Meška | Komentarai

Dar kartą apie akcijų įkeitimą (REPO) 19

2006-11-21 19:46:18

Gal kiek ir per laisvai straipsnyje traktuojamos sąvokos. Paaiškinsiu, ką turiu omenyje. 1. Repo sandoriu akcijas ne įkeičiamos, o parduodamos. Nuosavybė pereina pirkėjui, nesvarbu, kad ir ribotam laikotarpiui. Neaiškumai kyla todėl, kad mokestinė pusė yra kitaip sureglamentuota - kai skaičiuojamas pelnas/nuostolis iš VP, turi būti laikoma, kad akcijos "nebuvo išėjusios", t.y. ir FIFO eilutėje jos stovi kaip stovėjusios, ir dienų skaitliukas "sukasi toliau". Jeigu taip nebūtų nustatyta, per REPO sandorius būtų labai patogumo metų gale nukratyti be reikalo išlindusį pelniuką. 2. Apie REPO sandorio pratęsimą taip pat iš straipsnio galima susidayti vaizdą, kad čia už laikotarpį palūkanas sumokėjai, ir prasitęsei. Yra (arba turėtų būti) kitaip. REPO palūkanos gaunasi kaip skirtumas tarp atpirkimo kainos ir pradinės kainos. Jos nėra kažkur šalia mokamos, tik atsiperkant jos "susimoka".

“Behavioral finance” arba Investuotojo elgsena. 2 dalis 15

2006-11-03 18:19:14

Kad gyvenime retai būna taip tiksliai suformuluotos sąlygos. Dažniau reikia rinktis taip: ar su x tikimybe uždirbti y, ar su z tikimybe pradirbti w. (x,y,z,w - visi nežinomi).

Dėl naujos akcijų emisijos įsigijimo, sudarius REPO sutartį 12

2006-10-27 18:36:07

Teko susidurti. Jei nepasikeitė, yra taip: 1) nuosavybė REPO šaliai - pirkėjui (kad ir laikinam) tikrai pereina, kitaip - koks gi jis pirkėjas. 2) yra VMI išaiškinimas dėl išvestinių finansinių priemonių apskaitos, kuriame ir išdėstyta nuostata, kad mokestine prasme iš FIFO eilutės akcijos niekur nepereina. VMI motyvas suprantamas. Sakykime, užkaliau per metus gero pelniuko iš VP. Būčiau kvailas, jeigu apie Kalėdas neprakalčiau (ko gero su nuostoliu) REPO sandoriumi iki Trijų Karalių kokių nors savo akcijų. Ar supratote? O dėl teisės naudotis akcininko pirmumo teise įsigyti naujos emisijos akcijų arba dėl nemokamų akcijų gavimo reikia "žiūrėti abiem akimis": sekti įvykius ir atidžiai skaityti REPO sutartis. Emitentas (jūsų pavyzdyje - ŠB) gauna iš CD akcininkų sąrašus susirinkimo dienai, kuriuose nesimato, ar kokio nors kito banko turimos akcijos paimtos REPO sandoriu, ar paprasčiausiai nusipirktos.

Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital