Interviu su spekuliantu, žinomu kaip „gaisrininkas“
spekuliantai.lt
|
2009-02-23
|
Interviu | perskaitė: 9089
Interviu su spekuliantu, žinomu kaip „gaisrininkas“
Sveiki kolegos,
Šiandien pradedam naują straipsnių ciklą. Kiekvienas iš mūsų yra susipažinęs bent su vieno pasaulyje žinomo investuotojo ar spekulian

Sveiki kolegos,
Šiandien pradedam naują straipsnių ciklą. Kiekvienas iš mūsų yra susipažinęs bent su vieno pasaulyje žinomo investuotojo ar spekulianto istorija, strategija, stiliumi ar dar viskuo, kuo tik įmanoma. Tai yra dideli žmonės, jau susikrovęs milijoninius kapitalus. Mes dar tik orientuojamės į juos, kaip į sunkiai pasiekiamas aukštumas.
Bet kam gi dairytis taip toli? Pasižiūrėkime, kas vyksta mūsų kieme, kokie čia žmonės dirba. Tai žmonės, tokie kaip mes visi. Tai ir pradedantieji, tai ir toli pažengę. Kalbinsim turinčius įvairiausią patirtį, skirtingiausias strategijas, prekiaujančius įvairiose rinkose ir skirtingais instrumentais. Žodžiu, bus kalbama mums visiems suprantama kalba. Nes kalbės ne kas kitas, o Jūsų kaimynas, Jūsų diskusijų partneris Forume.
Rašykite savo klausimus, kokios norėtumėte užduoti. Siūlykite žmones, iš kurių verta, reikia ar šiaip būtina paimti interviu.
Šiandien pateikiam interviu su spekuliantu, žinomu kaip „gaisrininkas“.
Ačiū visiems, sutikusiems dalyvauti projekte. Ir ačiū visiems tiems, pateiksiantiems savo pasiūlymus.
1. Kaip ir kada atėjote į rinką?
Atėjau į rinką 2005 m. Buvau ilgalaikis investuotojas, nuo 2008 m. rugsėjo tapau trumpalaikiu investuotoju. Per ūkio banką elektr. bankininkystę.
2. Nuo ko pradėjote?
Pradėjau nuo Ūkio banko akcijų.
3. Kokiose rinkose dabar prekiaujate?
Dabar prekiauju KNF ir LJL ir po truputį bankų akcijomis ir TEO.
4. Tai kol kas tik PanBaltijos rinkoje prekiauji?
Taip, bet noriu pradėti JAV.
5. Papasakokite apie kapitalo valdymą Jūsų prekyboje.
Esu sudaręs savo portfelį iš KNF, LJL, SAB ir TEO. Labai seku užsienio rinkas ir padėtį Lietuvoje, stengiuosi apsipirkti esant rinkų kritimui, parduoti - kilimui. Pastarosiomis dienomis akcijų kursai pakankamai drastiškai krenta visame pasaulyje. Akcijos sąlyginai yra labai pigios visur. Deja, bet ekonomikos būklė yra pakankamai sudėtinga visame pasaulyje ir vargu ar esminių teigiamų pokyčių galime sulaukti greitu laiku. Prekyba pastaruoju metu daugiau ar mažiau remiasi emociniu pagrindu.
Jei kalbant apie finansinį sektorių, tai Lietuvos bankinis sektorius buvo nuvertintas nepelnytai, tačiau čia nulėmė bendrosios rinkų tendencijos. Ta pirmoji banga "šlavusi" bankus visame pasaulyje dėl taip vadinamų antrarūšių paskolų rinkos griūties, tiesiogiai Lietuvos nepalietė, tačiau jos pasekmės juntamos. Dabar kalba eina apie antrąją bangą dėl ekonomikos lėtėjimo ir jos pasekmių: vartojimo kritimas, įmonių nemokumas, bankrotai ir t.t. Tai palies daugiau ar mažiau visus bankus.
Pats bankinis sektorius be abejonės turi perspektyvas, bet pastaruoju metu iš bankinio sektoriaus pabėgau. Liko 20.000 SAB akcijų, nes šiuo banku pasitikiu ir jas laikau kaip ilgalaikę investiciją.
6. Papasakokite trumpai apie savo prekybos stilių. Kokius metodus taikote?
Čia sunku pasakyti, daugiau domina likvidžios akcijos ir jų perspektyvos, labai svarbi informacija, daug akcijų neperku , perku nuo 2000 iki 3000 vnt., parduodu pakilus 10 -15 procentų.
7. Kaip atrodo pasiruošimas prekybai? Kokią informaciją laikote svarbia? Kokiems informacijos šaltiniams teikiate prioritetus?
Pagrindinė informacija http://vz.lt/Default2.aspx , http://www.bloomberg.com/?b=0&Intro=intro3 .
Taip pat daug rusų kanalą „Rinkos“ per RBK.
8. Kas Jums prekyba?
Man hobis, azartas ir tobulėjimas, nes mokausi KT magistratūroje ekonomikos ir vadybos fakultete.
9. Kaip Jums sekasi?
Vidutiniškai .
10. Trys spekulianto „Tėve mūsų...“.
„Tėve mūsų, kuris esi biržoje nepamiršk ir manęs spekulianto“
11. Patarimai spekuliantams.
Netikėti analitikais ir kitais spekuliantais, daugiau dėmesio skirti ekonomikai.
Ačiū už pokalbį.