Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Akcijų analizė III

Spekuliantai.lt | 2009-12-03 | Investavimo ABC | perskaitė: 5579
Raktiniai žodžiai: Akcijų kotiruotės, Indeksai, Dow Jones, S&P 500, FTSE 100, NASDAQ, NYSE, RTS, Nikkei, Hang Sen, OMXB
Akcijų analizė III Kotiruotė yra akcijų kainos kurso nustatymo biržoje procedūra. Taip pat kotiruotėmis vadinami ir biržos skelbiami akcijų kursai. Lietuvoje kotiruotėse n

Pradžia 

 

Akcijų kotiruotės

Kotiruotė yra akcijų kainos kurso nustatymo biržoje procedūra. Taip pat kotiruotėmis vadinami ir biržos skelbiami akcijų kursai. Lietuvoje kotiruotėse nurodomi tokie duomenys:
Paskutinio sandorio kaina;
Pokytis %;
Mažiausia dienos kaina;
Aukščiausia dienos kaina;
Apyvarta akcijų kiekiais;
Apyvarta litais;
Sandorių skaičius;
Aukščiausia pirkėjų (BID) kaina;
Mažiausia pardavėjų (ASK )kaina.

Užsienio akcijų kotiruotėse pateikiama dar tokia papildoma informacija:
Aukščiausias ir žemiausias akcijos kursas per paskutines 52 savaites;
Kapitalizacija;
Išmokėti dividendai ir dividendinis pajamingumas;
P/E rodiklis;
Pelnas akcijai (EPS);
Beta.

Informaciją apie akcijų kainų kotiruotes po uždarymo galima rasti visuose specializuotose spaudos leidiniuose bei daug kur internete. Sesijos metu internete kotiruotes teikia daugelis bendrovių. Tik būtina pastebėti, kad kotiruotės teikiamos su 15-20 min. pavėlavimu. Populiariausi ir patogiausi puslapiai stebėjimui (čia tiems, kurie neturi sutarčių su užsienio brokeriais) yra šie:
http://www.spekuliantai.lt/akciju-birza/prekyba-jav
http://www.google.com/finance ,
http://finance.yahoo.com/actives?e=us .

Be abejo, kiekvienos biržos internetinėje svetainėje taip pat galima matyti akcijų kotiruotes.


Akcijų kainų indeksas

Dalis analitikų mano, kad akcijų kainų kursai kelis mėnesius lenkia šalies ekonominius rodiklius. Todėl visas pasaulis labiau seka akcijų indeksus, tokius kaip Dow Jones, RSI, Nikkei 225...

Pats indeksas būna sudarytas iš pagrindinių rinkos akcijų ir atspindi apytikrę situaciją pačioje rinkoje. Apytikrę todėl, kad didesnę kapitalizaciją sudarančios akcijos turės stipresnį poveikį indeksui, nei to pačio indekso mažesnės kapitalizacijos akcijos. Tačiau bendrai situacijai rinkoje, jos tendencijoms stebėti to pilnai pakanka.

Pagrindiniai indeksai:

Dow Jones - The Dow Jones Industrial Average. Indeksas atspindi JAV industrinio sektoriaus akcijų kursus. Indeksas apskaičiuojamas naudojant 30-ties (dabar jau 29-nių) didžiausių ir paklausiausių JAV kompanijų.
S&P 500 - Standard & Poor's 500. Vienas žinomiausių Amerikos akcijų rinkų indeksas.
FTSE 100 – Pagrindinis Londono akcijų biržos indeksas, sukurtas Financial Times.
NASDAQ - National Association of Securities and Dealers Automated Quotation. Trečias pagal žinomumą Amerikos indeksas.
NYSE – atspindi visas Niujorko akcijų biržoje kotiruojamas akcijas. Nepopuliarus.
RTS – Rusijos (Maskvos) akcijų biržos pagrindinis indeksas
Nikkei 225 – Tokijo pagrindinis indeksas.
Hang Sen 40 – Kinijos pagrindinis indeksas.
OMXB (ne pagrindinis, žinoma, bet mums aktualus) – OMX Baltic Benchmark GI. Baltijos šalių palyginamasis indeksas. Jį sudaro visų sektorių didžiausios kapitalizacijos ir likvidžiausių bendrovių akcijos, kuriomis prekiaujama OMX Baltijos šalių biržose. Bendrovių akcijų svoris indekse priklauso nuo bendrovės akcijų rinkos vertės ir jų skaičiaus rinkoje.


Kliento pavedimai (orderiai) brokeriui

Klientas norėdamas pirkti ar parduoti akcijas, savo brokeriui pateikia tokio tipo orderius:
• Rinkos kaina (A market order) – šiame orderyje nenurodoma akcijos kaina. Priklausomai nuo rinkos situacijos, šis orderis privalomai turi būti vykdomas pagal rinkoje esančias kotiruotes arba geresne kaina. Todėl teikdami tokį pavedimą, jūs nežinote kokia kaina bus įvykdytas sandoris.
• A limit order (pavedimas su kainos apribojimu) – ta pavedimas pirkti ar parduoti nurodyta arba geresne kaina. Jei nurodyta kaina yra už rinkos spreado (skirtumo tarp BID ir ASK kainų), tai toks pavedimas įrašomas į brokerinę knygą, t.y. pastatomas į eilę.
• Orderis pagal pirmą kotiruotės kursą – nuo „Rinkos kainos“ pavedimo jis skiriasi tuo, kad jei jis įvedamas sesijos metu, tai įvykdomas tada, kai po pavedimo pateikimo pasikeičia kotiruotė. T.y. pavedimas pirkti įvykdomas tik tada, kai ASK kaina sumažėja, o pavedimas parduoti – kai BID kaina padidėja.
• Stop orderis – tai pavedimas pirkti parduoti akcijas tada, kai kotiruotės pasiekia stop orderyje nurodytą kainą. Toks pavedimas išstatomas paprastai tada, kai norim pirkti didesne nei rinkos kaina, o parduoti – mažesne nei rinkos. Toks pavedimas gerai tinka Stop loss‘ui ar Trailing orderiui išstatyti.
• Stop-Limit orderis (stop pavedimas su kainos apribojimu) – tai Limit ir Stop pavedimų derinys. Kai tik pasiekiama arba viršijama Stop kaina, pavedimas automatiškai tampa Limit pavedimu. Jis naudojamas tada, kai norima išvengti Stop orderio neapibrėžtumo. Tokiame pavedime nurodomo dvi kainos – Stop ir Limit. Jos gali ir sutapti.
• Alternatyvus orderis – tai pavedimas įvykdyti vieną iš galimų sandorių, bet ne abu iš karto. Sakysim, investuotojas, pirkdamas akcijas, nori iš karto nurodyti kurioje vietoje bus fiksuojamas pelnas, o kurioje nuostolis. Priklausomai nuo situacijos rinkoje, įvykdomas tik vienas iš nurodytų pavedimų.

Pavedimai turi galiojimą laike:
• Galioja tiktai dieną;
• Galioja iki atšaukimo (Good-Til-Canceled). Priklausomai nuo brokerio, jį būtina periodiškai atnaujinti. Toks pavedimas galioja vidutiniškai 60-90 dienų. Gali būti ir taip, kad jis galioja nuolatos, jei pastoviai prisijungiama prie sąskaitos.
• Immediate-or-Cancel. Jei dėl rinkos sąlygų įvykdoma tik dalis pavedimo, likusi dalis atšaukiama.
• FOK (Fill-or-Kill) – jei dėl rinkos sąlygų negalima įvykdyti viso pavedimo iš karto, tai toks pavedimas atšaukiamas.

 

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2017 07 04 06:53     #36878

In a modern (wristwatch) case, the Ophion OPH 786 dials feature either a guilloche pattern in replique montre blue or silver, or a gray, stamped "grain" texture. Ophion emphasizes that the guilloche dials are produced by CNC machines as opposed to replique montres being stamped as we might see on other watches in this price range.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis