Komentarai 40 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Kaip pradėti prekiauti akcijų biržoje

Nojus | 2007-09-20 | Investavimo ABC | perskaitė: 84976
Kaip pradėti prekiauti akcijų biržoje Kiekvienas, susidomėjęs akcijų birža, pasiryžta į ją įeiti, ir susiduria su krūva klausimų, kurių pagrindinis: O nuo ko pradėti? Investavimas bir

Kiekvienas, susidomėjęs akcijų birža, pasiryžta į ją įeiti, ir susiduria su krūva klausimų, kurių pagrindinis: O nuo ko pradėti?

Investavimas biržoje vilioja sąlyginai greitais, dideliais pelnais bei mažu startiniu kapitalu. Sakysim, UAB’ui įkurti reikia minimum 10 000 lt. plius steigimo išlaidos. Biržoje tokio kaip minimumo nėra. Mažiausią investuojamą sumą sudaro vienos akcijos kaina plius maklerio komisiniai. Mane tikrai užginčys, kad į akcijų biržą su mažesne suma nei 1000 lt neverta eiti. Taip, sutinku. Tačiau ne kiekvienas pradedantysis, visų pirma, turi tokią rizikai skirtą sumą; antra, svarbu padaryti pirmą žingsnį, tegul ir su gerokai mažesne suma. Jei investuojama ilgam laikui, turimas planas ir strategija, tai suma, už kurią perkamos akcijos nėra svarbi. Bet jei mes ateinam spekuliuoti, “gaudyti bangas”, tai 1000 lt tikrai yra per mažai (bet pabandyti galima). Žodžiu, investavimas į akcijas yra rizikingas “žaidimas”, tačiau įsisavinus reikalingą informaciją, galima tapti labai sėkmingu investuotoju ar spekuliantu.
Taigi, mes atradome akcijų biržą. Kas toliau? Ką iš pradžių reikia daryti? Kaip ir kur perkamuos/parduodamos akcijos? Kaip ir kur stebima birža? Su kuo, pagaliau, ta birža ir tos akcijos valgomos? Natūralūs klausimai beveik visiems pradedantiesiems. Pabandom čia sudėlioti taškus.

Pirkti akcijas biržoje galima tik per tarpininkus, t.y. per finansų maklerių įmones (FMĮ), kurios yra biržos (ar net kelių biržų) nariai, ir mūsų vardu vykdo biržoje transakcijas. Dauguma FMĮ teikia savo klientams ir daugiau paslaugų, bet pačioje pradžioje pilnai užtenka išsirinkti vieną FMĮ (daug kas turi sąskaitas keliose Lietuvos FMĮ, taip gaudamas jam patraukliausią paslaugų paketą), atidaryti vertybinių popierių sąskaitą, pervesti pinigus ir pradėti prekiauti.
Lietuvoje veikiančios FMĮ Vilniaus biržos narės (šaltinis: OMX Vilnius tinklalapis):
1. Finasta (FNS)
2. Finbaltus (FNB)
3. Jūsų tarpininkas (JTR)
4. Orion Securities (ORN)
5. SG finansai (SGS)
6. Suprema (SRM)
7. Lõhmus, Haavel & Viisemann (LHV)
8. MP Investment Bank hf. (MPB)
9. DnB NORD bankas (NDL)
10. Hansabankas (HNB)
11. Nordea Bank (NRD)
12. Parex bankas (PRB)
13. Sampo bankas (SMP)
14. SEB Vilniaus bankas (VLB)
15. Bankas Snoras (SNO)
16. Šiaulių bankas (SLB)
17. Ūkio bankas (UKB)

Populiariausių FMĮ sąrašą ir aprašymą galite rasti čia:
http://www.spekuliantai.lt/page.php?id=49

Kurią FMĮ pasirinkti?
Tikriausiai, pagrindinis kriterijus, pagal kurį renkamės FMĮ yra komisiniai. Visi norime, kad mūsų sąnaudos būtų maksimaliai mažos, todėl ieškome bendrovių su mažais ir/arba lanksčiais paslaugų komisiniais. Pradedančiajam tikrai patarčiau rinktis FMĮ su mažiausiais komisiniais.
Sudarant sutartį su FMĮ, įmonės paprastai reikalauja sutuoktinio (jei toks yra) sutikimo, o nepilnamečiai gali paprašyti tėvų pagalbos.
Visos įmonės ima procentą nuo transakcijos sumos. Minimali mokesčio suma paprastai yra 5 lt. Šiuo metu transakcijos mokestis Vilniaus biržoje įvairiose FMĮ svyruoja nuo 0.12 proc. iki 0.6 proc. Komisinis mokestis mokamas tiek perkant, tiek parduodant akcijas, todėl dar prieš perkant akcijas, reikia pasiskaičiuoti, kokia minimali turi būti akcijos kaina ateity, kad atpirktų bent komisinius, t.y. kad nepatirtume nuostolio, net ir akcijos kainai pakilus. Tinklalapyje yra sukurta skaičiuoklė, su kuria puikiai galima susiskaičiuoti. Taip pat nereikia pamiršti, kad pinigus pervedant iš VP į banko sąskaitą, bankas irgi pasiima savo dalį (palaiko rankose lašinius ir padeda atgal). O pasiekus atitinkamą apyvartos ir sėkmės lygį, galima jau derėtis dėl komisinių sumažinimo.
Nereikia pamiršti, kad pelnas iš prekybos akcijomis yra apmokestinamas, jei vertybiniai popieriai išlaikomi mažiau nei 366 dienos. Apskaita vyksta FIFO (first in first out) principu. Lietuvoje iki gegužės 1 dienos reikia pateikti deklaraciją už praėjusius metus ir susimokėti mokesčius (tik tuo atveju, jei buvo gautas pelnas).

Taigi, FMĮ pasirinkom, sutartį sudarėme, pinigai sąskaitoje. Galime pirkti akcijas. Ką pirkti, į ką kreipti dėmesį? Perskaityta literatūra, sekamos naujienos, diskusijų dalyvių pasisakymai paprastai nepasako “O ką daryti dabar?”
Akcijas galima pirkti/parduoti tik biržos sesijos metu. Vilniaus biržos sesija prasideda 10:00 val., baigesi – 14 val. darbo dienomis. 9:45-10:00 yra laikas iki atidarymo aukciono Jo metu galima teikti pavedimus, jie vykdomi tik aukciono metu. Jau tuo metu galima matyti kokie pavedimai išstatomi aukcionui. Tarp 10 ir 13:50 vyksta prekybos sesija, kurioje ir perkam/parduodam akcijas, pavedimai patenka į biržą teoriškai akimirksniu. Tad jei perkame pasiūlymo (ask) kaina, tai toks pavedimas įvykdomas irgi akimirksniu.
Lietuvoje, o ir visoje PanBaltijos rinkoje turim mažai bendrovių, tai pasirinkimas, paprastai, nebūna itin sunkus.
Svarbiausia ir pirmiausia, šalin emocijas. Suprantu, kad pradedančiajam, pirmą kartą “įmerkusiam“ savo pinigus į biržą, sunku be emocijų. Tačiau daugelis pradedančiųjų dar neturi suformavę aiškios investavimo strategijos, pasirinkę veiksmų planą. Todėl šiame etape emocijų valdymas tampa labai reikšmingas.
Neskubėkite pasikliauti patyrusių investuotojų “gerais patarimais”. Visų pirma, jų sprendimo priėmimas būna paremtas sudėtinga logine grandine, žinoma tik pačiam investuotojui ir kurios trimis žodžiais nepaaiškinsi. Visų antra, patyrę investuotojai turi savo strategijas, savo tikslus, savo sistemas. Tai patarimai gali tikti tik jų sistemoms, bet gali būti pražūtingi jūsų veiksmams. Žodžiu, į viską reikia žiūrėti su rezervu, su skepsio doze, nieko nepriimti už gryną pinigą. Aš nesakau, kad Jūs galite gauti blogą, Jus žlugdantį patarimą, anaiptol ne. Aš noriu pasakyti, kad sprendimus privalome priimti savo galva.
Einam toliau. Pačioje pradžioje privalome žinoti bent minimalią informaciją apie bendroves, kotiruojamas biržoje. Nesurinksime visos informacijos apie visas bendroves dėl didelių darbo sąnaudų. Būkite kaip Warrenas Buffettas, investuokite į tai, ką suprantate. Pasirinkite sektorių, kurį geriausiai pažįstate, kuris arčiausiai “dūšios”. Pasirinkite bendroves iš to sektoriaus. Atsiverskite jų ataskaitas ir pažiūrėkite, kaip joms sekasi generuoti pelnus. Juk mes esam akcininkai, mums svarbu žinoti, kokia pelno dalis tenka mūsų turimai akcijai (EPS) ir kaip ta dalis kinta. Pradžiai gali pakakti. Taip pat pakankamai pradinės informacijos apie bendroves yra mūsų tinklalapio skyrelyje “Fundamentali analizė”. Įsigiję daugiau finansinių žinių, galėsite bendrovių ataskaitas panagrinėti atidžiau: pinigų srautai, turtas, įsipareigojimai, ateities planai. Bet tai vėliau. Skubėti niekur nereikia. Visų investuotojų motina-maitintoja yra jos didenybė Kantrybė. Va šito dalyko rekomenduoju niekada nepamiršti.
Įmonių finansines ataskaitas (jos būna ketvirtinės ir metinės) galima rasti tų bendrovių bei OMX Vilnius tinklalapyje. Visos bendrovės privalo teikti tokias ataskaitas, o metų pradžioje bendrovės paprastai pateikia planą metams kada tiksliai pateiks ataskaitas.
Kitas informacijos apie bendroves šaltinis yra naujienos. Pačios bendrovės per biržą skelbia esminius įvykius, bei naujienas. Taip pat naujienų galima rasti atitinkamuose naujienų portaluose ir spaudoje. Tai padeda priimti teisingą sprendimą ir jį priimti laiku. Tačiau būna taip, kad akcijos kaina būna jau užkilusi prieš pasirodant naujienai ir jūs būsite paskutinis “įlipęs į traukinį” arba, dar blogiau, pirksite akcijas, kai kiti jau fiksuoja pelnus. Nuo tokių dalykų pasaugo tik ilgalaikis aktyvus biržos stebėjimas ir išdirbtas, taip vadinamas, “rinkos jausmas”.
Kitas informacijos apie bendroves šaltinis gali būti FMĮ atliekamos akcijų analizės, kuriomis verta pasidomėti. Tokius akcijų tyrimus daro ir mūsų Tyrimų komanda.
Kam per sudėtinga Fundamentalioji analizė, tas gali pabandyti Techninę analizę (TA), ypač, jei jaučiate silpnybę grafikams, modeliams, analizes sistemoms. Labai sužavėti gali ir japonų žvakių terminologija. Tačiau reikia nepamiršti, kad TA niekada nepasakys, kokia akcijos kaina bus ateityje, kils ar kris. Todėl siu šiuo labai naudingu įrankiu reikia elgtis pakankamai atsargiai.

Turit jau akcijų. Vadinasi turit teisę gauti ir dividendus. Lietuvos bendrovės dividendus išmoka kartą per metus. Principas paprastas: bendrovės valdyba siūlo arba nesiūlo visuotiniam akcininkų susirinkimui (VAS) mokėti dividendus bei jų dydį. Akcininkų susirinkimai paprastai vyksta pavasarį, datos skelbiamos viešai. Dividendus turi teisę gauti akcininkai jais buvę susirinkimo dieną ir jei juos akcininkai susirinkime patvirtina. OMX Vilnius tinklalapyje skelbiamas bendrovių sąrašas, siūlomų dividendų dydis, susirinkimo ir ex-dividendų datos. Ex-dividendų data ir data prieš VAS, kada pirkdami akcijas biržoje, jau negausite teisės į dividendus. Akcijos realiai nuo pirkimo įsigyjamos per T+3 dienas. Per tiek laiko jūsų nuosavybė užregistruojama depozitoriume.

Nereikia bijoti nuostolių, be jų šiame reikale niekaip... Jie mus mokina ir ugdo discipliną. Vienintelis dalykas, kurį reikia padaryti su nuostoliu, tai fiksuoti, kol nepasidarė dar didesnis.

Dažnas klausimas yra “Būti ilgalaikiu investuotoju ar spekuliantu?” Atsakymas yra labai paprastas: Jei neturite laiko kasdien stebėti rinkos, atlikti “namų darbus”, sekti naujienas, tai apie spekuliavimą pamirškite. Pasirinkite akcijas pagal fundamentaliuosius rodiklius, investuokite ilgam, periodiškai ir nuolat papildykite perspektyvias pozicijas ir ramiai miegokite. O to irgi reikia išmokti. Ir išmoksite, jei norėsite.
O išmokti reiks daug. Reiks išmokti:
būti kantriam
pačiam priimti sprendimus
mokintis iš klaidų
į korekciją žiūrėti kaip į galimybę įsigyti pigių akcijų
nepriimk sprendimų remdamasis įvairiomis prognozėmis.

Na ir truputėlio sėkmės...

©Nojus

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2007 09 21 10:55     #2240
Dekui,Nojau.Dziugu matyt,kad yra zmoniu,kuriems rupi ne tik jis pats,bet ir kiti ji supantys!
2007 09 21 10:57     #2241
PUIKUS
2007 09 21 11:59     #2243
Dekoju,malonu.Nelabai aisku apie prekyba aukcionu,kokie pliusai minusai.Gal butu galima placiau pakomentuoti.Aciu
2007 09 21 13:07     #2244
kaip visada gerb. Nojaus straipsnis puikus. Ačiū!
2007 09 21 14:19     #2245
Dekoju !
2007 09 21 15:57     #2246
Nojau, o tu i koki VZ ar koki kita leidini nebandei talpinti?
2007 09 21 16:11     #2247
Nea, aš spekuliantų.lt fanas Bet mintis verta dėmesio. Ačiū.
2007 09 21 16:23     #2248
tai cia vardan spekuliantu.lt ir butu -svietimas,paaiskinimas,skatinimas, promotionas
2007 09 21 20:28     #2251
Malonu toki straipsni paskaitineti, pasiulymas spekuliantu organizacijai... gal koki maza savaitini leidinuka ir verta butu suorganizuoti... juk perkanciu manau tikrai atsirastu..
2007 09 21 21:30     #2252
Super! dabar turiu tobulą linką kuri galima pakišti besidominantiems bet vis dar nieko nedarantiems. Аčiu Nojau!
2007 09 21 22:34     #2253
Jo, aciu tau Nojau, labai geras straipsnis naujokams, kurie bando kazko ismokti, tokiems kaip as
2007 09 22 15:16     #2254
Pastabėlė.Citata: "Apskaita vyksta FIFO (first in first out) principu. Lietuvoje iki gegužės 1 dienos reikia pateikti deklaraciją [i][b](visada reikia pateikti, pardavus nors vieną akciją[/i][/b] - artas71) už praėjusius metus ir susimokėti mokesčius (tik tuo atveju, jei buvo gautas pelnas)".
2007 09 23 12:24     #2257
[i]<..>pasiryžta į [b]ją[/b] įeiti<..>[/i]
2007 09 24 19:35     #2267
Hmm... Cia nepamineta galimybe ne serti fmi o ziureti i akciju dividendus kaip i pinigu srauta. Pagaliau reikia issigydyti nuo tokio poziurio kad capital gains yra akciju birzos vienintele esme.
2007 09 25 07:02     #2270
Net asara ispaude puikus straipsnis Nojau smagu kad yra zmoniu kurie stengiasi padeti
2007 09 26 11:05     #2278
Puikus straipsinis. P.S ne 'teisią' o 'teisę'.
2007 09 27 08:30     #2286
Dekui uz zinias . Gal turetum patarimu pradedent nuo 100 lt.Aisku papildant vis saskaita , man idomi tavo nuomone. aciu
2007 09 27 21:47     #2290
Dekui, geras.
2007 10 01 19:32     #2300
Kas tas nojus ,...,su kuo jis valgomas ,ar kartais ne tu is xxx...?
2007 10 02 13:04     #2304
su degtine ir raugintais agurkeliais. Ne iš xxx...
2007 10 09 06:19     #2317
labai daznai skaitau jusu visu straipsnius spekuliantuose, be jusu prazuciau jei kada butumet SILUTEJ tai tikrai pavaisinciau agukeliais ir degtinele ir dar daug daug isklausineciau mane dominancius dalykus. didelis aciu
2007 10 09 13:04     #2319
Dėkui, pasistengsiu pravažiuoti pro Šilutę
2007 11 25 14:54     #2460
ačiū už info, kaip tik šiandien galvojau pasidairyti ką reiškia FMĮ o daug klausimų pradedančiajam.. tikiuosi kursai padės sparčiau tobulėti
2007 12 24 03:08     #2677
Dar esminis klausimas - cia i birza einama uzsitikrinti senatve ir etc. ar pazaisti?
2007 12 24 09:33     #2678
vaidas7777, o kaip tu manai, kas yra akcijų birža. Koks nors kazino, ar šiaip žaidimų aikštelė, jei taip tai nieko gero nebus su tokiu mąstymu Jau vis daugiau pasigirsta šnekų, kad tai žaidimas :no
2008 02 23 20:11     #2905
SEB vilniaus banko nebera
2008 03 02 21:22     #2953
aciu
2008 03 05 14:19     #2973
Aciu uz straipsni. Labai informatyvus pradedantiesiems.
2008 03 06 00:16     #2981
Aciu is ties geras straipsnis, ikvepiantis
2008 03 22 15:48     #3127
nesinori svetimu pinigu skaiciuot bet Nojus lemona pirmaji jau bus nugriebes :wink
2008 06 23 09:26     #3528
labas, is straipsnio matosi, kad esi pasikaustes, todel butent taves ir noriu paklausti. Esu atsidares saskaita U.K. Jau 2 metus rimtai uzsiimineju tuo, dabar gyvenu LT, noriu dirbti sioje srityje, bet nuo ko pradeti?? Lb mazai info Pats supranti kad LT nera lengva pragyventi, bet juodadarbiu irgi nesinori visad buti aciu
2013 12 03 11:55     #35593
 Swx, Nojau. Kaip būtu galima susisiekti su Tamsta, realiam pokalbiui?
2014 05 11 17:48     #35736
jus zmones tikrai labai padedat.. puikus straipsniai!   pdf converter for mac provides the software to convert pdf  ,  pdf to flash converter
2016 04 21 09:54     #35965
 Tas investavimas Lietuvoje įdomus dalykas.  Straipsnis 10 balų: informatyvu, aišku, konkretu. Dėkoju. 
2017 04 12 15:39     #36575
2017 10 20 19:53     #37220
  KJHGFC

halloween costumes to make halloween invitations best halloween jokes adultshalloween pictures halloween make up coloring pages halloween freehalloween songs easy halloween recipes halloween games ideas halloween stories best 2018 calendar for free

 

 

 

the best halloween costumes halloween cards best funny halloween jokeshalloween images halloween makeup free pumpkin coloring pages Best halloween songs halloween recipes ideas halloween games history of halloween 2018 yearly calendar

 

 

 

unusual halloween costumes halloween party invitations free halloween jokeshalloween clipart halloween makeup ideas free halloween coloring sheetshalloween music easy halloween treats halloween games for kids halloween origin 2018 calendar HD

 

 

 

 

popular halloween costumes halloween birthday invitations free funny halloween jokes halloween wallpaper makeup halloween free halloween coloring pictures Best halloween music halloween snacks halloween party games story of halloween free calendar 2018

 

 

 

creative halloween costumes halloween invitations free halloween jokes adultsfree halloween wallpaper horror make up free halloween coloring bookhalloween music for kids halloween treat ideas kids halloween games origin of halloween free 2018 calendar

 

 

 

top halloween costumes free halloween cards free kids halloween jokeshalloween screensavers halloween face paint kids halloween music halloween party music halloween dinner ideas halloween party games for kids halloween spirit 2018 printable calendar templates

 

 

 

ideas for halloween costumes free halloween invitations free halloween humorhalloween desktop wallpaper how to do halloween makeup free halloween coloring pages halloween music playlist halloween desserts halloween activities for kids halloween history 2018 printable calendar

 

 

 

 

cheap halloween costume ideas free halloween cards free ghost jokeswallpaper halloween printable calendar 2017 coloring pages halloween scary halloween music halloween party food ideas halloween games for adults the history of halloween printable calendar 2018

 

 

 

halloween costume ideas top free halloween cards halloween jokes best pictures of halloween easy horror make up halloween coloring pages scary halloween sounds halloween food Free halloween activities for kids halloween city Halloween calendar

 

 

 

funny halloween costumes best halloween invitations funny halloween jokesfree happy halloween pictures halloween make up ideas halloween coloring book spooky halloween music halloween food ideas Free halloween gameshalloween horror nights free Halloween calendar

 

 

 

best halloween costumes best halloween party invitations halloween jokes adults happy halloween images free makeup halloween free halloween printables kids halloween songs halloween recipes halloween activitiesHalloweentown best halloween calendar

 

 

 

cool halloween costumes free halloween cards kids halloween jokes happy halloween pictures easy scary make up best halloween invitations halloween playlist halloween party food halloween party games for adults halloween ghosttop Halloween calendar

 

 

 

awesome halloween costumes free halloween invitations halloween humorpictures of halloween scary make up ideas halloween coloring pictureshalloween music list halloween treats kids halloween party games the story of halloween Halloween calendar printable

 

 

unique halloween costumes free halloween birthday invitations ghost jokeshalloween pics easy horror make up halloween coloring sheets 

2017 10 20 19:56     #37231
  KJHGFC

halloween costumes to make halloween invitations best halloween jokes adultshalloween pictures halloween make up coloring pages halloween freehalloween songs easy halloween recipes halloween games ideas halloween stories best 2018 calendar for free

 

 

 

the best halloween costumes halloween cards best funny halloween jokeshalloween images halloween makeup free pumpkin coloring pages Best halloween songs halloween recipes ideas halloween games history of halloween 2018 yearly calendar

 

 

 

unusual halloween costumes halloween party invitations free halloween jokeshalloween clipart halloween makeup ideas free halloween coloring sheetshalloween music easy halloween treats halloween games for kids halloween origin 2018 calendar HD

 

 

 

 

popular halloween costumes halloween birthday invitations free funny halloween jokes halloween wallpaper makeup halloween free halloween coloring pictures Best halloween music halloween snacks halloween party games story of halloween free calendar 2018

 

 

 

creative halloween costumes halloween invitations free halloween jokes adultsfree halloween wallpaper horror make up free halloween coloring bookhalloween music for kids halloween treat ideas kids halloween games origin of halloween free 2018 calendar

 

 

 

top halloween costumes free halloween cards free kids halloween jokeshalloween screensavers halloween face paint kids halloween music halloween party music halloween dinner ideas halloween party games for kids halloween spirit 2018 printable calendar templates

 

 

 

ideas for halloween costumes free halloween invitations free halloween humorhalloween desktop wallpaper how to do halloween makeup free halloween coloring pages halloween music playlist halloween desserts halloween activities for kids halloween history 2018 printable calendar

 

 

 

 

cheap halloween costume ideas free halloween cards free ghost jokeswallpaper halloween printable calendar 2017 coloring pages halloween scary halloween music halloween party food ideas halloween games for adults the history of halloween printable calendar 2018

 

 

 

halloween costume ideas top free halloween cards halloween jokes best pictures of halloween easy horror make up halloween coloring pages scary halloween sounds halloween food Free halloween activities for kids halloween city Halloween calendar

 

 

 

funny halloween costumes best halloween invitations funny halloween jokesfree happy halloween pictures halloween make up ideas halloween coloring book spooky halloween music halloween food ideas Free halloween gameshalloween horror nights free Halloween calendar

 

 

 

best halloween costumes best halloween party invitations halloween jokes adults happy halloween images free makeup halloween free halloween printables kids halloween songs halloween recipes halloween activitiesHalloweentown best halloween calendar

 

 

 

cool halloween costumes free halloween cards kids halloween jokes happy halloween pictures easy scary make up best halloween invitations halloween playlist halloween party food halloween party games for adults halloween ghosttop Halloween calendar

 

 

 

awesome halloween costumes free halloween invitations halloween humorpictures of halloween scary make up ideas halloween coloring pictureshalloween music list halloween treats kids halloween party games the story of halloween Halloween calendar printable

 

 

unique halloween costumes free halloween birthday invitations ghost jokeshalloween pics easy horror make up halloween coloring sheets 

2018 01 12 13:26     #37417
  Dar pora patarimu:
1. Investuoti ne i viena kompanija, o i keleta.
2. Daugiau rizikos atnesa trumpalaikes investicijos, ilgalaikes yra patikimesnes.
3. Protingai investuokite daugiau pinigu, kas gali atnesti didesni pelna. Kaip gauti pinigu? Galite pasinaudoti https://www.vesusfinansai.lt/ nemokamu puslapiu, 
2018 01 12 13:28     #37418
Dar pora patarimu:
1. Investuoti ne i viena kompanija, o i keleta.
2. Daugiau rizikos atnesa trumpalaikes investicijos, ilgalaikes yra patikimesnes.
3. Protingai investuokite daugiau pinigu, kas gali atnesti didesni pelna. Kaip gauti pinigu? Galite pasinaudoti https://www.vesusfinansai.lt/ nemokamu puslapiu, 
2019 02 15 05:10     #42113

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis