Komentarai Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

46 savaitės pasaulio rinkų apžvalga

spekuliantai.lt | 2009-11-16 | Kitos | perskaitė: 990
46 savaitės pasaulio rinkų apžvalga Praėjusią savaitę investuotojai toliau buvo linkę prisiimti didesnę riziką ir didžiąją dalį pinigų kreipė į pasaulines akcijų rinkas, tuo tarpu JA

Praėjusią savaitę investuotojai toliau buvo linkę prisiimti didesnę riziką ir didžiąją dalį pinigų kreipė į pasaulines akcijų rinkas, tuo tarpu JAV doleris ir toliau buvo sėkmingai pardavinėjamas. Reikia nepamiršti, kad pingantis JAV doleris ilgesniame laikotarpyje turėtų būti suvokiamas kaip infliacinis reiškinys, o brangstančios žaliavos tą tik patvirtina.


Eilinį kartą daugiausiai investuotojų dėmesio sulaukė pasauliniai akcijų indeksai. Pagrindinis JAV akcijų indeksas S&P 500 per paskutines 5 prekybos dienas pasistiebė 2.32%. JAV obligacijos ir bendrinis Žaliavų indeksas per paskutinę savaitę atitinkamai pakilo 0.52% ir 0.21%. Tai yra tam tikras neatitikimas, nes paskutinius du metus šie instrumentai pasižymi gana didele neigiama koreliacija, t.y. kai obligacijų kainos kyla, žaliavų kainos turėtų smukti. JAV doleris iš keturių pagrindinių finansinių instrumentų ir toliau išlieka silpniausias. Per savaitę jis smuko 2.23%.


Praėjusią savaitę ir vėl labai gerai pasirodė metalai. Daugiausiai per paskutines 5 prekybos dienas pabrango Auksas (+2.15%), tada Taurieji metalai (+1.79%), Sidabras (+0.35%) ir Industriniai metalai (+0.15%). Būtent Tauriųjų metalų lyderiavimas iš dalies pažymi tai, kad investuotojai siekia draustis nuo „galimos“ infliacijos arba JAV dolerio nuvertėjimo. Gamtinės dujos ir toliau nerodo jokių teigiamų ženklų. Per paskutinę savaitę jų kaina smuko daugiausiai (-4.93%), tuo tarpu per paskutines 20 prekybos dienų jų vertė yra smukusi net 21.69%.


Analizuojant atskiras šalis matome, kad vėl beveik visų stebimų šalių akcijų indeksai užfiksavo teigiamus kainos pokyčius. Tarp daugiausiai pabrangusių šalių galima rasti Rusiją (+6.38%), Meksiką (+5.85%), Indiją (+5.54%), Švediją (+5.19%) ir Australiją (+5.15%). Tuo tarpu praėjusią savaitę vienintelė neigiamą kainos pokytį sugeneravusi šalis buvo Japonija (-0.42%). Dauguma analizuojamų šalių vis dar išlieka aiškioje kilimo tendencijoje, tačiau tam tikros šalys (Vokietija, Kanada, Prancūzija) pastaruoju metu rodo tam tikrą silpnumą.
 

Antrą savaitę iš eilės matome žaliuojančius praktiškai visus sektorius. Vėlgi daugiausiai kilo stipriausi sektoriai – Nekilnojamas turtas pakilo 6.25%, Vartojimo prekės – 3.27%, o Informacinių technologijų, Gamybos bei Mažmeninės prekybos sektoriai pasistiebė daugiau nei 2.0%.


Apžvalgą parengė Investuotojų asociacijos valdybos narys Artūras Milevskis
 

Taip pat skaitykite

Gausos amžius

Kitas Saudo Arabijos žingsnis

Dovre Insight: Ko nežino susiję asmenys

Dovre Insight: What does the fox say?

2015-04-02 | Kitos 2015-03-09 | Kitos 2015-03-03 | Kitos 2015-02-03 | Kitos

KomentaraiEkonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital