Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: 2014-ieji: burbulų metai

Spekuliantai.lt | 2014-01-09 | Kitos | perskaitė: 1220
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: 2014-ieji: burbulų metai Dovre Insight: 2014-ieji: burbulų metai

Itin plataus masto pinigų politika ir didėjantis optimizmas - nepaprastai derlinga dirva spekuliacijoms. 2014-ieji gali būti burbulų metai.

 

2014-ieji, pasak kinų kalendoriaus, yra arklio metai. Sakoma, kad Arklio metais rezultatai pasiekiami sunkiu darbu. Tačiau daug kas rodo, kad spekuliacijos gali būti lygiai taip pat pelningos.

Spekuliaciniai burbulai jau pradėjo augti. Galima paminėti, kad Tesla Motors ir virtualios valiutos Bitcoin kaina praėjusių metų antrąjį pusmetį sprogo. Bitcoin metus pabaigė beveik 6000 procentų augimu, o Tesla turtas ūgtelėjo 350 procentų.

Bitcoin, esančių apyvartoje, vertė dabar siekia 60 milijardų Norvegijos kronų, o Tesla rinkos vertė 113 milijardų kronų.

Neaiški ateitis

Vienas iš Bitcoin privalumų yra galimybė anonimiškai saugoti ir pervesti didelius kiekius. Tai daro Bitcoin idealia valiuta mokesčių slėpimui ir nusikalstamai veiklai. Tos pačios savybės reiškia, kad policijos ir mokesčių institucijos visame pasaulyje garantuotai darys viską, kad apsunkintų jiems gyvenimą.

Visi svarstantys investuoti savo santaupas į Bitcoin, turėtų atsižvelgti į tai, kad šios ir kitų virtualių valiutų ateitis toli gražu nėra aiški.

Bitcoin vertinti sunku, tačiau galima teigti, kad Tesla akcijų kaina yra burbulas. Nepaisant to, kad trečiąjį ketvirtį Tesla pagamino tik 5500 automobilių, bendrovės rinkos kapitalizacija sudaro pusę GM. Palyginimui, GM pardavė 2,4 milijono transporto priemonių per tą patį laikotarpį.

Bitcoin ir Tesla kelionė į aukštumas greičiausiai yra tik užuomina to, ko galime tikėtis 2014-taisiais. Stipresnės ekonominės sąlygos kursto godumą, o maža infliacija ir nuolat silpnos darbo rinkos prašosi nulinės palūkanų normos politikos išlaikymo.

Jelen dilema

Tai iškels Jelen sudėtingą dilemą, kai ji perims FED vairą.

Ar bedarbių interesai turėtų būti svarbiausi, o palūkanų norma išlikti žema, kol darbo rinkos atsigaus? Ar dominuoti turėtų ilgalaikis finansinis stabilumas, o palūkanų normos turėtų būti pakeltos siekiant neskatinti pernelyg didelės rizikos?

Tikėtina, kad Jelen palaikys bedarbių pusę. 2014-ieji gali būti burbulų metai. Rekomenduojame atidžiai sekti įmones su revoliucinėmis technologijomis. Iš tokių galima paminėti, gaminančias elektrinius automobilius, 3D spausdintuvus, robotus, kuriančias biotechnologijos ir novatoriškus sprendimus interneto ir išmaniųjų telefonų pramonėje.

Visgi pavojingiausias burbulas gali būti infliacija Kinijoje. Nepaisant pakartotinių bandymų atvėsinti, Kinijos būsto kainos auga greičiau nei kada nors ...

Dovre portfelis

  • Selvaag Bolig
  • Norsk Hydro
  • Kongsberg Automotive
  • Wentworth Resources
  • Wilh. Wilhelmsen Holding
  • Panoro Energy

Įtraukiame: -
Pašaliname: -

Chart1

Chart2

Chart3

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital