Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

51 savaitės pasaulio rinkų apžvalga

Investuotojų asociacija | 2009-12-21 | Kitos | perskaitė: 802
51 savaitės pasaulio rinkų apžvalga Pastaruoju metu pastebimas JAV dolerio stiprėjimas sukelia daug minčių. Šiaip jis turėtų būti traktuojamas kaip rizikos vengimas, tuo pačiu turėtų bra

Pastaruoju metu pastebimas JAV dolerio stiprėjimas sukelia daug minčių. Šiaip jis turėtų būti traktuojamas kaip rizikos vengimas, tuo pačiu turėtų brangti obligacijos, bei pigti žaliavos ir akcijos. Tačiau obligacijos nelinkusios brangti, o akcijos nelinkusios pigti. Ar tai tik trumpalaikis neatitikimas, ar nauja tendencija? Į šį klausimą galima bus atsakyti šiek tiek vėliau. Tačiau yra aiškus vienas dalykas – pasaulinėse finansų rinkose vyksta tam tikri pasikeitimai.

 

Praėjusią savaitę ir toliau lyderio poziciją buvo užėmęs JAV doleris, kuris per paskutines 5 prekybos dienas pakilo 1.46%. Tuo tarpu per paskutines 20 prekybos dienų jo pliusas taip pat didžiausias (+2.95%). Tačiau kas yra ypač keista, tai kad praėjusią savaitę antroje vietoje pagal kainos pokytį rikiuojasi žaliavos (+0.68%). Kaip žinome, istoriškai žaliavų kainos yra linkusios judėti priešinga kryptimi nei JAV doleris.

 

Per paskutines 5 prekybos dienas daugiausiai brangusia žaliava ir vėl buvo gamtinės dujos (+10.97%). Taip pat ši žaliava yra pirmoje vietoje pagal 20 dienų pokytį (+18.79%). Antroje vietoje pagal paskutinių 5 dienų pokytį buvo nafta (+3.33%). Tuo tarpu daugiausiai koregavosi auksas (-0.34%).

 

Praėjusią savaitę buvo tik 4 šalys, užfiksavusios teigiamus pokyčius: Rusija (+2.02%), Argentina (+1.74%), Turkija (+0.73%) bei Kanada (+0.35%). Visos likusios šalys per paskutines 5 prekybos dienas sugeneravo neigiamą kainos pokytį. Daugiausiai smuko Kinija (-4.77%), Brazilija (-4.70%) ir Honkongas (-3.90%). Kinijos silpnumas nėra geras ženklas, nes kaip žinia daug ekonomistų dabartinį pasaulio ekonomikos atsigavimą sieja būtent su Kinija. Tuo tarpu Kinijos akcijų rinkos silpnumas tą iš esmės paneigia.

 

Praėjusios savaitės JAV sektorių judėjimą galima būtų vadinti kilimu, jei nebūtų vieno bet. Kilo dauguma procikliškų sektorių: nafta ir dujos (+8.15%), statybiniai sektoriai (+2.0%) bei energetika (+1.67%). Tuo tarpu rinkos flagmanas finansinis sektorius ir toliau demonstruoja silpnumą: bankai (-1.64%), finansai bei draudimo paslaugos (-0.5%). Toks kilimas dažnai pasirodo esąs netvarus, bei trunka gana neilgai.

 

Apžvalgą parengė Investuotojų asociacijos valdybos narys Artūras Milevskis  

 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis