Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Lapkričio 27-osios OPEC susitikimas

Spekuliantai.lt | 2014-11-20 | Kitos | perskaitė: 2985
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Lapkričio 27-osios OPEC susitikimas Dovre Insight: Lapkričio 27-osios OPEC susitikimas

Savo kelionių turo metu Naftos ministras iš Saudo Arabijos nesenai aplankė ir Venesuelą bei Meksiką. Tikimybė, kad lapkričio 27 dieną vyksiančio OPEC susitikimo metu, gamyba bus „apkarpyta“ maža.

 

Ruduo buvo katastrofiškas metas naftos kainai, o ir žiemos preliudija ne ką geresnė. Naftos rinkoje matomas pasiūlos perviršis, nulemtas JAV skalūnų naftos ir netikėto naftos eksporto šuolio iš Libijos.

Paklausos nedidina ir prognozuojama šilta žiema. Tikimės, kad sniegas ir šaltis ateis kuo greičiau.

Susitikimai

TVF prognozuoja, kad siekiant subalansuoti 2015 metų biudžetą, Saudo Arabijai reikalinga naftos kaina yra 106 doleriai už barelį. Atitinkamas kitų OPEC narių rodiklis, su keliomis išimtimis, yra aukštesnis.

Vyraujančios žemos kainos „skaudina“, vis dėlto, kyla klausimas ar šis skausmas pakankamas, kad būtų susitarta dėl naujų priemonių?

Mes abejojame. Ko gero, noras veikti atsiras tik skausmui gerokai paūmėjus. Priežastis yra ta, kad Saudo Arabija nemėgsta būti „svetimaduone“ ir nenori atlikti „karpymų“ viena.

Jei naftos rinką Saudo Arabija balansuos viena, ši šalis gali netrukus būti priversta sumažinti gamybą iki vieno mln. barelių per dieną ateinančius tris metus. Su prielaida, kad JAV ir Irake gamyba tebeaugs, o Libijoje palaipsniui atsigaus.

Skausmo pasidalijimas

Tokie radikalus „apkarpymai“ šeikams Rijade niekada nebus priimtini, o tai reiškia, kad kiti turėtų pasidalinti šia našta.

Šiomis dienomis Saudo Arabija tikriausiai skatina gamintojas OPEC ir ne OPEC nares „apkarpyti“ gamybą savanoriškai. Galima prisiminti 1998 metus, kada Norvegija, Meksika ir Rusija kartu su OPEC susitarė sumažinti gamybą.

Vis dėlto, vargu ar šį kartą Norvegija atsakytų taip pat pozityviai. Vyriausybė netruks pastebėti, kad Norvegijos naftos produkcija ir taip akivaizdžiai sumažėjusi. Tas pats argumentas bus naudojamas ir Meksikoje bei kitose OPEC šalyse. Iranas, Venesuela, Nigerija ir Libija gamina mažiau nei 2010 metais.

Palyginimui - Saudo Arabija pasinaudojo tiek Libijos tiekimo sutrikimais, tiek Irano sankcijomis bei padidino savo gamybą nuo aštuonių iki dešimties mln. barelių per dieną 2010-2014 metais.

Remiantis prieš tai minėtais faktais, mes manome, kad įtikinti kitas šalis „apkarpymui“ bus sunkus iššūkis.

Skausmo riba

Jei OPEC neįvykdys „karpimo“, naftos kaina mažės, kol pasieks tokį lygį, kuriame sulėtins JAV gamybos augimą.

Kur yra skalūnų naftos gamintojų skausmo riba? Tiksliai nustatyti sunku, tačiau dauguma ekspertų mini 70-80 intervalą matuojamą pagal Brent naftą, kaip kritinį intervalą.

Tikėtina, kad 70-80 gali būti naujoji pusiausvyrą išlaikanti kaina naftai, kol OPEC „prisuks čiaupus“.

Dovre portfelis

  • Panoro Energy
  • Protector Forsikring
  • Hoegh LNG
  • Bakkafrost
  • Polarcus
  • Serendex

Įtraukiame:
Pašaliname:

Chart1

Chart2

Chart3

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 10 08 15:54     #40328
 This is such a great resource that you are providing and you give it away for free. I love seeing a blog that understands the value of providing a quality resource for free.http://www.thatshortguy.com

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis