Ar verta pirkti turtą JAV, giliausios per 40 metų krizės metu

Raimondas | 2008-07-16 13:53 | perskaitė: 2029
Ar verta pirkti turtą JAV, giliausios per 40 metų krizės metu Ar verta pirkti turtą JAV, giliausios per 40 metų krizės metu? Populiarus tarp amerikiečių Kiek plačiau mąstantys JAV piliečiai lygiai taip pat kaip

Ar verta pirkti turtą JAV, giliausios per 40 metų krizės metu?Populiarus tarp amerikiečių

Kiek plačiau mąstantys JAV piliečiai lygiai taip pat kaip užsieniečiai skuba pasinaudoti esama situacija, tačiau krizės apimtys tikrai didelės – kiekvieną mėnesį parduodama 300, 400, 500 tūkstančių namų ar butų – vietiniai neaprėpia situacijos. Tačiau amerikiečiai šį „krizių“ ir nuomos verslą atrado jau seniai ir stengiasi įsigyti nekilnojamojo turto objektų kurios nuomodami pastoviai gautų pelną. Ypač populiarūs gyvenamieji namai pritaikyti vienai šeimai, taip pat turistų per atostogas nuomojami butai, tačiau labiausiai vertinami 4-8 ir daugiau butų kompleksai duodantys daugiau pajamų ir lengviau prižiūrimi. Biznis tapo labai populiarus ir dėl to gerai aptarnaujamas.

Jeigu savininkas gyvena kitoje Valstijoje ar užsienyje, jo nuosavybės priežiūra, nuomininkais rūpinasi agentūros valdančios labai daug panašių objektų. Agentūros įsipareigoja surasti nuomininkus, jei nuomininkai išsikelia – tai ne namo savininko rūpestis – nuomininkų ieško agentūra. Net jei kuri laiką namas stovi tuščias, savininkas iš agentūros vis tiek gauna sutartas pajamas – agentūra patiriamą nuostolį dengia iš draudimo. Normalus agentūrinis biznis.Bankai negali kaupti turto.

Situacija JAV šiuo metu unikali tuo, jog pakilus palūkanos ir daugybei gyventojų nebegalint susimokėti mokesčių, bankai iškeldino gyventojus ir gavo labai daug nekilnojamojo turto. Bankai turi valdžios nustatytus limitus kiek gali turėti tokių nuosavybių, tad yra priversti skubiai parduoti būstus žemesne nei „rinkos kaina“. Tačiau kai kas antras amerikietis ir taip nori parduoti savo būstą, šį žemesnė kaina pasiekia nelabai protingus lygius.Kainos labai skirtingos

Negalima sakyti, kad situacija vienoda visoje JAV, kai kuriose valstijoje krizė beveik nejuntama – labiausiai ji įsismarkavo ten kur prieš tai labiausiai brango. Visgi nors kainos labai pigios, turtas neatiduodamas už dyką – kaina žinoma priklauso nuo stovio, vietos ir situacijos valstijoje. Tiek pat procentų atpigusį namą galiam įsigyti už 50 000 ar 5 000 000 JAV dolerių. Skaičiai skirtingi, tačiau situacija vienoda – po kelerių metų atsigavus rinkai, abu jie pabrangs dvigubai ar trigubai.

Tarp lietuvaičių populiaru investuoti į daugiabučius namus, kainos nuo 200 – 300 000 JAV dolerių, iš nuomos atsiperka per 3-4 metus, turto valdymo kaštai žymiai mažesni. Paprastai brangesnis turtas iš nuomos atsiperka per 7-8 metus pigesnis per 3-4 metus.Kaip pirkti nemačius būsto?

Žmonės dažnai klausia ar perkant nebus apgauti, ar nebus įsiūlyta neteisėta nuosavybė ir pan. tačiau visus bankų išparduodamus objektus griežtai prižiūri ir tikrina valstybinės tarnybos. Visi sandėriai vyksta per „TITLE COMPANY“ – Lietuvos registrų centrų analogą, tik papildomai dar registruojanti visus pirkimo pardavimo sandorius – be jos nepadaromi jokie nuosavybės dokumentai. Apgavystės praktiškai neįmanomos, visiškai kitokia situacija nei pavyzdžiui Turkijoje.

TITLE kompanija turi inspekcijos poskyri kuris kasmet tikrina visą nekilnojamą turtą, dėl to realia turto vertė jie nustato tiksliai. Papildomai rašo rekomendacijas už kiek laiko reikės keisti vieną ar kitą mazgą. Pavyzdžiui jei rašoma, jog už 3 metų reikės keisti vamzdyną, o jei vamzdynas sugedo anksčiau, kompanijos draudimas padengia nuostolius. Jei dar norima papildomo vertinimo jį atlieka įvairios bankų pripažįstamos vertinimo kompanijos pavyzdžiui www.zillolw.com.

Kai pardavinėjame turtą ir siūlome būstą, klientui pateikiama visus duomenis kurios vėliau forminant sandorį jis gauna iš TITLE kompanijos – rinktis galima vertinant objektyvius duomenis. Papildomai pridedame informacija ir kiek kainuos draudimai, kiek kokių mokesčių reikės sumokėti, kiek nuomos galima gauti ir pan. Galima tikrai išsirinkti tinkamą objektą, tinkamoje vietoje. Nebūtina investuoti Mičigano valstijoje, galima investuoti Nevadoje, Las Vegase, Floridoje kur už 200 – 300 000 JAV dolerių įsigytą namą galima nuomoti po 2 000 – 3 000 JAV dolerių kas mėnesį. Tikrai rizikingų sandėrių nesiūlome, tuo labiau kad visą laiką šnekama su bankais – niekas nelaiduos už blogoje vietoje įsigyjama turtą.

Kodėl verta įsigyti pigų būstą?

1. Kiekvieną mėnesį gaunamos pajamos iš nuomos (paprastai jos kyla)

2. Nuosavybės vertė ilgainiui kyla

3. Jei būstas perkamas už paskola – ji dengiama iš nuomos

4. Patobulinant nuosavybę,jos vertė smarkiai pakyla

5. Perkant turtą krizės metu žemiau rinkos kainos daug pinigų išlošiama iš karto

6. Tobulinant nuosavybę daug kas atskaičiuojama ir pajamų mokesčio.

Komentarai2008 07 16 13:55     #13226
Ar cia kartais ne gerb. Linkus?
2008 07 16 14:52     #13227
Prastai sudėliota motyvacija, kodėl verta pirkti: 1. Krentančioje rinkoje krenta ir nuomos kainos. Tai matome ir pas latvius, greit tai bus ir pas mus. Kodėl kitaip turėtų būti JAV? 2. Tas ilgainiui įsigijus šiandien gali būti labai ilgas. 3. Kol kas paskola gal ir gali būti dengiama iš nuomos. Tačiau krentančioje rinkoje paskolos brangsta o nuoma pinga. 4. Jokių garantijų, kad parduodant vertė bus didesnė. Tai gal ir buvo tiesa prieš metus, tačiau dabar vertė paprastai krenta. Viskas priklauso nuo to, kada atsigaus ekonomika. Dabar bandymas pirkti NT prilygtų peilių gaudymui biržoje. 5. Jei pagauni tikrai dugne - išloši. Bet kur garantijos, kad tai jau dugnas? 6. Nesupratau. Bet čia turbūt apie modernizaciją, renovaciją? Bet mokestinės naudos Lietuovoje gyvenantiems iš to jokios.
2008 07 16 21:29     #13228
Idomi informacija. :yes Kaip spekuliuojantis ne vienerius metus JAV rinkose pilnai pasitikiu JAV sistema. Cia jums ne LT su pusbroliais ir vokeliais.. Manau pirkti turta JAV labai verta ypac kai yra krize. Taciau kaip su mokesciais? Kokio dydzio NT mokesciai yra JAV ?
2008 07 17 05:29     #13229
"Nebūtina investuoti Mičigano valstijoje, galima investuoti Nevadoje, Las Vegase, Floridoje kur už 200 – 300 000 JAV dolerių įsigytą namą galima nuomoti po 2 000 – 3 000 JAV dolerių kas mėnesį." geriausiai patiko sita dalis
2008 07 21 11:44     #13235
paaiskinkit man situacija - pvz. amerikonas nelabai patempia paskolos uz busta mokejimus, tai kodel jis pats to savo busto neisnuomoja ir is nuompinigiu nedengia tos paskolos imoku bankui? Ar ten tik lietuvaiciai tokie gudragalviai, kad pasiskolina pinigus, is paskolos nuperka nama, isnuomoja per agentura, o is nuomos pajamu pasidengia paskolos ismokejima bankui? A, jau zinau - JAV bankai labiau lietuvaicius ten myli, nes vietini amerikona tik tam ir isbuozina, kad atimta troba galetu lietuvis nusipirkti "nemates busto".:wink
2008 07 21 15:17     #13237
Cia yra daug teisybes, bet koks tikslas toki savo verslo plana atskleisti visiem. Nemokamu pietu nebuna.