Bedarbis Adomas

siaipzvejys | 2011-03-09 20:50 | perskaitė: 2710
Raktiniai žodžiai: bedarbis Adomas, šešėlinė ekonomika
Bedarbis Adomas PAREIŠKIMAS 2011-01 Lietuva Esu bedarbis Adomas. Neseniai gavau pasiūlymą prižiūrėti dviejų daugiabučių kiemus. Prašė apsispręsti kuo greičiau

PAREIŠKIMAS
2011-01
Lietuva

Esu bedarbis Adomas. Neseniai gavau pasiūlymą prižiūrėti dviejų daugiabučių kiemus. Prašė apsispręsti kuo greičiau – verkiant reikia nukasti sniegą. Žmonės pažadėjo mokėti po 150 Lt už kiemą per mėnesį. Ne itin daug, bet 300 litų bedarbiui – pinigai.

Nukasęs pirmąjį kiemą, nudrožiau į VMI įsigyti patento.

Man pasakė, kad kločiau tūkstantį ir dar dėkočiau valdžiai, nes tarifai sumažinti. Bet pinigų neėmė – pirma pareikalavo atnešti pažymą, kad sumokėjau Sodrai. Po 180 litų per mėnesį, iš viso – 2160 litukų už metus. Ir tai dar ne viskas – reikia užmokėti 864 Lt už sveikatos PSD. Be to, būsiu laikomas dirbančiu ir nebegausiu jokių lengvatų.

Taigi iš viso iš manęs reikalaujama „tik“ 4000 Lt arba po 335 Lt per mėnesį. Tiesa, kabineto ponios mane įspėjo, kad sumokėjęs PSD neįsijausčiau apsidraudęs sveikatą – susirgęs biuletenio negausiu, kaip ir atostoginių, atleidžiamas - jokių išeitinių kompensacijų, žodžiu, nieko, tik, jei prireiktų, gyvybės gelbėjimo paslaugą. Ir tai dar ne viskas - netenku ir kompensacijos už buto šildymą, o mano vaikas – nemokamo maitinimo mokykloje.

Juodai susinervinau. Tai išeina, kad dirbsiu ne vienas, o dviese. Aš apsipylęs prakaitu visą dieną mojuosiu kastuvu ar šluota už 300 Lt per mėnesį, o mano antras partneris – Valstybė-VMI, nepakrutindama nė piršto, reikalauja, kad jai sumokėčiau 335 Lt? T.y. atiduodu viską, ką uždirbau ir dar pridedu 35 litus. Negana to, esu laikomas pilnai dirbantis pilietis, netgi verslininkas, nesvarbu, kad mano pajamos – nulinės ir net neigiamos!

Suvokęs, kad mano verslas kasti sniegą žlunga, oficialiai pareiškiu, jog neturiu kitos išeities, o tik ATLEISTI ANTRĄJĮ DALININKĄ (valstybę-VMI) iš savo verslo.

Tyliai su daugiabučių pirmininkais susitariau, kad gausiu po 150 Lt vokelyje, o jei nesiliaus pūgos – dar porą dešimtinių primes, kad tik kasčiau. Jie net apsidžiaugė, nes jiems nereikia manęs įdarbinti, t.y. nereikia rašyti įsakymų, jų vizuoti, lakstyti į Sodrą su įdarbinimo popieriais, kiekvieno namo bendrijos buhalterei nereikia skaičiuoti du Sodros (3% + 30,98%) mokesčius, GPM, kuris priklauso nuo NPD, o pastarasis – nuo kitame kieme gaunamų pajamų; Nes po garsiosios naktinės mokesčių reformos, galutinis mano sumokamų mokesčių dydis (kadangi dirbčiau dvejose darbovietėse) sužinomas tik pasibaigus metams! Tada vėl reiktų viską perskaičiuoti ir tikslinti. Darbdaviams taip pat nereikia man skaičiuoti atostoginių, mane instruktuoti dėl darbo taisyklių ir drausmės, aprūpinti darbo įrankiais, vesti tabelių, žiniaraščių.

Todėl valstybei-VMI oficialiai pareiškiu, kad nuo šio pareiškimo dienos prašau iš manęs mokesčių nesitikėti, mane laikyti dingusiu be žinios.

Atleidęs norėjusią mane apvogti valstybę (VMI) iš savo versliuko, nutariau netektį dėl mano nesumokėtų mokesčių biudžetui kompensuoti po darbo nudrožęs registruotis į Darbo biržą, kur pareikalavau mane išbrauti iš PSD mokėtojų (72 Lt per mėn.) sąrašo, skirti man bedarbio arba socialinę pašalpą, taip pat vaikui nemokamą maitinimą mokykloje bei kompensaciją už šildymą.

Adomas N.
dingęs be žinios smulkus verslininkas 

aukštas nedarbo lygis ir silpna socialinės apsaugos sistema (bedarbiai priversti dirbti už nedidelį atlyginimą ir be socialinių garantijų, nes negali mokėti socialinio draudimo mokesčių).

Bedarbio Adomo iki pajamų už sniego kasimą, pajamos ir nauda buvo iš bedarbio pašalpos, jei jis dar ją gavo, bei mokestinės lengvatos, kaip PSD, šildymo kompensacija, vaikams nemokamas maitinimas. Pradėjus kasti sniegą ir gavus legalius 300 litų, jam keičiasi bedarbio statusas, bei sumažėję arba visai pasinaikina mokestinės lengvatos. Plius dar nuo gautų 300 litų , jis per vartojimo PVM susimoka valstybei 52,07 lt.
Kaip padaryti, kad Adomui būtų naudinga „prarasti“ bedarbio dalinį statusą, bei sumažėjusias mokestines lengvatas, o valstybėje būtų mokami mokesčiai...
Kad Adomas gautu 300 litų į rankas, namų bendrija turėtų sumokėti 15 proc. GPM valstybei 52,94 lt ir PSD (už dirbtas Adomo dienas, atsirastu iš namų bendrijos kontrolė, kad sniego kasimas nesitęstu ir vasara...). Adomas pateikęs metinę pajamų deklaraciją ir jei jo šeimos pajamos per metus nesiekė nustatyto minimumo, jam valstybė grąžintu atgal bendrijos sumokėtą GPM. Bendrija samdydama bedarbį terminuotam darbui, galėtų gauti iš darbo biržos neišmokėta dalį kompensacijos bedarbiui Adomui arba paramą, bet ne daugiau nei sumokėtą 52,94 lt GPM.
Taip pat, reikia, kad bedarbio Adomo gauti 300 litų tik proporcingai mažintu šildymo kompensaciją, bei vaikų nemokamą maitinimą.
Tokiu būdu, visoms pusėms būtų naudingi oficialūs santykiai. Bendrijai, nereiktu valyti kasos, kad susižvejoti „juodų“ 300 litų, bedarbis Adomas žinotu, kad metų gale jis dar pasiims GPM dalį, valstybė sutaupys per socialines išmokas, bei valdys kokia yra reali situacija šalies ūkyje (kiek yra bedarbių, koks realus poreikis socialinėm pašalpom ir t.t. ir pan.)

Komentarai2011 03 09 21:49     #35097
net perskaicius sita sitorija juokinga sždarosi kad valstybe ketina mazinti pasalpas it mat tai pades uzsisdejusiems bedarbiams ieskotis darbu, net tai nepadetu nes jei darbo pobudis butu pansus kaip cia rasoma o pjamos butu kokie 800lt uz tarkim pabarstyma smeliu saligatvius darzelyje, vistiek didziaja dali tektu atiduoti, tada nesuprantu sistemos , nedirbi gauni neblogai, dirbi uzmoki daug valstybej , vargsti eikvoji laika, sveikata, tada koks tikslas lyst i viesuma, va Adomas ir dingo, viskas but gerai mano manymu jei zmone skurie turi verslumo butu skatinami labiau netiek piniginiais kreditais, bet rimtom konsultacijom ir rimtais paaiskinimais, nzn gal yra uzdari samburiai, klubai kur tai daro patys verslininkai, bet pvz as savo idejom nenoriu su kazkuo dalintis, ir aiskinti kaip ka darau, tokie laikai,,, noretusi nueiti i normalia istaiga VMI tokia nebelaikau nieko naudingo it straipsniais nepasako, subalamutina juodai, vel teko buti seminre del PVM mokejumu ir panasiai po 25min isejo keli zmones, o saleje ju buvo isvis gal 15, atmeskim mane su kolega 13 mes gaudem varnas, aiskumo destyme nulis, tiesiog straipsniai, ir tiek pastebejau kad kiti buvia paise gelytes ir dar kazka, tad is 200 vietu uzpilduta buvo 13 vbietu, tai manau ir atspindi kiek versliu zmoniu yra linke moketi saziningai mokescisu ir pan, rytoj einu del patento isimimo noriu zmogeli vasarai paruosti darbam ziuresim kokiaistorija bus situo klausimu,,
2011 03 10 04:41     #35098
Protingas mintys,Ir Tiesa pasakius nematau reikala kodel bet kuris lietuvos gyventojas turetu moket valstybei net centa,uz ka ?dirbi,reiskias moki sodrai,pensijas,sava gydima islaidas ir psd bei uz vaika maista mokykloj ir sildyma,man net galva neisnes kaip zmones tur dirbt uz 1000lt ir dar maziau su visais tais mokesciais per menesi,Ir uz tai gausi ka ? jei susirgsi susimokesi uz vaistus pats,pensijas jei jos sulauksi gausi visus cielus 600lt (kazin) kuriu turbut butui net neuzteks padengt.Dabar mazdaug gyvent lietuvoj vidutiniam zmogui vos ne tas pats kas but robinzonu kruzu ;/
2011 03 13 14:56     #35101
Lietuva,nieko cia daugiau ir nebepasakysi
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital