Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: Atgal į 1990-uosius

Spekuliantai.lt | 2014-01-15 | Kitos | perskaitė: 1151
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: Atgal į 1990-uosius Dovre Insight: Atgal į 1990-uosius

Žaliavų super ciklas ir vakarėlis BRIK šalyse baigėsi. Sveiki atvykę į technologijų super ciklą ir Vakarų kerštą!

 

1990 – 2000-ieji buvo geras laikotarpis Vakarams. Tvirtas ekonominis augimas kėlė palūkanas ne tik tą dešimtmetį, bet ir laikotarpį po jo, o tai sukėlė problemų daugeliui besivystančios ekonomikos šalių.

Dešimtmetis prasidėjo Meksikos krize. Tada atėjo eilė Azijos krizei, o prieš tūkstantmečio šventę - Rusijos krizei.

Nestabilios besivystančios ekonomikos ir stiprus pasiūlos augimas, kurį stimuliavo aukštos devinto dešimtmečio kainos, nustūmė žaliavų kainas žemyn. Naftos kainos 10-ąjame dešimtmetyje svyravo apie 20 dolerių už barelį, o dugną pasiekė 1998-ųjų gruodį, kainai nusmukus iki 9 dolerių.

Paskutiniame praeito tūkstantmečio dešimtmetyje investuotojai vengė krizės paveiktų besivystančių ekonomikų ir nusisuko nuo žaliavų rinkos. Vietoje to jie koncentravosi į technologijas, ir tai naujo tūkstantmečio išvakarėse vainikavo interneto burbulas.

Amžiaus posūkis

Tačiau naujo šimtmečio pradžioje vėjai pasikeitė ir sėkmė pradėjo lydėti JAV ir Vakarų Europą. Doleris susilpnėjo, palūkanų normos buvo sumažintos iki nulio, o pinigų presai pradėjo suktis.

Tai privertė BRIK šalis apkarpyti palūkanų normas iki dirbtinai žemo lygio, kad jų pačių valiutos netaptų pernelyg stiprios. Tai tęsėsi visą ekonomikos pakilimo laikotarpį.

BRIK šalių bumą lydėjo spartus žaliavų vartojimo augimas, gamintojus užklupęs iš pasalų. Po dešimtmetį trukusių mažų kainų, buvo nepakankamai investuota į naujus pajėgumus. Taip prasidėjo žaliavų super ciklas.

Matome grįžimo į 1990 - 2000 metų klimatą kontūrus. Progresas po finansų krizės nemažai pasistūmėjo į priekį ir Vakarai, vadovaujant JAV, greičiausiai stovi ant ilgalaikės plėtros slenksčio. Tai lems laipsnišką perėjimą nuo pinigų spausdinimo iki didesnių palūkanų normų.

Griežtesnė pinigų politika

Artėjantis Vakarų pinigų politikos sugriežtinimas, kaip ir praeito tūkstantmečio pabaigoje, sukels problemų besivystančios ekonomikos šalyse.

Praėjusių metų pavasarį, kai Bernanke pranešė, kad pinigų spausdinimas netruks amžinai, Indijos ir Brazilijos valiutos iš karto prarado pagrindą po kojomis. Tai rodo, ko galime tikėtis ateityje.

Tikimės, kad žaliavų rinka ateinančiais metais bus plokščia arba mažėjanti. Gamybos augimas yra stiprus, o paklausa nebeauga taip greitai.

Lygiai kaip 1990 – 2000-aisiais pinigai teka į technologijų pramonę. Visi girdėjome apie Tesla akcijas ir Bitcoin kursą, kuris pernai stipriai šoktelėjo.

Taip pat įdomu, kad biotechnologijų sektorius atrodo labai stipriai, o Nasdaq indeksas grasina pralaužti 2000-ųjų rekordą. Net nemėgstamos saulės akcijos sugrįžo į savo kelią.

Dovre portfelis

  • Selvaag Bolig
  • Norsk Hydro
  • Kongsberg Automotive
  • Wentworth Resources
  • Wilh. Wilhelmsen Holding
  • Panoro Energy

Įtraukiame: -
Pašaliname: -

Chart1

Chart2

Chart3

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital