Mokesčių už dividendus susigražinimas

minri | 2006-08-22 13:50 | perskaitė: 2915
Mokesčių už dividendus susigražinimas Kad pats nepamirščiau ir kitiems gal bus naudinga. Priešistorė Turiu Danijos kompanijos akcijų ir buvo išmokėti dividendai. Gavęs ir paskaičiavę

Kad pats nepamirščiau ir kitiems gal bus naudinga.PriešistorėTuriu Danijos kompanijos akcijų ir buvo išmokėti dividendai. Gavęs ir paskaičiavęs supratau, kad nuo manęs atskaičiavo 28% mokesčių. Teko praplėsti savo mokesčių įstatymų žinias ir susirasti, kad su Danija yra pasirašyta dvigubo apmokęstinimo išvengimo sutartis ir pagal ją dividendai turėtų būti apmokęstinami 15%. Tai nusprendžiau pavargti ir pamėginti susigražinti skirtumą. Nemėgstu savo pinigų niekam dalinti, o juo labiau Danijos mokesčių inspekcijai.

28% beje yra apmokęstinami dividendai Danijoje.PradžiaPradžia buvo miglota. Nebuvo už ko užsikabinti. VB makleriai sakė, kad jie jokių mokesčių neatskaičiavo ir tiesiog man pervedė gautą sumą. Dėl mokesčių nieko padėti negalėjo.

Kompanijos, išmokėjusios dividendus, atstovė ryšiams su investuotojais davė Danijos mokesčių inspekcijos puslapį ir pasakė kreiptis į Lietuvos mokesčių inspekciją. Praktiškai pasiuntė. Danijos mokesčių inspekcijos puslapyje angliškai praktiškai nieko nėra, o mūsų mokesčių inspekcija pasakė, kad turėjo nuskaičiuoti 15% ir kad Lietuva negali sugražinti Danijoje sumokėtų mokesčių. Logiška žinoma.Hansabanko maklerių pagalbaPaskambinus Hansabanko makleriams (ačiū Mindaugui Bakui) man pagaliau išaiškino kaip ten viskas turėtų būti. Pasirodo prieš dividendus aš turėjau jiems nusiųsti mūsų mokesčių inspekcijos patvirtintą formą, kad aš esu Lietuvos pilietis (lietuviškas tokios formos analogas vadinasi DAS-1) ir jie tuomet ja remdamiesi būtų nuskaičiavę teisingus 15%. Beje vėliau pasirodė, kad toks kelias Danijoje atrodo negalimas. Tiek Danijos mokesčių inspekcijoje, tiek Jurgita iš SEB VB sakė, kad reikia gauti dividendus, o paskui prašyti sugražinti mokesčių permoką.

Dabar gi reikia pildyti kitą formą (lietuviškos DAS-2 analogas) ir prašyti sugražinti dividendų permoką.

Dabar jau ir danės nuoroda padėjo. Susiradau formą 06.003 kurią reikia užpildyti, norint susigražinti mokesčių už dividendus permoką.Ryšiai su investuotojaisĮ paklausimus pasitikslinti iš Investor Relations gavau tokį atsakymą: "unfortunately I was just told, that we do not get involved with investors tax issues". Bent jau minimaliai galėjo ką nors nurodyti.Lietuvos mokesčių inspekcijaPažymos Danijos mokesčių inspekcijai patvirtinimui reik atvykti į Žalgirio g. 122. Iš Žalgirio gatvės reikia sukti į Linkmenų gatvę į miesto (Forum Palace) pusę. Ten klientų aptarnavimo salėje pasiimti taloniuką prašymui.

Bet gerų naujienų kol kas mažai. Tolimesniems dividendams žada išduoti formą DAS-4, bet dėl jau išmokėtų dar neaišku. Danų formos tvirtinti nenori, reikia patvirtinto vertimo į lietuvių kalbą. Bet iš kitos pusės paskui man danai neužsiprašys DAS-4 vertimo į danų kalbą? Tai dar nusiuntė pasikonsultuoti į Juozapavičiaus g. 11.

Telefonu patvirtino tą patį - angliškos formos netvirtina, reikia vertimų biuro patvirtinto vertimo į lietuvių kalbą.Danijos mokesčių inspekcijaDanijos mokesčių inspekcijoje tokiais klausimais užsiima p.Crame (tariama kaip Kraime. Užsirašyti irgi galėjau blogai), kurio telefonas +45 72374562.

Jis man patvirtino, kad forma ta, tik reikia ją patvirtinti Lietuvos mokesčių inspekcijoje. Beje skambinau bendru numeriu ir mane ten dar per porą tarpinių žmonių persiuntė. Bet visi kalbėjo angliškai ir pasistengė padėti. Įspūdis buvo geresnis nei bendraujant su Lietuvos mokesčių inspekcija. Taip pat ir forma jiems tinka angliška.Taigi finale man reikia:  1. Užpildyti daniškos formos 06.003 vieną egzempliorių.

  2. Vertimų biure pasidaryti užpildytos formos patvirtintą vertimą.

  3. Nunešti formą su vertimu į mokesčių inspekciją patvirtinimui.

  4. Iš SEB VB maklerių gauti pažymą apie gautus dividendus ir Danijoje sumokėtus mokesčius.

  5. Formą ir pažymą išsiųsti Danijos mokesčių inspekcijai.Po trečio skambučio danams viskas atrodo kiek geriau. Danas pasakė, kad siųsčiau užpildytą formą ir DAS-4 pažymą. Jei praeis, tai man bus visai gerai. Nebereikės dar du kartus važiuoti į mokesčių inspekciją ir nereikės mokėti vertimų biurui už formos vertimą.

Beje 06.003 teko spausdinti per du kartus nes sąskaitos numeriui išskirta 13 simbolių, o lietuviškoje IBAN formato sąskaitos numeryje simbolių gi 20. Tai pradžioj išspausdinau užpildytą formą, o antrą kartą ant to paties lapo jau užspausdinau sąskaitos numerį sumažintu šriftu.Ir bandau siųsti:


  1. Užpildytą daniškos formos 06.003 vieną egzempliorių.

  2. DAS-4 formą iš Lietuvos mokesčių inspekcijos.

  3. Iš SEB VB maklerių gautą pažymą apie gautus dividendus ir Danijoje sumokėtus mokesčius.
SEB VB makleris

Kaip jau skaitėte iš VB turėjau gauti pažymą apie gautus dividendus ir sumokėtus mokesčius. Makleriai mane nukreipė pas apskaita užsiimančią Jurgitą. Įspūdžiai patys geriausi. Ir per dieną paruošė anglišką pažymą (už kurią tiesa 10Lt susimokėti teko), ir persiuntė į prie manęs esantį VB filialą.

Dar žadėjo susisiekti su danais ir išsiaiškinti, gal jiems kokią formą galima pakišti, kad nuo sekančių dividendų atskaičiuotų teisingus procentus.Vertimų biurai

Užklausiau poros biurų kiek kainuotų išversti 06.003 formą ir Magistrai už dvi formas preliminariai užsiprašė 100Lt, Bene dicta preliminariai užsiprašė 17.70Lt kaip už formą. Aišku abejoju ar finale tik tiek būtų paėmę.Chronologija

2006.05.24 Užsisakiau pažymą apie gautus dividendus Vilniaus Banke.

2006.05.25 Iš VB paskambino, kad pažyma jau yra ir ją man persiųs į VB filialą, kuris yra arčiausiai manęs.

2006.05.30 Pasiėmiau pažymą iš VB.

2006.05.30 Išsiunčiau visus dokukumentus registruotu laišku.

2006.08.02 Paskambinau į Danijos mokesčių inspekciją pasiteirauti kaip sekasi. Tai pasakė, kad dėl kažko viskas užsitesė, bet mano popierius rado, pasakė, kad viskas gerai, perdėjo į kitą krūvą ir patikino, kad greit pinigus gausiu.

2006.08.16 Sąskaitoje atsirado pinigai. Valio!!!Belieka padėkoti visiems padėjusiems. Atskirai norėčiau padėkoti:

- Mindaugui Bakui iš Hansabanko už pradinius kabliukus. Beje tai jau antras kartas kai iš HB maklerių gaunu naudingos informacijos netgi nebūdamas jų klientu. Pagarba.

- Jurgitai Dausgurdienei iš SEB VB vertybinių popierių apskaitos departamento už pažymą ir įvairią kitokią pagalbą.

- Danijos mokesčių inspekcijos darbuotojams p.Craime ir kitiems už labai geranorišką požiūrį ir pagalbą. Įdėmiau perskaitę pamatysit, kad aš nusiunčiau gerokai ne tuos dokumentus kurių formaliai reikalaujama, bet žiūrima buvo neabsoliučiai formaliai ir mokesčių permoka man buvo gražinta.

Komentarai2006 04 26 11:08     #5791
:yes va čia naudinga info. Praeisi, minri, kaip ledlaužis bet užtat kitiems busl lengviau. ir šiaip malonu girdėt kad vyriausybės ir seimo perėdymai kartais veikia realiam gyvenime. Sėkmės.
2006 04 26 12:56     #5792
Dekui, minri, uz naudinga info !
2006 04 26 18:59     #5793
Uzuojauta. Stai JAV atsidarant saskaita brokeris atsiuncia specialia forma kuria privalu uzpildyti jei nori isvengti dvigubo apmokestinimo. Ydomu per ka tu pirkai tas akcijas?
2006 04 26 22:46     #5794
tai jei kas nors nepavyks dar, kreipkis i LAA. Kiek zinau, jie ten labai gerus santykius turi su Danijos AA. Gal ka patartu ar uzklaustu.
2006 04 27 08:23     #5795
Akcijas gavau tiesiai iš įmonės. Laikomos VB. O skirtumas manau toks, kad tu atsidarinėjai sąskaitą JAV ir JAV akcijoms pasirašai formą dėl dvigubo apmokęstinimo. Nors aišku perspėti apie galimus apmokęstinimo niuansus galėjo. O man bekalbant su jais susidarė toks įspūdis, kad aš vos ne pirmas toks.
2006 04 28 19:58     #5806
http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaieska.showdoc_l?p_id=241151&p_query=DAS-1&p_tr2=0 apie FR0022 formą. Šiaip dar galima panaršyti Seimo bazėje lrs.lt (įvesti prasmines sąvokas). Apie abejingumą aukštuose sluoksniuose. "VB makleriai dėl mokesčių nieko padėti negalėjo. Mindaugas Bakas išaiškino kaip ten viskas turėtų būti." M. Bakas dėl nesuprantamų priežasčių pasistengė įsigilinti į situaciją, nors tai jam nedavė jokios naudos, o tik atėmė dalį jo brangaus laiko. Tai vadinamas ėjimas vienu žingsniu toliau negu privalai ar esi įsipareigojęs oficialiai. Tai didesnis empatijos laipsnis. Daugiau tokių ŽMONIŲ. Nes tik jie gali vadinti ŽMONĖMIS.
2006 08 22 15:37     #6460
Dar padeka minri, uz visos epopejos aprasyma.
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2023 UAB All Media Digital