Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

ETF klasifikacija pagal „Equity Stylebox“. Core/Satellite investavimo strategija

mpbank | 2009-12-02 | ETF | perskaitė: 3708
ETF klasifikacija pagal „Equity Stylebox“. Core/Satellite investavimo strategija Sparčiai augant ETF skaičiui, tampa vis sunkiau surasti ir išsirinkti sau tinkamą fondą, todėl didėja poreikis juos klasifikuoti. Klasifikacijos kriterij


Sparčiai augant ETF skaičiui, tampa vis sunkiau surasti ir išsirinkti sau tinkamą fondą, todėl didėja poreikis juos klasifikuoti. Klasifikacijos kriterijų yra begalė: regionas, turto klasė, vidutinių metinių išlaidų koeficientas, fondo kapitalizacija ir kt. Negana to, nusprendę investuoti į akcijų ETF, pamatysite, kad įmanoma ir dar smulkesnė klasifikacija. Investiciniam sprendimui palengvinti yra naudojami pagalbiniai instrumentai, tokie kaip “Equity Stylebox”, padedantys palyginti į akcijas investuojančius ETF. Šią klasifikaciją išpopuliarino investicinių tyrimų kompanija Morning Star (www.morningstar.com). Kaip matyti pav., vertikalioje ašyje yra kompanijų, į kurių akcijas investuojama, dydis (didelė, vidutinė, maža), o horizontalioje - investicinė strategija:

Tai gali būti investicijos į kompanijas, išsaugosiančias vertę ilguoju laikotarpiu (value), investicijos į akcijas, turinčias didžiausią augimo potencialą ateityje (growth), ar pirmųjų dviejų derinys (blend). Naudodamasis šiuo įrankiu kiekvienas investuotojas gali lengvai ir greitai klasifikuoti ETF. Tarkime, iShares MSCI Emerging Market Index ETF (EEM) atitiktų vaizdą (BLEND LARGE). O Powershares Gldn Dragon Halter USX China ETF (PGJ) - būtų viršuje, kairėje (VALUE LARGE). Galimos ir įvairios šio įrankio variacijos. Pavyzdžiui, tinklapis ETF Guide (www.etfguide.com) siūlo klasifikuoti ETF pagal fondo strategiją

Vertikalioje ašyje – akcijų pasirinkimo galimybės (naudojantis matematiniais metodais, aktyviai stebint akcijas ar pasyviai, kai ETF tiesiog atkartoja akcijų indeksą). Horizontalioje – kaip nustatomas jų „svoris“ fonde (pagal kapitalizaciją, fundamentalią analizę ar fiksuotai). Pagal kapitalizaciją investuojančiuose fonduose didžiausios kompanijos turi didžiausią įtaką. Naudojant fundamentalią analizę stengiamasi didesnį „svorį“ suteikti akcijoms, kurios, fondo valdytojų manymu, turi didžiausią augimo potencialą. Galiausiai, kartais kiekvienai akcijai yra skiriama vienoda ir nekintanti dalis fonde.
Šie įrankiai ne tik parodo fondų skirtumus vizualiai, bet ir leidžia juos palyginti tarpusavyje. Tai labai svarbu kuriant savo individualią investavimo strategiją. Pirmiausia, jūs galite reguliuoti norimą rizikos laipsnį. Didelės, vertę išsaugančios kompanijos bus mažiau rizikingos negu mažos kompanijos, orientuotos į augimą. Taip pat naudojantis šiuo įrankiu galite savo investicinį portfelį diversifikuoti, derindami keletą investicinių kategorijų, ir taip sumažinti savo portfelio riziką. O pasirinkę savo norimą investicijos kategoriją, pavyzdžiui, dideles, vertę išsaugosiančias kompanijas, galite palyginti, kuriuose regionuose ar sektoriuose joms labiausiai sekasi, ir kurie ETF, investuojantys į šią klasę, turi mažiausią metinių išlaidų koeficientą. Taip jūs galėsite išsirinkti fondą su žemiausiais kaštais ir atitinkantį jūsų investavimo strategiją. Tą pačią metodiką galima pritaikyti ir ETF, susietiems su obligacijomis. Horizontalioje ašyje atidedama obligacijos trukmė (trumpa, vidutinė, ilga), o vertikalioje – obligacijos kokybė (valstybinės obligacijos, investicinio reitingo, žemiau investicinio reitingo). Valstybinės obligacijos, ypač JAV, yra pačios aukščiausios kokybės investicijos su labai žema rizika. Investicinio reitingo obligacijos yra laikomos saugiomis, tačiau mažiau saugiomis už valstybines. Žemiau investicinio reitingo obligacijos yra rizikingos ir dažniau naudojamos spekuliacijoms. Žinoma, reikėtų nepamiršti, kad ši klasifikacija remiasi istoriniais duomenimis ir negarantuoja, kad fondas ir ateityje investuos taip pat.

 Branduolio ir Satelitų (angl. Core/Satellite) investavimo strategija, naudojant ETF

Investuotojus galima padalinti į dvi stovyklas: aktyvius ir pasyvius. Aktyvių investuotojų moto – „tik nesėdėk sudėjęs rankų - daryk ką nors“ (angl. „Don`t just sit there, do something!” ). Jie tiki, kad aktyviai valdant portfelį, vykdant fundamentalią analizę ir akcijų atranką galima pasiekti geresnių rezultatų ilguoju laikotarpiu nei pasyviai sekant akcijų indeksą. Kitoje barikadų pusėje yra pasyvūs investuotojai, kurie vadovaujasi strategija – „tik sėdėk ir nieko nedaryk“ (angl. „Don`t just do something, sit there!” ). Jie tiki efektyvios rinkos (angl. efficient market) hipoteze, teigiančia, kad prekeiviai negali nuolat būti įžvalgesni nei rinka, todėl ilguoju laikotarpiu jų rezultatai bus ne ką geresni nei akcijų indekso. Čia galima prisiminti garsiąją Michael Jensen (1968m.) studiją, kuri vertino 115 JAV aktyviai valdomų fondų rezultatus 1955-1964m. laikotarpiu. Pasirodo, kad vidutiniškai šių fondų grąža, atskaičius mokesčius, buvo 1% mažesnė nei S&P 500 indeksas. Jeigu nei viena iš šių stovyklų jums neatrodo priimtina, geriausia rinktis pavyzdyje pavaizduotą Core/Satellite strategiją.

Pagal šią strategiją dalis investicijų yra skiriamos branduoliui, renkantis kuo platesnio diapazono, akcijų indeksus, atkartojančius ETF, tokius kaip S&P 500, Russell 3000, MSCI World. Šie ETF yra perkami ilgam laikotarpiui. Dalį branduoliui skirtų pinigų galima investuoti į obligacijų indeksą ir į didelius dividendus mokančių kompanijų ETF, tokiu būdu užsitikrinant sau reguliarias pajamas iš palūkanų ir dividendų. Kita portfelio dalis yra aktyviai valdomi satelitai, t.y. ETF, susieti su konkrečiu sektoriumi, šalimi ar žaliava. Į satelitus investuojama trumpam laikui, jie mažiau diversifikuoti ir yra rizikingesni, jais dažniau prekiaujama ir gaudomos trumpalaikės rinkos tendencijos.

Kokie šios strategijos pranašumai?

Ši strategija leidžia suderinti ilgalaikius tikslus su galimybe pelningai išnaudoti rinkos tendencijas trumpuoju laikotarpiu. Be to, galima reguliuoti norimą rizikos ir grąžos laipsnį, pvz. atsargesni investuotojai gali didesnę portfelio dalį skirti branduoliui, o turintys didesnį rizikos apetitą - satelitams, o norint prisiimti dar didesnę riziką, galima satelituose investuoti ir į individualias akcijas arba naudoti ETF su svertu. Taip pat investuojant satelitus į sektorius, kurie mažai koreliuoja su investicijomis branduolyje, mažinama bendra portfelio rizika. O nesėkmės rizikinguose sektoriuose atveju, investicijos branduolyje turėtų sušvelninti bendrą portfelio grąžos kritimą.

 

                  

Robertas Stancikas
MP Bank hf. filialo Baltijos šalyse Turto valdymo departamento analitikas
 

Taip pat skaitykite

ETF‘ų fronte naujienos

ETF fondai – populiariausias būdas investuoti į žaliavas

Investavimas į žaliavas naudojant ETF

Svertiniai ETF

2010-10-08 | ETF 2010-09-08 | ETF 2010-02-01 | ETF 2009-11-16 | ETF

Komentarai2018 04 24 12:55     #38570
 ESPN's Dan Le Betard conducted a stinging interview with MLB commissioner Rob Manfred on Wednesday, grilling los angeles angels of anaheim jersers the commissioner on the details of the Miami Marlins sale to a group led by Derek Jeter. The conversation was contentious from the start, with Le Betard saying, "Baseball has been really bad to South Florida for many years, and I don't believe baseball deserves a single customer in South Florida," just moments before introducing the commissioner. It only got more heated from there. Le Betard bluntly asked whether or not Manfred knew of Jeter's plan to cleveland indians jersers slash the Marlins' payroll. Manfred denied having knowledge of any of Jeter's specific plans for the group while going through the approval process. "We are starting with a chicago white sox jersers lie, Rob," washington nationals jersers Le Batard said. "That's where we're starting." Manfred continued to insist that decisions such as the miami marlins jersers ones Jeter has made to cut the Marlins' budget were made at a local level, independent of his purview as commissioner. "We did not have player-specific plans from the Miami Marlins or any other team that we approve in the ownership process." On Thursday, Le Batard said during his show that he had seen the "Project Wolverine" boston red sox jersers proposal Jeter's group washington nationals jersers put together for MLB and knew the commissioner was not being truthful. This was echoed by Barry Jackson at the Miami Herald cincinnati reds jersers who reported that Jeter's plan was vetted and approved by MLB, and that that plan included slashing the team's budget from $115 million to $85 million. "A source directly involved in the Marlins sales process, after hearing the Le Batard interview, said, via text: 'Commissioner detroit tigers jersers said was not aware of [Jeter] plan to slash payroll. Absolutely not true. They request and receive the operating plan from all bidders. "'Project Wolverine [the name for Jeter's plan] called on his group to reduce payroll to $85 million. This was vetted and approved by MLB prior to approval by MLB. Every [Jeter] investor and non investor has the Wolverine financial plan of slashing payroll to $85 million. wholesale baseball jersers Widely circulated."

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital