Kokį portfelį siūlo šiems metams

Nojus | 2008-04-09 14:02 | perskaitė: 602
Kokį portfelį siūlo šiems metams Visiškai neseniai į mano rankas papuolė spamas, kurį vis dėlto perskaičiau iki galo, nes pasirodė įdomus. Tekstas skirtas Rusijos piliečiams, kurie gal

Visiškai neseniai į mano rankas papuolė spamas, kurį vis dėlto perskaičiau iki galo, nes pasirodė įdomus. Tekstas skirtas Rusijos piliečiams, kurie gal būt jau yra prisikaupę naftos rublių/dolerių ir dabar norėtų kažkur juos investuoti. Tai gražiai pateikta vietinių fondų reklama. Tačiau iki konkrečių fondų pateikimo yra kelios pastraipos apie tai, į ką siūlo dabar investuoti geriausi iš geriausių, aukščiausios kvalifikacijos, didžiausią darbo patirtį ir žinių bagažą turintys stambiausių pasaulinių finansinių institucijų specialistai. Va šis pastarasis sakinys pas juos ir pritraukė mano dėmesį. Nagi, nagi... Visų pirma, iš kur tokių pririnko? Ir kodėl jie sutiko su kažkokiu Rusijos fondu dalintis savo prognozėmis, savo darbo metodais? Tiesa, užsiminta, kad visi jie sėdi ne kur kitur, o... Frankfurte.

Taigi, tų specialistų darbo metodas labai paprastas: visi jie susirenka drauge ir dalijasi savo nuomonėmis apie kokį nors konkretų/konkrečius aktyvus. Nuomones surašo į grafas “minus” arba “plius”, paskaičiuoja rezultatus ir daro išvadas. Jei minusų ir pliusų vienodai, tai pozicija vadinama neutralia. Kai pliusų daugiau, tai to aktyvo dalis fonde didinama, priešingu atveju – mažinama. Nevarom dievo į medį, šitie profai ateina į meetus jau su aktyvų analize. (Hm, žiūrint į šituos ir prisimenant spekų meetus prie alaus, galima manyti, kad tada kuriam nors Vilniaus pub’e susirinkdavo Baltijos investicijų valdymo grietinėlės grietinėlė )

Ir ką gi nusprendė geriausi iš geriausių?

Pagal regionus/šalis:

Padidintas JAV patrauklumas;

Sumažinta Japonijos dalis;

Padidinta Europos (be UK) ir Azijos dalis;

Didžiosios Britanijos dalis sumažinta iki minimumo;

Rytų Europa (tai mes irgi) su Lotynų Amerika paliktos neutraliomis.Pagal ūkio šakas:

Sumažinta dalis energetikoje, žaliavose, finansų sektoriuje, pramonėje, vartotojų (išskyrus pagrindinį) sektoriuje;

Padaugėjo pliusų už mediciną, telekomus, komunalines įmones;

Patį didžiausią patrauklumą turi informacinės technologijos.Instrumentai:

Pagrindinė dalis išlieka nepakitusi arba kiek padidėjusi – akcijos

Sumažėjo dalis obligacijose.

Padidėjo grynųjų dalis

Daugiau aukso ir NT.Štai va tokį portfelį siūlo “geriausieji iš geriausių”. Aš nuo komentarų susilaikau, spręskite patys.

Komentarai2008 04 09 18:33     #12728
tai matyt reik daryt atvirkščiai
2008 04 10 10:20     #12733
tegul paziuri i musu "patraukliausiaji" TEO
2008 04 10 13:04     #12736
O kuo užkliuvo TEO? Pažiūrėk kiek mažai nukrito, lyginant su kitomis likvidžiomis OMXV akcijomis...
2008 04 12 19:56     #12761
Telekomams ne patys geriausi laikai, o dar blogesni - telecominfrastrukturos gamintojams, isskyrus galbut Cisco. Visi telekomai verziasi dirzus ir mazina kastus. operation margi arteja prie 10 %, o ericsson opeartion margin pasieke 95, o Nokia ( ne mobiliakai, o infrastruktura ) viso labo vos 3%. Zodziu rinkoje ne patys geriausi laikai. Galbut investicijai telekomus galima butu vertinti kaip defensive nuosmukio laiku - zmones naudojais komunikacinem priemonem, ir pelnas daugioau maziau ok, bet jokiu budu ne desimtys %. Visgi kaip defensa reiketu turbut imti tabako ar komunalines imones - pvz Vilniaus Silumos Tinklus P.S. Bazaras apie Teo - cia netinka, monopolistas negali buti blaiviai vertinamas.