Komentarai 9 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Interviu su spekuliantu ViR2

spekuliantai.lt | 2009-03-27 | Interviu | perskaitė: 8293
Interviu su spekuliantu ViR2 1. Kaip ir kada atėjote į rinką? Senais laikais, kai man buvo 15 metų prispaudžiau tėvus, kad atidarytų savo vardu VP sąskaitą. Tėvams aišku gan kei

1. Kaip ir kada atėjote į rinką?
Senais laikais, kai man buvo 15 metų prispaudžiau tėvus, kad atidarytų savo vardu VP sąskaitą. Tėvams aišku gan keistai atrodė toks mano noras, nes jie irgi žinojo, kad įstatymiškai spekuliuoti rinkose galima tik nuo 18 metų, bet po ilgų įkalbinėjimų nuvedžiau tėvus į Jūsų Tarpininko FMĮ, tuomet dar dirbusią Kauno mėsos turguje. Tokia vieta finansų maklerio įmonei, žinoma, atrodė mažu mažiausia keista, bet tai buvo visiškai nesvarbu, svarbu buvo tik galutinis tikslas. Tuo metu rinka buvo smulki, neįvertinta, taigi buvo tikras aukso amžius net visiškai nieko nemokančiam mokytis, kaip veikia rinka ir jos dėsniai. Tais metais portfelio vertė padidėjo beveik 200%, taigi gražinau tuo metu iš tėvų iškaulintus pinigus ir nuo to laiko daugiau ar mažiau sėkmingai spekuliuoju.

2. Nuo ko pradėjote?
Pirmoji FMĮ buvo JTR, o pirmosios akcijos, su kuriomis daugiausiai sudariau portfelį, tuo metu buvo Invalda, Grigiškės, Rokiškio sūris. Pradėjau nuo investavimo, nes akcijų rinkoje mažai ką težinojau, tad rėmiausi ilgalaikiu investavimu. Kiek vėliau pastebėjau, kad visai gerai man sekėsi numatyti, kaip kitų kompanijų akcijos juda, todėl nusprendžiau surizikuoti ir pereiti prie spekuliavimo. Šis sprendimas pasiteisino, todėl ties šiuo prekybos būdų ir apsistojau.

3. Kokiose rinkose dabar prekiaujate?
OMXV, OMXT.

4. Papasakokite apie kapitalo valdymą Jūsų prekyboje.
Atsiradusi krizė pakeitė tiek visus planus, tiek visa spekuliavimo būdą. Šiuo metu vadovaujuosi tokiomis taisyklėmis: 20% investuoju į perspektyvias, bet saugias akcijas (long), 50% skiriu daytrade arba trumpalaikių bangų gaudymui, bet laikausi taisyklės, kad nelaikyti akcijų ilgiau nei vieną savaitę. Likusi dalis (30%) paskirta netikėtų galimybių gaudymui.

5. Papasakokite trumpai apie savo prekybos stilių. Kokius metodus taikote?
Kaip minėjau prekybos stilius šiuo metu pasikeitęs kardinaliai. Praktiškai viską statau ant trumpalaikio spekuliavimo, vengiant ilgalaikio investavimo. Nors šiuo metu ir matau keletą, asmenine nuomone, labai potencialių akcijų long terme, bet nenoriu tam įšaldyti didelio kiekio pinigų.

6. Kaip atrodo pasiruošimas prekybai? Kokią informaciją laikote svarbia? Kokiems info šaltiniams teikiate prioritetus?
Jokių ypatingų ritualų neturiu prieš prasidedant prekybai . Ganėtinai svarbia informacija dabar laikau nuogirdas ir paskalas, nes remtis fundamentika šiuo metu tiesiog nelogiška. Tačiau esu linkęs spekuliuoti tose pozicijose, kuriose galiu gauti šiek tiek bent smulkaus insaido, patvirtinančio ar paneigiančio mano nuojautąk; priešingu atveju, pasikliauju bendromis biržos nuotaikomis (biržų indeksais), šiek tiek fundamentika bei, visada radęs laisvo laiko, stengiuosi sekti Lietuvos verslo sektoriaus naujienas tiek per vz/banga/bfn, tiek per tokį iš pažiūros nepatikimą šaltinį, kaip Delfi (per pastarąjį tinkamai išfiltravus galima surasi nemažai naudingos informacijos ne apie pačias kompanijas, bet apie tai kaip i vienokas ar kitokias naujienas paprasti vartotojai reaguoja), bei didelę svarbą teikiu būtent tam, ką spekuliantai kalba forume. Kai įsigudrini skirti pasisakymus bei kiek daugiau įsimeni dalyvius, labai nesunku atskirti kur yra ar gali būti vienokia banga, o kur tik smulkiųjų noras pažaisti.

7. Kas Jums prekyba?
Didelis ir įdomus žaidimas...

8. Kaip Jums sekasi?
Gan neblogai, visumoje susumavus, gal netgi geriau nei "nekriziniu laikotarpiu", tiek pinigine prasme, tiek azarto.

9. Trys spekulianto „Tėve mūsų...“?
Jei jau pradedama kalbėti apie tėve mūsų, tada gal geriau jau rinktis obligacijas
Tačiau pagrindiniai trys principai būtų:
1. Nebūk perdaug godus (žinok kada parduoti).
2. Galvok logiškai, remkis ir fundamentaliais duomenimis (jei turimos akcijos kursas krenta, tai galbūt ir nebūtinai dėl to, kad tu vienas protingas, o visi aplink kvaili).
3. Niekada nevažinėk traukiniais ne nuo pirmųjų stotelių ir neteršk eterio apie traukinio, į kurį ką tik įlipai, perspektyvas. (Jei jau sugebėjai pražiopsoti įlaipinimą tai būk malonus neapsikvailink savo veiksmus teisinančiais plerpalais ir palauk kito).

10. Patarimai spekuliantams.
Nepasiduoti panikai, kai visi aplinkui jai jau pasidavę.
Be tamsių spalvų matyti bent kiek šviesesnius atspalvius.
Kiek daugiau padorumo skleidžiant nepatvirtintus/nepatikimus gandus ir netiesioginius raginimus pirkti/parduoti.
Ramiau ir šalčiau žvelgti į dabartinę situaciją.
Sugebėti pripažinti, kad biržoje niekas nevyksta šiaip sau. Jei kursas koreguojasi, tai galbūt tam yra kitokia priežastis nei bandos jausmas ar neskani rytinė kava.

Ačiū už pokalbį.

Taip pat skaitykite

Interviu su Kazimieru Jakučiu

Interviu su Kęstučiu Lukošium

Interviu su Ana Drutel - Loginova

Interviu su Alma Jankelaitiene

2011-12-20 | Interviu 2011-10-21 | Interviu 2011-09-21 | Interviu 2011-04-21 | Interviu

Komentarai2009 03 27 15:26     #4821
va cia tai zmogelikas nuo jaunystes ankstyvos sveikintina
2009 03 27 16:13     #4822
Įdomi prekybos pradžia Aš pats pradėjau investuoti prieš pusę metų, kai man buvo 16,ir būdamas visiškai nepatyres ir per daug didelis optimistas, po šiai dienai turiu gražų 50% nuostolį
2009 03 27 17:29     #4824
ViR2, idomu būtų išgirst konkretumo. "...Nors šiuo metu ir matau keletą, asmenine nuomone, labai potencialių akcijų long terme,...". Ačiū.
2009 03 27 21:25     #4826
Pragaro versi, pradejai turbut paciu blogiausiu metu, ne vienas jau buvo nudeges tuo metu, uzhtat dabar ideali proga uzdirbti jei nebijai rizikuoti Kestuti, bankai, pzv.. bet cia mano asmenine nuomone.
2009 03 30 10:02     #4830
Reiktų tamstai Fortunos pavydėti - nei FA, nei TA, o rezultatai geri (nors neaišku ką reiškia geri, nes į pelningumo rodiklius įtraukta motyvacija). Ir spekuliuojama tik OMX
2009 03 30 14:06     #4831
FA, TA ir kiti normalus sprendimu priemimo paketai taip ar taip dabar negalioja O del rodikliu, tai taip ar taip tai nera pragyvenimo saltinis, tai daug smagiau spekuliuot del kaifo, labai panasus dalykas i kazino (man asmeniskai), tik tiek, kad saugikliu ir proto tame daugiau
2009 03 30 21:42     #4832
"... matau keletą, asmenine nuomone, labai potencialių akcijų long terme,..." longterme dabar visas omxv perspektyvus . tik klausimas ar dagyvensim.
2009 03 31 06:51     #4834
apie traukinį gražiai pasakei
2009 03 31 14:38     #4836

DIENORAŠČIAI