Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Praėjusios savaitės apžvalga

Orion Securities | 2012-01-03 | Kitos | perskaitė: 577
Raktiniai žodžiai: Rinkos
Praėjusios savaitės apžvalga Praėjusios savaitės apžvalga

 Penktadienį paskutinį kartą 2011 m. užsidarė akcijų rinkos. Indeksai praėjusiais metais fiksavo nemažus nuostolius: Jungtinės Karalystės FTSE 100 nukrito 5,5%, Vokietijos DAX – 15%, Prancūzijos CAC 40 – 17,8%. Visos Europos bankų indeksas (Stoxx Europe 600 Banking Index) per metus neteko 33,8% vertės. JAV stambios kapitalizacijos bendrovių indeksas S&P 500 metus baigė ten pat, kur pradėjo, susvyruodamas nuo -12,6% iki +8,4%. Nikkei 225 indeksas 2011-aisiais prarado 17,4% vertės ir Japonijos akcijų meškų rinkai sukako 21 metai.

Nors metai nauji, dera prisiminti senas problemas:
Praėjusią savaitę viena iš dažniausiai minimų naujienų buvo tai, kad Europos bankai laikė didžiausias istorijoje sumas ECB, užuot skolinę vienas kitam. Buvo bandoma iš to išvesti vis didėjančią įtampą ir suirutę bankinėje sistemoje teigiant, kad bankai nepasitiki vienas kitu ir renkasi mažesnes nakties indėlių palūkanas ECB. Kita vertus šis faktas gali reikšti tik tiek, kad bankai, iš to paties ECB už 1% pasiskolinę 489 mlrd. EUR trims metams, nusprendė švenčių laikotarpiu trumpam palaikyti juos tame pačiame ECB ir gauti 0,25% palūkanų (t.y. prisiimti -0,75% nuostolį). Tai nereiškia, kad jie tris metus laikys virš 400 mlrd. EUR vienos nakties indėliuose.

Pigiai pasiskolinti eurai visgi atliko savo funkciją ir dalis iš jų dalyvavo Italijos obligacijų platinime. Trečiadienį Italija sėkmingai išplatino 9 mlrd. eurų trumpalaikių 6 mėnesių obligacijų, už kuriuos mokės 3,25% metinių palūkanų. Ketvirtadienį Italija, išleisdama ilgalaikes obligacijas, pasiskolino 7 mlrd. vietoje planuotų 8,5 mlrd. eurų. Trys didžiausios emisijos buvo: 10 metų (2,5 mlrd. EUR su 6,979% pajamingumu), 3 metų (2,5 mlrd. EUR su 5,62% pajamingumu) ir 9 metų (1,17 mlrd. EUR su 6,7% pajamingumu). 3 ir 10 metų trukmės obligacijų pajamingumai buvo mažesni nei rekordiniai, tačiau vis dar labai aukšti. 2012 m. Italija turės pasiskolinti apie 440 mlrd. eurų, todėl mažesnis nei planuota aukciono metu išplatintas skolos kiekis yra neigiamas signalas.

Ketvirtadienį skolą refinansavo ir Vengrija, turėjusi apleisti 3 metų trukmės skolos vertybinių popierių platinimą, o už ilgesnio laikotarpio skolą mokėdama daugiau nei 9% metinių palūkanų. Ji išplatino 5 metų trukmės ir 10 mlrd. forintų (apie 32 mln. EUR) dydžio obligacijų emisiją mokėdama vidutiniškai 9,63% palūkanų. 2012 m. Vengrijai reikia refinansuoti apie 4,5 mlrd. eurų skolos, o TVF neseniai pasakė suteiksiantis šiai šaliai finansinę pagalbą tik tada, jei Vengrijos vyriausybė imsis ryžtingų reformų.

Paskutiniosiomis metų dienomis euro vertė jenos atžvilgiu nusirito į vienuolikos metų žemumas. Euras antroje metų pusėje pigo daugelio valiutų atžvilgiu. Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai visuomet gynė euro potencialą ir aiškiai atskyrė skolos krizę, su kuria susiduria tik kai kurios Europos šalys, ir euro krizę, kurios, anot jų, nėra. Pasak naujausių pasisakymų šia tema, suvaldžius Europos skolų krizę ir padidinus fiskalinę integraciją, euras turėtų tapti stipresne valiuta nei iki pastarųjų dviejų metų įvykių, o per artimiausius 10 metų – svarbiausia atsiskaitymų valiuta pasaulyje.

Šią savaitę:
Pirmadienį paskelbtas Eurozonos gamybos indeksas, kuris gruodį krito penktą mėnesį iš eilės. Indeksas skaičiuojamas apibendrinant planuojamų užsakymų duomenis, surinktus apklausos būdu. Daugelis remdamiesi šio indeksas duomenimis linkę prognozuoti recesiją. 2012 m., atsižvelgiant į naujausius Europos lyderių pasisakymus, turėtų būti sunkesni nei praėję metai.

Trečiadienį bus skelbiamas Eurozonos paslaugų sektoriaus indeksas, kuris skaičiuojamas analogišku apklausos būdu kaip ir gamybos indeksas bei taip pat naudojamas prognozuojant ekonomikos ciklą.

Ketvirtadienį vyks Prancūzijos obligacijų aukcionas, kurio metu šalis sieks pasiskolinti 7–8 mlrd. EUR. Prancūzija 2012 m. turi išpirkti 281 mlrd. EUR obligacijų ir sumokėti 41 mlrd. EUR atkarpos palūkanų. Tai antra pagal dydį po Italijos 2012 m. išperkamų obligacijų vertė euro zonoje.

Penktadienį skelbiamas JAV nedarbo lygis, tačiau daugiau dėmesio tradiciškai gali sulaukti bedarbystės paraiškų skaičius JAV paskutinę gruodžio savaitę, skelbiamas ketvirtadienį.

Šeštadienis yra Ispanijos vyriausybės nustatytas terminas, iki kurio profsąjungos ir darbdavių organizacijos turi sutarti dėl būsimų pertvarkų Ispanijos darbo rinkoje. Nedarbo lygis Ispanijoje ilgą laiką išlieka didžiausias tarp Europos Sąjungos šalių: 2011 m. spalį jis siekė net 22,8%.

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital