Komentarai 7 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Interviu su spekuliantu Ledinis

spekuliantai.lt | 2009-03-20 | Interviu | perskaitė: 9441
Interviu su spekuliantu Ledinis 1. Kaip ir kada atėjote į rinką? Atėjau į rinką kuomet viskas buvo nuostabu, akcijos kilo po 300 proc. ir dauguma sakė kaip viskas faina. Tai buvo kažk

1. Kaip ir kada atėjote į rinką?
Atėjau į rinką kuomet viskas buvo nuostabu, akcijos kilo po 300 proc. ir dauguma sakė kaip viskas faina. Tai buvo kažkur 2007 metų kovo mėnesį.

2. Nuo ko pradėjote?
Pradėjau nuo fondų, bankų akcijų investicijų, vėliau kitų sričių. NEF, UKB, LFO, IVL. Pradžioj mėgavausi pelnu, kaip ir visi. Po to žinome į kurią pusę pasisuko birža.

3. Kokiose rinkose dabar prekiaujate?
Dabar prekiauju JAV ir LT. JAV prekiauju neseniai - kažkur mėnesį. Visiškai nelyginamos rinkos. Pas mus vaikų smėlio dėžė, praktiškai nejudanti iš vietos. JAV +15 -15 proc per dieną juda pozos. Žinoma galima daug uždirbt, bet ir daug sudeginti.

4,5. Papasakokite apie kapitalo valdymą Jūsų prekyboje. Papasakokite trumpai apie savo prekybos stilių. Kokius metodus taikote?
Na krizės eigoje sėdėjau su cash ir po staigių, didelių kritimų įeidavau į atitinkamas pozas. Rizika tuomet mažiausia ir trumpalaikis pelnas labiausiai tikėtinas. Ilgai OMXV pozose nesinorėdavo užsibūti - max 2 savaites. Per tą laiką galima pakankamai uždirbti. Toliau vėl sėdi su grynais ir lauki. JAV prekyboje kapitalo valdymas panašus. Kadangi rinka per dieną gali pakeisti kryptį kelis kartus. Į pozas įeinu po didelių kritimų, ETF'us perku po didelių kilimų.

6. Kaip atrodo pasiruošimas prekybai? Kokią informaciją laikote svarbia? Kokiems info šaltiniams teikiate prioritetus?
Žinoma, prieš OMXV prekybą pasiskaitau diskusijas. Tuomet lengvai galima užuosti nuotaikas ir kryptį. Toliau yra sekami įmonių rezultatai, Lietuvos ekonominės naujienos, Europos akcijų biržos naujienos. JAV prekybai taip pat skaitau forumus, stambiausius tinklapius, kuriuose yra atrinkta svarbiausia informacija. Kadangi JAV birža labai plati, pačiam susirinkti visą info fiziškai neįmanoma.
Prioritetus Lietuvos prekybai skiriu diskusijose ir Lietuvos bei Baltijos ekonomikos naujienoms.
JAV prekyboje prioritetai didžiausioms ekonominėms naujienoms.

7. Kas Jums prekyba?
Prekyba sudaro 1/3 darbų. Kadangi prekiauju aktyviai ir rizikingai, dėl to prekyba pareikalauja pakankamai daug laiko.
Taip pat JAV prekyba man yra neramus miegas.

8. Kaip Jums sekasi?
Sekasi banguotai. Iki krizės buvo pelnas. Krizės pradžioje minusas. Po to grynųjų laikymas ir laukimas, kada įeiti į biržą. Vėliau portfelio stambus prieaugis. Sugebėjau iš OMXV išspausti asmeniškai maksimaliai, per porą mėnesių kilimo +60 proc. JAV biržoje portfelis neigiamas ir svyruojantis į abi puses.

9. Trys spekulianto „Tėve mūsų...“?
Parduok akcijas, kai perka kaimynas, pirk, kai parduoda.
Šiais laikais Stop Loss daryti niekada ne per vėlu.
Jei nori ramaus miego - sėdėk OMXV, į JAV neik.

10. Patarimai spekuliantams.
Križės metu prisiminkit, kad geriau žvirblis rankoj, nei briedis lankoj.

Ačiū už pokalbį.

Taip pat skaitykite

Interviu su Kazimieru Jakučiu

Interviu su Kęstučiu Lukošium

Interviu su Ana Drutel - Loginova

Interviu su Alma Jankelaitiene

2011-12-20 | Interviu 2011-10-21 | Interviu 2011-09-21 | Interviu 2011-04-21 | Interviu

Komentarai2009 03 20 19:59     #4794
Labai teisingas PATARIMAS ir trejybė.
2009 03 20 22:31     #4795
maladiec ledinis,taip ir toliau.siaip noreciau labai ir is nojaus interviu isgirsti.
2009 03 20 23:31     #4796
Ir būtų labai šaunu, jei įtrauktumėt dar vieną klausimą, apie didžiausią patirtą nuostolį, kaip tai įvyko ir kokios priežastys tai nulėmė.
2009 03 21 09:25     #4797
9 atsakymas super. Kaip jau kažkas minėjo (indenas berods), norėtųsi "laisvesnių" klausimų. Apskritai, būtų šaunu, kad interviu vystytųsi natūraliai, o ne tik sausi klausimai ir atsakymai. Laukiam iterviu iš ubagas, tomasg, Nojaus, artas, ir visų kitų (sorry, kurių nepaminėjau), aktyviai prekiaujančių, ypač JAV. Taip pat visai smagu būtų paskaityti interviu apie spekuliavimą su indenu, Agata, Mauzeriu, Toniu, Ashaman, vienu žodžiu, su kontraversiškais spekuliantais.
2009 03 21 09:26     #4798
Spekuliantų klausinėt apie nuostolius, tai tas pat, kaip kalėjimo gyventojų apie kaltumą, nekorektiška. Ir kam to reikia, žmonės pasiilgę pozityvo.
2009 03 23 00:22     #4799
Na yra toks posakis "Geriausia mokytis iš svetimų klaidų". Galbūt kažkada ar aš, ar kitas spekuliantas atsidurs, prie tokios ribos, prie kurios jau buvo kažkuris spekuliantas, kuris patyrė nuostuolių... Bet paskaitę ir manau tikrai įsiminę kito nesėkmes, nebedarysim tokių pačių klaidų. Todėl ir idomu ir naudinga apie tai sužinot, nors maloniausia apie sėkmę ir pelnus skaityt.
2018 06 14 03:14     #39034
I am here to help everyone here who love football as you know fifa world cup 2018 near to kick off in russia so by the way who will win this year ? my thought on Germany again..
By the way here you watch fifa world cup 2018 live streaming free online or world cup live streaming

DIENORAŠČIAI