Pieno sektorius

Mr.Gintas | 2008-11-02 01:43 | perskaitė: 937
Pieno sektorius Smarkiai užsirovė, apimti euforijos, dėl buvusių neregėtai aukštų eksporto produktų kainų 2007 metų antrame pusmetyje, mūsų pienininkai nepamatuotai

Smarkiai užsirovė, apimti euforijos, dėl buvusių neregėtai aukštų eksporto produktų kainų 2007 metų antrame pusmetyje, mūsų pienininkai nepamatuotai užsikėlę žaliavinio pieno supirkimo kainas. Nuo 2007 metų rugpjūčio mėnesio kainos kilo stačiai į dangų. Ir taip tesėsi iki metų galo. Staiga pradėjus leistis eksporto kainoms paskutinių mėnesių supirkta žaliava, ir iš inercijos dar tebeperkama aukštomis kainomis, tapo akmeniu po kaklu nutempusiu pienininkus šių metų pirmą pusmetį į didžiulius nuostolius. Kad ir su didžiausiais triukšmais, bet vis dėl to sugebėjo, šių metų eigoje sumažinti supirkimo kainas beveik iki buvusių prieš metus kainų lygio. Reik tikėtis, kad tai padės greitu laiku kompensuoti visus praradimus ir vėl sugrįžti į normalų pelningumą. Juolab, kad ilgai išlaikyti mažas supirkimo kainas bus labai sudėtinga, dėl didelio nepasitenkinimo pieno gamintojų pusėje. Beje, dar paskutiniu metu kylantis dolerio kursas lito atžvilgių, gerina pienininkų pelnus(arba bent jau amortizuoja kainų kritimus) eksportuojant pieno produktus į trečiąsias šalis.

Sūris iš šių keturių pieno produktų eksporto komponentų krito mažiausiai apie 29,5%.


Lieso pieno miltų kaina krito daugiau nei 2 kartus.


Nenugriepto pieno miltų kaina krito nuo 5600 iki 3012,5 - 46,2%


Išrūgų baltymų miltai - daugiausiai krites pieno produktų eksporto komponentas nuo aukščiausios kainos 1930 iki 550 USD/t Kritimas 71,5%!
P.S. Tai nėra rekomendacija nei pirkti, nei parduoti.

KomentaraiPrivatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2021 UAB All Media Digital