tūkstančių emitentų akcijomis 29 pasaulio biržose ir visoms šioms akcijoms galima įsigyti CFD.

Tačiau, kaip ir bet kuri kita finansinė priemonė, akcijų CFD turi ne tik išvardintus privalumus, bet ir tam tikrus trūkumus. Pirmiausia, ši finansinė priemonė labiau tinka trumpalaikėms spekuliacinio pobūdžio operacijoms nei ilgalaikio investicijų portfelio formavimui, ypač jeigu pasirenkamas maksimalus svertas. Taip pat reikėtų nepamiršti apie komisinius mokesčius, kurie CFD atveju dažniausiai bus didesni nei prekiaujant akcijomis tiesiogiai.

Na ir svarbiausias trūkumas – brokerio nemokumo ar klaidų rizika. Skirtingai nei akcijos (kurių apskaita atsispindi atitinkamais sąskaitų įrašais depozitoriume) CFD sandorius apskaito tik brokeriai. Todėl brokerio nemokumo ar informacinių sistemų rimtų gedimų atveju klientai gali prarasti į CFD investuotas lėšas. Iš to išeina, kad patikimo brokerio pasirinkimas – svarbiausias klausimas, kalbant apie investuojamų lėšų saugumą. Panašias paslaugas rinkoje siūlančių brokerių yra nemažai – vieni jų patys sudaro CFD kontraktus su klientais, kiti tik tarpininkauja tarp kliento ir CFD parduodančio brokerio. Todėl investuotojams yra svarbu išsiaiškinti, ar patikimas paslaugas siūlantis brokeris, taip pat ar kokybiškos jo siūlomos paslaugos.


TeleTrade analitikas
Romualdas Antoniukas

 

 

Užsakymo Nr. 3102_54

 

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Kaip pasirinkti investavimo regioną?

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-10-29 | Investavimo ABC

Komentarai2017 11 27 04:37     #37311

The Presidential bracelet appears fearless and powerful the main rolex replica sale why it is simply being popular among today's young professional older women. However beautiful watches. Seeing as there are so many value hublot replica uk available, how to pick a suitable one. Figures of the choices are crafted during top grade resistant fake rolex sale such as well as titanium and rubber, plus the posh touch of yellow gold and steel. One think to look at is that if replica watches sale it sounds of course good to turn out to be true, or can be a once living in a life point in time offer, it is probably a fraud. A new salon stations at hair, tanning, fasteners and replica watches sale all require multiple towels. David Beckham has already been photographed wearing a person on a number of occasions. This eliminates the interest in the breitling replica sale customer to need to be hand-wind the watches.

2018 11 10 14:40     #41208
 Your content is nothing short of brilliant in many ways. I think this is engaging and eye-opening material. Thank you so much for caring about your content and your readers.
http://www.furniturescam.com/what-city-did-home-improvement-take-place-in/


2021 06 14 07:36     #45314
If you are looking for a renderer then check us out.  www.newcastlerenderingpros.com

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital