Komentarai 13 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Bulgarija: Išsvajotoji žemė?

Nojus | 2007-10-12 | NT rinka | perskaitė: 4293
Bulgarija: Išsvajotoji žemė? Bulgaria Real estate

Nauji Global Property Guide tyrimai pakėlė Bulgariją į trečiąją vietą tarp patraukliausių investicijų į NT Europos rinkoje. GPG įvertino šalies ekonominę ir politinę poziciją nekilnojamo turto rinkoje ir laiko ją patrauklia.Ypač atkreiptinas dėmesys į Bulgarijos aukštą NT nuomos pelningumą (apie 10.6%), vykdomas reformas šalyje, žemas kainas. Tačiau pabrėžė dėl didelių įsigijimų kaštų.
Tad ar Bulgarijos Nekilnojamasis turtas mums vis dar gali būti įdomus? Klausimas užduodamas ne šiaip sau. Matau žmones, kurie užsidirbę iš Lietuvos NT, ieško galimybių investuoti į kitų šalių NT rinkas, ir Bulgarija yra dažniausiai minima. Tačiau girdžiu ir kalbas, kad Bulgarijos NT jau nuvažiavęs traukinys. Kaip yra iš tikrųjų?
Nežinau. Niekas to negali žinoti? Galima tik pamodeliuoti situacijas remiantis patirtimi bei įspūdžiais. Ir kuo daugiau apie tai rašoma, tuo painiau. Aš gi parašysiu trumpai.
Bulgarijos įstojimas į EU, psichologiškai paveikė tiek vartotojus, tiek investuotojus. Pirmoji investicijų banga užkėlė NT kainas į aukštumas, tačiau analitikai nemato jokio pagrindo joms mažėti. Pirma, Bulgarija privalo susitvarkyti šalies struktūroje, kad galėtų pilnai panaudoti jai skiriamas ES lėšos. Antra, tų lėšų panaudojimas struktūroms suteiks naują kokybę, o tai reiškia ekonomikos vystymąsi, vartotojų perkamosios galios augimą, komercinių patalpų, tokių kaip biurai, prekybos ir logistikos centrai, poreikio didėjimą ir pan. Visa tai tik kels tiek žemės sklypų, tiek visų paskirčių NT kainas. O tai tik pradžia...
Sparčiai didėja privačių įmonių skaičius. Jos sukurs ne kiek BVP, kiek turtingą vartotoją, kas itin svarbu šioje stadijoje žiūrint mūsų akimis.
Kaip ir kiekvienoj NT rinkoje, Bulgarijos NT rinka turi nuosavos rizikos. Tai kaip ir visur kitur, rizika susijusi su vieta. Tai gali būti per didelis užstatymas turistų lankomiausiose vietose arba blogame infrastruktūros suplanavime. Tokių dalykų iš anksto negali žinoti. Tam reikia arba pačiam tirti rinką, arba naudotis konsultantų paslaugomis.
Tačiau niekam nekyla abejonių, kad Bulgarijoje perspektyviausi objektai investicijoms yra žemės sklypai. Bet čia vėlgi, kaip ir kur pasirinksi... bet jei pasirenkamas sklypas, kur šalia formuojamas žemės plotas statyboms ir Jūsų sklypas irgi įeina, tai sėkmė. Ir reikia pastebėti, kad tokių “neprijungtų”, nesuplanuotų sklypų yra labai ir labai daug.

Apžvalga parašyta remiantis užsienio spauda, bei konsultantų Bulgarijoje http://www.bulgarialand.info pastabomis.

Sėkmės,
© Nojus

Taip pat skaitykite

Žemės įsigijimo ribojimų neigiami atgarsiai – ir Vilniaus biržoje

Pardavimas atsigauna, bet šuolių nesitikima

Teisininko komentaras: šiandien galiojantis žemės mokestis – vargu ar tokią praktiką galima laikyti efektyvia arba tęstina

2012 metų naujų butų pardavimai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

2014-04-02 | NT rinka 2013-06-20 | NT rinka 2013-02-11 | NT rinka 2013-02-11 | NT rinka

Komentarai2007 10 12 16:53     #2329
Straipsnis geras, bet ko tai jis man tai primena reklamini straipsni
2007 10 12 17:56     #2330
Man būtų įdomu sužinoti,kiek metų ir kokiu mastu NT įsigijimui naudojamos bankų paskolos.Galvoju,kad NT kainos gali stipriausiai kristi ten,kur daug kreditų arba jos sukilusios dėl euforijos. Gan sūriai išrodo 10,6 proc,nuomos grąža.Man max yra pavykę 10,5proc.,bet tai gan sudėtinga.Iš kur toks skaičius?Ar praktiko pateiktas,ar NT agento ?Jei agento-prarastas saikas sūdant Jei praktiko,ir patikimo...Nesinagrinėjau aš Bulgarijos,bet pamąsčius,tada turėtų būti žemos NT kainos,aukštos gyventojų pajamos,stiprus NT trūkumas šalyje,sunkiai prieinami kreditai...
2007 10 12 18:16     #2331
Agata, 10.6 pateikė Global Property Guide
2007 10 12 18:30     #2332
Suprantu...Ne tokių pasakėlių teko skaityti.Na gal kokiame segmente...bet čia rizika prastovoms.Tą vietą reikėtų ypač rimtai panagrinėti. Na,o jei tai tiesa,tai reikėtų akimirksniu susimesti pinigus į "čemodaną" ir lėktiAtsipirkimas 9,5m pradiniais skaičiavimais,žirklės kasmet siaurėja,taigi realus...Fantastika O ar daug lekiančių?Koks pasiūlos-paklausos santykis?
2007 10 12 18:52     #2333
Paprasčiausiai galima paklausti onsultanto, kurį aš nurodžiau. Jis lietuviškai kalbantis. Matau, kad tema jau išeina iš komentarų rėmų, tai geriau taip ir padaryti...
2007 10 12 19:14     #2334
Is karto atsiprasau, kad busiu kategoriskas, bet straipsnyje kazkiek informatyvi tik pirma pastraipa ir joje tera du faktai apie Bulgarija: trecia vieta pagal Property Guide ir 10,6 proc. graza. Likusia teksto dali galima panaudoti rasant analogiska straipsni apie kokia nors Rumunija, Latvija ar Estija. Net jei zodi Bulgarija pakeisti i zodi Lietuva - irgi viskas is esmes tiktu. Nes likusioje teksto dalyje nera nei vieno fakto ar skaiciaus susijusio su pacia Bulgarija, o bendri pamastymai tinka absoliuciai visoms augancioms rinkoms. Sorry uz kritika, bet nesusilaikiau
2007 10 12 19:23     #2335
Nojau, Jus geriau nerasykit ... nes spekuliantuose lankosi vunderkindai, visaziniai, bet patys su kitais pasidalinti informacija negali, o gal nemoka ? Bet visus kitus "kalti" prie gedos stulpo pirmieji.
2007 10 12 19:34     #2336
Dėkui už patarimą Bet aš čia senbuvis, daugmaž pažįstu bendruomenę, viskas čia tvarkoj...
2007 10 12 21:21     #2337
Nesupratau,ko prietranka taip įsiaudrino.Tema įdomi,klausimai ne vunderkindiški,o iš elementoriaus.Permečiau su kalkuliatoriumi apytiksliai,Lietuvoje investavus prieš patį kilimą nuomos grąža buvo 6 proc.,dabar-patys žinote...Jei tas skaičius 10,6 yra realus,tai turėtų būti tikrai įdomi rinka.Ir jei nėra daug kreditinių,mažas pavojus dėl kainų kritimo ryšium su bendra NT kainų kritimo tendencija.Ir jei rinka dar neįvertinta,tai garantuotas ilgalaikis kilimas.O klausimus uždaviau,nes man tai įdomu.Bus klausimai,gal kas atsakys.Tuo labiau dabar yra besidomėjusių tais klausimais,netikėčiau,kad gailėtų informacijos.Jei visi tie kriterijai atitinka,tada tai lobis.
2007 10 13 06:58     #2338
Agata, neturejau omeny Jusu ... Jusu kompetencija NT pasaulyje zinau.
2007 10 13 07:26     #2339
Jei mano "kompetencija"mane tenkintų,neuždavinėčiau klausimų ir nesėdėčiau forumuoseO šio straipsnio tikslas,manau, ir yra,kad kuo daugiau visi sužinotume apie Bulgariją.Juk ne straipsnio literatūrinį stilių reikia vertinti.Juk negali užsinorėti to,apie ką mažai žinai,ar kyla abejonių.Apie kai kurias šalis tikrai mažai gauname "gyvos"informacijos,nes nebūna tarp mūsų su tuo susidūrusių,bet apie Bulgariją jos turėtų būti daug - juk negali planuoti pinigų,smulkmeniškai neįsigilinęs.Tuomet tai būtų ruletė...Teoriškai man yra tekę gauti informacijos apie nuomos grąžą 4 kart didesnęNepykstu tokiais atvejais,pykt galima tik ant savo"makaulės".O kadangi tai beveik visada besikartojantis dalykas,pabandžiau ieškoti toje vietoje bendrų vardiklių.Man šis skaičius labai svarbus.Gerai,kad bus gerai ateityje,bet dar geriau,jei yra gerai šiandien ir bus gerai ateityje.
2007 10 13 15:17     #2340
Del nuomos pelningumo 10,6 kiles gincas beprasmis, juk galima nesunkiai patikrinti. Kiek kainuoja butas ir nuomos kainos, aisku duomenys nebus tikslus, bet +/-. Juk ir LT Agata buvai isspaudus 10,5. Mano rekordas 10., bet taibuvo senai ir netiesaTip kad skaicius gali buti ir realus, bet ar ilgai tai buvo ir kiek bus tai svarbiausia, nes ta nisa turetu greitai uzsipildyti ir svyruos apie 6.
2007 10 21 20:16     #2371
Tik nepamineta kad Anglai, kiti turtingi europieciai ir tie patys Estai jau senokai ten investuoja, kai kuriu segmentu kainos jau nemazos. Pries investuodami nepatingekiteplaciau pasidometi

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis