Komentarai 1 Siųsti draugui Spausdinti Vertinimas Neįvertintas

Teisininko komentaras: šiandien galiojantis žemės mokestis – vargu ar tokią praktiką galima laikyti efektyvia arba tęstina

Spekuliantai.lt | 2013-02-11 | NT rinka | perskaitė: 1275
Raktiniai žodžiai: NT rinka, Lietuva
Teisininko komentaras: šiandien galiojantis žemės mokestis – vargu ar tokią praktiką galima laikyti efektyvia arba tęstina Teisininko komentaras: šiandien galiojantis žemės mokestis – vargu ar tokią praktiką galima laikyti efektyvia arba tęstina

 2013 m. sausio 1 d. įsigaliojęs žemės mokestis jau sukėlė abejonių dėl teisinės technikos ir galimais įgyvendinimo nesklandumais. Abejonių kelia ir pačiame įstatyme numatytų mokesčio tarifų pagrįstumas bei proporcingumas. Klausimų kyla ir dėl šio bei nekilnojamo turto mokesčių administravimo kaštų bei surenkamų mokesčio pajamų santykio. „Šiandien turime du mokesčio įstatymus, panašiai ir kartu skirtingai reglamentuojančius laibai glaudžiai susijusių objektų – žemės ir kito nekilnojamo turto apmokestinimą. Vargu ar tokią praktiką galima pavadinti efektyvia arba tęstina.“ – teigia Saulė Dagilytė, advokatų kontoros SORAINEN teisininkė.

„Vienas iš racionaliausių sprendimų šiuo atveju sprendžiant minėtas problemas – vieningas nekilnojamojo turto mokestis, apimantis tiek žemės, tiek kito nekilnojamojo turto apmokestinimą. Išplėtus šio mokesčio bazę, atsisakius daugelio nepagrįstų lengvatų, nustačius priimtiną tarifą ir suvienodinus administravimą, šis mokestis gali tapti efektyvesniu pajamų šaltiniu savivaldybėms bei priimtinesnis verslui bei visuomenei“ – šiandien LNTPA konferencijoje kalbėjo Saulė Dagilytė.

„Stoviniuoti šioje situacijoje negalime – būtina imtis priemonių nedelsiant, nes savivaldybės rizikuoja netekti pajamų iš žemės mokesčio. Šiuo metu darbą jau pradėjo Ministro Pirmininko potvarkiu sukurta darbo grupė, kuri atliks mokesčių sistemos peržiūrą bei artimiausiu metu parengs siūlymus sisteminiai reformai, todėl tikiuosi, kad ir šis klausimas nebus paliktas nuošalyje“ – teigia teisininkė.

Lietuvai reformuoti turto mokestį jau prieš kurį laiką siūlė Tarptautinio valiutos fondo ekspertai bei Europos Vadovų Taryba.

Taip pat skaitykite

Žemės įsigijimo ribojimų neigiami atgarsiai – ir Vilniaus biržoje

Pardavimas atsigauna, bet šuolių nesitikima

2012 metų naujų butų pardavimai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje

Baltijos šalių NT rinkoje vyrauja perspektyvus stabilumas

2014-04-02 | NT rinka 2013-06-20 | NT rinka 2013-02-11 | NT rinka 2013-02-11 | NT rinka

Komentarai2014 05 23 23:51     #35748
 80% muito krantą bus visiškai atidėti zonos verslo atsigavimą, sumažinti dabartinius Verslo sektorius vertes daug daugiau ir eiti apie kaip svarbiame užkliūti iki Nama siūlymo srityje. Nepaisant šios pareigos, Žaliųjų partija dabar turi už "svetainės tobulinimo mokestį" pasiūlymą - nesvarbu, kad metodai. Aš visiškai padėti iš sąnaudomis idėja dėl netikėtai pasiimti į plotą vertės, tačiau toks vertinimas turi būti pagrįstas ir CommonSense taip, kad jis gyvena iki lūkesčius.

Ekonominis kalendorius

Prekybos statistika realiu laiku

Techninės analizės įrankis