Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Dovre Insight: OPEC pabaiga

Spekuliantai.lt | 2013-10-22 | Kitos | perskaitė: 1023
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Dovre Insight: OPEC pabaiga Dovre Insight: OPEC pabaiga

1973-ųjų spalį arabų šalys sukrėtė pasaulinę ekonomiką, paskelbdamos naftos embargą. Praėjus keturiasdešimčiai metų OPEC ir Rusijos galia naftos ir dujų rinkose sparčiai mažėja.

 

Naftos kainos ilgą laiką buvo gerokai didesnės, nei tos, kurios būtų buvę, jei veiktų laisvos rinkos jėgos. Norvegijos Karalystė už tai gali dėkoti OPEC. Kartelis apriboja savo gamybą, taip sukurdamas dirbtinį trūkumą ir didesnes kainas.

OPEC kontroliuoja naftos kainą, o Rusija savo rankose laiko Europos gamtinių dujų rinką. Norvegijos laimei, kainos daugeliu atvejų yra dvigubai didesnės nei JAV.

Tačiau technologinės naujovės grasina perversmu politizuotoms ir kartelinėms energijos rinkoms. Tai aiškiai matyti gamtinių dujų rinkoje. Skalūnų dujų revoliucija kartu su pasauline rinka gabenant SGD, daugelyje pasaulio kampelių stums dujų kainas žemyn.

Aukštyn 50 procentų

Žaliavinės naftos rinkoje didžioji naujiena yra ta, kad dėl skalūnų naftos revoliucijos, Jungtinės Valstijos nuo 2010-ųjų savo gamybą padidino 50 procentų. Skalūnų nafta ir dujos tikrai taps pasauliniais fenomenais, bet tai nėra visa istorija. Be to, energijos efektyvumas, atsinaujinanti energija ir pakeičiamumas turės ilgalaikį poveikį.

Norvegijoje Tesla elektrinių automobilių pardavimai klesti, tačiau labai svarbi yra ir SGD bei suslėgtų gamtinių dujų plėtra. Pusę pasaulio naftos naudoja automobiliai, autobusai, sunkvežimiai ir laivai. Esant tokiems dideliems kainų skirtumams, lengva įsivaizduoti, kad gamtinės dujos atliks svarbų vaidmenį ateities transporte.

Tad kodėl naftos kaina dar nekrito? Priežastis ta, kad išaugusią JAV gamybą atsvėrė sutrikdytas tiekimas. Daugiau kaip du milijonai barelių OPEC gamybos pajėgumų šiuo metu yra išjungti dėl sankcijų ar politinių neramumų. Tai keturis kartus daugiau, palyginti su prieš Arabų Pavasarį buvusiu lygiu.

Puikus kompromisas

Šią savaitę į Dovre portfelį  įtraukiame automobilių dalių gamintoją „Kongsberg Automotive”. Esame pozityviai nusiteikę akcijos atžvilgiu dėl trijų priežasčių. Pirma, rezultatai gerėja. Praėjusios savaitės ketvirčio ataskaita rodo, kad visi padaliniai yra pelningi.

Antra, kaina yra patraukli. P / E santykis šiais metais yra 5,5, palyginti su vidutiniškai 13,5 panašiose bendrovėse. Taip pat, atsižvelgiant į didesnį svertą akcija yra pigesnė lyginant su visu sektoriumi.

Galiausiai, esame teigiamai nusiteikę automobilių pramonės atžvilgiu. Euro zonoje automobilių pardavimai siekia dugną, tuo tarpu JAV tendencijos yra daug geresnės. Be to, lengvieji automobiliai vis dar yra tik ankstyvoje stadijoje BRIC šalyse.

Dovre portfelis

·                     Selvaag Bolig
·                     Norsk Hydro
·                     Det norske oljeselskap
·                     EOC
·                     Höegh LNG
·                     Kongsberg Automotive

Įtraukiame: Kongsberg Automotive
Pašaliname: Statoil

 

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

Komentarai2018 11 12 14:18     #41350
 Your work is very good and I appreciate you and hopping for some more informative posts. Thank you for sharing great information to us.
http://www.collegeessayassistance.com/why-is-education-important-to-health/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital