Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Spekuliantai.lt | 2015-03-09 | Kitos | perskaitė: 2184
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Kitas Saudo Arabijos žingsnis Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Koks yra kitas Saudo Arabijos žingsnis naftos rinkoje? Tam tikrą užuominą galime rasti išanalizavę, kas yra naudingiausia šaliai.

Yra daug sąmokslo teorijų apie tai, kodėl Saudo Arabija leido naftos kainai smukti šią žiemą. Tačiau mes manome, kad karališkoji šeima kontroliuoja naftos politiką, siekdami pritraukti daugiau pinigų į iždą laikui bėgant.

Turint tai omenyje, sprendimas šią žiemą pereiti nuo siekio gauti aukščiausią kainą prie tikslo užimti didesnę rinkos dalį, atrodo šiek tiek keistas. Pasak JAV Energetikos departamento, JAV skalūnų naftos gavyba augs iki 2020 m., tada pasieks viršų ir prasidės ilgalaikis nuosmukis.

Saudo Arabija iki 2020 m. galėjo išlaikyti aukštą kainą palaipsniui mažindama savo produkciją ir padarydama vietos skalūnų naftai. Po to jie galėjo vėl atsukti čiaupus.

Maksimali šios politikos kaina būtų paaiškėjusi dešimtmečio pabaigoje. Tada šalis būtų pardavinėjusi tik pusę to, ką parduoda šiandien, bet mainais kaina būtų dvigubai didesnė. Visais kitais metais karalystė būtų uždirbusi daugiau nei šiandien.

Tegul amerikiečiai ištuština savo rezervus pirmi

Strategija, pažaboti savo produkciją ir leisti amerikiečiams išdžiūti pirmiems, atrodo ekonomiškai pranašesnė. Tad kodėl Saudo Arabija to nepadarė?

Viena galimybė yra ta, kad Karalystė mano, jog skalūnų naftos rezervai yra daug didesni nei teigia JAV valdžios institucijos. Kita yra ta, kad jie galbūt bijo pasaulio naftos paklausos sumažėjimo ateityje, pavyzdžiui, dėl apribojimų išmetamoms dujoms dėl šiltnamio efekto.

Labiau tikėtina priežastis yra ta, kad Saudo Arabija nenori mažinti gamybos viena. Kad karalystė pasiektų optimalų ekonomikos rezultatą, kiti naftos gamintojai turi prisijungti prie mažinimo. Didžiausia gamintoja Rusija vaidina svarbų vaidmenį šioje srityje.

Jei Putinas ir Persijos įlankos šalys susitartų dėl gavybos mažinimo, naftos kaina greitai grįžtų į senas pozicijas. Nesant tokio susitarimo, ribinės skalūnų naftos gamybos sąnaudos, kurios yra maždaug 70 JAV dolerių už barelį, vertinant pagal Brent, bus nauja normali kaina.

 

Dovre portfelis

2015 m. vasario 23 d. rezultatai: Dovre Baltijos portfelis 1,16%, OMXBBGI -1,23%. Rezultatai nuo metų pradžios: Dovre Baltijos portfelis 13,33%, OMXBBGI 11,10%.

Dovre Baltijos portfelis

  • Olympic Entertainment Group
  • Ekspress Grupp
  • TEO LT
  • Tallinna Vesi
  • Tallink
  • Apranga

Įtraukiame: Ekspress Grupp

Pašaliname: Merko Ehitus

Pateikiama informacija yra tik informacinio pobūdžio, tai nėra investavimo rekomendacija, todėl ja neturėtų būti remiamasi priimant investicinius sprendimus. Dovre Forvaltning skelbiama informacija nėra laikoma investiciniu tyrimu. Ją rengiant įmonė nesilaiko teisės aktų reikalavimų, užtikrinančių informacijos nepriklausomumą ir objektyvumą. Dovre Forvaltning neturi apribojimų sandorių sudarymui iki informacijos išplatinimo.

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

Dovre Insight: Rusijos meška 2015-tais

2015-04-02 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos 2015-01-07 | Kitos

Komentarai2018 10 20 16:34     #40802
Hi, I find reading this article a joy. It is extremely helpful and interesting and very much looking forward to reading more of your work.

http://www.singinglikepro.com/how-can-i-look-stylish-everyday/

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis