Komentarai 44 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

PINIGŲ PABAIGA

Ashaman | 2007-01-13 | Investavimo ABC | perskaitė: 36891
PINIGŲ PABAIGA Palūkanos - dabartinės pinigų sistemos žudikas

Kiekvieno žmogaus, bei žmonijos veiklos progresą nulemia fundamentalūs veiksniai. Jei tas fundamentas tvirtas (amžinas ir nekintantis) – vystymasis vyksta linijinės progresijos principų.
Bet užtenka į fundamentą įvesti paklaidą (sąmoningai) ir vystymasis gali pasukti geometrinės progresijos kelių.

The greatest shortcoming of the human race is our inability to understand the exponential function.
Didžiausias žmonijos trukumas tai nesugebėjimas suprasti eksponentinę funkciją.
~Dr. Albert Bartlett

Mūsų monetarinė sistema yra tiesiog puiki. Ji sugebėjo užtikrinti neįtikėtinus technologinius žmonijos pasiekimus ir pakelti gyvenimo kokybės lygį atvedant mus iš urvų į dangoraižius. Tačiau, ji turi viena lemtingą trukumą – ji turi pastoviai plėstis.
O tai sukelia matematinę problemą – eksponentinio augimo problemą.
Monetarinė sistema buvo sukurta kai žemė buvo pustuštė ir atrodė kad teritorijos ir resursai niekada nesibaigs. Ir niekam per daug nerupėjo kad kiekvienas išleidžiamas į apyvartą pinigas gims iš banko paskolos su nustatytomis palūkanomis. Reikia pripažinti kad daugeliui nerupi ir dabar. O be reikalo.
1.Pinigų kiekis auga parabolė – tam kad sukurti pirmą trilijoną USD prireikė 350 metų: http://www.economagic.com/em-cgi/data.exe/fedstl/m3ns+1 Tai reiškia kad viskas, kas buvo sukurta JAV per 1620 –1974 metus (visi namai, keliai, gamyklos, infrastruktūra, industrija ir t.t.) pareikalavo 1 trilijono USD piniginio ekvivalento. O mūsų dienomis trilijonas USD jau sukuriamas per 10 mėnesių: http://www.nowandfutures.com/key_stats.html Tačiau ar jus matote naujai sukurtą per tą laikotarpį materialinį (realų) turtą, kuris prilygtų 350 metų pasiekimams? Ne.
2.Namų ūkių skolos JAV padvigubėjo per paskutinius 6 metus: http://www.economagic.com/em-cgi/data.exe/frbz1/FL154102005
3.Bendra kreditorinė rinkos skola (čia įeina viskas) JAV siekė 5 trilijonus USD 1975, per pastaruosius 2 metus išaugo 5 trilijonais USD ir dabar siekia virš 51 trilijono: http://www.economagic.com/em-cgi/data.exe/frbz1/FL894104005
4.Tarpas tarp labai turtingų ir visų kitų didėja su pagreičių.

Kame gi priežastis? Gal JAV ekonomika yra tokia stipri kad reikalauja monetarinės/kreditinės pinigų masės dvigubėjimo kas 6-7 metai? O gal namų ūkius laukia nerealus algų kylimas tam kad atsiskaityti su visais kreditoriais? Jeigu ne, tai kame gi priežastis?
O atsakymas yra paprastas: kiekvienas doleris apyvartoje atsirado (gimė) iš banko paskolos už nustatytas palūkanas. Tai ir yra didžioji paslaptis. Ir jeigu visos paskolos būtų sumokėtos – pinigai išnyktų iš apyvartos.
Tačiau, jei visi pinigai atsirado apyvartoje iš paskolų už palūkanas, kaip gi tos palūkanos yra sumokamos? Iš kur apyvartoje atsiranda papildomi pinigai palūkanų grąžinimui? Dviračių niekas neišradinėja – papildomi pinigai palūkanų grąžinimui ateina į apyvarta per papildomas paskolas. Ir taip cikliškai generuojama skola – o tam reikalingas pinigų masės pastovus (eksponentinis) augimas. Ir kiekvienais metais pinigų masė turi padidėti bent jau dydžių, kuris prilygtų metinei palūkanų vertei (nuo visų skolų), kitaip bankinė sistema patirtų gylų sukrėtimą (pinigų trukumą).

Kur gi veda šis ydingas paskolų/palūkanų ratas? Tam kad lengviau tai suprasti pateiksiu pavyzdį iš bakterijų gyvenimo. Įsivaizduokite kad bakterijos dauginasi (dvigubėja) kas minute. Tai gi patalpiname 1 bakteriją į tuščią alaus bonką 11 valandą. Bakterijos pradeda daugintis: po minutės 2, po dviejų 4, po trijų 8, po keturių 16 ir t.t. Padarykime prielaidą kad 12 valanda bonka bus pilna bakterijų ir tuščios vietos bakterijų dauginimuisi nelieka. Dabar iškyla keli klausymai.
1.Kada alaus bonka buvo užpildyta pusiau? O gi 11:59, nes bakterijos dvigubėjo kas minutę.
2.Jeigu jus būtumėte middle-class bakterija šioje bonkoje, kuomet jus pastebėtumėte kad bonkoje greitai pritruks vietos? Ar tai būtų 11:59, kai bonka buvo pusiau užpildyta? Ar 2 minutės iki 12, kai bonka buvo užpildyta 1/4? Ir t.t. 1/8, 1/16. Ar 5 minutės iki 12 kai bakterijos bonkoje užėmė tik 3% tūrio, o 97% buvo dar laisvi? Kiek iš jūsų tuo metų suprastų kad neišvengiamai artėja problema?

Bet kam rūpi tos bakterijos. Gal jums atrodo kad pinigų masė gali pūstis neribotai ir tai niekam netrukdys? Ateis infliacija ir viską suvalgys? O kas atsitiks kai pinigų masė daugiau nebegalės pūstis? Nebegalės vien dėl to kad pagal eksponentinio augimo kreivę ji pasieks augimą iki lubų. Šios koncepcijos supaprastinimo tikslais nukeliaukime iki ekstremumo – pasaulyje lieka vienas žmogus, kuris valdo visus turtus ir kuriam yra skolingi visi kiti.
Taigi, kai ši monetarinė sistema priartės “prie lubų” įvyks kolapsas ir žmonija turės sugalvoti nauja vertės apskaitos būdą. Būdą, kuris būtų apsaugotas nuo eksponentinio augimo dėl įvestų palūkanų, nes palūkanos yra dabartinės monetarinės sistemos Achilo kulnas. Dėl jų net teoriškai yra neįmanoma grąžinti pagrindinės paskolos su sukauptomis palūkanomis nesukuriant naujos skolos.

Reikia paklausti save ar gali pinigų masė dvigubėti kas 6 metus amžinai. Kiek laiko pasaulio piniginė sistemą gali išlaikyti toki eksponentinį augimą? Koks bus jausmas kai monetarinė sistema pareikalaus 1 trilijono USD prieaugio kas mėnesį, savaitę, dieną, o galiausiai ir valandą?
Prisiminkite kad pinigams tenka vertės analogo arba žmonijos pastangų vaidmuo. O dėl ydingo paskolų/palūkanų rato ko toliau to labiau ši vertė, bei pastangos netenka savo našumo.
Mes sukūrėme parabolinę pinigų sistemą sferinėje planetoje, kur pirmas reikalauja begalinio augimo, o antras turi pradžią ir pabaigą. Kas gi liks? Liks fundamentas kuris yra amžinas ir nekintantis, o ši monetarinė sistema ankščiau ar vėliau žlugs. Tai ir bus pinigų pabaiga.

Tačiau kažko tai pabaiga reiškia kažko tai naujo pradžia.
Būkime optimistais – žmonija ras naują vertės analogo modelį.

Šioje medžiagoje panaudoti Dr. Chris Martenson teiginiai ir nuorodos

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2007 01 13 08:43     #715
Man rodos zmonija jau seniai ta buta atrado - mazina bazines palukanu normas.
2007 01 13 09:30     #716
butai jau atrasti , o vietoj pinigu ateityje atsiskaitinesim bakterijom...
2007 01 13 10:04     #717
Na ir apseisim be mainu priemones, jei bakterijos alaus bokale prie to veda. (Gal savaigalis kaltas, bet kai ko str. nelabai supratau, pvz., kaip bokalas stikline virto ir kaip aritmetine progresija virsta geometrine ir eksponente...)
2007 01 13 10:30     #718
na susimastyti verciantis straipsnis, bet.. Juk pinigai yra keiciami i kazka. Zmonija kas dien kasa is zemes resursus. O tu resursu mainam ir reikia pinigu. Vien kiek naftos per diena ispumpuojama visame pasaulyje.. Jei pinigu mase nekistu, o resursu butu vis daugiau, tai pinigu verte augtu ir butu priesingas efektas negu dabar. Juk manau niekas nepriestarautu, paimti paskola pinigais, o grazinti auksu arba deimantais, kuriuos pats iskasciau savo rankomis.
2007 01 13 11:55     #721
Tame ir yra viso pasaulio esme. Kad niekas nesitesia amzinai. Buvo vergove, buvo feodalizmas ir t.t. Bet kai sios sistemos negaledavo toliau plestis paprasciausiai atsirasdavo kita. Lygiai taip pat bus ir su demokratija ir dabartine monetarine politika. Ji privales zlugti, o vietoje jos bus kazkas kita. Cia reikia dziaugtis, juk inovacijos gyvenimo variklis!
2007 01 13 19:35     #734
Gal tai ir paradoksalu, bet demokratija yra geriausias būdas, kad pasaulį valdytų pinigai... Prie to prisideda ir dabartinė moentarinė sistema. Šis straipsnis, kaip ir filmas "Money changers" mane atvedė prie daugmaž tos pasčios išvados - "kadangi negali to pakeisti prisijunk, atsiriek sau to pyrago dalį". Jei pinigų masė didėja, tai tegu ji didėja ir mano piniginėje, portfelyje... O tai galima pasiekti spekuliuojant biržoje... Na, jei kas nors mano, kad sistema gali tuoj sugriūti, tai tegu įsideda saugiklį pvz. priduodant dalį akcijų ir prisiperkant žemės, aukso, ar keletą tonų joduotos druskos juodai dienai. Kas liečia geometrinę progresiją, tai dabar nėra taip jau blogai, kaip buvo pvz. tarpukaryje JAV prieš pat recesiją. Kai biržos spekuliantai galėdavo gauti margin 1 prie 100. Čia tai bent svertas!. O kas būna, kai pilnai išnaudojus tokį svertą gauni "margin call" trečiąjame praeito amžiaus dešimtmetyje parodė ta pati JAV krizė pakritus kainoms ir prasidėjus grandininei reakcijai...
2007 01 13 19:54     #735
2007 01 14 11:37     #740
Visi jau senai sutiko su teiginiu, kad dabartinis kapitalizmas yra visishkai ydinga ideologija, tačiau deja geresnės dar niekas nesugalvojo. Dabartinė sistema nedaug kuo skiriasi nuo, kad ir feodalizmo, tik visos privilegijos yra pakeistos kapitalu. Skirtumas tik toks, kad bet kuris gali siekti to kapitalo (paveldėjimo kelias nėra vienintelis). O shiaip viskas tas pat - vargshai dirba turtingiesiems, o kas svarbiausia yra laimingi, nes "patys gali rinktis" dirbti kitiems ar badndyti padaryti taip, kad jiems dirbtų kiti. Natūralu, kad dažniausiai procesas vyksta tik viena linkme... galaiusiai kapitalo koncentracija pasidarys tiek ženkli, kad sistema bus priversta sugriūti.. tada sugalvosime naują įdingą ideologiją, kurios spragomis ir netobulumu galėsime naudotis
2007 01 14 11:54     #741
paminesit mano zodi!pinigu nelix,bus tik skaiciuku kalba!juk daba saskaitose skaiciai!kox skirtumas,kad kursai skiriasi!suvienodins ir saskaitose liks tik tasku!pvz!daba saskaitose turiu 3000 litu!bus 3000 taskai ir t.t!taigi nepanikuokime,o gyvenkime!!!
2007 01 14 14:01     #742
Jega straipsnis, vienas is geriausiu spekuliantu istorijoje, butent sios idejos ir ieskojau. Aciu uz ji o jei ka fantastiniai filmai kurie nukelia i ateiti parodo bent daline musu ateiti . P.S. Aciu autoriui uz gera straipsni,su sistemos akivaizdziom spragom
2007 01 14 15:48     #746
manau reiketu nauja diskusija apie sia kapitalizmo puse uzvezti. Nes sios idejos vis atsiranda temoje "JAV krizes isvakarese". Straipsnio autorius galetu pradeti tema, nes tikrai apsisvietes toje srity
2007 01 14 15:49     #747
sorry, "uzvesti", o ne "uzvezti" gaila, kad negalima komentaru taisyti...
2007 01 14 16:13     #748
Yra hipoteziu,kad zmonija galejo eiti dvasinio tobulejimo keliu,bet pasirinko mokslini- materialistini- technologini kelia.Gal atradus naujas energijas(ismatuojamas)juo ir eis,bet ar mes sulauksim?
2007 01 14 18:42     #751
Ačiū visiems už jūsų komentarus, bei išsakytas mintys. Svarbiausia šio straipsnio mintis buvo: net teoriškai yra neįmanoma grąžinti pagrindinės skolos su sukauptomis palūkanomis nesukuriant naujos skolos. Man malonų surasti bendraminčių, kuriem irgi įdomų kaip funkcionuoja dabartinė monetarinė sistema. Patiko išsakytos mintis apie vergovę ir feodalizmą. Toliau apie šią problemą galima diskuototi "Jav krizės išvakarėse", nes būtent Jav yra šalis - kuri stovi šios piramidės viršūnėje. Tik gal temą reikėtų pervardinti į "Pasaulio krizės išvakarėse" .
2007 01 14 23:15     #752
Tikrai puikus straipsnis! Aciu Ashaman!
2007 01 15 00:41     #753
Labai liuks straipsnis! As ir pats megstu pazvelgti i daug ka "is sono" ir suvokti, o ka visa tai reiskia. Cia vienas is tokiu "alternatyviu" poziuriu. Mane jau kuri laika domina, kas yra pinigai - o svarbiausia - ju poveikis zmonems (vystymuisi) placiaja prasme, bet niekad neatejo i galva, kad uzdaroje sistemoje galime "sprogti". Kadangi klasikine prasme pinigai yra atideti lukesciai, vadinasi musu lukesciai yra perdeti. Na is dalies to zenklas yra ir kasmetine infliacija - jei dabar uz savo darbus as turiu teise naudotis tam tikru kiekiu gerybiu, bet to nedeklaruoju (nelaikau pinigu banke), tai po daug metu beveik neturesiu teisiu i nieka(!), nors mano darbai niekur nedingo. Taciau tik noreciau "apvilti" teorijos salininkus tuo, kad ko gero tas "sprogimas" yra labai labai toli. Kodel? Randasi vis daugiau nauju veiklos sferu. Taigi uzdara sfera pleciasi. Is kitos puses tos naujos veiklos gali kaip tik nugrezti tuos palukanu "virspelnius" - kad ir privatus kosminiai skrydziai, kainuojantys desimtis milijonu. Abejoju, ar tikrai tokia reali ju verte, ypac kai kosminis "turistas" netgi kai ka naudinga dirba kosminiame laive. Taigi to "turisto" 20 mln dol jau nenesh jam palukanu, o juos gal but gaus kaip tik tie, kurie butu eme paskola . Net jei sitie argumentai ir neteisingi, zmonijos veikla pleciasi jau i kitas planetas - visa Saules sistema. Visai ne siaipsau savo kosmines ambicijas del kelioniu i Menuli ir Marsa vel skelbia JAV, ir net KInija, Japonija. Tikrai ne del galybes demonstravimo tai daro.
2007 01 15 08:00     #754
na pingu sistema matrica matricoje
2007 01 15 09:32     #756
Kad kapitalizmas yra icentrinis aisku. Praleisti tik keli momentai - icentrinis taskas gali keistis (dabar Jav, pries tai buvo GB, ir t.t.), dali augimo gesina isisavinami nauji resursai, bei Artos pamineti komerciniai skrydziai... arba planuojami one way ticket i Marsa.
2007 01 15 12:15     #757
Mintys tikrai vertos dėmesio. Turiu 2 klausimus: kadangi visi visiems skolingi, kas būtų, jei tiesiog sudengtumėm tarpusavio skolas? Kitas dalykas, kaip jau kažkas rašė, pinigai yra nors kiek padengti materialinėmis gėrybėmis. Taigi galime pririnkti deimantų (jų rinkimui kažko reikės, tačiau tos įrangos kaina bus kur kas mažesnė nei laimikio vertė), pristatyti namų iš rąstų (atgal į gamtą!) ir pan, kitaip sakant fiziniu darbu padengti savo įsiskolinimus. Manau, kad kol toks padengimas įmanomas, tol visa ta sistema ir funkcionuoja.
2007 01 15 12:31     #758
Sakyčiau straipsni įdomus bet neteisingas. Niekada nebus tokios padėties, kad visas turtas priklausys vienam asmeniui, o visi kiti bus jam skolingi. Žinoma, paskolos sukuria skolas, kurias reikia grąžinti, o straipsnio autorius nurodo, kad pinigai su palūkanomis grąžinami sukuriant naują skolą. Visiška nesamonė! Kas skolinasi iš banko pinigus, kad juos palaikytų, o vėliau turėtų grąžinti daugiau? Niekas. Pinigai naudojami, investuojami, taigi jie tampa kapitalo dalimi. Kadangi kapitalas, tai gamybos dalis, tai gaminant prekes sukuriama nauja vertė, kuria skola grąžinama ir dar gaunama papildomų pajamų (gamybos pelno, likusio atidavus paskolą ir palūkanas). Kadangi diėja kainos (tai rodo infliacija) ir turto kiekis (materialių gėrybių kiekis), tai pinigai vertina materialias vertybes, o ne skolą. Papildomi pinigai leidžiami tam, kad būtų galima išlaikyti gėrybių apyvartumą, o ne tam, kad būtų galima gražinti skolas. Žiūrint globaliniu mastu, skolos grąžinamos prekėmis, kurias pagamino paskolinti pinigai. Taigi tokia sistema gali plėstis iki begalybės, kol tik užteks materialiųjų gėrybių. Visata yra labai didelė, todėl monetarinė sistema tikrai turi kur plėstis ir dar labai daug laiko tokia padėtis nesikeis. Vis dėlto, kapitalizmą gali pakeisti nauja sistema, tačiau tai atsitiktų tikrai ne dėl monetarinės sistemos "perdegimo".
2007 01 15 13:56     #760
Autorius mete issuki visai laisvos rinkos ekonomikai, kazkodel ruosdamas bankrota pasaulio ekonomikai, pries tai ja vaizdingai uzdares i "alaus bonka" (tarytum rinka nesiplecia, nieks nieko nesukuria, infliacija suvalgo bakterijos, o zmones nebesidaugina; pleciasi tik pinigu kiekis). Aisku, jei pinigu pabaiga suprasime is I pas.karo visiems zinomos istorijos apie bobute su pilnu karuciu vokisku reichsmarkiu, kurias ji gavo pardavusi turguje vista ir kurias jai karucio vagis paliko, nugvelbes pati karuti, tai tuomet galima sutikti. Bet neatrodo, kad cia butu straipsnis apie pasaulini kara su virusais
2007 01 15 14:15     #761
Idomus straipsnis, tik yra keleta klaidu, todel galutine isvada nelabai pagrista. Jeigu pinigu kiekis stipriai padidetu butu didele infliacija, o dabar auga 6-10% per metus ir sis dydis yra stabilus.
2007 01 15 14:59     #762
tiko, kur čia tokia "žvėriška" infliacija?
2007 01 15 15:19     #763
KVIEČIŲ PERKELTI DISKUSIJĄ Į ATITINKAMĄ FORUMO ATŠAKĄ.
2007 01 15 15:33     #764
Pinigu kiekis auga apie 6-10% per metus, infliacija apie 2-5%
2007 01 15 21:04     #768
straipsnyje nemazai gramatikos klaidu, nenoriu prikaisioti autoriui, bet puslapio seimininkai gal galetu patvarkyti.
2007 01 15 21:15     #769
as tai manau, kad bent grynuju pinigu gali laukti isnykimas, jei visuomene tam pritars bet kokie tarpusavio atsiskaitymai - tik per banka. kad butu zinoma ir matoma, kas kiek ir kam ir uz ka pinigu pervede. Realiausias budas tureti visus piliecius savo kiseneje
2007 01 15 21:25     #770
Damon,tokia "zveriska" infliacija kol kas Rusijoje.Praeitais metais sieke net 9%
2007 01 16 00:25     #772
Pamastymams straipsnis geras, bet pagrindine mintis tai nelogiska man pasirode. Prie ko cia pinigai (zmogaus sugalvotas ideja) ir bakterijos uzpildancios buteli (fizinis dydis)? Juk tame ir esme, kad pinigai gali nors ir kas diena padvigubet, bet tai nereiskia, kad suvartojimas padvigubeja. Reiktu autoriui nuvaziuot i Turkija, kur duona kelis milijonus kainuoja, nebeliktu tos "nuliu" baimes. Ir sprendimas tam yra paprastas - nubrauki kelis nulius, ir vel is naujo. Pavyzdys su bakterijom labiau tinkamas straipsniui apie demografines problemas, kaip kad resursu iseikvojimas, zmoniu skaiciaus didejimas ir pan. Arba pinigu pasiskirtymas, kuris beje matuojamas GINI indeksu. Paciuose piniguose as cia maziausiai problemu matau.
2007 01 17 20:59     #782
Ashaman jau toks žmogus, kad nesugeba daryti mažiau kaip po 2-3 gramatines klaidas sakiny. Tas pat ir jo žinutėse, tas pat ir čia. Straipsny priskaičiavau virš 40 gramatikos, skyrybos, stiliaus klaidų... O pats straipsnis, be išvadų ir krizės sprendimo būdų analizės, realiai yra apie nieką. Su tokiu pačiu pasisekimu būtų galima dar ir apie pasaulio pabaigą parašyti.
2007 02 05 09:10     #913
kai visi pinigai priklausys vienam, tai viska is jo atimsim ir pasidalinsim po lygiai atisfied nuo kupiuru nubrauksim po kelis nulius, turistausim kosmose ir viskas bus OK Mano manymu "pinigu pabaigos" nebus.
2007 02 19 22:51     #918
viskas normaliai, tik labai erzina klaidos
2007 04 17 17:10     #1138
man tik klausiams, kodel [b]alaus[/b] bonka?
2007 08 29 14:44     #2046
kazkaip musu "analitikas" pasmirso paprasta dalyka - vertes sukurima ir tai, kad pinigai skirti mainytis ta verte. Kai materialine verte sukuriama greitai ir pigiai, atitinkamai kyla godumas, kitaip tariant palukanos. Ashaman, gal reiketu ziureti i bankus ir palukanas pozityviau sakysim, kaip i grudu sandeli? pasiskolinau maisa, pasejau, prikuliau 6 maisus, atidaviau i sandeli 1 maisa plius kibira uz suteiktas paslaugas Ir tikrai galima teigti kad grudu padaugejo, visi tapome gerokai sotesni Vel gi, ashaman, pamirsai apie zmoniu bei nasumo prieaugi nuo tu paciu 1600metu... Vienu zodziu, labai neobjektyvus straipsnis.
2007 09 15 08:55     #2207
Musu laukia sviesus komunizmo rytojus. Is kiekvieno pagal galimybes, kiekvienam pagal poreikius. Tai pagrindinis ateities visuomenes principas.
2008 03 22 11:39     #3126
kas del klaidu tai ner reikalo kabinetis, cia gi spekuliantai, o ne lietuviu kalbos pamokeles :con kas del straipsnio tai is esmes pritariu, nors ir neitikimai atrodo, visi esam zmones ir norim turet viska.
2010 06 22 21:36     #33733
Man atrodo kad apie tai buvo pagalvota pačioje kapitalizmo pradžioje. Visi pinigai, įmonių akcijos priklausys vienam asmeniui (asmenų grupei, klanui).
Ir nejučia man mintyse iškyla viena tauta ir jos religiniai raštai  
2014 05 11 17:29     #35730
Nes sios idejos vis atsiranda temoje "JAV krizes isvakarese". Straipsnio autorius galetu pradeti tema, nes tikrai apsisvietes toje srit software [ pdf converter for mac provides the software to convert pdf to MS Office and pdf splitter and merger & pdf creator,  pdf to flash converter
2014 09 23 10:05     #35786
calibre de replique montre Cartier contribue à faire non seulement pour le temps maintenant, mais plus comme un accessoire
2015 05 25 07:50     #35839
  Some people think that it's a great business move to read this. What do you think?
2017 10 20 19:56     #37230
  KJHGFC

halloween costumes to make halloween invitations best halloween jokes adultshalloween pictures halloween make up coloring pages halloween freehalloween songs easy halloween recipes halloween games ideas halloween stories best 2018 calendar for free

 

 

 

the best halloween costumes halloween cards best funny halloween jokeshalloween images halloween makeup free pumpkin coloring pages Best halloween songs halloween recipes ideas halloween games history of halloween 2018 yearly calendar

 

 

 

unusual halloween costumes halloween party invitations free halloween jokeshalloween clipart halloween makeup ideas free halloween coloring sheetshalloween music easy halloween treats halloween games for kids halloween origin 2018 calendar HD

 

 

 

 

popular halloween costumes halloween birthday invitations free funny halloween jokes halloween wallpaper makeup halloween free halloween coloring pictures Best halloween music halloween snacks halloween party games story of halloween free calendar 2018

 

 

 

creative halloween costumes halloween invitations free halloween jokes adultsfree halloween wallpaper horror make up free halloween coloring bookhalloween music for kids halloween treat ideas kids halloween games origin of halloween free 2018 calendar

 

 

 

top halloween costumes free halloween cards free kids halloween jokeshalloween screensavers halloween face paint kids halloween music halloween party music halloween dinner ideas halloween party games for kids halloween spirit 2018 printable calendar templates

 

 

 

ideas for halloween costumes free halloween invitations free halloween humorhalloween desktop wallpaper how to do halloween makeup free halloween coloring pages halloween music playlist halloween desserts halloween activities for kids halloween history 2018 printable calendar

 

 

 

 

cheap halloween costume ideas free halloween cards free ghost jokeswallpaper halloween printable calendar 2017 coloring pages halloween scary halloween music halloween party food ideas halloween games for adults the history of halloween printable calendar 2018

 

 

 

halloween costume ideas top free halloween cards halloween jokes best pictures of halloween easy horror make up halloween coloring pages scary halloween sounds halloween food Free halloween activities for kids halloween city Halloween calendar

 

 

 

funny halloween costumes best halloween invitations funny halloween jokesfree happy halloween pictures halloween make up ideas halloween coloring book spooky halloween music halloween food ideas Free halloween gameshalloween horror nights free Halloween calendar

 

 

 

best halloween costumes best halloween party invitations halloween jokes adults happy halloween images free makeup halloween free halloween printables kids halloween songs halloween recipes halloween activitiesHalloweentown best halloween calendar

 

 

 

cool halloween costumes free halloween cards kids halloween jokes happy halloween pictures easy scary make up best halloween invitations halloween playlist halloween party food halloween party games for adults halloween ghosttop Halloween calendar

 

 

 

awesome halloween costumes free halloween invitations halloween humorpictures of halloween scary make up ideas halloween coloring pictureshalloween music list halloween treats kids halloween party games the story of halloween Halloween calendar printable

 

 

unique halloween costumes free halloween birthday invitations ghost jokeshalloween pics easy horror make up halloween coloring sheets 

2017 10 23 11:59     #37240
 tämä on oikein hyvä toimi, joka oli todella hyvää luettavaa.ei sitä joka päivä, että minulla on mahdollisuus nähdä jotain tällaista 192.168.0.1
2018 04 13 12:06     #38352
 Thanks for your article! I have read through some similar topics! However, your post has given me a very special impression, unlike other posts. I hope you continue to have valuable articles like this or more to share with everyone 192.168.1.1
 
2018 07 07 15:55     #39186
 Thank you, it was a very informative post as usual. Broadpeak - Solution-B

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis