Remigijus Senavaitis: Kas valdo mūsų visuomenę - verslininkai ar vartotojai?

LLRI | 2013-06-06 12:25 | perskaitė: 4792
Remigijus Senavaitis: Kas valdo mūsų visuomenę - verslininkai ar vartotojai?  Tarp neseniai pasirodžiusių mokesčių darbo grupės pasiūlymų šmėžuoja vienas įdomus pasiūlymas - didinti kapitalo prieaugio mokestį. Iš tikro, vi

 Tarp neseniai pasirodžiusių mokesčių darbo grupės pasiūlymų šmėžuoja vienas įdomus pasiūlymas - didinti kapitalo prieaugio mokestį. Iš tikro, visuomenė, kurioje mes gyvename, vadinama kapitalistine. Verslininkų rankose esantis kapitalas yra bet kokios ekonominės veiklos pagrindas (vadinasi, ir potencialus mokesčių šaltinis!), todėl nenuostabu, kad jis susilaukia valdžios atstovų dėmesio. Tačiau kapitalistinės visuomenės pavadinimas klaidina. Visų pirma jis sukuria įspūdį, kad šioje visuomenėje visa galia ir valdžia priklauso „kapitalistams” - suprask, verslininkams, kurie valdo įmones, gamyklas ir samdo darbuotojus. Vis tik šiandien mūsų visuomenėje visa galia priklauso ne verslininkams, bet klientams.

Sėkmingi verslininkai kartais lyginami su aristokratais ar net karaliais. Tačiau verslininkai nėra jokie valdovai, jie neturi jokios galios, kuri prieš tai jiems nebūtų suteikta jų klientų. Už karaliaus įsakymų nevykdymą visada gresia bausmė, o net ir moderniose demokratinėse valstybėse visi įstatymai galų gale atsiremia į vieną dalyką - policiją, kuri jėga baudžia įstatymų nesilaikančius. Jeigu už visų įstatymų nestovėtų policijos jėga ir konkrečios bausmės grėsmė, įstatymai tebūtų tušti žodžiai ant popieriaus. Verslininkai, priešingai, neturi kuo grasinti. Jie gali tik prašyti ir siūlyti. Vienintelė jų jėga, vienintelis pranašumas - turtas. Tačiau ir šį turtą jie gauna iš vartotojų, iš kiekvieno žmogaus, kuris perka jų siūlomas prekes ir paslaugas.

Žymus austrų ekonomistas L. von Misesas rinką vadino kasdiene demokratija. Joje kiekvienas išleistas centas yra balsas, už tai kas, ko, kaip ir kada nori. Kiekvienas vartotojas pirkdamas parodo, kokių paslaugų jis nori ir kokia forma jis nori tas paslaugų gauti. Jei pirkėjams svarbu pigios prekės, o ne jų kokybė, jie „balsuoja” už tą verslininką, kuris veža pigias prekes iš Kinijos. Jei svarbu kokybiškos prekės, jie „balsuoja” už verslininką, kuris veža prekes iš Vokietijos, Amerikos ar kitų šalių, gaminančių brangiau, bet galbūt geriau.

Kai verslininkas naudojasi savo sukauptu turtu, jis išleidžia tuos „balsus”, kuriuos jam prieš tai suteikė žmonės, pirkdami jų paslaugas ar prekes. Taigi rinkoje sukauptas turtas atitenka tik tiems, kurie mums, vartotojams, duoda tai, ko mes norime. O vartotojų norai yra labai nepastovūs ir sunkiai nuspėjami. Jie neprisiriša prie konkrečių verslininkų. Vos tik kažkas pasiūlo geresnę kainą, geresnę prekę, arba net tokį nereikšmingą dalyką kaip geresnę pakuotę, jie greitai pamiršta tuos žmones, kurių paslaugomis naudojosi anksčiau. Taigi uždirbti pelną versle nėra lengva - verslininkas turi visada prisitaikyti prie vartotojų užgaidų ir tą daryti geriau nei visi jo konkurentai. Pelnas yra ženklas verslininkui, kad jo paslaugos reikalingos ir tinka vartotojams. Tačiau jis yra ženklas, kad toje rinkoje yra vietos ir kitiems, yra vietos konkurentams. O kai dvi įmonės konkuruoja dėl klientų siūlydamos vis mažesnes kainas, geresnes prekes ar geresnį aptarnavimą vėl laimi vartotojai.

Taigi kapitalistinėje visuomenėje galios santykis yra visai kitoks, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio - verslininkai yra priklausomi nuo vartotojų ir dirba pelningiausiai, kai geriausiai tarnauja savo klientams. Tą rodo ir LLRI atliktas gyventojų nuomonės tyrimas. Nuomonę apie verslininkus labiausiai formuoja gyventojų asmeninė patirtis perkant prekes ar paslaugas iš verslininkų. Net 40% respondentų sakė, kad tai, kaip juos aptarnauja kaip klientus, lemia jų požiūrį į verslininkus. Protingi verslininkai visų pirma rūpinasi savo klientais - nes mes, vartotojai, esam tikrieji šios visuomenės valdovai.


http://llri.blogas.lt/

Komentarai2017 04 25 13:13     #36613
H. D. Woodson gives a diploma to 76 per cent of its students (though some of them do buy essay paper). Only 1 and 4 per cent could pass a national Common Core math and reading test, respectively. DC public schools are dumping naive, poor, black children onto the streets without an education while raking in lavish salaries and benefits. That's the problem. If blacks spent as much effort educating their children as they do organizin', testifyin' and signifyin', they'd be able to determine which bank to use without pictures. I'm curious, Ms. Jan, why doesn't Michelle Singletary tell blacks to use this bank, exclusively?
2017 10 20 13:10     #37204
Keep on sharing pictures on snapchat but also have hacking someones snapchat in your account as it is very easy to hack any snapchat now a days.
2017 11 09 07:36     #37266
 H. D. Woodson gives a diploma to seventy six consistent with cent of its college students (although some of them do (Exclusive Writer). only 1 and four consistent with cent could pass a country wide commonplace center math and studying check, respectively. DC public colleges are dumping naive, bad, black kids onto the streets with out an schooling while raking in lavish salaries and advantages. it truly is the trouble. If blacks spent as plenty effort teaching their youngsters as they do organizin', testifyin' and signifyin', they'd be capable of determine which bank to apply with out pictures. i am curious, Ms. Jan, why does not Michelle Singletary tell blacks to apply this financial institution, completely?
2018 02 19 12:21     #37685
 
Citatos pradžia gentlemanome  
  No one know how much it is different from other link address for online cooking because it has so many recipe than that one so come and join papa cooking and be a good chef http://papacookinggames.com/ at last i like to say that it is  much better for you. Citatos pabaiga
 
2018 05 21 08:50     #38809
 If you are an aspirant for the police exam 2018, this should be held in the uttar pradesh then you can check the official website.
2018 08 31 15:29     #39744
 Play Free Games AT
2018 10 08 16:08     #40334
2018 10 10 10:13     #40395
 I really appreciate your awesome work. Keep on sharing new ideas. The UK CIPD assignment provider has the best skills to write your assignments.
2018 10 19 07:51     #40695
 I see everything is ok for your share
GamesBX
2018 10 25 09:07     #40904
 Business people can change the way we live and work. On the off chance that fruitful, their advancements can enhance our way of life, and regardless of making riches with their pioneering adventures, they additionally make jobs and conditions for a prosperous society. do my homework
Privatumo politika Reklama Kontaktai Paskolos RSS RSS
© 2006-2022 UAB All Media Digital