Komentarai 5 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Kaip pasinaudoti informacija ir uždirbti akcijų rinkoje?

spekuliantai.lt | 2008-06-03 | Investavimo ABC | perskaitė: 6613
Kaip pasinaudoti informacija ir uždirbti akcijų rinkoje? Vienas sėkmingiausių investuotojų ir garsaus “Fidelity Magellan“ fondo valdytojas teigia, kad geras savęs ir savo ketinimų pažinimas gali nulemti daug


Vienas sėkmingiausių investuotojų ir garsaus “Fidelity Magellan“ fondo valdytojas teigia, kad geras savęs ir savo ketinimų pažinimas gali nulemti daugiau nei išsami įmonių analizė. „Visų pirma investuotojas turi tiksliai žinoti apie save šiuos dalykus: savo finansines galimybes, t.y. investicijoms skiriamą pinigų sumą, pinigų investavimo terminą ir sau priimtiną riziką. Šių kategorijų derinys yra "individualus", o tiksliau - unikalus. Tik tuomet galima sudaryti pirminę investavimo strategiją, kurią vėliau galima koreguoti reaguojant į įvykius rinkose bei kompanijų naujienas“ - su Peter Lynch sutinka AB SEB banko vyriausiasis finansų makleris Arvydas Jacikevičius.
P.Lynch pataria į akcijas investuoti tik tiek, kad, tą sumą nesėkmės atveju praradę, nepablogintumėte savo gyvenimo kokybės. Taip pat jis pastebi, kad dažnai žmonės sėkmingai investavę į nekilnojamą turtą, elgiasi visiškai priešingai besirinkdami akcijas. „Juk namai kaip ir vertybiniai popieriai, paprastai duoda didžiausią pelną tuomet, kai yra laikomi ilgą laiko tarpą“ – aiškina ilgametis „Fidelity Magellan“ fondo valdytojas, „perkant namą žmonės praleidžia ištisus mėnesius, kol randa tinkamą, o akcijas kažkodėl jie išsirenka per kelias minutes. Todėl visai suprantama, kodėl jie uždirba pinigus nekilnojamojo turto rinkoje, o praranda - akcijų rinkose“.
AB SEB banko vyriausiasis finansų makleris A. Jacikevičius teigia, kad investavimo terminas svarbus pasirenkant investavimo priemonę ir tiesiogiai susijęs su rizikos toleravimu. „Nėra prasmės dėti terminuoto indėlio dešimčiai metų, šiuo atveju geriau būtų rinktis nuosavybės vertybinius popierius ar investicinius fondus. Pinigų suma ar jos periodiškumas svarbus tiek investicinio portfelio diversifikavimo laipsniui, tiek finansinės priemonės pasirinkimui, nes tai yra susiję su fiksuotais investavimo kaštais bei laiko sąnaudomis, valdant portfelį“ – toliau aiškina investavimo subtilybes A.Jacikevičius. Priimtina rizika yra ypač individualiai suprantama kiekvieno investuotojo, todėl nėra bendrų taisyklių, kurios galėtų tiksliai formulėmis pasiskaičiuoti vienam ar kitam investuotojui priimtiną riziką. Finansų rinkos specialistas rizikos toleranciją siūlytų investuotojams pasitikrinti paprastai, užduodant sau klausimą: "Kas bus, jeigu aš prarasiu 10 proc. savo investuotos sumos (arba 20 proc., 30 proc., 50 proc.)? Kaip skaudžiai tai atsilieptų mano ir mano šeimos gyvenimo kokybei bei finansinei padėčiai?“. Tokiu būdu pasitikrinus, žinant investavimo terminą ir pinigų sumą yra žymiai lengviau rinktis investicines priemones.
Renkantis akcijas P.Lynch, “Fidelity Magellan“ fondo valdytojas, pataria pirkti akcijas tų kompanijų, kurių veikla bei esamoji situacija jums suprantama. Tokių kompanijų jūsų portfelyje galėtų būti nuo 3 iki 10, o tarp jų labai tikėtina, kad bent viena taps „dešimteriopininke“ (ang. – tenbagger) - tai kompanija, kurios akcijų vertė per tam tikrą laiką pakyla dešimt kartų. Šį grynai techninį terminą Piteris „pasiskolino“ iš beisbolininkų.
Išsirinkus kompaniją, į kurios akcijas ruošiatės investuoti, P.Lynch rekomenduoja susirinkti kiek įmanoma daugiau informacijos apie jos veiklą, sritį, kurioje ši kompanija veikia ir ateities perspektyvas. Nustatęs kompanijos dydį ir palyginęs ją su su kitomis ta pačia veikla užsiimančiomis įmonėmis P.Lynch priskiria ją vienai iš šešių kategorijų: lėtai augančios, stabilios, sparčiai augančios, ciklinės, atsigaunačios ir su paslėptais aktyvais. Jo mėgstamiausios yra sparčiai augančiais „dešimteriopininkės“, tai paprastai būna smulkios, greitai besivystančios kompanijos, kurių pardavimų pajamos auga po 20-25 proc. per metus. Kainos ir pelno santykis P/E (price/earnings ratio) turi atitikti pusę kompanijos augimo tempo dydžio ir tai bus labai geras rodiklis, o jei jis du kartus didesnis už augimo tempą – labai blogas. Pvz.: Jei kompanija auga 12 proc. per metus, o P/E santykis yra 6, tai perspektyvos labai patrauklios, o jei atvirkščiai – augimas tik 6 proc., o P/E yra 12, ši kompanija žengia nuosmukio link.
Be jokios abejonės daugekį investuotojų neramina klausimas kaip elgtis rinkoms krentant. P.Lynch, kurio vadovaujamo „Fidelity Magellan“ fondo kursas per dvyliką metų išaugo dvidešimt kartų, analizuodamas nuostolinguosius periodus, padarė išvadas, kad būtų puiku pasitraukti iš rinkos kai ateina recesija, tačiau dar niekam nepavyko rasti būdų, kaip numatyti blogus laikus. „Jei jūs savo akcija parduosite ir išvengsite nuostolio, iš kur žinosite kada vėl jas atpirkti?“ – klausia P.Lynch. „Jeigu būtumėte investavę į JAV akcijas 1994 metų liepos 1 d. 100 000 JAV dolerių, tai po penkerių metų ši investicija būtų virtusi 341 722 JAV dolerių . Tačiau jei per visą tą laikotarpį trisdešimčiai dienų būtumėte savo investicijų atsisakę, tuomet kai vyko spartus akcijų kainų šuolis, teturėtumėte tik 153 792 JAV dolerius. Likdami biržoje jūs gavote daugiau nei dvigubai didesnes pajamas“. AB SEB banko vyriausiasis finansų makleris A. Jacikevičius taip pat sutinka, kad „dugnų gaudymas" labai abejotinas užsiėmimas, jis linkęs kompanijas vertinti fundamentaliai ir jeigu akcija yra patraukli, tai geras laikas ją pirkti yra "visada".
Savo knygoje „Žingsniu toliau nei Volstritas“ Peter Lynch apžvelgia ir, remiantis konkrečiais pavyzdžiais, išanalizuoja daugelį aspektų, kriterijų bei rodiklių, į kuriuos reikėtų atsižvelgti renkantis savo investicijas ir siekiant sėkmės akcijų rinkose.

Taip pat skaitykite

Kiek dažnai verta peržiūrėti investicinio portfelio sudėtį?

Pagrindiniai prekybos CFD principai

Rinkos psichologija: mitas apie racionalų investuotoją

Su akcijomis susietos CFD leidžia taikyti finansinį svertą ir uždirbti iš kainos skritumo

2014-05-14 | Investavimo ABC 2014-03-04 | Investavimo ABC 2014-01-13 | Investavimo ABC 2013-12-16 | Investavimo ABC

Komentarai2008 06 04 05:57     #3491
nieko naujo :/
2008 06 04 07:02     #3492
"pirkit fondus per SEB ir nebandykite ju priduoti per korekcijas"
2008 06 04 07:32     #3493
Geras pastebėjimas
2008 06 04 15:04     #3496
Nieko naujo nepasakantis, tačiau labai juokingas straipsnis. Peter Lynch žeria patarimus investuotojams, o Jacikevičius nuolat jam pritaria Galėtų SEB specialistas originalių savo minčių išsakyti, o ne nuolat "pritarinėti" šitam guru ir PR jo knygai daryti
2008 06 04 21:55     #3497
Bendro pobudzio patarimai skirti pradinukams.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital