Euras vs Litas

Nojus | 2006-04-17 19:31 | perskaitė: 1068
Euras vs Litas Mano postas diskusijoje EURas: ar Lietuvai jo reik ? Euras vs Litas Kas yra pinigai?. Labiausiai paplitęs apibrėžimas yra, kad pinigai yra Vertės Mato

Mano postas diskusijoje EURas: ar Lietuvai jo reik ?Euras vs Litas
Kas yra pinigai?. Labiausiai paplitęs apibrėžimas yra, kad pinigai yra Vertės Mato Funkcija.Taigi, tai tėra tik funkcija. Ji neturi Būties. Ji yra “Niekas”. Ji yra susitarimo dalykas.

Žmonės bijo pinigų reformos. Atminty išlikę ne viena pinigų reforma, kuri nieko gero žmonės nedavė.Tačiau reforma Litas-Euras jau įvykdyta 2002 m vasario 1 d. kai litas buvo susietas su euru pagal tos dienos EUR/USD kursą ir paskelbtą ECB. Buvo diskusijų apie tai didelių. Buvo siūloma litą pririšti prie valiutų krepšelio. Tačiau įvyko tai, kas įvyko. Turim Euras=Litas/3.4528. Ir ką mes turim? Didelį ekonomikos augimą, Baltijos tigrą ir t.t. Gyventi pradėjome tikrai geriau.2007 sausio 1 d. pasikeis tik koeficientas funkcijoje. Daugiau niekas nepasikeis. (Tiesa, paveikslėlis ant pinigo pasikeis). Kiek žmonių tai supranta? Pinigai kaip tokie jokių pokyčių gyvenime nedaro. Juos darome mes, kurie stumdom pinigų srautus. Va kur pastumsim, tą ir turėsim... Ir visiškai nesvarbu, ką stumdysim – litą, eurą, dolerį, tugriką – pasiūlą-paklausą sukuria ne valiutos pavadinimas...Dabar noriu atsakyti tiems, kurie Litą sieja su tautiškumo išlaikymu.

Nacionalinės vertybės niekada nesiremia į laikinus dalykus. Jos visada remiasi tik į laiko patvirtintus dalykus, tik į tai, kas turi prasmę, turi Būtį. Lietuviais mes išlikome 50 metų būdami su rubliu. Lietuviškos bendruomenės saugo savo identitetą dolerio, svaro, rublio zonose. Tai nuo valiutos visiškai nepriklauso. Negali tautiškumas remtis į tai, kas, viso labo, tėra vertės Funkcija, be ne pati Vertė. Gerbiamieji, ko vertas Jūsų lietuviškumas, lietuviškos savigarbos jausmas, jei jis remiasi į pinigą. Tai Judo politika.Padidės kainos? O kas be paklausos dar lemia kainų didėjimą? Žaliavų kainos didėjimas, kurį lemia pasaulinių rinkų pokyčiai. Ir vėl gi, valiuta pati savaime čia įtakos neturi jokios.Todėl daugelis dalykų susiveda į tautos psichologiją, mentalitetą. Masės mąstymas yra žiauriai inertiškas. Todėl Lietuvos CB jau dabar pradeda PR’inę kampaniją eurui įvesti. Turime pasiruošti ir subręsti net ir paprastiems sprendimams. Litas-Euras didelis klausimas. Ir būkime verti savo pasirinkimo...Grįžti į diskusiją

Komentarai2006 04 21 22:25     #5769
Tiesiog įstabūs dienoraščio skilties ŽODŽIAI: "pinigai... tėra tik funkcija. Ji neturi Būties. Ji yra “Niekas”. Ji yra susitarimo dalykas." Taip, tai tik priemonė, medija, grandis, tarpininkas, mediatorius, kažkas tokio PAKELIUI Į TIKSLĄ arba į kokią nors vertybę. Taip pat verti dėmėsio: "..vertybės niekada nesiremia į laikinus dalykus. Jos visada remiasi tik į laiko patvirtintus dalykus, tik į tai, kas turi prasmę, turi Būtį." Vertybės yra amžinos, nes jos nėra personalinės, nuasmenintos bei asmeniškos. Tai kažkas tokio, kas turi SPIRITE, dvasią, o gal ir lašą dvasingumo.
2006 05 26 21:34     #5980
1/10 procento-Europos apsaugos priemonė nuo nesubrendėlių.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2024 UAB All Media Digital