Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Žemės įsigijimo ribojimų neigiami atgarsiai – ir Vilniaus biržoje

Spekuliantai | 2014-04-02 | NT rinka | perskaitė: 2172
Žemės įsigijimo ribojimų neigiami atgarsiai – ir Vilniaus biržoje Siūlomi žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo apribojimai atsilieps ir trims lietuviško kapitalo bendrovėms, kurių akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Vil

 Vilnius, balandžio 2 d. Siūlomi žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo apribojimai atsilieps ir trims lietuviško kapitalo bendrovėms, kurių akcijos kotiruojamos NASDAQ OMX Vilnius biržoje ir bus žalingi šių įmonių smulkiesiems akcininkams. Su plėtros sunkumais susidurs ne tik „Linas Agro Group“, „Invalda LT“ bei „Agrowill group“, bet ir Vokietijos biržoje kotiruojama, bet Lietuvoje į žemės ūkį investuojanti „KTG Agrar“, praneša Investuotojų asociacija.
„Ateidamos į biržą bendrovės deklaravo siekį dirbti skaidriai ir siekti naudos visiems akcininkams. Nuo šių metų pradžios įsigalioję žemės įsigijimo apribojimai bei siūlomi papildomi saugikliai legalią plėtrą padarys neįmanoma, todėl bus žalingi keliems tūkstančiams smulkiųjų akcininkų ir visai Lietuvos kapitalo rinkai“, - sakė Investuotojų asociacijos valdybos narys Vaidotas Rūkas.
Pasak jo, tiek „Linas Agro Group“, tiek „Agrowill group“, tiek „Invaldos LT“ investicijų turinti „Litagra“ didesnę dalį dirbamos žemės nuomojasi. Žemės savininkams nusprendus parduoti žemę, šios bendrovės pagal įstatymą negalės jos įsigyti, todėl jų dirbamus plotus gali perimti smulkesni ūkininkai, valdantys mažiau nei 500 hektarų, arba turimas žemes išskaidę tarp šeimos narių.
V. Rūko teigimu, pataisos legaliam verslui draus investuoti ir plėstis. „Mažuose ūkiuose nevengiama vokelių, jie taip pat yra mažiau efektyvūs, todėl dirbtinėmis priemonėmis privertus ūkius dar smulkėti, mažėtų Lietuvos eksporto pajamos“ , - teigė V. Rūkas.
Anot jo, baimės, kad į Lietuvą atskris krūva užsieniečių ir supirks žemę yra nepagrįstos vien dėl to, kad Lietuvoje praktiškai nėra koncentruotų žemės plotų – vidutinis ūkio dydis yra mažesnis nei 10 hektarų.“ Ko gero, smulkesni žemės plotai yra tik Indijoje“, - sakė V. Rūkas.
Lietuvoje grūdinėmis kultūromis 2013 metais buvo apsėta apie 1,255 mln. hektarų žemės. Priešingai nei kituose sektoriuose, kur dominuoja užsienio kapitalas, koncentracija žemės ūkyje nėra didelė – stambiausi žaidėjai turi vos 1-2 proc. rinkos.
Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Taip pat skaitykite

Pardavimas atsigauna, bet šuolių nesitikima

Teisininko komentaras: šiandien galiojantis žemės mokestis – vargu ar tokią praktiką galima laikyti efektyvia arba tęstina

2012 metų naujų butų pardavimai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Baltijos šalių NT rinkoje vyrauja perspektyvus stabilumas

2013-06-20 | NT rinka 2013-02-11 | NT rinka 2013-02-11 | NT rinka 2013-02-11 | NT rinka

Komentarai2018 11 08 13:47     #41141
 Awesome and interesting article. Great things you've always shared with us. Thanks. Just continue composing this kind of post.
http://www.dressesgreat.com/what-is-the-meaning-of-dating-a-person/


Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital