Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Sveiki atvykę į burbulų žemę

Spekuliantai.lt | 2014-03-12 | Kitos | perskaitė: 1416
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Sveiki atvykę į burbulų žemę Dovre Insight: Sveiki atvykę į burbulų žemę

Pasaulio ekonomika artėja prie didelio augimo fazės. Tai, kartu su žemomis palūkanų normomis, išjudins akcijų rinkas.

Blogas oras lėmė silpną metų pradžią JAV. Tačiau yra mažai abejonių, kad tiek JAV, tiek Europos šalių ekonomikos šiais metais ženkliai augs.

Tai rodo privataus sektoriaus apsivalymas, kuris nuėjo ilgą kelią, bei apkarpymai viešajame sektoriuje, kurie pagaliau baigėsi.

Nors pasaulio ekonomika jau skrieja antrąja juosta, palūkanų normų didėjimo rizika ilguoju laikotarpiu išlieka maža. Mažai tikėtina, kad Federalinis rezervų bankas didins tarifus iki pat 2015-ųjų, o maža infliacija reiškia, kad ECB ir toliau svarstys neigiamų palūkanų normų įvedimą.

Kibirkštys

Nesunku įsivaizduoti, kad stiprių ekonominių sąlygų ir mažų palūkanų normų derinys įkvėps optimizmo ir 2014-aisiais pateiks perkaitusių akcijų rinkų ir burbulų.

Sprendžiant pagal neįprastai aukštai vertinamų įmonių dažnumą, t.y. bendrovių, kurios kainuoja bent 10 kartų daugiau nei jų buhalterinė vertė ir bent 10 kartų jų apyvartos, burbuliukai jau pradėjo rastis. Tokio tipo kompanijos paprastai randamos keturiose srityse.

Keturios temos

Pirmoji – prekybos internetu kompanijos, kaip "Amazon" ir "Netflix" . Antra, socialiniai tinklai, kaip "Twitter" , "LinkedIn" ir "Facebook".

Paprastai tai įmonės, kurių kainos per pastaruosius metus šoktelėjo kelis kartus, o vertinimas primena interneto burbulo sprogimą. Naujo amžiaus pradžioje naujoje ekonomikoje kompanijos buvo vertinamos vidutiniškai 13 kartų jų apyvartos. Socialiniai tinklai yra netoli šio lygio.

Trečioji grupė susideda iš įmonių, turinčių revoliucinių technologijų, tokių kaip elektra varomi automobiliai ir 3D spausdintuvai. „Tesla“ yra svarbiausias pavyzdys.

Ketvirtoji tema - biotechnologija. Įmonės, bandančios išrasti kitą revoliucinį vaistą, Volstryte yra populiarios kaip niekad.

Dviejų procentų norma

Negalima neįvertinti likvidumo ir nulinės palūkanų normos poveikio finansų rinkoms. Tikimės, kad spekuliacinės jėgos ir toliau veiks, o susidomėjimas akcijomis 2014-aisiais augs.

Situacijos, panašios į buvusią 90-ųjų pabaigoje, kai akcijų rinkos judėjo vertikaliai aukštyn kartu su dideliais svyravimais, taip pat negalima atmesti.

Kada laikas parduoti? Istoriškai, patikimiausias pardavimo signalas - kuomet trumpalaikės normos viršija ilgalaikes. Tai tarsi įspėjimas, kad pinigų politika tapo per griežta.

Sprendžiant pagal šį kriterijų, nėra pavojaus, kol JAV centrinio banko nustatyta palūkanų norma neperžengs 2 proc.

Dovre portfelis

  • Kongsberg Automotive
  • Wentworth Resources
  • Wilh. Wilhelmsen Holding
  • Panoro Energy
  • Marine Harvest
  • REC Solar

Įtraukiame: -
Pašaliname: -

Chart1

Chart2

Chart3

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital