My Blog

siMS | 2006-12-27 17:21 | perskaitė: 1946
My Blog Užrašai sau, ir tiems kam įdomu pradedančiojo žingsniai. Komentarai laukiami.Lietuvių gerai nemoku, tad klaidų tikriausiai privėliau :) 2006-12-27

Užrašai sau, ir tiems kam įdomu pradedančiojo žingsniai. Komentarai laukiami.Lietuvių gerai nemoku, tad klaidų tikriausiai privėliau2006-12-27Atostogos. Laisvas laikas. Geriausias metas tobulėti.

Šiandien pabaigiau skaityti „Come into my trading room“. Ją pabaigiau tik dabar, nes buvau užsėmęs rimtesne veikla. Tiesa sakant knyga nepadarė įspūdžio, gal dėlto, kad jau buvau skaitęs „Understanding stocks“. Jos abi labai panašios, manyčiau, pradedančiųjų lygio. Man jau norėjosi rimtesnės. Tačiau patiko paskutiniai knygos skyriai, kuriuose buvo aprašyta, kaip vesti ataskaitas, ką reikėtų paminėti dienoraštyje, veiklos planas ir pinigų valdymas. Jis mane sudomino ir pamačiau, kad nesilaikau nei vienos iš nurodytos taisyklės( ar kas nors laikotės taisyklės: rizikuoti tik 2% viso kapitalo vienai akcijai, ir 6% visam portfeliui ?).

Sekanti knyga, kurią jau pradėjau skaityti, buvo jau anksčiau aprašyta dienoraštyje, Fire your stock analyst: analyzing stocks on your own. Tikrai įdomi knyga, kurią perskaitęs turėčiau smarkiai patobulėti FA srityje."if I become half a percent smarter each year, I’ll be a genius by the time I die." Lou Taylor

2006-12-21

Ši saviatė - CANSLIM analizių savaitė, kiekviena diena stengiamės po naują pristatyti. O dabar pažvelkime ką pasiekėme per metus(nepilnus): Analizės apimtis padidėjo nuo 2 iki 6 puslapių(200% augimas), narių kolkas išliko pastovus skaičius(nors buvo ir išėjimų,atėjimų). Tyrimuose nuo 2006m Balandžio mėn, patalpintos 7 analizės, o iki tol dar buvo apie 17. Smagu, kai jaučiamas progresas.

2006-11-28

Apsilankius atminties lavinimo seminare ir paskaičius keletą straipsnių apie asmeninį tobulinimą (Personal development), vis labiau pradėjau tuo domėtis.

Seminaras davė naudos, bent jau man. Sužinojau, kaip taikyti asociacijos, kelionių, skaičių ir kitus metodus. Šiandien padariau dar keletą neužbaigtų testų iš seminaro, ir ką jūs pasakysite – pagerėjo atmintis.

Taip pat, vėl pradėjau domėtis greito skaitymo metodu(speed reading), jį jau buvau bandęs įveikti prieš kelis metus, bet matyt neturėjau pakankamai motyvacijos ir supratimo, kaip ir ką reikia daryti.

Mano tikslai, iki Sausio 1d. atsikratyti subvokalizacijos, padvigubinti skaitymo greitį ir per 10min įsiminti 100daiktų. Gera atmintis + greitas skaitymas = ?p.s. komentarai laukiami

2006-11-18

Seminaras „Geniali atmintis“

2006-11-16

Su kiekviena diena iš visų pusių, vis labiau didėja pasakojimų apie mokslą Anglijoje ir pačius anglus. Vis labiau norisi išvykti studijuoti į užsienį ir, galbūt, taip užsitikrinti ateitį. Vilioja studijų kokybė, platus investavimo temų nagrinėjimas studijų metu, investicinis klubas, paskola mokslui, anglų kalbos tobulinimas...

Šią ir užpraeitą savaitę į mokyklą vis užsuką klasiokės draugė, kuri mokosi Anglijos koledže. Turėjau progos pabendrauti su ja ir paklausinėti man aktualių klausimų. Ji sakė, kad pas ją mokslas nesunkus(studijuoją kažką ir bus stiuardesė), knygų neturi, viską mokosi iš filmų, nes rašinius rašo po to kai pažiūri filmą. Pabuvojus pas mus pamokose išsiaiškinome, kad ji net nežino kas yra Pitagoro teorema ar kaip naudojami sinusai, kosinusai. Anglijoje nuo 8 klasės(dabar jai 16 metų, jau koledže). Taip pat patvirtino, kad anglai labai mėgsta girtis futbolu, o merginos neįspūdingos. Anglų kalbą įvaldė per 5 mėnesius, nors kai pabuvojo pas mus, anglų pamokoje, pamačiau, kad gramatika pas ją negeriau nei pas mane

Investavimas...Vis dar skaitau Come Into My Trading Room. Po šios knygos žadu imti ką nors rimtesnio, o ne įžanginio tipo knygą. Patiko pranasblk rekomenduota knyga:FIRE YOUR STOCK ANALYST! ANALYZING STOCKS ON YOUR OWN" tikriausiai ją ir imsiu.

Taip pat užsiregistravau keliuose investavimo žaidimuose, jeigu netingėsiu gal ką ir pasieksiu

2006-10-28

Turėjau galimybę sudalyvauti seminare „Investavimo psichologija“. Seminaro apžvalga

2006 10 01

Prasidėjo spalis, tikėkimės neraudonasis, kaip praeitais metais. Mokslai suvalgo didžiąją laiko dalį, todėl domėjimasis investicijomis nukenčia...:con

Per Rugsėjo mėnesį perskaičiau D.Tomas "Piniguočių dinastijos". Knyga kaip knyga, bet su E.Zola "Pinigai" nėra net ko lyginti. Šioje knygoje aprašoma daugybė temų, tačiau jų yra daug, ir bendrai gaunasi, kad nori aprėpti viską, o gaunasi niekas.

Šioje knygoje buvo nagrinėjamos tokios temos: JAV dolerio apokalipsė, afera su kakava, pakilimai ir smukimai meno pasaulyje, geltonasis metalas, lošimų klubų stambieji lošėjai, akcijų biržos revoliucija, cukraus prekyba, galvijų auginimo verslas, konglomerato valdymas, prieglobstis nuo mokesčių Bahamų salose, tulpių svogūnėlių spekuliacija...P.S. jau dabar daugelio iš išvardintų dalykų atsimenu tik trupinius ozingoffP.S.S. gavau Markso "Kapitalas" iš bibliotekos. Bibliotekininkė, net sakė eis pas direktorių pasigirti, kad ne bereikalo laikė šią knygą

2006 09 11

Įsimintina diena, ne tik dėl "teroro" akto, bet ir dėl VVPB organizuojamo susitikimo, kuriame turėjau progos sudalyvauti. Tai buvo pirmas kartas, kada aš dalyvavau tokio tipo renginyje ir pirmą kartą susitikau su spekuliantais.

Tiesa, turbūt buvau jauniausias dalyvis ir tikriausiai daugeliui kilo klausimas: ”Ką tas vaikas čia veikia ?”

2006 09 03

Vasara praslinko, ir reikia apžvelgti, kas buvo suplanuota ir kas įvykdyta. Deja, įvykdyti pavyko tik 1 ir 3 punktą. Gal dėl kitų punktų nevykdymo buvo kalta biržos korekcija ?

Per tris mėnesius tesugebėjau perskaityti vieną knygą: Emilis Zola "Pinigai". Knyga buvo tikrai įdomesnė nei maniau prieš pradedant skaityti, manau, ji man patiko labiau negu T.Dreizerio "Finansinkas". Šioje knygoje buvo rašoma apie banko steigimą, machinacijas banko viduje, emisijų platinimo subtilybes, nuolatinį akcijų kurso palaikymą supirkinėjant savas akcijas ir negailestingą kovą tarp kilimo ir kritimo spekuliantų, banko lėšų iššvaistymą, ir bankrutavimą, nepajėgus atlaikyti kritimo spekuliantų(short sell) spaudimo.

Per mokslo metus reikės toliau gilinti FA žinias, kartais paprekiauti, paskaityti rimtesnę knygą apie investavimą ir žinoma daryti N.D.

2006 07 27

Akcijos - rizikinga investicija. Niekaip nesuprasdavau šito sakinio. Kodėl ji tokia rizikinga ? tai pakyla, tai pakrenta, kas čia tokio.Bet praita savaitė ir ši diena parodė, kad jos iš ties rizikingos. LFO paskelbusi neigiamą pelną sugebėjo beveik tris sesijas iš eilės sugeneruoti po -15%. O taip pat šiandien SRS dėl dezinformacijos paskleidimo, sugebėjo nukristi net iki -9% sesijos metu. Dabar pamačiau, kad jos išties rizikingos.

Nieko gero nenuveikiau per šią savaitę, apart parašyto straipsnio, ir tolesnių planų svarstymo

2006 07 17

Pradejau toliau mokintis investavimo meno, tiksliau pradejau ruostis.Bandziau susirasti trumpa mokomaji straipsni apie FA. taciau radau tik jau perskaityta Introduction To Fundamental Analysis kuis nelabai atitiko to ka tikejau tenai rasti.Tame straisnyje buvo rasoma apie balance,income... statements. Taip pat is perzvelgtu straipsniu, man patiko akcijos pasirinkimimas pagal CANSLIM (kuri jau teko taikyti).P.S. gal kas turit kokios susistemints literaturos apie FA pagrindinius rodiklius ?

2006 07 13

Senokai nerašiau, tad nusprendžiau, kad atėjo laikas aprašyti kaip praėjo mėnesiukas.Svarbiausias dalykas, kurį išmokau, tai skaityti balansų lenteles.Ir visa tai kelių investopedijos straipsnių dėka(Reading The Balance Sheet ; What Is A Cash Flow Statment ; Understanding The Income Statment).Dar viena žadu perskaityt, kai atrasiu noro gilintis labiau į balansus (Advanced Financial Statements Analysis)Pradėjau skaityti E.Zola romaną "Pinigai":

Romane rašytojas negailestingai demaskuoja biržos spekuliantus Antrosios imperijos metu.Ryškus spekuliantų pasaulio machinacijos įtraukia dagybę lengvatikių žmonių ir vėliau galutinai juos nuskurdina.Liepos mėnesį pradėsiu gilinti FA žinias.

2006 06 14

Egzaminai eina į pabaiga, vasara pradeda darytis šiltesnė, o biržoje, kaip ir buvo raudona taip ir toliau raudonuoja...Portfelio vertė mažėja dideliais tempais, net praėjo noras atnaujinti vertes

Šiandien buvau Finastos rengiamame seminare: "Kaip įdarbinti pinigus? Investavimo galimybės". Jis buvo nemokamas, tad nėra ko ir norėti.Visos temos man jau buvo žinomos, tad padariau išvada, kad teorinę medžiagą įsisavinęs gerai.

P.S. paminėjo ir spekuliantai.lt tik truputį sumaišė pasakydamas, kad galima palyginti forex tarpininkų kainas, pliusus ir minusus.

2006 05 30

Artėja vasara, prekybos metas...Tikėkimės ši vasara bus tokia pati aktyvi kaip ir praeitais metais.Šiandien gavau pinigų(vasarai), investavimui.Turėdamas keletą laisvų dienų nusprendžiau pradėti apsipirkinėti.šį kartą nebepirkau, kaip anksčiau(at market).Padaviau pavedimus, kad stovėtų pirmi jeigu kas nusimest norėtų, kantriai laukiau ir iš dviejų pavedimų vienas buvo įvykdytas: INVL @12.20

Po iškylos į gamtą, paskaitinėjau forumą,irc pokalbius, ir radau įdomų testą: Investment Concepts, kurį atliko keletą spekuliantų, norėjau ir aš išbandyti jėgas,kaip naujokas, ir nesitikėdamas išlaikyti - išlaikiau stipriausios vietos: pagrindai, akcijos, obligacijos. Silpniausios: investiciniai fondai.

Gavęs neblogą rezultatą(kaip savo amžiaus), nusprendžiau, kad verta dar labiau domėtis investicijomis

2006 05 12

Pasipildžiau savo investicinį portfelį SRS ir APG akcijomis.

2006 05 06

Vasara jau beveik šalia, reikia pradėti mąstyti kaip naudingai praleisti tuos varganus 2,5mėn.Kadangi man neįmanomą(tikriausiai) rasti darbo susėjusio su finansais, tad nusprendžiau vasarą gilinti teorines žinias apie investavimą, ir aktyviai prekiauti biržoje - kaupti praktiką.

Kiekvieną darbo dieną darysiu:    1 Stebėsiu prekyba biržoje, seksiu pokalbius irc kanale.

    2 Per mėnesį perskaitysiu bent vieną knygą apie investavimą.

    3 Kiekvieną dieną skaitysiu bent po vieną investopedijos pamokomąjį gidą, straipsnį, dienos frazę.

    4 Kiekvieną dieną sužaisiu bent po vieną šachmatų partiją.

    5 ...to be continued...Jei kas turit kokį pasiūlymą - parašykit.

2006 04 01

Džiaugiuosiu atvedęs tėtį į teisingą kelią. Pinigus laikytus kaip indėliu už 3% metinių pasiūliau įdėti į fondus. Rizikos nenorėjo(nors pavyko įsiūlyt bent minimaliai į Rusiją įkišt), su užsieniečiais prasidėt nenorėjo, tad išrinkau šituos fondus:

2006 03 31 PAREX fondas 3k

2006 03 30 FIN-RU 1k

2006 03 30 FIN-NE 3k2006 01 18

Laimei nelaimei, tave pažinau(birža).Padariau pirmus pirkimus pardavimus. Pardaviau LEL,LEN.

Už juos nupirkau IVL.O už savo pinigus kurie susidarė net 2k investavau į IVL ir MNF, sunkiai man per mokslo metus eina patekti į biržą, jos darbo metu, tad nelabai išeina stebėti prekybą ir ką nors pirkti, tad pasirinkau ilgesnio laiko investicija.2005 12 30

Ir pagaliau išaušo ta diena, kada tėtis atidarė man VP sąskaitą "Finastoje". Gaila, kad šiek tiek pavėluotai, buvau nusižiūrėjęs PTR dar prieš jos kilimą. Na bet nieko tokio, bus dar kitų akcijų Dar viens klausimas iškilo: ar verta diversifikuot 1k. lt. į pora akcijų ?Gerų naujųjų metų šventės, ir pelningų 2006-ųjų!2005 11 20

Perskaičiau paskutinę T.Draizerio trilogijos dalį: "Stoikas". Visa trilogija buvo tikrai įdomi, nuo pat gimimo iki mirties.Labai pagailo Kaupervudo(pavardė išgalvota) turto, kūrį jis taip ilgai kaupė, sunkiai dirbdamas ir kaip greitai jis išlėkė į orą kai pateko jo žmonai į rankas.Palikęs ~83mln turto, per 5 metus iš jo teliko 11mln... ir tai dar ne pabaiga...Bet knyga buvo išties įdomi. Galvoju kokia sekančia reiks imti. Gal kas turit kokia parekomenduot ?2005 11 18

Tėtis pasirašė sutartį su Finasta, tačiau nesupratau kodėl popieriuose parašyta 1% komisiniai, kai 09.17 pradėta taikyti nauji komisiniai, naujoms sutartims:/ gal kas žino ?2005 11 04

Smarkiai susimasčiau... Kur stoti ? aišku liko dar trys metai, bet reikia ruoštis iš anksto. Norėjau į ekonomiką, bet ten ne mano galvai patekti, nors ir domiuosi ekonomika... Finansai, ir draudimo matematika irgi ne mano galvai... reikia 100 iš abiejų dalykų(liet. ir mat.). Vadyba ir verslo administravimas šiek tiek realiau, dar gal ir yra šansų...

Darbas kurį norėčiau dirbi užaugęs(bent jau dabar tokį rinkčiausi) kažkas su investicijom...Gal kas galit pasiūlyt ką rinktis kad patekčiau į panašų darbą ?2005 11 02

Šiek tiek padėjau "Stoiką" į šoną.Susidomėjau ekonomikos vadovėliu Kadangi su klase per eko. pamoką praeinam lb nedaug, plius dar knygų neturi tiek, kad galėtų duoti į namus, tai pasėmiau atostogoms paskaityti. O priežastis susidomėjimo buvo ta, kad analizuojant akcijas susidurdavau su terminais kurių nežinojau, o eko. vadovėlį mačiau jų paaiškinimus.Tad dabar skaitau eko. vadovėlį, gal net į olimpiadą varysiu

Kaip kažkas pasakė: "Jeigu darysi taip kaip visi tai ir būsi toks kaip visi"Birža raudonuoja...Jau visas spalio mėnuo.. Bet lapkritis atėjo laikas keisti spalvą VP dar neturiu tai perdaug nervų nekainuoja. Aišku žiūrint į i.f. vienetų vertės sumažėjimą diena iš dienos, kainuoja nervų. Net buvo kilus mintis parduoti, bet protingi žmonės patarė to nedaryti."Į fondus investuoji ilgam..."Tėvai matydami kad fondai krenta vis sako:"aha, matai kaip gerai tos investicijos..." aš jiems sakau kad viskas praeis ir pradės kilti, jie sako:"lengva tau kai pinigų neuždirbi..."P.S. šiandien sapnavau, kad pigusių ir brangusių akcijų santykis buvo 1:12005 10 28

Puiki diena, atsigavo spekuliantai.Dėkui2005 10 23

Užbaigiau T.Draizerio "Titanas", dabar liko "Stoikas", jau pasėmiau pradėsiu greitu laiku skaityt, gan nedidelė knygutė, tik ~250psl. palyginus su Titanu 669psl

Tiesa "Titanas" skaičiau jau šiek tiek kitaip.Man vis užeidavo nuobodulys beskaitant tą knygą, nes daug dėmesio buvo skiriama jo meilės reikalams, o tai manęs nedomino, tai praleidinėjau ištisus skyrius. Manau kad ir su "Stoiku" reiks tą patį daryti.2005 09 20

Negavęs Investuotojo ABC(bibliotekoje) nusprendžiau pabandyti ką nors angliškai paskaityti, kaip tik buvo tema forume apie literatūrą. Sliux naujokams rekomendavo knyga "Understanding Stocks", kuri lengvai skaitoma. Iš tiesų taip ir buvo, skaitosi lengvai, ir žodžiu nežinomų ne taip jau daug(10oks aš). Tik tiek kad perskaičiau tik Cheapter 1, bet žadu pratęsti skaitymą. Dėkui Sliux.2005 09 16

Nusipirkau FIN-NE i.f. vienetų, suviliojo tuo, kad netaikė įėjimo mokesčio iki 09.17

Vis rimčiau galvoju apie investavimą pačiam, tačiau dėl laiko ir drąsos stokos dar nesiryžtu, kaip jau galutinę datą pasirinkau mokslo metų pabaiga po egzaminų

Dabar kiekviena diena skaitau spekuliantų forumą,dienoraščius,finastos/jt sesijos komentarus... Dar galvoju į šį sąrašą įtraukti ir JT diskusijų skaitymą

Tai tiek šiam kartui.2005 08 31

Paskutinė laisva diena stebėti akcijų biržos. Šita proga pasinaudojau ir stebėjau kas vyksta pokalbių kanale ir prekyboje, buvo įdomių pasisakymų apie DKR1L kilimą, taip pat stebėjau ir kitas akcijas kurios darė didelę apyvartą...

Šiaip dar neišmokau stebėti rinkos ir sekti paskelbtas naujienas, kad pastebėčiau kodėl vienos akcijos staiga kyla kitos krenta... Nieko tokio manau su laiku išmoksiu, jei tik praktikuosiu...Toliau nagrinėjau TA, šį kartą susitelkiau ties dviem indikatoriais: RSI ir Bollinger Bands. Dar kartą perskaičiau ką apie juos rašo straipsniuose ir kibau į darbą, panagrinėjau RSI su 14 ir 20 dienų periodais, tai pastebėjau kad nelabai smarkiai jie skiriasi viens nuo kito, bet kartais vienas už kitą būna tikslesnis, kartais kitas. Tačiau pastebėjau kad kylančioms akcijos tokios kaip: LFO,SRS... nelabai eina taikyti RSI nes grafikai rodo kai akcijos smarkiai pervertintos...

Bollinger Bands dar gerai nepastebėjau, bet man rodos ten gan neblogai viską rodo, pritaikant kai kurioms akcijoms labai gražiai viskas matosi...

Sesės,kuri studijuoja SSE Ryga, paprašiau, kad iš bibliotekos paimtų Technical analysis from A to Z2005 08 30

Artėja Rugsėjo pirmoji, o tai reiškia kad teks eiti į mokykla ir negalėsiu stebėti akcijų biržos... Taigi naudodamasis proga nusprendžiau pastebėti(nors dar nelabai suprantu į ką labiausiai reikia atkreipti dėmesį) rinka sąžiningai nuo atidarymo iki uždarymo. Iš pat ryto LFO pradėjo kilti, o po pietų pradėjo šiek tiek leistis, labiausiai LFO ir stebėjau, nes jau nuo senai man ji patinka. Taip pat visa laika stebėjau pokalbius #akciju_birza kanale.2005 08 29

Pagaliau su vieno spekulianto pagalba pavyko susitvarkyti MetaStock 9 programą ir įkelti lietuviškus duomenis. Apsižvalgiau po programos siūlomą "quick toturial" Ir padariau išvada kad labai galinga programa, kurią reiktų išmokti gerai naudotis.2005 08 27

Pirmieji straipsniai apie TA, spekuliantuose ir JT pažintinėse temose.2005 07 21

Daviau sesei patarimą pinigu dėti ne į banką, o į kokį nors investicinį fondą. Nepatiko jai NVS tai nusprendė kad PAREX Baltijos jūros valstybių fondas jai labiausiai tinka.2005 07 12

Radau šį puslapį kuris mane paskatino domėtis akcijomis,investicijomis,fondais...Tiek daug info radau kad net džiugiu...Čia diena ir užsiregistravau spekuliantai.lt ir pradėjau labiau domėtis investicijomis.2005 07 07

Pirmasis žingsnis investavimo link, įdėjau 1k į Finastos CRE fondą, tuo pačiu gaudamas teisę žiūrėti VP prekyba realiu laiku.

Komentarai2005 10 29 12:38     #4986
Dreizeris turbut net nesapnavo, kad po simto metu spekuliai jo romanus skaitys kaip investavimo vadoveli... Ot laikai, net i literaturos kurini ziurima is naudos puses )
2005 10 29 17:12     #4987
aš dar ne spekulius
2005 11 01 17:10     #4989
nieko - busi toks, jei dar nesi... su kuo susidejai tuo ir pats tapsi O as Dreizeri bandziau isikirsti hmmm... 13 metu, bet, deja, perskaiciau tik iki vietos, kur prasidėjo geležinkelių tiesimas. Jei tik bandydavau skaityti toliau - užmigdavau Na, reiketu po 18 metu pertraukos vel paimti trilogija i rankas.
2005 11 02 14:33     #4995
mane miegas ima ties romanais, kai kaupervudas kitas moteris vilioja... nusprendžiau juos praleisti, ir knyga skaitosi daug įdomiau
2005 11 04 17:07     #5023
pats sukurk toki darba
2005 12 30 14:15     #5289
neverta
2005 12 30 14:53     #5290
jep.. neverta
2005 12 30 15:33     #5291
as tai manau kad min. koki 10K tik verta skaidyt...o kol turi maza suma stengies kuo daugiau rizikuoti,tuo paciu ir daugiau uzdirbti...
2005 12 30 16:24     #5292
Manau, kad verta nes: 1) Ar diversifikuosi ar ne 1K yra žaidimas, o ne investavimas, vistiek santykinai per didelę pelno dalį sudarys išlaidos makleriui ir šansų praturtėti nėra. 2) Investuoti tik į vieną poziciją yra blogas įprotis. Tapsi ne investuotoju, o karštiligišku besiblaškėliu, ieškančiu tos auksinės akcijos ir nieko gero neišmoksi. 3) Nediversifikuodamas anksčiau ar vėliau sudegsi.
2005 12 30 18:05     #5293
Diversifikuoti butina. O stoti patarciau i finansus jug matosi kad polinki tam turi. Sekmes prekyboje ir sauniai atsvesti Naujuosius.
2005 12 30 18:45     #5294
nuo strategijos priguli: keliems metams investuojant ir į 10 akcijų galima išskaidyti, kas gal net geriau, nei į dvi. Bet jei žadama prekiauti, nelaikyti ilgiau metų, tai labai ir labai neverta.
2005 12 30 19:17     #5295
to Jermak: 1.tai vat,diversifikavus finastoje kur yra fiksuotas sandorio mokestis islaidu vienok bus daugiau diversifikuojant. 2.Blogas bet pelningas,tokia jau ta spekulianto dalia, ieskoti to aukso vidurelio,kuris nesa daugiausia %. O jau kaip portfeliukas bus is 5ir daugiau skaiciuku, tas diversifikavimas ateis savaime is instinktiskosios zmogaus puses(bijoti) ir pan... 3.Visiskai sutinku, anksciau ar veliau sitaip zaisdamas nusvilsi ir apdegsi.Bet vis delto Dievas zmogui dave smegeneles, tad jomis pasinaudojus galima to ir isvengti(gal). Seip mano pirmas sandoris buvo pirma klaida, bet pradejau didesnem truputi sumom. Anyway zaidziant maza suma esi suinteresuotas didesniu pelnu, didesniu kapitalo augimu,godumo cia dar netiek daug, o ir nuostoliai netokie skaudus nei turint dideli potrfeli. Jo vietoj as neskaldyciau...
2005 12 30 19:29     #5296
Norejau pasakyti: bijai rizikos - dek i fonda. Kodel psichai geriausi treideriai? Todel, kad nebijo Zinodamas tai ka zino kiti,bijodamas tai ko bijo kiti, milijonierium netapsi, kaip ir negersi sampano nerizikuodamas...
2005 12 30 19:30     #5297
Jokiu budu nesiulau manes imti ir paklausyti, nes rasau isgeres truputi
2005 12 30 20:23     #5298
jo rizikos nepaisimas tikrai padeda
2006 04 13 12:34     #5753
Skaityti įdomu. Ypač apie tai, kas skaitoma ir kuo yra domimasi. Savišvieta dar niekada niekam nepakenkė. Aliuzijos į skaitinius ir prozą /dėl Kaupervudo, palikusio ~ 83mln turto.../ Toks Endriu Karnegis rašė, kad "žmogus, kuris miršta turtingas, miršta gėdoje".
2006 05 06 22:53     #5835
po sandorį per savaitę ir dažniau. Tada tuos keturis punktus meti į šiukledėžę Rimtai. Ai, ne, tris punktus. Šachmatai gerai. užsiregistruok www.itsyourturn.com, tai galėsim pažaisti.
2006 05 07 08:22     #5838
o gal www.chess.lt užsiregistravęs ?
2006 05 07 14:45     #5839
alaus isgerk, prie vandens pagulek, stanga pakilnok... tarp seriju galima geru strategiju prikurti...
2006 05 07 15:06     #5840
trečią kas dieną darau, o pirmą ir antrą rečiau
2006 05 07 19:08     #5841
per M1+ tokie intarpai buna, tai girdejau kaip vaikas deste savo plana artejanciai vasarai: "sode yra tvenkinys; is ryto maudysiuos, per pietus maudysiuos ir vakare maudysiuos" siMS, tai tik linksma asocijacija, nepyk pls ištvermės ir entuziazmo tau !
2006 05 08 09:07     #5842
Kai zaisi schahmatais ir mane pakviesk retkarciais suzaisti
2006 05 31 10:42     #6008
kur radai testuka?
2006 05 31 11:20     #6009
http://www.brainbench.com/
2006 06 15 19:29     #6078
Kai rasei, kad minejo spekuliantus ir sumaise tai ten aiskino apie forex.lt ir kad jis kreipesi kazkada i juos pagalbos ir gavo. Taigi nesumaise nieko
2006 07 13 10:41     #6180
Siūlau rašant daugiau nuorodų į šaltinius, nes dabar perskaitau, pagalvoju - šaunuolis ir...? O vat jei būtų linkai, tai dar ir paspaudinėčiau, geru žodžiu paminėčiau
2006 07 13 10:48     #6181
galiu įdėt
2006 07 29 14:07     #6339
Šaunuolis, vaikine. Aš jau sena ir pavargusi, bet pakliuvau čion ir pasidarė įdomu. Nieko neišmanau. Man jusu pokalbiai, kaip kiniečių raštas. Dreizerį skaičiau prieš 10 metų. Kažką pamenu. Ech, norėčiau surizikuoti, bet tikriausiai tai ne mano nosiai.
2006 09 03 14:59     #6518
O E.Zolos "Pinigai" tai cia grozine lieteratura ar kazkas rimciau?
2006 09 03 15:24     #6521
Gal gali pasakyti kas ta MetaStock 9 programa. Aciu
2006 09 03 17:10     #6523
grožinė literatūra su šiektiek finansų MetaStock 9 tai programa Techninei analizei daryti
2006 09 03 18:19     #6525
siMS, gal nori pasigirti savo portfelio pasiekimais? Manau daugeli sudomintu...
2006 09 03 20:17     #6527
tai, kad nėra perdaug kuo čia girtis
2006 09 03 20:53     #6528
O "Grafo Montekristo" neskaitei? Ten kazkuriame tome raso apie manipuliacijas informacija ir birza
2006 09 03 21:43     #6529
Arta, nereikia čia jokio grafo... LNS užtenka
2006 09 04 03:29     #6530
apie zolos "pinigus" jau girdejau ar ji yra lietuviskai? amerikieciai (buvo atvyke pas mus) taip pat ja skaito kaip investavimo vadoveli ir man rekomendavo
2006 09 04 12:43     #6536
Grafo Montekristo, nieks nerekomendavo, tad jo kolkas neįtraukęs į skaitinių sąrašą Zolos "pinigai" lietuviška, tik šiektiek senoka (1990m) tai pirkti tikrai nerasi, bet bibliotekoj turėtum rasti.
2006 09 04 13:57     #6538
O kaip dėl Marxo "Kapitalo"?
2006 09 09 12:08     #6615
irgi įtraukta į skaitymo sąrašą
2006 09 09 16:44     #6616
beje, gal kas turit idėją, iš kur ją gauti ?
2006 09 12 14:38     #6654
Ne, ne, nebuvai jauniausias
2006 09 12 21:50     #6663
Usus pasipaisykit kita karta
2006 09 13 11:57     #6666
Vat gerai miestieciams, uzklysta (pasiklyde) i susitikima ir apsiskelbia jauniausiais O as kaimo bernas jau ir nebesudalyvauju... siMS, ir kaip tau susitikimas pasirode?
2006 09 13 15:03     #6668
Na nieko čia per daug ir nepridursti...patiko
2006 10 01 13:08     #6908
siMS, paklausk, o gal ir visus 55 V.Lenino Rastu tomus turi
2006 10 01 13:22     #6910
ir taip jau ji kreivai pažiūrėjo kitu užėjimu reikės paklausti
2006 10 01 17:38     #6916
aha, ir tuos Lenino rastus, kurie tarybiniais laikais uzdrausti buvo... Arta, kiek mokesi uz 55 tomus?
2006 10 01 22:44     #6927
Nojau, sakai, jie brangs ?
2006 10 02 15:12     #6932
Na, idomu bus suzinoti ka mano dabartinis jaunimas apie Marxa.
2006 11 16 21:01     #7423
siek tiek apie minetus faktorius: studiju kokybe - del pacios kokybes nezinau (ne karta teko girdeti lietuvius skundziantis del per zemo tempo), greiciau prestizas. platus investavimo temu nagrinejimas - bijau, kad toki gausi nebent MSc bestudijuojant, jei is viso gausi. Siaip topiniai univerai fin/eco BSc nesiulo beveik. o siaip, deja, pats istojimas nieko tau neuztikrina, turesi (angliskai labai taikliai skamba) work your ass off, kad prasimusti, taigi gerai pagalvok pries nuspresdamas. sekmes
2006 11 16 21:07     #7424
dėl investavimo temų turbūt būsiu Anlegerin dienoraštį sumaišęs su tavo. O, kad viskas priklauso nuo manęs - žinau dėl to daug ir galvoju
2006 11 16 21:25     #7425
nesusidaryk klaidingos nuomones del mokymosi lengvumo is to, kaip mokomasi ju vidurinej mokykloj. Ten jie, lyginant su mumis, isvis bimbala musa (bent jau JAV). Mano draugu dukra, kokios 12-13 metu nuvykusi i JAV ir net nemokanti angliskai, jau po pirmu metu gavo kakoki Busho vardine padeka uz puiku moksla (!). Vien todel, kad atsiveze ziniu bagaza is Lietuvos ir iproti mokytis "lietuviskais kruviais". O vat stai ju univeruose tai tikrai reikia pazulinti uzpakali, kad kazkas pastebetu. O apskritai, manau, jei zmogus zino, ko nori pasiekti, tai ir Lietuvoj pasieks. Bent jau siais laikais.
2006 11 16 21:55     #7426
jei rimtai tai manau kad anglija dar neviskas... cia kazkokia manija su ta anglija daros, o "prestizas" ir tik isgalvotas dalykas na nekalbu apie elitinius universitetus, i kuriuos ir patekt netaip lengva.... anyway kiek girdejau besiruosianciu ten vaziuot, tiek studijuoja lietuvoj arba dirba ten...linkiu kad taip nebutu
2006 11 16 23:00     #7427
na del "pasiekimu" ivairiomis prasmemis dar ilga diskusija galima aptureti, taciau viskas atsiremia i zmogaus prioritetus/siekius. kiekvienam savo
2006 11 16 23:51     #7429
Tiems, kurie sako, jog JAV/UK mokyklos prastos: prastos yra mokyklos tiems, kurie net neketina i universiteta stot. Gan nemazai mokyklu yra, kuriu lygis tikrai nemenkas. Pas anglus yra tie A-levels, musu brandos egzaminu atitikmuo, kurio reikia i universiteta stojant. Jie kur kas daugiau mokosi nei mes mokykloj turejom A lygio dalykus. Del studiju universitete - jeigu nori rimto mokslo, reik rinktis rimta universiteta. Tada dirbt reiks daug ir nemazai. Vienerius metus mokiaus VU, dabar mokaus UK. Skirtumas didelis kiek cia tenka mokytis zmonem. Dar del mokyklu, tai vienerius metus turejau aukstaja matematika universitete. Beveik tokio pacio lygio matematika anglai turejo savo A-level tik be diferencialiniu lygciu. O tie kurie buvo pasirinke dar sustiprinta A-level matematika (further maths), tai ir dif lygtis turejo. Na zodziu pasaka be galo. Jeigu sims sugebesi istot i tikrai gera universiteta UK/USA, visom keturiom siulau vaziuot ten. Tiesa, del geografijos/istorijos ziniu tai kas tiesa tas tiesa Mes sito dalyko daugiau turejom, nes pas mus tai privaloma (kas, zinoma, yra labai gerai).
2006 11 17 07:37     #7432
Matomai reikia isnaudoti sansa, jei toks papuola patekt i prestizini univera, bent jau UK. Sunui siule persikelti i Kembridza, bet jis pavelavo susitvarkyti dokumentus. Pats mokslas Kembridze kainuoja tiek pat, ir jie turi savus planus priimti socialiai remtinus asmenis, tipo kaip mes. Aplamai tai cia spekuliantu, o ne emigrantu saitas... ozingoff
2006 11 17 10:51     #7436
bet ir emigrantai turi teise but spekuliantais
2006 11 17 14:51     #7439
O kaip su Marxo "Kapitalu" baigėsi?
2006 11 17 15:01     #7440
Deja... padėjau į šalį, labai jau sunkiai skaitėsi ši knyga
2006 11 19 20:09     #7455
Hmm idomus pasirinmimas imti Marxa, labai jau raudona ta knyga, deja ir as suiduriau su siMSo problema, palinkamas ant ekonomikos yra, domiuosi ir seip, o ant matiekos galvos neuztenka bet kiek girdejau TVM galima studijuoti ekonomika ne vien aglu k. bet lietuviskai, be to ten nesunku istoti, tik tiek, kad lupa pinigo ten neblogai, o jei ka tai is didziausios bedos meginsiu stot ISM.
2006 11 19 22:34     #7456
to deex neblogos pas tamista mokyklos is bedos: TVM , ISM ;-)
2006 11 20 12:31     #7460
Pagrindinis tikslas VU, o TVM ir ISM jei neistociau
2006 11 28 21:28     #7590
siMS, kas ta <> ?
2006 11 28 21:40     #7591
Kazkadaise ir as bandziau ivaldyt ta greita skaityma, taciau greit meciau. Beto, pavojingas dalykas, nes jei pradesi skaityt techninius tekstus situo metodu, mirtis. Apie atminti yra knygute parasyta juodais virseliasi knygynuose. Vadinasi "Atmintis" lyg ir. Manau visi metodai kurie buvo seminare ir toj knygoj yra. Kazkada ir ja perskaiciau, bet neturejau motyvacijos lavint visa ta metodika. Galiausiai, loginis mastymas ir kurybingumas yra zymiai svarbesni dalykai (niekaip nenuvertinu atminties cia! ji taip pat labai svarbi)
2006 11 28 21:44     #7593
qwaldis, Subvokalizacija — vidinis žodžių tarimas. kai bandai jos atsisakyti, gali skaityti daug greičiau, tiesiog skrieji per žodžius, tačiau nieko nesupranti ką skaitai, gal tiesiog reikia lavinti ir tai. O kūrybingumas labai siejasi su asociacijos metodu
2006 11 28 22:08     #7594
sims gal turi kokiu geru linku i speed readinga? Gali man asmeniskai permestithx
2006 11 28 22:50     #7597
jo, is tiesu uzkliuvo akis uz mineto speed reading Jei nesunku, buciau labai dekingas, jei galetum pasidalinti linkais ar knygeliu pavadinimais sia tema
2006 11 29 05:56     #7600
nedidelis lietuviškas straipsnis buvo čia: http://lt.wikipedia.org/wiki/Greitasis_skaitymas poto iš dc++ tinklo parsisiunčiau eyeQ programą, kuri sistemingai tave bando išmokinti su pratimais, testais, poto gali pasirinkti testą, kuris matuoja tiek greitį tiek teksto suvokimo lygį, taip pat iš tų pačių dc++ tinklų parsisiunčiau ir keletą knygų, bet dar nei vienos neskaičiau, tai nežinau, kurią rekomenduoti.
2006 11 29 07:22     #7601
Save tobulinti reikia. Tačiau, kaip ir bet kokioje žmogaus veikloje, rezultatas ir nauda turi apčiuopiamai viršyti sąnaudas... Tų seminarų ir savęs lavinimo programų dabar tiek, kiek ir vitaminų ar maisto papildų rūšių - akims, dantims, širdžiai, ausims, smegenims, nagams, plaukams ir t.t.... Kyla įtarimas, kad pagrindinė žmonių problema - per geras gyvenimas
2006 11 29 07:43     #7602
Bertas, Sutinku 100%, pagrindinė problema - per geras gyvenimas, gal dar perdėtas susidievinimas (susireiksminimas).
2006 11 29 21:30     #7629
deex,kaip tu studijuosi ekonomika be matematikos?
2006 12 27 17:33     #8192
Ta rizikos dali tai visi skirtingai siulo. Kai kas net 25% viso portfelio
2006 12 28 01:05     #8199
gal gali paaiskinti kas yra tie rizikos % "viso kapitalo akcijai ir visam portfeliui" ir kuo jie skiriasi? aciu
2006 12 28 09:06     #8203
Tarkime turime 50k, norime pirkti akcijos ABC, kuri prekiaujama po 20lt, stop lose nustatome ties 18lt. Tada skaičiujama kiek akcijų galima pirkti: 2procentai nuo 50k = 1k maksimali priimtina rizika. Perkant po 20 ir prisimant 2lt/akcijai rizika. Dalinam 1000 is 2, gaunasi kad galima pirkti 500akciju. O 6% tai beveik tas pats, tik jau tada nuo viso portfelio skaičiuojant 2% atskirai Tuos procentus visi skirtingai siūlo taikyti.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital