siaipzvejys | Žinutės

Latvijos lato devalvacija 267 Užsienio biržos 2008-05-24 17:26:47

Na ką broliai Latviai, veidu į purvą movė. Valstybė nebesurenka biudžeto ir pradėjo masiškai mažinti asignavimus savo biudžetinėms įmonėms. Šie atitinkamai informavo verslą, apie savo nemokumą. Verslininkams vietoj pinigų, pasiūlė paduoti valstybę į teismą. Kas latvijoje reiškia, jei paduosi, valdžia sunaikins tavo įmonę, nes tai bus pigiau, nei sumokėti. Daugiau nei 50 procentų įmonių staiga tapo finansiniai impotentai.
Jei nežinočiau Rusijos krizės ypatumų, sakyčiau, kad dangus griūva. Bet dabar žinau tik vieną, kad daug šaunių mano partnerių, nebesulauks šviežių bulvių ir liks, kaip visuomet "sunkieji", kurie pastoviai smaugė dėl kainų ir sąlygų...

Inside 74 Kaip tapti milijonieriumi 2008-05-13 18:33:02

SBA parduoda savo įmonę Akmeną. Perka ją Akmenos prekybos vadas ir UAB Baltijos baldai. Kaina 1LT + trys su uodega milijonų skolų. Mano nuomonė iškart pasmerktas projektas.

Latvijos lato devalvacija 267 Užsienio biržos 2008-05-13 18:21:44

...iš pokalbio su aukštas pareigas einančio SEB vadovu, Latvijoje planuojamas III ketv. vidury arba IV ketv. pradžioje finansinis kolapsas...
Nesiimsiu spręsti kiek tai realu, bet požymių į tai vis daugėja...

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2008-05-13 18:11:33

Atsiprasau, gal galite kas nors paaiskinti ar cia pokstas ar ne?!
Paskubėkite- kainos kils! Kaina nuo 2649Lt/m²
Labai normalus reiškinys. Norint vystyti NT projektą, reikalinga kritinė masė pirkėjų tam projektui. Nesurinkus pirkėjų kiekio, nėra finansavimo. Žiūrint į laiko ir ekonomikos perspektyvą ir iš šio konteksto į įmonės prastovą, geriau dabar (šiandien) labai maži pinigai, negu prastovos nuostolis.
Tie kas pasiruošę pirkdami uždirbti, tai vienas iš projektų, kur jie savo planus gali realizuoti.

Latvijos lato devalvacija 267 Užsienio biržos 2008-05-04 19:59:06

Amber Furniture valdo Danas
Amber Furniture neatlaikė ir bankrutavo. Jūsų žiniai.

Karščiausiose regiono valstybėse infliacijos lygis taip yra vienas didžiausių. Vasario infliacija Latvijoje pasiekė 16,7%. Nuo 2001 m. vidutinis mėnesinis darbo užmokestis neatskaičius mokesčių Latvijoje šoktelėjo 139%.
Dėl tokiu greičiu augančių išlaidų Nylsas Larsenas, kuris Rygoje įsteigė „Amber Furniture“, buvo priverstas nutraukti veiklą. Pernai bankrutavo jo bendrovė, kuri buvo didžiausia baldų gamintoja šalyje.

visas straipsnis: http://vz.lt/Default2.aspx?ArticleID=4f5ff7ca-5f89-4a59-a0c3-9e00a84369d4&open=sec

Latvijos lato devalvacija 267 Užsienio biržos 2008-05-04 19:38:44

Apie kokius tu finansinius instrumentus cia kalbi??? dirbi su mazais lariokais, priduodi ta savo balda, galiu duot kepure prikakot, kad nei vienas mazas lariokas nepasiraso tau ant faktoringo, mokejimus tempia kiek imanoma ilgiau...
Net nežinau ką atsakyti. Jūs tamsta, tikrai drąsus vertinti žmones net jų nemačius. Manau su ateitim, Jūsų patyrimai parodys, kad etiketas labai geras draugas, net ir esant po kauke (slapyvardžiu). Tikiuosi, kad su laiku iš supančios čia aplinkos perimama išmintis ir geras tonas tik prisidės prie Jūsų planų įvykdymo...

Latvijoje net iki 2007 spalio mėnesio atsiskaitymai už produkciją daugmaž vaikščiojo pavyzdingai. Jei lyginti Latviją su Lietuvą, tai Lietuva turėtų gana gerai pasitemti net iki latvių šiandienos lygio. Po 2007 spalio atsiskaitymai Latvijoje pradėjo strigti. Jei standartiškai visi mums mokėjo per 15 - 25 dienas, tai šiai dienai mūsų privalumas suteikti kreditą iki plius begalybės laike. Praktiškai klientams leidžiame nustatytose ribose skolintis per mus pinigus ir palaikyti savo mokumo balansą. Tai mums leidžia net ir smigusioje latvių rinkoje ir toliau nuosekliai didinti savo produkcijos pardavimus. Tam naudojame "itališką" faktoringą eurais. Susitvarkėm, kad perkam ir parduodam eurus banke buhalteriniu kursu. Visiems klientams sutvarkėm be jokių didelių problemų faktoringus. Žinoma sunkiau buvo apdrausti juos, bet ruošiantis iš anksto pavyko gerai.
Dabar ruošiame savo klientams kitą finansinį pasiūlymą ir jei rinka bus subrendusi naujam produktui, jį įgyvendinsime. Norint būti rinkoje "garvežiu" reikia be 8P dar ir tyrimais užsiimti.

Latvijos lato devalvacija 267 Užsienio biržos 2008-05-04 15:19:26

Daug pazystamu dirba su Latvija, bet perskaite tavo paistalus turbut is juoko numirtu:D:D:D
2004 metais nusipirkau įmonę Latvijoje. Latvijoje dirbu jau 4 metus. Mano apyvarta šioje rinkoje apie 1 mln eurų. Dirbu nuo Liepojos, Venspilio iki Rezeknes, Daugpilio, nuo Jalgavos, Bauskos iki Valkos, Limbaži.
Mano uždavinys parinkti atitinkamus finansinius instrumentus, teikiant prekinius kreditus savo klientams. Nemanau, kad mano kompetencija vertinant rinkos tendencijas yra menka. Todėl nevertinu savo pastebėjimus, kaip paistalai. Sutinku, kad aš galiu tik subjektyviai vertinti rinkos dinamiką, bet tikrai realiai dirbančius Latvijoje neprajuokinau.

Latvijos lato devalvacija 267 Užsienio biržos 2008-05-04 15:05:16

...neseniai per tv kažkokią laidą rodė, kad LV daug sporto kompleksų/arenų statoma, ir tipo kai pas mus nei stadionai, nei arenos nesugeba per dešimtmečius 'iškilt', o ten viskas kaip sviestu patepta...
Tą patį klausimą aš uždaviau prieš dvi savaites Aizkrauklėje vieno savo kliento. Atsakymas, toks. Ankščiau valstybė rėmė tokių sporto kompleksų statybą ir išlaikymą, bet antrus metus mažina finansavimą, o šiais metais iš vis nutraukia. Todėl visi šie "ledus holes" išparduodami. Juose, kaip pavyzdžiui Aizkrauklėje įsikurė per 3 aukštus baldų parduotuvė, nemaža Maxima, kitos prekybos įmonės. Žinoma daliai sporto kompleksų pasisekė labiau, juos iš verslininkų išpirko miestelių savivaldybės. Tad tokios tai tokelės, su tais kompleksais.
Aš tikrai džiaugiausi už latvius, kai šie kompleksai kylo, net tokiose miesteliuose, kaip mūsų Priekulė, pas juos Broceni šalia Saldus. Dabar viskas verčiasi į kitą pusę...

Latvijos lato devalvacija 267 Užsienio biržos 2008-05-03 20:44:01

siaipzvejys
tavo akimis ziurint, kaip toliau padetis Latvijoje vystysis?
...tik subjektyvi mano nuomonė. Latvijoje yra pilnas tiek valdžios tiek ir ekonomikos patas. Ką nedarysi dabar vis tiek bus š...s.
Žvelgiant iš tiesioginių veiksmų, ką daro bankai, tai manau, kad jiems pavyks pakeisti savo skolininkus. T.y. jie visas NT vystytojų skolas sukiš į namų ūkius. Namų ūkiai dar trokšta savo NT, tik kad jie jo nebeįpirko. Kodėl manau, kad iškis, todėl, kad nuoma ką reikia mokėti už butą yra didesnė nei palūkanos bankui. Ir gyvenamo sektoriaus ne stebuklai yra pastatyta. Nelyginami skaičiai su Lietuva.
Verslas - žinoma užims gynybinę poziciją. Sumažins maksimaliai etatus, sąnaudas, kažkiek dar papildomai pabėgs nuo mokesčių. Antroje pusėje prasidės normaliai pilnas nemokumas, nes dar dabar sugeba susimokėti dėka to, kad išsivalo sandelius. Bet juk jie pas visus nebegaliniai. Buvau vienoje įmonėje Tukumse, statybinių prekių pardavimo įmonė. Pasistatė 2007 metais puikius sandelius, su iškrovimo, pakrovimo rampa, stelažai, krova sandeliuose galima iki 7 metrų. Jie šiandien visiškai tušti. Įmonė pilnoje agonijoje. Kai dar 2007 pinigus mokėjo iškarto po prekių pristatymo. Nepaskaičiavo, kad taip viskas apsivers. Dar pavyzdys - pasistatė tam pačiame mieste maisto prekių parduotuvę vienas iš vietinių prekybos tinklų. Parduotuvė beveik 1500 kv.m. . Ir nežino ką daryti, atsidaryti ir prekiauti didesnis minusas, nei ji dabar stovi uždaryta. Jei kas buvote Venspilyje, tai labai jaukus miestelis. Daugelis gatvių išklota spalvotomis trinkelėmis. Labai man patiko. Tai ten šiandien daugiau nei pusė patalpų yra tuščios ir išnuomojamos. Atrodė labai baisiai.
Jei anksčiau mokėdavome "premijas" pardavėjams už tai, kad jie "labiau" prekiautu mūsų prekėmis, tai dabar mokame tas pačias "premijas" buhalteriams, kad šie mus informuotu "kada įmonei pareina galas".

Latvijos lato devalvacija 267 Užsienio biržos 2008-05-03 18:09:39

Praėjo geri metai, nuo šios diskusijos pradžios. Vaizdelis, kaip sakoma, Latvijoje nekoks. Masiškai užsidaro parduotuvės, atleidžiami darbuotojai išlikusiose gamybos įmonėse, uždaromos gamybos įmonės. Apie atsiskaitymus, tai iš vis tyliu. Visa šalis - mokėjimo kolapse.
Dabar pagrindinis pokalbis susitikus su partneriais, ar pas jus (Lietuvoje) irgi taip pat? ar anam gale Latvijos jau pradėjo duoti žmonėms lizingus?
Mano subjektyvi nuomonė, kodėl Latvijos eko stagnuoja žiauriausiai iš visų, tai valstybės požiūris į savo ekonomiką per rožinius akinius ir sprendimų įgyvendinimas ne palengva, o staigiais judesiais.
Pavyzdžiui: tūlas latvis imdamas kreditą, nurodydavo kiek jis uždirba oficialiai ir juodai kartu sudėjus. Bankai teikdami kreditus atsižvelgdavo į bendrą pajamų sumą. Valdžios sprendimas - reguliuoti kreditų išdavimo tvarką, t.y. bankas gali teikti kreditus tik baltai gaunantiems pajamas. O jų (darbuotojai gaunantys visą algą oficialiai) ten vienetai.
Valstybė įsikišo į NT, kad kreditas negali būti išduotas, jei pirkėjas neįneša 10 procentų pirkinio sumos. Iš kur gaus tas pirkėjas tuos procentus, jei Latviai nerealiai įpratę gyventi nuo kredito iki kredito. Žinoma, dar kad pajamos būtų oficialios. Dabar Latvijoje dirbančių bankų lobistai pramušė šio įstatymo pataisas, kad pirkėjui jau nebereikia mokėti tų 10 procentų įnašo. Bet visas NT per tą laiką pasismaugė ant kreditų virvės.
Prekybos verslas savaip sprendžia pardavimo ir skirtuminių pajamų, bei išlaidų problemas. Trūkstant apyvartai, mažina prekybos plotus. Didina prekybos antkainius (per pusmetį antkainis pvz. baldams išaugo nuo vidutiniškai 30% iki 60%). Paskui stebisi iš kur tokia infliacija... Algos rinkoje - kosminės, pardavėja rūbų parduotuvėje 1000 eurų per mėnesį. Žinoma juodai...
Drąsiai galiu pasakyti, kad Latviams apie švelnų nusileidimą lieką tik svajoti. Nes jie jau leidžiasi žiauriai kietai (nors biudžetą latviai I ketvirtį viršijo beveik 70 mln latų, matysim kas bus po II ketv.)...