Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Spekuliantai.lt | 2015-03-03 | Kitos | perskaitė: 2292
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Geriausiai vaizdas matosi iš viršaus. Susijusių asmenų sandoriai bendrovėse, kurios perdirba žaliavas, yra išimtis iš taisyklės.

 

Svarbu atkreipti dėmesį, kai valdybos nariai ir vadovybė prekiauja savo įmonės akcijomis. Kadangi susiję asmenys turi informacijos pranašumą, finansų teorija teigia, kad laikui bėgant jie pademonstruos geresnius rezultatus nei vidutinis investuotojas.

Dovre pastaraisiais metais atliko išsamius teisėtos susijusių asmenų prekybos Skandinavijoje tyrimus. Mes siekėme išsiaiškinti, ar informacija apie susijusių asmenų sandorius gali būti panaudota siekiant uždirbti pridėtinę grąžą akcijų rinkoje.

Pagrindinė teorija pasitvirtino. Skandinavijoje susiję asmenys sugeba numatyti akcijų kainų pokyčius įmonėse iki šešių mėnesių į priekį. Strategija pirkti įmonių akcijas, kurias neseniai įsigijo susiję asmenys, ir vengti tų, kur buvo vykdomi pardavimai, yra pelninga.

Norvegijos susijusių asmenų signalai yra silpnesni

Mūsų tyrimai rodo, kad ši strategija ženkliai silpniau veikia Oslo vertybinių popierių biržoje, palyginti su kitomis Šiaurės šalimis. Ši tendencija pastaraisiais metais ypač suintensyvėjo. Kas yra to priežastis?

Viena iš priežasčių yra ta, kad akcijų kainos labiau reaguoja į susijusių asmenų sandorius Norvegijoje negu likusiose Skandinavijos rinkose. Savo tyrimuose sekame kainas, kurios yra paskelbiamos po sandorių, o ne faktines susijusių asmenų įsigijimo ir pardavimo kainas. Pirminė reakcija į susijusių asmenų sandorius daro ženklią įtaką kainai ir sumažina grąžą ateityje.

Kita priežastis yra ta, kad Norvegijoje susiję asmenys yra prastesni investuotojai nei jų kolegos Šiaurėje. Kodėl taip yra?

Viena iš teorijų yra ta, kad norvegai yra labiau orientuoti į signalą, kurį išsiunčia sandoris, o ne į grąžą. Šią teoriją palaiko neįprastai aukštas susijusių asmenų sandorių skaičius Norvegijoje. Pavyzdžiui, Oslo vertybinių popierių biržoje yra penkis kartus daugiau pirkimo nei pardavimo signalų, tuo tarpu Stokholmo vertybinių popierių biržoje pirkimo sandorių yra tik dvigubai daugiau.

Kitas paaiškinimas yra pramonės sudėtis. Oslo vertybinių popierių biržoje dominuoja ciklinės žaliavų pramonės šakos, kuriose valdytojai iš tikrųjų turi mažai galios daryti įtaką pajamų plėtrai trumpuoju ir vidutinės trukmės laikotarpiu.

Mikro ir makro

Norėdami patikrinti šią teoriją mes neseniai atlikome tyrimą, kuriame padalinome listinguojamas bendroves į dvi kategorijas, pavadintas "mikro" ir "makro". Iš viso mes išanalizavome 3309 susijusių asmenų sandorius 212 įmonių nuo 2009 m.

Prie „makro“ grupės, be kitų, priskyrėme naftos paslaugų, naftos gamintojų, prekių gabenimo, aliuminio, žuvivaisos ir trąšų bendroves. Į „mikro“ grupę pateko visos kitos bendrovės, pavyzdžiui, IT, telekomunikacijų, finansų, turizmo, žiniasklaidos ir pramoninės laivybos.

Trumpai tariant, mūsų tyrimas rodo, kad susijusių asmenų sandorius "makro“ įmonėse galima saugiai ignoruoti. Susiję asmenys tokiose įmonėse nėra taiklesni nei vidutinis investuotojas.

Tai labai nestebina. Kodėl "Statoil" valdyba turėtų geriau prognozuoti būsimą naftos kainą, o kartu ir „Statoil“ akcijų kainą, nei investuotojai iš išorės?

"Mikro įmonių" susiję asmenys demonstruoja sistemingai geresnius rezultatus nei asmenys išorėje. Ypač reikšmingi yra pardavimai.

Tik penktadalis susijusių asmenų sandorių Oslo vertybinių popierių biržoje yra pardavimai. Bet akių užmerkimas susijusių asmenų pardavimams gali reikšti didelius nuostoliuos. Šią pamoką, be kitų, šią žiemą skaudžiuoju būdu išmoko „Opera“ akcininkai.

Dovre portfelis

2015 m. vasario 23 d. rezultatai: Dovre Baltijos portfelis -0,28%, OMXBBGI -0,29%. Rezultatai nuo metų pradžios: Dovre Baltijos portfelis 12,04%, OMXBBGI 9,75%.

Dovre Baltijos portfelis

  • Olympic Entertainment Group
  • Merko Ehitus
  • TEO LT
  • Tallinna Vesi
  • Tallink
  • Apranga

Įtraukiame:
Pašaliname:

Diagramų paaiškinimas

Diagramos apačioje parodo keturių skirtingų portfelių Oslo vertybinių popierių biržoje nuo 2009 m. rezultatus. Kriterijai, įtraukiant į "makro paskutinis pirkti“ portfelį, yra šie:

  • Akcija turi priklausyti „makro“ kategorijai (žaliavos ir t.t.).
  • Turi būti bent vienas susijusio asmens pirkimas per pastaruosius šešis mėnesius.
  • Paskutinis registruotas susijusių asmenų signalas turi būti pirkimas.

Portfelis, pagrįstas šia strategija, būtų paaugęs nuo 100 iki 262 nuo 2009-01-01 iki praėjusių metų pabaigos.

Panašus yra ir "makro paskutinis parduoti“ portfelio sudarymo principas. Šio portfelio bendrovės priklauso „makro“ įmonių grupei ir ten buvo bent vienas susijusio asmens pardavimo signalas per pastaruosius šešis mėnesius, o paskutinis užregistruotos susijusio asmens sandoris buvo pardavimas. Atkreipkite dėmesį, kad "makro" įmonių pardavimo portfelis aplenkė pirkimo portfelį nuo 2009 m., dėka, katastrofiškų susijusių asmenų pirkimų rezultatų antroje praėjusių metų pusėje.

„Mikro“ įmonių portfeliuose, matome, kad akcijos, dėl kurių vykdomi susijusių asmenų pirkimai, sistemingai pademonstruoja geresnius rezultatus nei tos, dėl kurių sudaromi pardavimo sandoriai. Nuo 2009 m. susijusių asmenų pirkimų portfelio rezultatas yra solidūs 94 proc.

Chart1

Chart2

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: What does the fox say?

Dovre Insight: Rusijos meška 2015-tais

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-02-03 | Kitos 2015-01-07 | Kitos

Komentarai2018 10 20 16:34     #40796
 Hi, I find reading this article a joy. It is extremely helpful and interesting and very much looking forward to reading more of your work.
http://www.south-craft.com/why-shopping-is-so-important/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis