Komentarai 2 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Gausos amžius

Spekuliantai.lt | 2015-04-02 | Kitos | perskaitė: 2448
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Gausos amžius Gausos amžius

Išskyrus lašišos, žaliavų ir energijos rinkas per pastaruosius kelerius metus nuo stygiaus ir aukštų kainų buvo pereita prie pertekliaus ir kainų karų. Ko mes galime tikėtis judant į priekį?

Fiordai, kur veisiamos lašišos, yra riboti. Todėl pasiūla nesugebėjo neatsilikti nuo paklausos ir lašišos kaina šiandien yra aukšta ne dėl gamybos sąnaudų, o dėl to, kad tokia yra skausmo riba vartotojams.

Tokios stygiaus situacijos suteikia gamintojams galią kainų atžvilgiu ir dideles galimybes pasipelnyti, jei jos numatomos iš anksto. Be to, svarbu išeiti iš pozicijos prieš stygiui pavirstant į perteklių.

Naftos rinka atrodė labai panaši į lašišos rinką iki praeito rudens. Nafta buvo unikalus produktas, kurį buvo sunku gaminti tokiais kiekiais, kokių reikalavo pasaulio ekonomika. To rezultatas buvo aukštos kainos ir turtingi gamintojai.

Technologiniai laimėjimai

Tačiau naftos trūkumas skatino mokslinius tyrimus ir plėtrą, kas galiausiai atvedė prie technologinio proveržio – prasidėjo vadinamoji skalūnų revoliucija. Dėka jos, artimiausioje ateityje pasaulio ekonomika neturės problemų dėl naftos trūkumo.

Istorija rodo, kad tokie atradimai yra labiau taisyklė, nei išimtis. Todėl žaliavų kainos, pakoreguotos atsižvelgiant į infliaciją, per pastaruosius šimtą metų paprastai mažėjo nepaisant eksponentinio paklausos augimo.

Šiandien licencija, suteikianti teisę Norvegijos fiorduose auginti 1000 tonų lašišų per metus, Oslo vertybinių popierių biržoje netiesiogiai vertinama 80-90 mln. NOK. Niekas neturėtų stebėtis, jei aukštos kainos skatins inovacijas, kurios ilgainiui panaikins stygių ir patrauks lašišos kainą žemyn.

Sunku nuspėti, kada tai įvyks, bet tie, kurie sugebės nulaužti kodą, uždirbs daug.

Akvakultūros įmonių akcininkams svarbu žinoti, kada ateis laikas išeiti prieš stygiui tampant pertekliumi. Istorija perspėja, kad tai tik laiko klausimas, kada tai atsitiks.

Atsinaujinanti energija

Kita rinka, kurioje technologiniai atradimai pradeda stiprinti pasiūlą yra atsinaujinanti elektros energijos gamyba. Elektros kainos yra aukštos daugelyje šalių, tačiau vėjo ir saulės energija darosi pelninga be subsidijų vis daugiau vietų.

Atsinaujinančios energijos sektorius iki šiol buvo pažymėtas bankrotų ir buvo pragariška pramonė visiems, išskyrus filantropus. Tačiau tai radikaliai pasikeis per ateinančius metus.

Ateities stygių situacijos

Taigi, kur slypi ateities stygiai žaliavų rinkoje? Galima būtų išskirti kai kuriuos netauriuosius metalus, pavyzdžiui, cinką. Šiandien cinko atsargų užtektų tik maždaug 20 metų gamybai. Ši sąmata tikriausiai per didelė, nes daugelis šių rezervų yra nepelningi esamomis kainomis.

Pasaulio aukso ir platinos atsargos taip pat atitinka tik apie 20 metų gamybos, ir lengva įsivaizduoti, kad tai gali sukelti kainų augimą maždaug po dešimtmečio ar dviejų.

Dovre portfelis

2015 m. kovo 27 d. rezultatai: Dovre Baltijos portfelis 0,98 %, OMXBBGI -0,30%. Rezultatai nuo metų pradžios: Dovre Baltijos portfelis 15%, OMXBBGI 11,60%.

Dovre Baltijos portfelis

  • Olympic Entertainment Group
  • Ekspress Grupp
  • TEO LT
  • Tallinna Vesi
  • Tallink
  • Apranga

Įtraukiame: -

Pašaliname: -

 
 
Taip pat skaitykite

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

Dovre Insight: Rusijos meška 2015-tais

2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos 2015-01-07 | Kitos

Komentarai2018 10 20 16:07     #40787
 That is really nice to hear. thank you for the update and good luck.
http://investigateclaims.com/what-are-characteristics-of-a-business/


2018 10 31 16:31     #40956
 This is really nice page which helps us a lot in all field. Want to shop in Newzealand Treasurebox nz provide you quality items on a single click.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis