Interviu su spekuliantu ubagas

spekuliantai.lt | 2009-04-03 | Interviu | perskaitė: 10572
Interviu su spekuliantu ubagas 1. Kaip ir kada atėjote į rinką? Atėjau i rinka apie 2002 metus, tai laikais kai uždirbti galėjai pirkdamas bet ką, nes tuo metu kilo visos akcijos. N

1. Kaip ir kada atėjote į rinką?

Atėjau i rinka apie 2002 metus, tai laikais kai uždirbti galėjai pirkdamas bet ką, nes tuo metu kilo visos akcijos. Nors, tiesa, pradžia buvo kitokia..

2. Nuo ko pradėjote?

Na pati pradžių pradžia buvo tokia, kad pirma pradėjau ne nuo biržos, pradžia buvo Vyriausybės taupymo lakštai, tik vėliau pastebėjau VVPB. Tiesą sakant, buvo du faktoriai, kurie privertė pasidomėti birža, tai kad VTL grąža netenkino ir norėjosi daugiau adrenalino, rizikos ir, aišku, tikėtinos grąžos; bei filmas "WallStreet" (1987 su Douglas'u).
O prekybos biržoje pradžia buvo Invaldos akcijos po 1.20 (beje, panaši kaina, kaip dabar) ir Alitos akcijos (jei gerai pamenu, pirktos po 0.80 ir po keliu savaičių parduota po 1.20). Na apie šitą laikotarpi nelabai yra ką ir rašyti, nes tada uždirdavo visi, nereikėjo nei analizių, nei ko kito, tiesiog perki ir lauki kol pakils Ech... geri laikai buvo, nei nervai gedo, nei pinigai tirpo.. Vėliau, atsikandęs visų tų „lengvų pinigų“, patraukiau laimės ieškoti globaliau, teko paprekiauti LSE (Londonas), o dar vėliau patraukiau ieškoti El Dorado.. ir radau JAV biržas, nors nebuvo viskas taip paprasta. Pradėjau prekiauti krizės pačioje pradžioje, tai teko patirti keletą labai skaudžių pamokų, bet galima sakyti naudingų, nes po poros tokių klaidų, viskas einasi daug geriau... (tfu tfu..kad neprisikalbėčiau, nes kaip tik dabar portfelyje turiu radioaktyvių „atliekų&ldquo. Deja, neturiu pasigirti, jog skaičiau daug knygų, susijusių su prekyba, neskaičiau sėkmės istorijų (autobiografijų ir panašiai), pagrindinis informacijos šaltinis buvo investopedia.com ir šiaip visokie internetiniai šaltiniai (forumai, blogai).

3. Kokiose rinkose dabar prekiaujate?

JAV ir tik JAV, pati įdomiausia ir dinamiškiausia birža.


4. Papasakokite apie kapitalo valdymą Jūsų prekyboje.

Na mano kapitalo valdymas gana kintamas dalykas, nėra pas mane universalaus stiliaus, nes priklausomai nuo situacijos ir aktyvų, rizikos tolerancija yra gana aukšta, kartais taikau net tokią kaip double-or-nothing (nevisai taip, -/+50%) strategiją, kur pirkdamas nepergyvenu jei krenta -50%. Taip pat nenaudoju jokių StopLoss, taip pat nesu diversifikacijų fanas, kartais portfelį sudaro 1-3 skirtingos akcijos ir kartais net su svertu (leverage), nes pirkdamas tikiuosi neblogos grąžos. Todėl ir dedu kuo daugiau pinigų į vieną ar kitą vienetą, nes kam tada man taip išmėtyti pinigus po visą biržą? Nors būna visko kartais prisikraunu, kad ir 10 skirtingų akcijų, nors, tiesa, dažnai tai būna 1-3 skirtingi sektoriai.

5. Papasakokite trumpai apie savo prekybos stilių. Kokius metodus taikote?

Apie stilių, manau, pakankamai parašiau jau viršuje. O prekybai naudoju Techninę Analizę (TA), o svarbiausi man indikatoriai VIX (ypač panikos metu), SP500 futures, EUR/USD ir gal vienas svarbiausiu - tai nuojauta. Dar taip prekybos metu atsižvelgiu į „kompanijas vedles“. Esu susirinkęs 15, mano nuomone, svarbių kompanijų, kurios „užsako muziką“. O daugiau kaip ir nieko svarbaus, panašiai kaip ir visi kiti.

6. Išvardinkit tas „kompanijas vedles“, kurios, „užsako muziką“.

Mano nuomone, būtent šitos įmonės yra vedlės, tiek dėl savo svorio, tiek dėl įtakos tam tikram sektoriui, dažnai iš jų galima spręsti, kiek „sveika“ ta diena yra birža. Aišku, manau, atsiras daug nesutinkančių, ypač dėl C, ji kaip ir dabar, būtų pagal kapitalizacija smulki žuvelė, bet vis tiek, manau, jos įtaka biržos krypčiai ne taip smarkiai sumenko, kaip akcijų vertė ir vis dar išlaiko gana didelę įtaką, pagal save gali tempti visą biržą tiek į vieną ar kitą pusę (na truputį nukrypau nuo klausimo). Taigi, va šitos yra „kompanijos vedlės“: MSFT, IBM, GOOG, AAPL, WMT, TWX, XOM, SLB, MON, JPM, C, BAC, GS, JNJ, GE. Nors iš čia su daugeliu šitų įmonių akcijų nesu nei karto prekiavęs, bet šitų įmonių sąrašas visada atviras prieš mane prekybos metu.

7. Užsiminėt apie nuojautą... Kartais atrodo, kad tai vienas svarbiausių indikatorių sprendimams priimti. Būna taip, kad žinai tiksliai, kad reikia pirkti, bet logiškai jokio paaiškinimo. O kai nusiperki, turi patį geriausią rezultatą. Ar galit plačiau tai pakomentuoti?

Tikrai taip būna, bet sunku paaiškinti, kartais logiškai atrodo, reikia bėgti paskui vieną ar kitą įmonę ta kryptim į kurią ji juda, ir nuojauta sako, kad pats tas laikas ją pirkti, nors visi indikatoriai rėkia „Parduok!“. O tu paklausai nuojautos ir nuperki, ir dažnai būtent po kelių dienų gauni neblogą grąža. Man labai sunku tai paaiškinti, kartais atrodo, vadovavimasis nuojauta būna labiau logiškas, kai tuo metu prafiltruojamos visos neigiamos emocijos, susijusios su ta įmone tuo metu, atrodo, įvyksta tikras emocijų atmetimas, ir nežaidimas pagal kažkieno kito taisykles (dažnai toks žaidimas nepasiteisina, kai bandai papūst prieš vėją, na bet čia kitokios situacijos). Na sunku man tai paaiškinti, bet galiu pasakyti tik viena (pasikartosiu), kad būtent nuojauta mane mažiau nuvylė, mažiau pavedė, nei visokie indikatoriai.

8. Kaip atrodo pasiruošimas prekybai? Kokią informaciją laikote svarbia? Kokiems info šaltiniams teikiate prioritetus?

Pasiruošimas trunka 1-2 valandas, truputį grafikų peržiūrėjimas. Taip pat naujienų medžioklė, kas, kur, kaip ir panašiai (kasdieniniai šaltiniai seekingalpha.com, marketwatch.com, moontleyfool.com , fool.com ), nors joms aklai netikiu, tiesiog informacija, kaip kiti įvardija, kad per juos piar'ina generolai.

9. Kas Jums prekyba?

Prekyba man pragyvenimo šaltinis ir darbas, kuris, deja, kaip vampyras suryja labai daug laiko, bet kad ir dažnai galvoju apie poilsį, pabėgimą, niekaip neišeina, čia gal kaip narkotikai, niekur nuo jos nepabėgsi, nes paragavęs negali sustot .
Bet visgi nesu tikras darboholikas, nes vis tiek prioritetus teikiu kitiems gyvenimo malonumams, jei randu priežastį, kodėl šiandien neprekiauti, tai neprekiauju.

10. Kaip Jums sekasi?

Manau neblogai, nėra kuo skųstis, aišku, visad galėtų būti geriau.

11. Trys spekulianto „Tėve mūsų...“?

1. Galvok tik savo galva.
2. Galvok tik savo galva.
3. Galvok tik savo galva.

12. Patarimai spekuliantams.

Ką čia ir be patarsi. Gal tik kad mokytųsi iš kitų ir mokytų kitus.
Tik jokiais būdais nepirkite vienų ar kitų akcijų dėl to, kad kažkas kitas perka (tame tarpe ir a&scaron, nes tokiu keliu eidami turėsit tik nuostolį.
Ir dažniau naudokitės Google, netingėkit geriau pasiaiškinti ką perkat. Ir nepriimkit kitų nuomonės už gryną pinigą. Taip pat netikėkit analitikais.

Ačiū už pokalbį.

Taip pat skaitykite

Interviu su Kazimieru Jakučiu

Interviu su Kęstučiu Lukošium

Interviu su Ana Drutel - Loginova

Interviu su Alma Jankelaitiene

2011-12-20 | Interviu 2011-10-21 | Interviu 2011-09-21 | Interviu 2011-04-21 | Interviu

Komentarai2009 04 03 15:21     #4856
Vienas iš nedaugelio žmonių, iš kurių galima mokytis. Ačiū Ubagai, ačiū Nojau už paimtą interviu. Beje Ubagai, labai idomu būtų konrečiau išgirst tavo tų didžiųjų nuostolių istorijas. Kas kaip kodėl vyko, kokios priežastys... Nes man rodos, čia ir slypi tavo sėkmingos prekybos, sėkmingos nuojautos paslaptis. Kaip ir kitam puslapyj esantis Rimtas, buvo patyręs labai skaudžių nuostolių, o poto tapo sėkmingas treideris.
2009 04 03 15:57     #4857
Kestuti, Apie savo didziasias klaidas rasiau turbut ne viena desimt kartu, gal net kitiem spejo atsibost. Taigi vel visko is naujo nenoreciau rasyti, na bet trumpai.. pirmas praeitu metu vasari su ABK, isijauciau perdaug pries tai gana ilga laika neblogai skalpavau as nukrenta perku su 4x leveragu, kokiu 10kartu visai neblogai pavykodavo per diena budavo +5+20%, taigi veliau isijautes, kad jau as 'tikras treideris' nupirkau uz visus ABK ir dar 4x, sesijos pradzioje krito smarkiai neskubejau pirkti nepirkau prie -20%, nupirkau -10%, paskui pakilus iki 0%, as uzhsispyriau, kad dar be +10% nefiksuosiu, kad butu apvali suma, deja pritruko keliu ct. paskui normaliai nusiroti, bet buvau nedideliam minuse, nusprendziau laikyti per savaitgali ir pirmadieni -10%, veliau vel gal 10%, taip per keleta dienu sudeginau ape 1/3 portfelio, o antra labai didele klaida kuria dabar daugelis daro, kalbu apie FAZ'anu laikytojus, tik man buvo su SKF prisipirkau perdaug su leveragu (4x, ta paciadiena sumazinau iki 2x) ir vis laukiau kada atsoks, ir vos nepardaviau dugne, bet beveik dugnas ir buvo pirkta po 118, parduota po 105, bendras minusas -35% viso portfelio, tik tada buvo taip, kad jei buciu palaikes pora menesiu butu +100%, nes po poros menesiu pasieke 240$. pagrindines trys klaidos tai, kad pervertinau savo galimybes, plaukimas pries srove (kai galvoji jog geriau zinai uz rinka.. kvaila, ane?) ir perdaug pasitikejau analitikais ir tokiais kaip cnbc.
2009 04 03 16:42     #4858
Patiko. Kažkaip pasitikėjimo suteikia.:yes
2009 04 03 21:18     #4859
Ubagas per koki makleri prekiauji uzsienio birzose?
2009 04 04 11:26     #4860
Ačiū Ubagai, kad nepatingėjai, jau kažkelintą atsakinėt. Rizika labai didelė prisiimta.. pasitiėkjimas.. ir jo, rinkos nepriversi judėt tau norima linkme. Įsiminsiu jau šias klaidas. Ačiū dar kartą. [b]Kikai[/b], Ubagas per IB prekiauja. (kaip atstovas spaudai atsakau) Ten min. 10'000$ arba min. 25'000$(jei daugiau laisvės nori). LHV tokia pati platforma, tik komisiniai didesni, bet nuo 5000$ jau gali atsidaryt sąskaitą.
2009 04 04 11:28     #4861
Nojau galėtum padaryt, kad leistų redaguot komentarus, nes pasitaiko klaidų.
2009 04 04 16:08     #4862
Geras interviu, nors galėtų būt ir daug ilgesnis. Didelis dėkui ir pagarba ubagui už švietėjišką veiklą, informacijos/nuomonės/sprendimų pasidalinimą su kitais!
2009 04 06 09:33     #4863
Aciu ubagas uz interviu, lauktas ir pagaliau sulauktas deivisss - interviu pratesimas manau bus temoje "JAV pulsas". Smagu, kad parasei apie nuojauta. As bandau ja patiketi, taciau aplinkui visi rekia - TA, FA, EW - ir kazkaip nukisi ja i sona, nors pats pastebejau, kad kartais vidus rekia pirk akcija X, taciau juk nuojauta netikima, todel neperku ir... boom, pasirode reikejo. Sekmes tau ir prekyboje, ir gyvenime. P.S. Gal gali patikslinti saltini www.moontleyfool.com, nes tokio tinklapio neranda. Aciu. Sekmes
2009 04 06 20:28     #4868
zilva, fool.com
2009 09 16 14:46     #32206

galvok tik savo galva, viena geriausiu fraziu per visa diena ;D

2021 11 03 23:05     #45421
  Great site thanks admin. More power.  Learn more
2021 11 06 06:56     #45564
  In this post very wonderful thought and inform knowledge of us. For school and collages students also. Keep sharing this type of helpful post  best wedding photographers near me
2021 11 17 09:43     #45696
  I really loved it here but are there any recent updates? Thanks  Click here
2021 11 17 11:59     #45829
  This is amazing. Glad that I have read this article. couples intimate photography
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital