Komentarai 4 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dividendinės akcijos: už ir prieš

spekuliantai.lt | 2012-06-19 | Investavimo ABC | perskaitė: 3562
Raktiniai žodžiai: akcijos, seminaras, investuok, webinaras, rinka, dividendai
Dividendinės akcijos: už ir prieš Žurnalo „Investuok“ seminarai keliasi į virtualią erdvę. Pirmą kartą visi besidomintys investavimu turėjo galimybę internete tiesiogiai stebėti „

Žurnalo „Investuok“ seminarai keliasi į virtualią erdvę. Pirmą kartą visi besidomintys investavimu turėjo galimybę internete tiesiogiai stebėti „webinarą“, kuriame „MC Wealth Management“ vykdomasis partneris Marius Čiuželis pasakojo apie galimybes savarankiškai investuoti užsienio akcijų rinkose, o FMĮ „Orion Securities“ finansų makleris Darius Slavinskas pasidalino patirtimi, kaip ir kada reikėtų investuoti į dividendines akcijas ir kaip išvengti nemalonių netikėtumų.

„Investavimas į dividendus mokančių bendrovių vertybinius popierius – atskira ir gana savotiška investavimo strategija, turinti specifinių bruožų. Investuotojai, pasirinkę šią strategiją, vertinami kaip atsargūs, turintys ilgalaikius ir konservatyvius tikslus. Tačiau tai nereiškia, kad pasirinkus šį investavimo būdą sumažėja galimybė uždirbti“, – pasakojo „Investuok“ seminaro dalyviams D. Slavinskas.

Konservatyvi strategija

Kalbėdamas apie šią investavimo strategiją, finansų makleris „Investuok“ seminaro dalyviams siūlė atkreipti dėmesį į esminius dividendinių akcijų bruožus ir panašumus su akcijų turto klase.

„Investuotojams žinoma, kad dividendus kiekvienais metais mokančios įmonės yra stabiliai dirbančios ir finansiškai pajėgios. Kaip tik dėl šios priežasties investuotojai, ypač pradedantieji, neįvertina savo galimybių, tikėdamiesi, kad jų pasirinktos įmonės akcijų kainos kops aukštyn, nepaklusdamos bendriems rinkos dėsniams, sezoniškumui, tam tikram veiklos sektoriui ar kitiems veiksniams. Todėl reikia žinoti, kad dividendines akcijas veikia visi bendri rinkos pokyčiai, tačiau šios strategijos nereikėtų taikyti turint spekuliacinių planų“, – „Investuok“ seminaro dalyviams teigė D. Slavinskas.

Investavimą į dividendines akcijas D. Slavinskas palygino su kapitalo nukreipimu į nekilnojamąjį turtą, kuris laikomas bene saugiausia investavimo priemone.

„Ir Lietuvoje, ir pasaulyje gajus požiūris, kad per ekonomikos krizes investuojama į nuvertėjusį nekilnojamąjį turtą, tikintis, kad tam tikrą laiką bus gaunamos pajamos jį nuomojant, o nuosmukiui pasibaigus jį bus galima pelningai parduoti. Iš esmės šis požiūris yra teisingas, tos pačios taisyklės galioja ir dividendinėms akcijoms. Tačiau nereikia užmiršti, kad šių investicijų grąža, remiantis ilgalaikiais skaičiavimais, siekia tik 7–9 % per metus. Todėl didesnių siekių turintys investuotojai tokią investavimo strategiją aplenkia“, – teigė finansų makleris.

Pavojus – dideli dividendai

Anot D. Slavinsko, jei įmonė moka didesnius dividendus nei 9 % akcijos kainos, investuotojams reikėtų ne džiaugtis suradus tokią įmonę, o gerai pagalvoti, ar verta įsigyti tokios bendrovės akcijų, galinčių sukurti papildomą įtampą.

„Ilgametė praktika rodo – jei įmonė akcininkus lepina didesniais nei 9 % dividendais, kiekvienas papildomas procentas mažiausiai 2 % padidina riziką investuotojui. Todėl, jei nusprendėte savo investicijas nukreipti į dividendines akcijas, nereikėtų ieškoti įmonių, kurios moka „kosminius“ dividendus“, – „Investuok“ seminaro dalyviams patarė „Orion Securities“ atstovas.

Kalbėdamas apie tinkamą laiką investuoti, D. Slavinskas išskyrė keletą laikotarpių, kai verta atkreipti dėmesį į dividendines akcijas.

„Jeigu pastebite, kad atėjo laikas, kai įmonė taupo, nesiskolina, pelną skiria dividendams mokėti, o ne investicijoms ir plėtrai, verta pagalvoti apie tokios įmonės akcijų įsigijimą. Visada palankus metas akcijų įsigyti išmokėjus dividendus akcininkams. Tuomet įmonės akcijų kaina rinkoje krinta panašiai tiek, kiek procentų dividendų įmonė akcininkams išmokėjo. Tokia praktika galioja viso pasaulio rinkose“, – pasakojo D. Slavinskas.

Daug lemiantis pasirinkimas

Būtent apie galimybes investuoti didžiausiose pasaulio rinkose seminaro dalyviams pasakojo M. Čiuželis. Anot jo, investuotojui pirmiausia reikėtų susipažinti su pagrindinėmis pasaulio biržomis, indeksais ir galimomis prekybos priemonėmis.

„Kitas labai svarbus veiksnys – tarpininko (brokerio) pasirinkimas. Nuo šio žingsnio priklauso, ar patogia investavimo platforma naudositės, kokius mokesčius ir komisinius mokėsite, kokius nemokamus įrankius gausite. Tai ypač svarbu kalbant apie nuolat atnaujinamą, su pasaulio finansų naujienomis susijusią informaciją, kuria remiantis dažnai galima padaryti tikslius ir pelningus sprendimus“, – „Investuok“ seminaro dalyviams teigė M. Čiuželis.

Kadangi JAV biržos pagal vertę labai lenkia kitų šalių biržas, M. Čiuželis daugiausia dėmesio skyrė būtent JAV rinkai, kuria pastaraisiais metais itin domisi ir Lietuvos investuotojai.

„JAV investuotojams gali pasiūlyti tai, ko negali nė vienos kitos šalies biržos. Visos naujovės, kompiuterinės platformos pirmiausia išbandomos ten, o tik vėliau pasiekia kitų šalių biržas. Kalbant apie JAV biržų ypatumus, reikėtų išskirti galimybę nusistatyti kainų kitimo ribas, pasirinkti pervedimų tipą ir jų pateikimų būdus“, – pasakojo „Investuok“ seminaro dalyviams „MC Wealth Management“ vykdomasis partneris.

Robertas Kartavičius, žurnalas „Investuok“

Daugiau apie investavimą skaitykite žurnale „Investuok“ ir www.kurinvestuoti.lt.


 

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2012 06 23 14:47     #35441
su tokiu turiniu straipsni galima buvo pavadinti ir prekybines platformos, ir JAV akcijos ir dar bala zino kaip... nieko vertas str ir praktiskai nieko nepasakyta apie DIVIDENDINES AKCIJAS. i siuksledeze
2013 12 17 09:36     #35629
Sveiki! Aš esu darbe naršymas aplink savo dienoraštį iš mano naujas Apple iPhone! Tiesiog norėjau pasakyti, kad aš myliu skaityti per savo dienoraštį ir tikimės, kad visų pranešimų! Žinok puikų darbą! sfo transportation napa valley limo tours limo san jose
2014 05 11 17:44     #35735
jus zmones tikrai labai padedat.. puikus straipsniai!   pdf converter for mac provides the software to convert pdf  ,  pdf to flash converter
2014 08 08 13:12     #35772
Exceptional fashioned different watches plus purses and handbags of your top rated companies on the earth can be obtained listed here.uk replica watch Rolex Fake, Cartier Fake, Breitling Fake, Gucci Fake, Omega Fake, Louis Vuitton Fake, Porsche Style and design Fake, Ticket Heuer Fake and many other things companies will be given for your personal range in your is going to.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis