Komentarai 6 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Svertiniai ETF

MP Bank | 2009-11-16 | ETF | perskaitė: 4205
Svertiniai ETF Kas yra tie svertiniai (angl. „leverage“) ETF? Svertiniai ilgosios pozicijos (angl. - long) ETF duoda 2 ar 3 kartus didesnį dienos rezultatą, nei su jai

Ar Jums patinka geros mašinos? BMW M6 tapo daugelio svajone. Šiame vokiečių inžinerijos kūrinyje yra realizuota galimybė padidinti galingumą: paspaudus specialų mygtuką centriniame valdymo pulte, variklio galingumas padidėja nuo 400 iki 500 arklio jėgų.
Jūs galėtumėte paklausti, ką tai turi bendro su ETF? Trumpai tariant, svertiniai ETF – tai BMW M6 investuotojui. Su ar be jėgos mygtuko, šie ETF gali būti labai galingi. BMW M6 gali tiesiog „nuskristi“ iš taško A į tašką B, tačiau, jei nebūsite atsargus, netikėtai gali paaiškėti, kad esate „apsikabinęs“ medį. Svertiniai ETF, lygiai kaip M6, gali atnešti milžinišką pelną, bet taip pat akimirksniu gali sunaikinti Jūsų portfelį.
Vairuoti greitą mašiną smagu, investuoti į svertinius ETF – taip pat gali būti smagu, kol laikomasi kelių paprastų taisyklių. Galite manyti, kad tai - kelio ženklai. Disciplina būtina, nes „investicijų“ policininko čia nėra, pažeidusius investavimo taisykles baudžia pati rinka. Ir baudžia skaudžiai.

Kas yra tie svertiniai ( angl. „leverage“ ) ETF?

Svertiniai ilgosios pozicijos (angl. - long) ETF duoda 2 ar 3 kartus didesnį dienos rezultatą, nei su jais susietas indeksas. Trumposios pozicijos (angl. – short ETF) atspindi atvirkštinį, arba priešingą, 2 ar 3 kartus didesnį rezultatą, nei su juo susietas indeksas. Trumposios pozicijos komponentas duoda atvirkštinį efektą, o svertas daugina susijusio indekso rezultatą.

Pirmoji pamoka. Pagarba svertui. Jei norite uždirbti arba „pradirbti“ 60% per kelias dienas, 2X ar 3X sverto ETF – kaip tik Jums tinkantis produktas. Ultra Real Estate ProShares (URE), ir jo svertinis short pusbrolis UltraShort Real Estate ProShares (SRS), gali pakilti ar nukristi 25% ir daugiau bet kurią prekybos sesiją. Toks svertas turi būti gerbiamas ir naudojamas atsakingai. Perkant svertinį (long arba short) ETF netinkamu laiku, Jūsų portfelio vertė gali labai staiga sumažėti. Tinkamo laiko pasirinkimas yra svarbi prekybos VP taktika, o ypač - prekybai ETF.
Antroji pamoka. Paklaidos (nuvertėjimo) efektas. Svertinio ETF tikslas – dauginti susieto indekso dienos pokyčio rezultatą. Nepaisant nedidelės paklaidos, dienos atkarpoje šis tikslas yra pasiekiamas. Tačiau teiginys, kad dienos rezultatas, padidintas kelis kartus, per ilgesnį laikotarpį atspindės tikslius susieto indekso rezultatus – neteisingas. Taip nėra. Dėl svertinio rezultato sumavimo (angl. compounding) efekto, ilgo laikotarpio svertinio ETF rezultatas gali ženkliai skirtis nuo su juo susijusio indekso. Paklaida ypač žymi, kai indeksas labai dažnai ir daug svyruoja. Todėl svertiniai ETF netinka ilgalaikiam investavimui, jų nerekomenduojama pirkti ilgiau nei savaitei, geriausiai jie tinka dienos prekybai, t.y. kai pozicija atidaroma ir uždaroma tą pačią dieną prekybos sesiją.
Trečioji pamoka. Atkreipkite dėmesį į mokesčius. Norint realizuoti daugiklio arba sverto efektą, svertiniai ETF remiasi strategijomis, į kurias įeina apsikeitimo (ang. - swap) ir ateities (angl. - futures) sandoriai. Iki 85% svertinių ETF ilgosios pozicijos ETF turto gali būti investuota į susijusio indekso vertybinius popierius, kita dalis – investuota į apsikeitimo ir ateities sandorius. Tačiau tokie instrumentai nėra pigūs: swap ir futures kontraktai turi ribotą galiojimo laikotarpį ir mokesčių našta auga juos keičiant naujais. Tokios naudojamos priemonės neleidžia tradiciškai, kaip paprastai, būdinga ETF, sumažinti mokestinius kaštus. Pvz., jeigu plataus investavimo ETF Vanguard Total Stock Market (VTI) arba SPDR S&P 500 (SPY) metinis bendrųjų išlaidų koeficientas yra atitinkamai tik 0,07% ir 0,09%, tai populiariųjų specializuotų trigubo sverto strategiją taikančių ETF FAS ir FAZ jis siekia net 0,94%.

Dažniausiai naudojamos svertinių ETF strategijos

- Trumpalaikės spekuliacijos akcijų rinkose gaudant stipresnius trendus. Spekuliuojant negalima „užsibūti“, geriausia svertinius ETF (ypatingai trigubo sverto) naudoti dienos prekybai, t.y. kai pozicija atidaroma ir uždaroma tą pačią prekybos sesiją. Rekomenduojamas max. investavimo laikotarpis – savaitė.

- Apsidraudžiant nuo galimų nuostolių. Perkami, pvz., trigubo sverto ETF, atvirkščiai koreliuojantys su investicijų portfeliu. Tai leidžia apsidrausti nuo nepalankių rinkos pokyčių, draudimui panaudojant mažiau papildomo kapitalo.

- Naudojant strategiją “Portable Alfa”, kai siekiant lyginant su palyginamąja rinka ar indeksu didesnės grąžos, investuojama į mažai koreliuojančias sritis, t.y. su mažesniu papildomu kapitalu siekiant didesnės diversifikacijos.

Bet kokiu atveju, naudojant svertinius ETF, ypatingai trigubo sverto, rekomenduojama fiksuoti nuostolius, iš anksto nustačius netoleruojamą neigiamą pokytį, naudojant „Stop-Loss“ taktiką. To nepadarius ir neatspėjus rinkos krypties nuostoliai didėja žaibiškai.

Panagrinėsime svertinio ETF panaudojimo galimybes. Tarkime, Jūs turite portfelį, kurio 75% lėšų jau investuota ir atspindi S&P500 indeksą, likę 25% - piniginės lėšos. Artimiausiomis dienomis yra laukiama pasirodant kelių, rinkas įtakojančių, akcijų ekonominių naujienų, kurios trumpuoju laikotarpiu gali stipriai paveikti S&P 500 indeksą. Jūs nenorite parduoti savo investicinio portfelio dabar, nes reikėtų sumokėti pelno mokestį, o pardavus po savaitės, pelno mokesčio mokėti nereiktų, nes jau bus praėję 1 metai. Jūs 25% savo portfelio, t.y. likusias lėšas:

• Sprendimas A - investuojate į ProShares UltraPro Short S&P 500 (SPXU), atvirkščiai proporcingą indekso S&P 500 pokyčiui su trigubu svertu, ir pilnai apsidraudžiate nuo didesnės ekonominių naujienų įtakos;

• Sprendimas B – investuojate į Ultra Gold ProShares (UGL), atitinkantį dienos aukso pokytį su dvigubu svertą, ir dalinai apsidraudžiate nuo didesnės ekonominių naujienų įtakos.

Edvinas Kriščiūnas
MP Bank hf filialo Baltijos šalyse Paslaugų plėtros vadovas

 

Taip pat skaitykite

ETF‘ų fronte naujienos

ETF fondai – populiariausias būdas investuoti į žaliavas

Investavimas į žaliavas naudojant ETF

ETF klasifikacija pagal „Equity Stylebox“. Core/Satellite investavimo strategija

2010-10-08 | ETF 2010-09-08 | ETF 2010-02-01 | ETF 2009-12-02 | ETF

Komentarai2009 11 19 17:31     #32661

Kodėl amerikiečiai, sukurę tokį gerą dalyką kaip ETF indekso fondo pagrindu, vėl viską sušiko?

2009 11 27 16:44     #32755

o kas dar be MP bank prekiauja ETF?

2009 12 01 08:11     #32763

Tadai, daugiausia ETF'ų yra Nasdaq biržoje. O ETF'ų gali nusipirkti per per kurį JAV brokerį.

Lietuvoje bent jau per Swedbank ar SEB tikrai galima nusipirkti. Bet prie didesnių sumų jų komisiniai atrodo kosminiai.

2017 01 13 09:38     #36314
 This would be the right web site proper who desires to discover more on this topic. You realize much it's virtually tricky to argue together with you (not i always basically would likely want…HaHa). You definitely fit the latest rewrite on the topic i mean been discussed for years. Fantastic material, just excellent!
2017 08 30 10:03     #37047
Ray Ban is a prominent designer brand cheap ray ban aviator name whose specialty focuses on generating top notch as well as splendid sunglasses for modern-day style aware consumers. In instance you're questioning why these sunglasses have become a hit in the market, there is so much to say regarding Ray Ban. The expansion at this developer sunglasses company has actually seen Ray Ban go an added with their new wayfarer brand names to fulfill specific needs of the market. As a preferred brand which has been there for a lengthy time, Ray Ban has set the priority for other famous brands which have ray ban fake uk actually controlled the sunglasses sector.
2017 11 10 04:28     #37273
Straipsnis sako, kad fiksuoti yra psichologishkai sunku. Su tuo reikia ishmokti kovoti. O ar fiksuoti ar ne, chia jau reikalinga situacijos analize.
let's try to play run 3 game now.

 

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital