Mokesčių didinimas nėra alternatyva taupymui

Remigijus Šimašius | 2010-06-21 19:09 | perskaitė: 816
Raktiniai žodžiai: Ekonominė, finansų, socialinė politika
Mokesčių didinimas nėra alternatyva taupymui  Vyriausybei pasiūlius taupymo priemones, kurios neišvengiamos, tačiau neaišku, ar pakankamos, netrūksta alternatyvų šiems pasiūlymams. Sutinku su ta

 Vyriausybei pasiūlius taupymo priemones, kurios neišvengiamos, tačiau neaišku, ar pakankamos, netrūksta alternatyvų šiems pasiūlymams.

Sutinku su tais, kurie sako, kad reikia skatinti verslą ir taip gaivinti ekonomiką, o ne tik karpyti. Tenka tik apgailestauti, kad net „sukompromisinti” pasiūlymai juos svarstant Seime toliau apkarpinėjami, kaip, pavyzdžiui, darbo santykių reguliavimo atveju.

Tačiau šiuo atveju, deja, reikia ne tik geresnių sąlygų verslui kaip pirmojo ir svarbiausio dalyko. Išlaidų karpymas turi būti daromas ne vietoje geresnių sąlygų verslui, o šalia geresnių sąlygų verslui.

Kita pasiūlyta alternatyva taupymui - ne mažinti motinystės išmokas, o padidinti įmokos Sodrai dalį. Be abejo, reikia pagirti pasiūlymo teikėjus tik už tai, kad pripažįstama, jog Sodroje žioji finansinė skylė, o lipdyti ją tik paskolomis nėra galimybių, be to tai nepateisinama, nes taip griaunama ateitis.

Tačiau pati pasiūlymo esmė yra nevykusi. Visų pirma, paskaičiuota, kad Sodros  lėšų sutaupymas, jei būtų mažinamos motinystės išmokos  (įvertinus jų neatitikimą įmokoms) būtų daugiau nei milijardas per metus. Norint sutaupyti tą milijardą su trupučiu reikėtų tarifą didinti ne vienu procentu, o kelis kartus.

Antra, ką tik paskelbta informacija apie tai, kad iš Lietuvos daugiausiai emigruoja jaunimas. Pabandykime užduoti sau klausimą, kada jaunimas bus labiau linkęs likti Lietuvoje, o kada išvažiuoti ir kas labiau neigiamai paveiks jų apsisprendimą dirbti, kurti ir vaikus auginti čia? Gerokai padidintos Sodros įmokos (ir de facto sumažėjęs atlyginimas ar netgi prarastos darbo vietos) ar gerokai apkarpytos motinystės išmokos?

Trečia, jei nekirpsime motinystės išmokų, tai reiškia, kad reikės kirpti kitas išlaidas. Tokiu atveju taupyti (arba užsidaryti, emigruoti) tektų kitiems - žmonėms, kurie gauna mažesnius atlyginimus ar netenka darbo, arba įmonėms, kurių produkcija dėl didesnių mokesčių tampa nebekonkurencinga.

Tad gal visgi verta ne pasiduoti blaškymuisi, o krizės akivaizdoje sumažinti dosniausias Europoje (ir turbūt pasaulyje) motinystės atostogų išmokas bei koncentruotis į geresnių verslo sąlygų sukūrimą.

Be abejo, negalima užmiršti ir kitų sąlygų motinystei bei tėvystei. Šia prasme gali būti, kad net didesnę reikšmę nei motinystės išmokos turi galimybė vaikus daliai dienos palikti kokybiškose ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Tad šių įstaigų, pirmiausiai privačių, plėtros galimybių sudarymas yra tikrai svarbus uždavinys. Pastaruoju aspektu, mano žiniomis, aktyviai užsiima Švietimo ir mokslo ministerija.

http://simasius.blogas.lt/

Komentarai



Neprisijungęs vartotojas
Neprisijungęs vartotojas
Rašyti privačią žinutę


2010 06 26 12:59     #33747
Teisingai,jau seniai aišku,bet nuo ko prilkauso, kad taip darytume.Ponas Šimašius blaiviai mastantis politokas ,bet maišo debiloidai arba agentoidai.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital