Petras Kurmelis | Žinutės

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-04-01 10:51:21

Tikrai "butai brangzzz", tik biškį kitaip, nei kai kurie įsivaizduoja. Visų pirma, NT burbulas jau sprogo ir NT kainos krinta - taip iš rinkos išsinešdina to sprogimo padariniai. Kai kainos susibalansuos ir taps adekvačios visiems ekonominiams veiksniams (adekvačios Lietuvos sąlygoms, perkamajai galiai, pirkėjų kreditabilumui ir pan.), jos bus labai pigios lyginant su tuo, ką neseniai matėme, ir ką vis dar matome dabar. Bet jos bus labai brangios pagal turimą perkamąją galią.

Paprastai kalbant, nedaugelis įpirks šešiasdešimties tūkstančių litų vertės 3 kambarių butą. Tie, kam tokio reikia, neturės pinigų arba bankai jiems neskolins, o tie, kas galės tokį būstą įpirkti, jo nenorės, nes jiems bus per prastas. Taigi, "butai brangzzz", nes bus brangūs pinigai jiems pirkti.

Vienžo, prognozuoju defliacinę tendenciją krizės fone, kuri džiugins nedaugelį. :no

TEO1L - "TEO LT" 5830 Akcijų birža 2009-03-31 17:00:21

Atsiprašau, kad pertraukau Tamistų meditacijas garantuotų dividendų klausimu, ale, ką jūs turite realaus? Pažadą skirti dividendams tiek ir tiek lėšų, kas gaunasi dvidešimt keli centai "ant popieriaus" ir keliolika "į rankas". O ar nemanote, kad tarp sąvokų "priskaičiuota" ir "išmokėta" yra šiokia tokia praraja? Didoka, sakyčiau. Juk "Snoro" divai - taipogi yra priskaičiuoti ir net formaliai figūruoja banko atskaitomybėje :p

AR menate vieno didžio žmogaus iš TEO frazę: "... jei akcininkai nebus godūs [plėsime infrastruktūrą (ar dą kokį ten kelmą :D)]". Žiūrėkit, kad per VAS jums nepasakytų maždaug: ponai akcininkai, nebūkit godūs, palikite šiemet divus komunizmui stiprinti [tfu, ...atsiprašau, - infrastruktūrai plėsti].

Tesugriūva mą visi forumo minusai, bet tokia grėsmė vis dar egzistuoja. Taip, kad džiaugsmus dėl divų pasitaupykite, o virinkite pinigėlius iš spekuliacinės šios akcijos dedamosios, kuri nebloga, sakyčiau. :yes

P.S. TEO turiu, laukiu divų, ale esu "skiepytas" jei jų nebus ar bus simboliniai.

Gyvenamųjų Namų bei Daugiabučių Rinkos Tendencijos 5293 Gyvenamieji pastatai 2009-03-30 17:50:04

Labai gali būti, kad visgi sugrįšime į du tūkstančiai -entuosius metus, kai trijų kambarių, 67 kv. m butas blokiniame name miegamąjame rajone (Vilniuje) kainavo apie 60 tūkstančių litų, o PRABANGUS tokio pat ploto butas prestižinėje vietoje - 240 tūkstančių litų atitinkamai. Tačiau, kas bus kitaip, kai ateis tokios kainos? Ogi bus arba kita pinigų vertė, arba tos vertės suvokimas. Sugrįžus šioms kainoms, 60 tūkstančių už trijų kambarių butą bus pagarbos verta adekvati kaina, prieš kurią mokėdamas pirkėjas pagalvos, ar jam iš tiesų reikia 3 kambarių buto. O tie 3 kambarių apartamentai netoli senamiesčio arba net jame už nepilnus pustrečio šimto tūkstančių bus "pasiutusiai brangu, tik kokiems tai ponams įkandama", kaip buvo senais ne visai gerais du tūkstančiai -entaisiais. Tai čia apie suvokimą. Tačiau norėtųsi, kad kad kiltų ne tik pinigų vertės suvokimas, bet ir jų vertė. Tai yra, kad vyktų didelė defliacija, kuri panaikintų pastarosios infliacijos rezultatus Niu, visgi buvo neblogi laikai, kai 2 kg "Bočių" duonos kainavo 1,99 o bonkė pigiausio alaus - tik 53 centus su bonke :) Juk taip, ania? :yes

VST1L - VST 79 Akcijų birža 2009-03-24 10:54:50

Ar yra galinčių paaiškinti, kodėl šios akcijos kaina yra būtent tokia ir vis dar tokia?
:dozingoff

LR pilietis idarbintas uzsienyje, bet dirba LT 24 Darbo rinka 2009-03-24 10:46:27

Petras Kurmelis:
įsivaizduoju, kurlink suki, kaip žmogų suprantu. Užėjus mokestinėms nesąmonėms ir pats svarstau įvairias schemas, kaip išsioperuoti iš Lietuvos, bet ir toliau tiekti savo paslaugas Lietuvos užsakovams. :yes

Rinkos Pulsas 20859 Rinkos Pulsas 2009-03-24 10:19:53

Mano prognozės:
bus vienas ra keli dividendiniai raliai pramaišiui su blogų užsienio naujienų sąlygotais kritimais. Po visų VAS ir rezultatų paskelbimo (kai visos blogos naujienos bus jau paskelbtos) tikiuosi stambesnio atšokimo ar net kilimo. Kils tie, kieno naujienos bus geriausios iš blogiausiųjų ir tie, kas turi bent mikroskopinį pelną šiame masinių nuostolių liūne. Kilimą prognozuoju birželio pradžiai.
:yes

TEO1L - "TEO LT" 5830 Akcijų birža 2009-03-23 14:37:44

Jeigu tai, kas vyko šiandien antrą dienos pusę yra dividendinis ralis, tai kokio dydžio prognozuojamas podividendinis kritimas?

Bankai 8103 Rinkos Pulsas 2009-03-23 14:13:26

Ar yra galinčių paaiškinti tokį fenomeną su bankų lizingais:
iš pradžių visose stambiosiose buitinės technikos parduotuvėse buvo tik "Snoro" lizingo kioskeliai - greitoms sutartims sudaryti. Jei norėjai lizinguoti su kitu banku, tekdavo važiuoti į tą banką, buvo daugiau popierizmo ir pan. Paskui "Snoras" ėmė nykti iš visokių "Topo centrų" ir jo vietą užėmė "Ūkio bankas". Paskui prekybcentriuose iš lėto ėmė draugiškai atsirasti įvairių bankų lizingo kasos: "Ūkis" biškį pasislinko, "Snoras" sugrįžo, o kai kur ir SAB, ir visokia ten "Parex" irgi "Nordea" įsikūrė.

Taigi, kas per kataklizmai lizingo rinkoje vyko pernai metais ir kaip visa tai paveikė "Snoro" ir "Ūkio" bendrą padėtį???

Krizes pliusai 46 Bendri klausimai 2009-03-22 20:26:17

Pernai apie rugpjūčio mėn. ketinau įsigyti visiškai praeitos kartos nešiojamą kompiuterį (t.y., tokį, kuris 2007 metais buvo laikomas optimaliu pirkiniu. Jo planuojama paskirtis: ateinančius 5 metus dirbti sunkų biuro darbą - pvz., Word + PDF + žodynas + 5 naršyklės langai :D). Ketinau mokėti 1400, na iki 1500 litų. Apskaičiau skelbimus, apėjau didžiuosius pardavėjus ir supratau, kad tai be šansų. Net ir mažosiose krautuvėlėse, kurios tipo nebrangininkai, ne tai kaip "BTS Mikropolis" :) į mane žiūrėjo kaip į marsietį ir tvirtino, kad tokios kainos buvo prieš pusmetį, dabar nėr ko svaigti, dabar nešiojami kompiuteriai kainuoja nuo 2000 Lt, o toks kokio noriu (mintyse pasišaipant - "pereitų metų senas trantas"), kainuoja apie 2200 litų.

Atėjo nauji metai, krizė ir lengvatos kompams atšaukimas. Ką turime dabar? Krūvos kompiuterių už mano norimą kainą, o už 1600 litų galima gauti keleriopai geresnį egzempliorių nei planavau. Ale dabar jau aš raukau nosytę ir ieškau norimos konfigūracijos už 1200 - 1300. Nuoširdžiai įtariu, kad Europoje tokie nelikvidai dabar išparduodami už kainą artimą 1000 litų. Niu, jei jie mą neparduos to akcijinio "Tošiba" už 1200 litų (kurį už 1400 akcijuoja), tai aš po pusmečio jo ir už 800 neimsiu :)

Ir čia ne spartus technikos progresas taip sumažino kainas. Tiesiog sumažėjęs pirkimas apkarpė pardavėjų godumą.
:yes

Auksas 490 Bendri klausimai 2009-03-22 19:28:01

Vaidas, geriau sakyk kaip specialistas:

kada Lietuvoj bus tokia normali aukso rinka ir aš galėsiu nueit į keityklą ir ten parduoti savo aukso markes, kronas, frankus ir svarus už švieslentėje nurodytą kotiruotę, kuri bent iš tolo primena pasaulines kainas? :D