Komentarai 3 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Interviu su spekuliantu dantistas

spekuliantai.lt | 2009-04-24 | Interviu | perskaitė: 10421
Interviu su spekuliantu dantistas 1. Kaip ir kada atėjote į rinką? Į rinką atėjau prieš daugiau nei dešimt metu. Atsilaisvino lėšų pardavus smulkų verslą. Tuo metu studijavau, tai

1. Kaip ir kada atėjote į rinką?
Į rinką atėjau prieš daugiau nei dešimt metu. Atsilaisvino lėšų pardavus smulkų verslą. Tuo metu studijavau, tai teko spręsti, kur dėti pinigus. Indėliai nedomino dėl menkos grąžos. Naujas verslas būtų atėmęs daug laiko. Todėl nusprendžiau pirkti “svetimą verslą”. Tuomet dar nieko nežinojau nei apie rinkas, nei apie kotiruojamas įmones. Studijos visiškai nebuvo susijusios su ekonomika ar finansų rinka.

2. Nuo ko pradėjote?
Net neprisimenu kaip suradau Kaune finansų įmonę, kuri, jei neklystu, vadinosi “Finansų spektras”. Nuėjau ir paklausiau, ką rekomenduotumėte pirkti. Pirmieji pirkiniai buvo Rokiškio sūris ir Vilniaus bankas. Na ir nuo to laiko buvau susijęs vienokia ar kitokia forma su akcijų rinka. Vėliau bandžiau pats prekiauti, bet nepasiteisino. Surinkau pinigus iš pakampių ir suformavau portfelį, kurį atidaviau valdyti Finastos makleriui, tuomet dar mažai kam žinomam, Donatui Frėjui. Bet kai Finasta “pasikėlė”, atidaviau valdyti JT. Vėliau sėkmingai pasivažinėjau su Finastos NEF‘u ir laiku nusiploviau.

3. Kokiose rinkose dabar prekiaujate?
OMXB. Tai vienintelės rinkos kurias pažįstu. Deja, turiu nuvilti kolegas, nes nesu ypač aktyvus rinkos dalyvis.

4. Papasakokite apie kapitalo valdymą Jūsų prekyboje.
Na turbūt reiktu pasakyti, kad dažniau investuoju, nei prekiauju. Negalėčiau savęs įvardinti spekuliantu, nes tai nėra mano pagrindinis pajamų šaltinis užtikrinantis gerbūvį. O investavimo strategija paprasta: 50% NT, 50% vertybiniai popieriai. Tiesa, šiuo metu santykis stipriai pakrypęs NT naudai. Kadangi strategija nukreipta į 10 metų laikotarpį, tai kapitalo valdymas konservatyvus: 50% darbinių pajamų turi dengti išlaidas, skirtas investicinio kapitalo kaštams, jei esamos investicijos nustotų generuoti investicinę grąžą. Esamo kapitalo ir skolos santykis apie 1:1. Nevengiu investicijų į pirminius smulkius verslo projektus. Tiesa, tai neturi būti didelė investicijų dalis.

5. Kaip vykdote investicinius sprendimus? Kokią informaciją laikote svarbia? Kokiems info šaltiniams teikiate prioritetus?
Informacija renku reguliariai. Asmeniniai pokalbiai su NT agentu ir finansų makleriu, Bloomberg, forumai, Delfi, spauda. Sprendimai atsiranda tuomet, kai atsilaisvina lėšos ar gaunu įdomių investicinių pasiūlymų, kiekvienu atveju labai individualiai.
Dienoraščiuose aprašyta smulkiau.

6. Pagrindinis NT investavimo akcentas yra į būstus ar komercinės paskirties pastatus?
Investuoju į gyvenamosios paskirties NT, diversifikuojant į įvairius segmentus

7. Kokias akcijas arba kokio sektoriaus bendrovių akcijas dabar įtraukėte į savo portfelį? Arba kokios atrodo patraukliausiai?
Daugelis akcijų patrauklios ilgalaikiam investavimui. Rinkčiausi įmones, kurios ir ekonominio pakilimo metu išlaikė palankų požiūrį į smulkius akcininkus.
TEO, APG, SAN ir bankai pagal skonį.

8. Ar užsienio biržos su didesnėmis galimybėmis nedomina?
Domina, ypač Forex, bet vis trūksta laiko, drąsos ir pasiruošimo. Galimybės didelės, bet linkęs investuoti į tai ką suprantu.

9. Kas Jums prekyba, investavimas?
Aktyviai prekyba užsiimu sąlyginai retai. Tam skiriu iki 10-20% investiciniu lėšų. Paskutinis sandėris: UKB call opcionas prieš 2 mėnesius.
Aktyvios prekybos metu kaupiu patirtį ir žinias, kurios leistų priimti teisingus ilgalaikius sprendimus. Iki šiol tai pasiteisina.
Smalsumo sumetimais, esu pabandęs vieną shortą (+10%).
Ilgalaikis investavimas – kelias finansinio saugumo link su viltim pasiekti finansinę laisvę.

10. Kaip Jums sekasi?
Ačiū, blogai. Tiksliau pasakius, paskutiniai du metai buvo nuostolingi, bet įvertinus mano rizikos tolerancijos ribas ir įvykius, tai pakankamai viskas gerai.

11. Trys spekulianto „Tėve mūsų...“?
Tai ne religija, o aktyvi veikla, kurioje daugiau verkiančių, nei besidžiaugiančių.

12. Patarimai spekuliantams.
Rizikos tolerancija ir prekybos stilius kiekvieno asmeninis reikalas.
Didžiausia investicinė grąža atneša investicijos į save žinių pavidale.


Ačiū už pokalbį.

Taip pat skaitykite

Interviu su Kazimieru Jakučiu

Interviu su Kęstučiu Lukošium

Interviu su Ana Drutel - Loginova

Interviu su Alma Jankelaitiene

2011-12-20 | Interviu 2011-10-21 | Interviu 2011-09-21 | Interviu 2011-04-21 | Interviu

Komentarai2009 04 27 14:44     #4947
Sėkmės!
2017 06 14 11:59     #36786
Dès l'horloge prévaut à l'époque, comme un outil important de modifier l'horloge, le régulateur du système d'oscillation est déjà apparu. Bien que le développement de quatre à cinq siècles, les montres mécaniques et les horloges sont toujours des erreurs, l'existence de ces erreurs, une grande partie de la raison réside dans le système d'oscillation de la montre mécanique, jusqu'à présent ne peut pas atteindre zéro erreur, et avec le fonctionnement à long terme,
replique montre l'erreur est de plus en plus grand. par conséquent, à la fois l'horloge, montre de poche, ou plus sophistiqué montre mécanique moderne, montre la structure fine mise au point n'a pas disparu dans la pendule à l'intérieur, le système d'oscillation est le pendule le plus important, si vous regardez attentivement, il est difficile de trouver la plus faible il y aura une petite vis, à travers cette vis, vous pouvez modifier la longueur effective du pendule, pour obtenir le réglage de la vitesse de la marche. Lorsque le Gossamer du 17ème siècle a été inventé, la montre de poche avec Gossamer aussi besoin d'être peaufiné co rrect l'écart de l'oscillateur après utilisation à long terme. La différence est que le système de balancier spiral nécessaire pour redessiner la fileuse. Depuis lors, trois siècles, Replique Omega Montres surtout après le 19ème siècle, la fileuse est non seulement une partie du compteur de temps mécanique la science, mais combine aussi quelques caractéristiques esthétiques, deviennent à la fois pratique et belle structure mécanique.
2018 04 06 23:43     #38310
 Want to watch fifa world cup online in HD? get live updates FIFA 2018 Live Streaming online http://www.ififaworldcup.com

DIENORAŠČIAI